SDA-All about

User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#81626 Re: SDA-All about

Post by teskeredzic_22 »

Crithagra wrote: 13/01/2023 23:56
teskeredzic_22 wrote: 13/01/2023 23:25

Ma jasno.
Bošnjaci uglavnom žive u Laponiji.
Moguće, ali ne žive vjerovatno sami. Provjeri nam to pa javi.
U Laponiji žive 3 ili 4 Bošnjaka.
U Bosni i Hercegovini živi između milion i milion i po Bošnjaka.

Potpuno je prirodno da se ovo brukanje na PISA testrianju ne odnosi na bošnjačka rukovodstva u Bosni i Hercegovini nego eventualno na Bošnjake iz Laponije.

Ako ti šta treba provjeraj sam.
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#81627 Re: SDA-All about

Post by Crithagra »

teskeredzic_22 wrote: 14/01/2023 00:01
Crithagra wrote: 13/01/2023 23:56

Moguće, ali ne žive vjerovatno sami. Provjeri nam to pa javi.
U Laponiji žive 3 ili 4 Bošnjaka.
U Bosni i Hercegovini živi između milion i milion i po Bošnjaka.

Potpuno je prirodno da se ovo brukanje na PISA testrianju ne odnosi na bošnjačka rukovodstva u Bosni i Hercegovini nego eventualno na Bošnjake iz Laponije.

Ako ti šta treba provjeraj sam.
Sve si u pravu.
Bloo wrote: 14/01/2023 00:00
teskeredzic_22 wrote: 13/01/2023 23:25

Ma jasno.
Bošnjaci uglavnom žive u Laponiji.
Svaki drugi učenik u BiH je funkcionalno nepismen.

Statistika is a bitch. :D
Da skinemo zlobni osmijeh, vrijeme je da se pojasni fašizam, jer onaj ko ga gaji obično ga ne vidi.

Fašizam je glasio:
drug_profi wrote: 04/01/2023 02:10 Statistika kaze da su Bosnjaci ispod evropskog prosjeka obrazovanja.
Pošto apsolutno ne postoji takva statistika u kojoj se pominju Bošnjaci, ispravljamo fašizam na način da kažemo šta bi osoba oslobođena od fašizma rekla na temu: "Statistika kaže da su učenici u Bosni i Hercegovini ispod evropskog prosjeka obrazovanja."

Može i ovako: "Statistika kaže da su učenici u Bosni i Hercegovini i državama regiona ispod evropskog prosjeka obrazovanja."


Hvala na pažnji i pazite uvijek da se ne prepustite fašizmu, to hoće da izjede mozak.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#81628 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

Crithagra wrote: 14/01/2023 00:12 Pošto apsolutno ne postoji takva statistika u kojoj se pominju Bošnjaci, ispravljamo fašizam na način da kažemo šta bi osoba oslobođena od fašizma rekla na temu: "Statistika kaže da su učenici u Bosni i Hercegovini ispod evropskog prosjeka obrazovanja."

Može i ovako: "Statistika kaže da su učenici u Bosni i Hercegovini i državama regiona ispod evropskog prosjeka obrazovanja."


Hvala na pažnji i pazite uvijek da se ne prepustite fašizmu, to hoće da izjede mozak.
Osnove logike.
Premisa 1
Premisa 2
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#81629 Re: SDA-All about

Post by Crithagra »

Bloo wrote: 14/01/2023 00:13
Crithagra wrote: 14/01/2023 00:12 Pošto apsolutno ne postoji takva statistika u kojoj se pominju Bošnjaci, ispravljamo fašizam na način da kažemo šta bi osoba oslobođena od fašizma rekla na temu: "Statistika kaže da su učenici u Bosni i Hercegovini ispod evropskog prosjeka obrazovanja."

Može i ovako: "Statistika kaže da su učenici u Bosni i Hercegovini i državama regiona ispod evropskog prosjeka obrazovanja."


Hvala na pažnji i pazite uvijek da se ne prepustite fašizmu, to hoće da izjede mozak.
Osnove logike.
Premisa 1
Premisa 2
Promjeni Bloo u Bla, bla.
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#81630 Re: SDA-All about

Post by zubi »

Crithagra wrote: 14/01/2023 00:12 Pošto apsolutno ne postoji takva statistika u kojoj se pominju Bošnjaci, ispravljamo fašizam na način da kažemo šta bi osoba oslobođena od fašizma rekla na temu: "Statistika kaže da su učenici u Bosni i Hercegovini ispod evropskog prosjeka obrazovanja."

Može i ovako: "Statistika kaže da su učenici u Bosni i Hercegovini i državama regiona ispod evropskog prosjeka obrazovanja."


Hvala na pažnji i pazite uvijek da se ne prepustite fašizmu, to hoće da izjede mozak.
:thumbup:
User avatar
hatemondays
Posts: 1414
Joined: 28/10/2013 04:29

#81631 Re: SDA-All about

Post by hatemondays »

zubi wrote: 14/01/2023 08:49
Crithagra wrote: 14/01/2023 00:12 Pošto apsolutno ne postoji takva statistika u kojoj se pominju Bošnjaci, ispravljamo fašizam na način da kažemo šta bi osoba oslobođena od fašizma rekla na temu: "Statistika kaže da su učenici u Bosni i Hercegovini ispod evropskog prosjeka obrazovanja."

Može i ovako: "Statistika kaže da su učenici u Bosni i Hercegovini i državama regiona ispod evropskog prosjeka obrazovanja."


Hvala na pažnji i pazite uvijek da se ne prepustite fašizmu, to hoće da izjede mozak.
:thumbup:
Zli Bosnjaci su toliko nepismeni, glupi, zeleni, balije, kmecavi najbolje je da ih izbrisemo sa lica zemlje, pomjerimo te grobnice par puta. Cisto da ta njihova zatucanost slucajno ne ispliva ponovo. U medjuvremenu ce nasa komsijska obrazovana djeca uzivati u zemlji i livadama istih ti nepismenih i glupih Bosnjaka. Jos samo da trake stavimo a posto smo glupi pomozite nam da izaberem barem boju a volite belu onu iz Prijedora.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#81632 Re: SDA-All about

Post by JohnnyS »

Svi u Bosni i Hercegovini su zatucaniji i funkcionalno nepismeniji od europskog prosjeka, ne bih to ograničio samo na Bošnjake.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#81633 Re: SDA-All about

Post by laserShow »

Uz to se pravdaju vjerom i da svi kao mrze muslimane i onda to zaliju brljom, ili ukradu koju markiicu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#81634 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

made_in_sarajevo wrote: 13/01/2023 22:11 Covjek koji u 2023 godini 30 godina od rata u kojem nije ucestvovao, prica o ratu na svakoj temi i trazi da od njega ocekujemo napredak i razvijanje drzave.

Kako ono jugonostalgicari su najgori. Kakvi su onda ovi ratni nostalgicari
:thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 14712
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#81635 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

hatemondays wrote: 14/01/2023 10:37
zubi wrote: 14/01/2023 08:49

:thumbup:
Zli Bosnjaci su toliko nepismeni, glupi, zeleni, balije, kmecavi najbolje je da ih izbrisemo sa lica zemlje, pomjerimo te grobnice par puta. Cisto da ta njihova zatucanost slucajno ne ispliva ponovo. U medjuvremenu ce nasa komsijska obrazovana djeca uzivati u zemlji i livadama istih ti nepismenih i glupih Bosnjaka. Jos samo da trake stavimo a posto smo glupi pomozite nam da izaberem barem boju a volite belu onu iz Prijedora.
I tako, unisteno obrazovanje pravdaj mrznjom prema bosnjacima, stvar napravi osjetljivijom spominjanjem genocida i sve uredu, mozemo nastaviti glasati za sda koja je unistila obrazovanje. Ma vjerovatno je mrznja prema muslimanima kriva sto imamo zavrsavanje fakulteta u cevabdzinici u travniku, genocid je kriv szo pedofil radi u sarajevu, za katastrofalne rezultate u skolama u tuzlanskom kantonu je kriv neprijatelj koji mrzi balije. To sto djeca u selu nedaleko od zenice u 2022.godini nemaju kompjutera u kabinetu za informatiku kriv je mrski neprijatelj.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#81636 Re: SDA-All about

Post by agent_zero »

made_in_sarajevo wrote: 13/01/2023 22:11 Covjek koji u 2023 godini 30 godina od rata u kojem nije ucestvovao, prica o ratu na svakoj temi i trazi da od njega ocekujemo napredak i razvijanje drzave.

Kako ono jugonostalgicari su najgori. Kakvi su onda ovi ratni nostalgicari
:D

:thumbup:
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#81637 Re: SDA-All about

Post by Styling »

made_in_sarajevo wrote: 13/01/2023 22:11 Covjek koji u 2023 godini 30 godina od rata u kojem nije ucestvovao, prica o ratu na svakoj temi i trazi da od njega ocekujemo napredak i razvijanje drzave.

Kako ono jugonostalgicari su najgori. Kakvi su onda ovi ratni nostalgicari
I direktno prijeti nemirima ako ne bude u vlasti. U normalnoj državi bi zbog ovoga bik priveden na informativni razgovor.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#81638 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

:lol:

Image
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#81639 Re: SDA-All about

Post by agent_zero »

Ama dok svi ne skontamo da sa SDA zelenim baliješinama nema na normalan način, nego samo radikalno, isti će raditi sve gore i gore stvari.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#81640 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Kome paše potpaljivanje u BiH?
Paše Rusima, Vučiću, Dodiku i ... onome ko o prošlom ratu stalno vazi ovdje i prepada nas sa novim.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#81641 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

NIje tema, ali zapravo i jeste jer se radi upravo o obrazovnom sistemu po mjeri i kapacitetima SDA. Usput, iako je zalosno, malo cete se i nasmijati. Mozda se neki od ucesnika teme jos uvijek sjecaju ove "lekcije" iz fizike....
A ovo je samo 1 primjer...sjetimo se "vuka koji zivi na grani", definicija "povijesti" i "historije", i raznih drugih nebuloza. O razlicitim tekstovima u identicnim lekcijama identicnih udzbenicka ne treb trositi rijeci.

Image
User avatar
Tananarive
Posts: 1597
Joined: 22/04/2021 14:45

#81642 Re: SDA-All about

Post by Tananarive »

PM72 wrote: 12/01/2023 15:12 Ne moraš meni vjerovati pa pitaj starije.Do šezdesetih godina prošlog vijeka rijetko koja žena bošnjakinja je završila srednju školu i to po gradovima a na selima nikako.
kod mene hanuma 70to godište tri sestre nijedna srednju nije završila, reko joj babi hodža prokurvat će se u srednjoj :-)
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#81643 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Do mentaliteta je, ne do sistema. A kad mentalitet udje u sistem, onda je i do sistema. To, valjda, svi gledamo zadnjih 30 godina. Nazalost.
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#81644 Re: SDA-All about

Post by forumskivojnik »

Tananarive wrote: 16/01/2023 11:00
PM72 wrote: 12/01/2023 15:12 Ne moraš meni vjerovati pa pitaj starije.Do šezdesetih godina prošlog vijeka rijetko koja žena bošnjakinja je završila srednju školu i to po gradovima a na selima nikako.
kod mene hanuma 70to godište tri sestre nijedna srednju nije završila, reko joj babi hodža prokurvat će se u srednjoj :-)
Iii jesi li je ti skolovao ili je morala samo da ispunjava svoje bracne obaveze :D ?

Evo ti nesto iz tog "naprednog" zapada o pravima zena, sva koja imaju same su se za njih izborile. Nisu im sama pala s neba :wink: .

Do 1977. zeni je u Zapadnoj Njemackoj bilo dozvoljeno da radi samo ako je to "u skladu s njenim bracnim i porodicnim obavezama".
Gradjanski zakon je propisivao da ako zena zeli raditi, muz joj to mora dopustiti.
Zakon je promijenjen tek 1977 god..
Do 01. jula 1958. muz je mogao, ako je htio, svojoj supruzi kod njenog poslodavca napisati otkaz po vlastitom nahodjenju i bez njenog pristanka iako je prije toga dao svoj pristanak da ona smije zasnovati radni odnos.
U Bayern-u su uciteljiCE morale zivjeti u celibatu poput svecenika, a ako su se kojim slucajem odlucile na udaju automatski su, zauvijek, izbacivane iz te profesije. Jer, one su morale biti potpuno dostupne za odgoj tudje djece ili imati svo vrijeme ovoga svijeta za odgoj vlastite :D .

Do 1958. muz je imao iskljucivo pravo odlucivanja nad svojom zenom :D :izet: i djecom. Cak i ako je svojoj zeni dopustio da radi, upravljao je njezinom placom :mrgreen: . To se je sve postupno mijenjalo do nivoa na kojem su zenska prava danas.
Zenama nije bilo dopusteno otvaranje vlastitih bankovnih racuna bez pristanka muza sve do 1962 god.
Tek nakon 1969 god. udana zena smatrala se pravno sposobnom.
Tek od 01. jula 1997 god. silovanje u braku je proglaseno kaznenim djelom.
Od 19. januara 1919. prvi put su smjele izaci na glasanje.
Po zakonu bi trebale imati istu placu za isti posao kao i njihovi muski kolege, u praksi situacija je, na zalost, drugacija. On ima vecu placu nego ona.

Po tim vasim komentarima BiH je samo jedan korak iza zapada, kada su u pitanju zenska prava, deklerativno.
Danas je u BiH vise djevojaka koje zavrsavaju fakultete nego mladica :wink:, samosvjesnih, mudrih, odlucnih koje znaju sta hoce i koje znaju da NE i znaci NE.
User avatar
Tananarive
Posts: 1597
Joined: 22/04/2021 14:45

#81645 Re: SDA-All about

Post by Tananarive »

forumskivojnik wrote: 16/01/2023 12:42
Tananarive wrote: 16/01/2023 11:00

kod mene hanuma 70to godište tri sestre nijedna srednju nije završila, reko joj babi hodža prokurvat će se u srednjoj :-)
Iii jesi li je ti skolovao ili je morala samo da ispunjava svoje bracne obaveze :D ?

Evo ti nesto iz tog "naprednog" zapada o pravima zena, sva koja imaju same su se za njih izborile. Nisu im sama pala s neba :wink: .

Do 1977. zeni je u Zapadnoj Njemackoj bilo dozvoljeno da radi samo ako je to "u skladu s njenim bracnim i porodicnim obavezama".
Gradjanski zakon je propisivao da ako zena zeli raditi, muz joj to mora dopustiti.
Zakon je promijenjen tek 1977 god..
Do 01. jula 1958. muz je mogao, ako je htio, svojoj supruzi kod njenog poslodavca napisati otkaz po vlastitom nahodjenju i bez njenog pristanka iako je prije toga dao svoj pristanak da ona smije zasnovati radni odnos.
U Bayern-u su uciteljiCE morale zivjeti u celibatu poput svecenika, a ako su se kojim slucajem odlucile na udaju automatski su, zauvijek, izbacivane iz te profesije. Jer, one su morale biti potpuno dostupne za odgoj tudje djece ili imati svo vrijeme ovoga svijeta za odgoj vlastite :D .

Do 1958. muz je imao iskljucivo pravo odlucivanja nad svojom zenom :D :izet: i djecom. Cak i ako je svojoj zeni dopustio da radi, upravljao je njezinom placom :mrgreen: . To se je sve postupno mijenjalo do nivoa na kojem su zenska prava danas.
Zenama nije bilo dopusteno otvaranje vlastitih bankovnih racuna bez pristanka muza sve do 1962 god.
Tek nakon 1969 god. udana zena smatrala se pravno sposobnom.
Tek od 01. jula 1997 god. silovanje u braku je proglaseno kaznenim djelom.
Od 19. januara 1919. prvi put su smjele izaci na glasanje.
Po zakonu bi trebale imati istu placu za isti posao kao i njihovi muski kolege, u praksi situacija je, na zalost, drugacija. On ima vecu placu nego ona.

Po tim vasim komentarima BiH je samo jedan korak iza zapada, kada su u pitanju zenska prava, deklerativno.
Danas je u BiH vise djevojaka koje zavrsavaju fakultete nego mladica :wink:, samosvjesnih, mudrih, odlucnih koje znaju sta hoce i koje znaju da NE i znaci NE.
Ma koja skola, nije bila zainteresovana, eno je smirgla vrata i prozore u jednoj firmi za 800km mjesecno 6 dana u sedmici 10 sati dnevno. Kada je ovako bilo u jednoj Njemačkoj, šta je onda bilo kod nas očekivati, nevjerovatno, što više stvari o ljudima saznajem sve se više u ljude razočaravam a 50 g mi je. Znači muškarci i njihovi robovi.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#81646 Re: SDA-All about

Post by A_A_AKCIJA »

forumskivojnik wrote: 16/01/2023 12:42
Tananarive wrote: 16/01/2023 11:00

kod mene hanuma 70to godište tri sestre nijedna srednju nije završila, reko joj babi hodža prokurvat će se u srednjoj :-)
Iii jesi li je ti skolovao ili je morala samo da ispunjava svoje bracne obaveze :D ?

Evo ti nesto iz tog "naprednog" zapada o pravima zena, sva koja imaju same su se za njih izborile. Nisu im sama pala s neba :wink: .

Do 1977. zeni je u Zapadnoj Njemackoj bilo dozvoljeno da radi samo ako je to "u skladu s njenim bracnim i porodicnim obavezama".
Gradjanski zakon je propisivao da ako zena zeli raditi, muz joj to mora dopustiti.
Zakon je promijenjen tek 1977 god..
Do 01. jula 1958. muz je mogao, ako je htio, svojoj supruzi kod njenog poslodavca napisati otkaz po vlastitom nahodjenju i bez njenog pristanka iako je prije toga dao svoj pristanak da ona smije zasnovati radni odnos.
U Bayern-u su uciteljiCE morale zivjeti u celibatu poput svecenika, a ako su se kojim slucajem odlucile na udaju automatski su, zauvijek, izbacivane iz te profesije. Jer, one su morale biti potpuno dostupne za odgoj tudje djece ili imati svo vrijeme ovoga svijeta za odgoj vlastite :D .

Do 1958. muz je imao iskljucivo pravo odlucivanja nad svojom zenom :D :izet: i djecom. Cak i ako je svojoj zeni dopustio da radi, upravljao je njezinom placom :mrgreen: . To se je sve postupno mijenjalo do nivoa na kojem su zenska prava danas.
Zenama nije bilo dopusteno otvaranje vlastitih bankovnih racuna bez pristanka muza sve do 1962 god.
Tek nakon 1969 god. udana zena smatrala se pravno sposobnom.
Tek od 01. jula 1997 god. silovanje u braku je proglaseno kaznenim djelom.
Od 19. januara 1919. prvi put su smjele izaci na glasanje.
Po zakonu bi trebale imati istu placu za isti posao kao i njihovi muski kolege, u praksi situacija je, na zalost, drugacija. On ima vecu placu nego ona.

Po tim vasim komentarima BiH je samo jedan korak iza zapada, kada su u pitanju zenska prava, deklerativno.
Danas je u BiH vise djevojaka koje zavrsavaju fakultete nego mladica :wink:, samosvjesnih, mudrih, odlucnih koje znaju sta hoce i koje znaju da NE i znaci NE.
Respect :thumbup:

Lijepo je pročitati nešto novo.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#81647 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

A_A_AKCIJA wrote: 16/01/2023 13:05 Lijepo je pročitati nešto novo.
Meni je najsimpaticnije da su zene dobile pravo glasa u Svicarskoj 1971., i to ne na svim nivoima. Negdje 199ih je to sve zavrseno.
Last edited by Haris.ba on 16/01/2023 13:07, edited 1 time in total.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#81648 Re: SDA-All about

Post by PreWiBa »

Tananarive wrote: 16/01/2023 11:00
PM72 wrote: 12/01/2023 15:12 Ne moraš meni vjerovati pa pitaj starije.Do šezdesetih godina prošlog vijeka rijetko koja žena bošnjakinja je završila srednju školu i to po gradovima a na selima nikako.
kod mene hanuma 70to godište tri sestre nijedna srednju nije završila, reko joj babi hodža prokurvat će se u srednjoj :-)
E sad jbg. jarane, ne možeš te neke stvari iz neke zabiti daleko od civilizacije uzimati kao standard.

Kod mene majka i tetke sve završile školu, jedna naučila engleski, druge učile njemački i tkd. Nena ih molila da idu na fakultet, ali nisu htjele.

Do drugog svjetskog rata je bilo mahom nepismenih, ali poslije ne. (mislim na rođene u tom periodu).
Last edited by PreWiBa on 16/01/2023 13:13, edited 1 time in total.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#81649 Re: SDA-All about

Post by PreWiBa »

Haris.ba wrote: 16/01/2023 13:07
A_A_AKCIJA wrote: 16/01/2023 13:05 Lijepo je pročitati nešto novo.
Meni je najsimpaticnije da su zene dobile pravo glasa u Svicarskoj 1971., i to ne na svim nivoima. Negdje 199ih je to sve zavrseno.
Ironija je da su muškarci na referendumu trebali odlučivati o tome.
I faktički svojim suprugama lično zabranili da glasaju nekoliko decenija.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#81650 Re: SDA-All about

Post by agent_zero »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraj ... /230116069

Do kojeg dna i sunovrata mogu ići veleizdajnički genocidaški SDA zeleni termiti, čiji je idol potpisao i ozakonio genocidnu tvorevinu zvanu RS?

Alija i Kakir Izmetbegović i njihov fan club opet na djelu, ali kojima konačno i svaki način treba začepiti smrdljive i otrovne gubice i poslati ih na svakom pedlju BiH na smetljište historije!

Kakvi ste bolesni idioti SDA baliješine usmrđene u Kakirovom pakashu.
Post Reply