Ko zna koliko su puta i mene namagarcili jer kad je veci racun tesko je primijetit ukoliko nisi bas sitnicav, a ja nisam, i do kuce i zaboravim tacbu cijenu svakog kupljenog artikl. I koliko ljudi tako svaki dan namagarce.nepass1 wrote: ↑13/01/2023 07:35Ja tako u nedelju,bio u grand centru i reko haj pravo dorucak da kipim u merkatoru. Kupim tri bageta pise cijena 0.80, i tuzlanske rostiljske pise 3.25. jos kontam sto su jeftine jer sam gledao u bingu bile 3.60.komsinica_s_drugog wrote: ↑12/01/2023 19:07 Danas sam popizdila u prodavnici. Elem, svaki put kad odem kao da mi neko samar sveze jer svaki put vidim bar dva artikla koji su poskupili za par dana. Tako danas, htjedoh kupit Fresco pomfrit, pogledam cijenu 5. 30. KM 1 kg. Zadnji put kad sam kupovala, a ima tome par mjeseci pa se ne sjecam tacno u fening bio je oko 3.80.
Odustanem, potrazim drugi, Golden River, 1 kg, cijena 3.80. Uzmem njega i dva hljeba, pa na kasu. Otkuca mi kasirka racun preko 8KM. Platim ali mi nije jasno, i odmah pogledam racun kad tamo stoji cijena pomfrita 5.20KM. Odmah kazem kasirki da na zamrzivacu stoji druga cijena, pita me hocu li platit ili vratit, rekoh hocu platit po cijeni koja je istaknuta. Ode ona do zamrzivaca, cita bar kod, jest ta, al' s drugom cijenom. Zove seficu. Dolazi ona i objasnjava mi da vjerovatno radnici nisu stigli zamijenit cijenu tu. A, rekoh, u kompjuteru ste stigliJa hocu da kupim ovaj pomfrit po ovoj cijeni. I da slikam ovo sto radite.
I nije mi dala, izvuce onu cijenu.
Da se obratim inspekciji? Kako ce mi vjerovati bez dokaza?
Uspjela sam samo racun slikati.
Sto se tice pomfrita dobila sam razliku novca.
Stvarno mi je vise dosta da od mene prave majmuna na svakom koraku. Odbijam da platim kilogram sira 20 KM, kilogram pilecih prsa 14 KM, litar mlijeka 2.60 KM itd.
Jos neke stvari kupio i kuci. Pogledam racun baget 1.10, kupio tri komada, kobasice 3.80. zakinuli me za 1.5KM.
Da je bilo blize vratio bih se. Kontam dok odem i platim parking plus gorivo odose bar dvije marke.
Jos uvjek gledam i pazim cjene, ali uspjedose me zajebati
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 886
- Joined: 23/12/2018 19:16
#10201 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#10202 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zato je korisno račun provjeriti odmah , iza kase na prodajnom mjestu , jel takokomsinica_s_drugog wrote: ↑13/01/2023 09:15
Ko zna koliko su puta i mene namagarcili jer kad je veci racun tesko je primijetit ukoliko nisi bas sitnicav, a ja nisam, i do kuce i zaboravim tacbu cijenu svakog kupljenog artikl. I koliko ljudi tako svaki dan namagarce.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10203 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Gledam, provjeravam ali eto srklet zurba djete zena ne znam ni kako izadjoh. Inace sam idem u namiruteskeredzic_22 wrote: ↑13/01/2023 09:24Zato je korisno račun provjeriti odmah , iza kase na prodajnom mjestu , jel takokomsinica_s_drugog wrote: ↑13/01/2023 09:15
Ko zna koliko su puta i mene namagarcili jer kad je veci racun tesko je primijetit ukoliko nisi bas sitnicav, a ja nisam, i do kuce i zaboravim tacbu cijenu svakog kupljenog artikl. I koliko ljudi tako svaki dan namagarce.?
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#10204 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kalkulator u ruku i računaš dok ubacuješ u korpu. Čim se na kasi iznos ne slaže, red alert.
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#10205 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
tacno ti svaka veca kupovina bude mucna, moras da vrebas ko kobac te je li dobar rok, cijena ovo ono i jos na kraju na kasi hoce li te zakinut na racunu, svaka kupovina stres 
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10206 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
umara to
zato ja više ne idem u velike kupovine
samo manje nadopunjavanje
i kupuje se kad je jeftino a ne kad ti treba
ovo je za artikle bez vremenskog trajanja ograničenja mandata (ko tito)
zato ja više ne idem u velike kupovine
samo manje nadopunjavanje
i kupuje se kad je jeftino a ne kad ti treba
ovo je za artikle bez vremenskog trajanja ograničenja mandata (ko tito)
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10207 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Svaki arikal koji kupuješ fotografija cijene u trenutku kada ga ubaciš u korpu. Ako se račun ne slaže, odmah, još u prodavnici, nazvati inspekciju, a onda tražiti povrat.
Ko ina vremena i volje
Ko ina vremena i volje
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10208 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Usput, stoje proizvodi bez oznaka cijena na rafovima. Pitam zašto nema označenih cijena, kažu da kupci uzmu oznake cijena sa rafova, odnesu 
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#10210 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zato sam ja drugu koji je inzinjer elektrotehnike predlagao da pantetira police za robu sa digitalnim cijenama i da to proda nekom velikom supermarketu, to jos nisam nigdje vidio da ima 
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#10212 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nisi vidio digital price tags? Jos sve su "online" i automatski se radi update. Ti vidis pise 3.40KM, dok se vratis, update odradjen na 3.90KM i sve po zakonu

https://www.alamy.com/electronic-shelf- ... 72745.html
- konektovan
- Posts: 51448
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10213 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bingo stup, pa najmanje godinu dana na ferrero čokoladama nema cijene... 
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#10214 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Čaršija stariKiki_Musampa wrote: ↑13/01/2023 08:30Gračanica kod TC Evropa?zippoo87 wrote: ↑12/01/2023 23:26
Ja imam pred kucom jednu prodavnicu...ono vecinom na divlje prodaju,nikada racuna nisam vidio
E tu je ovo bjelilo za kafu 4 KM i bas sada rekao mami da kupi 2-3 pakla dok i oni nisu digli cijenu,kad kaze kako prodavacica govori kako ljudi nenormalno uzimaju ovo bjelilo
Ocekujem u narednih par dana da ce i oni dignuti barem na 5 KM...rekao sam mami,nista ne govori da je kod njih najjeftinije,kada skontaju,dignuti ce cijenu...za masu artikala su tako uradili ...neko od kupaca im kaze da je jeftinije i oni odmah dignu a moze ti i trgovkinja ukrasti,jer 90% artikala uopste nemaju u kasi...ja nekada kazem za nesto daj mi fiskalni,kaze nemam u racunaru artikal
Tu rade sve neke 100% nepismene radnice ,boze sacuvaj,jer je gazda gori od svakog ciganina.
Izbjegavam tu kupovati ali mi je bas pred kucom pa ono za neke sitnice usput.
I ove ne vrijedi prijavljivati inspekciji,bivsi glavni direktor inspekcije Tuzlanskog Kantona je kuca odmah pored ove piljare,gazda je masno placao njemu da ga ne diraju inspektori a ovaj je talio milione,jer ne bavi se samo piljarama,ima benzinske,uvozio raznu visokotarifnu robu i nije placao poreze i namete...bio je i osudjen za utaju poreza...dobio 4-5 godina...mozda je jos uvijek u zatvoru .
Od posla
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10215 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U lokalnom Mercatoru apsurdna situacija danas.
Puni rafovi onih njihov brand jaja M klasa 30 jaja 11.40 KM
Naravno niko normalan ne kupuje jer ako imalo gledas ima ispod 10 KM a kad zelim skupo imam momka dostavlja mi na vrata domaca prava osjeti se razlika za 15 KM.
Ali ko vic stavili danas pored potpuno ista jaja ali pakovana po 10 kom po 3.35 KM
Tek ce ih sad prodati valjda cekaju da se pokvare ili racunaju da ljudi ne znaju racunati
Puni rafovi onih njihov brand jaja M klasa 30 jaja 11.40 KM
Naravno niko normalan ne kupuje jer ako imalo gledas ima ispod 10 KM a kad zelim skupo imam momka dostavlja mi na vrata domaca prava osjeti se razlika za 15 KM.
Ali ko vic stavili danas pored potpuno ista jaja ali pakovana po 10 kom po 3.35 KM
Tek ce ih sad prodati valjda cekaju da se pokvare ili racunaju da ljudi ne znaju racunati
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
-
suspect_zero
- Posts: 27996
- Joined: 11/10/2008 21:45
#10217 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Lažu.
Dove dezodorans sinoć u Merkatoru 4.55 akcija, ganjam kada je Borotalco na akciji i namirim se, ako nema taj onda Dove....jbg. gledajte kada su akcije i tada stvari koje koristite puno kupite više komada....prvenstveno mislim na hemiju.
Neo market akcija bila do 11.1. kafa Brazil 500 gr 7.45, toalet neki Lenny 24 kom oko 6,...ribe delamaris pikant i još jedna 1.95 ( ovo mislim da još nisu skontali da su neki podigli haman na 3 markice isto kao i lokalni granap gdje žena godinama drži cijenu 2.20 one Izole ).
- ElRe
- Posts: 16928
- Joined: 12/12/2011 11:28
- Sanjarko
- Posts: 28445
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
- Sanjarko
- Posts: 28445
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#10220 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
+1laserShow wrote: ↑13/01/2023 13:28Nisi vidio digital price tags? Jos sve su "online" i automatski se radi update. Ti vidis pise 3.40KM, dok se vratis, update odradjen na 3.90KM i sve po zakonu![]()
https://www.alamy.com/electronic-shelf- ... 72745.html
-
Nierika
- Posts: 4404
- Joined: 17/03/2020 00:41
#10221 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Prvih petnaest dana ne računam toliko cijene, drugih petnaest dana, u fening. 
- bude
- Posts: 1099
- Joined: 10/11/2008 13:26
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10223 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Dolar jos oslabio pao na 1.80 BAM.
Dobro za dosta uvoza ne samo nafte vec i za cijene gasa na nasem trzistu, za IT opremu itd.
Pojeftinio gas i grijanje.
U Robotu pileci file 8.45 KM
Bice bolje malo optimizma
Dobro za dosta uvoza ne samo nafte vec i za cijene gasa na nasem trzistu, za IT opremu itd.
Pojeftinio gas i grijanje.
U Robotu pileci file 8.45 KM
Bice bolje malo optimizma
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#10224 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma ta piletina u robotu je bas losa. Zilava, vodenasta, nikakava.
-
Naslovnica
- Posts: 35462
- Joined: 20/03/2013 15:38
#10225 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ovo je kafa koju pijem, u Bingetu je izgurala na 18 i nešto, u Mercatoru skoro 20.
U Peniju je još uvijek OK cijena, i ovo nije nekakva akcija nego je stalna cijena.

U Peniju je još uvijek OK cijena, i ovo nije nekakva akcija nego je stalna cijena.

