Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Darh Wader
Posts: 448
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#15326 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Darh Wader »

preludezalude wrote: 12/01/2023 19:43

Daleko je ovo od full opreme.
Ali je dobro očuvan.


Gdje inače ti održavaš svog CLS ? Kakav je onaj Lekić servis ? Čuo sam da radi Mercedes.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15327 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 12/01/2023 22:23 za te pare kupis noviji 3.0d e92
al nije dobro ocuvan, na slikama :skoljka:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#15328 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Darh Wader wrote: 12/01/2023 22:19
preludezalude wrote: 12/01/2023 19:43

Daleko je ovo od full opreme.
Ali je dobro očuvan.
Ne mogu slike nikad docarati ocuvanost. Moj prvi zakljucak je da se on ne prodaje tek tako citavih dvije ipo godine. Ili ne valja ili je preskup. Ja sad da uslikam svog ti bi rekao kakav je to grob. Nije opran 3 mjeseca, povadjena sjedista, nebo, plastike sa stubova, polica, nazad centralna konzola, plastike sa pragova, tepih... Imam samo vozacevo sjediste, na displeju izlistava 5-6 obavjesti o greskama sa zracnim jastucima, pojasevima, sjedistima, stopovima... i ja ga takvog provozam svakih par dana. Ko zaviri u auto rekao bi kakva ciganija ovo voza.
:D :skoljka:
User avatar
Darh Wader
Posts: 448
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#15329 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Darh Wader »

Naravno da se auto treba vidjeti uživo i na kraju krajeva obaviti pregled u ovlaštenom servisu da bi imao jasniju sliku.Čim vlasniku spomeneš ovlašteni a on počne kolutati očima znaš da nešto nije u redu.Doduše nekad je dovoljno vidjeti i slike da zaključiš da se radi o lošem održavanom autu.
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#15330 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Ma naravno. Na piku je 95% auta u top stanju, bez ulaganja, fabricko stanje i sl. A na cesti sve grob do groba. Pik je leglo lazljivaca i prevaranata.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15331 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Haj to, al na Olx-u je toliko auta 'full oprema', a zapravo je pitanje da li od svih brojnih tako nazvanih modela postoji i jedan primjerak u 'full opremi' u BiH.

Ne samo za CLS, nego inače za ogroman dio auta, posebno D pa nadalje segmenta. Ako uzmemo eto da je full oprema da primjerak ima barem 80-90% (da ne bude 100%) stavki sa popisa dodatne opreme koje su se mogle nadoplatiti za neki specifičan model, sigurno je da takvih gotovo i da nema u BiH. Takvi su rijetki i u Švabiji npr. a kamoli tek kod nas.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15332 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Full fulEva kod nas znači da nije golaĆ :-D
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#15333 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Kiki_Musampa »

Idemedosumom wrote: 13/01/2023 07:58 Full fulEva kod nas znači da nije golaĆ :-D
Ima klimu i prednji prozori nisu na kurblu :-D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#15334 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

Kad sam kupovao svog sportagea prije 4-5 godina, u Kia salonu u Rajlovcu gledao jedan primjerak, cijena bila 30.000KM, meni ga davali za 27.000KM, a mogao sam jos spustiti bar 1000KM. Uglavnom ne kupim ga jer mi se vise svidio moj koji sam kupio na drugom mjestu. Komsiji se svidi moj sportage i odluci se i on da kupi, poslije par dana pokazuje mi ovog sto sam ja gledao Kia salonu, kaze rekli mi spustiti cijenu na 29.500KM. :D Kazem mu da sam ga ja mogao za 27.000KM kupiti i da obavezno sputi cijenu, kaze hocu zahvaljuje se itd... Sretnem ga jutros i pitam kako sluzi auto, pitam jel uspio spustiti cijenu ispod 27.000KM, kaze ma bilo me sramota, ja pitao moze li ista nize cijena i oni spustili na 29.300KM :lol: Kakav lik moras biti jbt da bacis najmanje 2.300KM kokosarima i svercerima u dzep jer te stid dati ponudu :?
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#15335 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Truba »

vidi sta sam ja cuo... 100% provjereno... lik osjeti prije 50-ak godina dzeparosevu ruku u sakou kako mu izvlaci novcanik
i bilo ga stid reagirati izašao na sljedećoj

gdje ima stida ima i poštenja
je li taj lik pošten?
User avatar
hopi
Posts: 7260
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#15336 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Evo još povoljnih mercedesa
MERCEDES-BENZ C-CLASS 220 CDI (-6690-ID) (11.990 KM)
https://www.olx.ba/r/51215529/131099


Mercedes-Benz C 200 cdi automatik. 243.000km w203 (12.499 KM)
https://www.olx.ba/r/41689645/131099
Jesam li ja nesto propustio pa ne znam zašto ove c klase iz 2003 i 2005 koštaju 12 i pol tisuća maraka
User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#15337 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by corsa »

Ma ovo su neralne cijena, ti našao najskuplje na piku. Ja sam svoju c klasu iz 2005. prije tri godine prodao za 9500 KM.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15338 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

canvra888 wrote: 13/01/2023 02:33 Haj to, al na Olx-u je toliko auta 'full oprema', a zapravo je pitanje da li od svih brojnih tako nazvanih modela postoji i jedan primjerak u 'full opremi' u BiH.

Ne samo za CLS, nego inače za ogroman dio auta, posebno D pa nadalje segmenta. Ako uzmemo eto da je full oprema da primjerak ima barem 80-90% (da ne bude 100%) stavki sa popisa dodatne opreme koje su se mogle nadoplatiti za neki specifičan model, sigurno je da takvih gotovo i da nema u BiH. Takvi su rijetki i u Švabiji npr. a kamoli tek kod nas.
Ne postoji full oprema jer neke stavke iskljucuju druge. Hoces sport sjedista, nemaju masazu. Hoces led farove, nemas xenone itd. Kod nas je full ako ima bar 4-5 stvari koje taj model ima kao opciju. U principu, sve iznad osnovne opreme
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#15339 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Vitezanin »

Ford Mondeo: kolegica prodaje pa nošalantno advertajziram :D

https://www.olx.ba/artikal/51335376/ford-mondeo/
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#15340 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

Truba wrote: 13/01/2023 09:39 vidi sta sam ja cuo... 100% provjereno... lik osjeti prije 50-ak godina dzeparosevu ruku u sakou kako mu izvlaci novcanik
i bilo ga stid reagirati izašao na sljedećoj

gdje ima stida ima i poštenja
je li taj lik pošten?
100%, stid i postenje su povezani pupcanom vrpcom, ne moze jedno bez drugoga
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#15341 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

Ima li neko iskustva sa auto kucom AutoDirect iz Sarajeva?
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#15342 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

EasyMan wrote: 13/01/2023 10:22
Truba wrote: 13/01/2023 09:39 vidi sta sam ja cuo... 100% provjereno... lik osjeti prije 50-ak godina dzeparosevu ruku u sakou kako mu izvlaci novcanik
i bilo ga stid reagirati izašao na sljedećoj

gdje ima stida ima i poštenja
je li taj lik pošten?
100%, stid i postenje su povezani pupcanom vrpcom, ne moze jedno bez drugoga
Ima poštenja i bez stida. I obratno.
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#15343 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

Posten al picka :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#15344 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Picka i neposten... :mrgreen:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#15345 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

drug_profi wrote: 13/01/2023 13:08
EasyMan wrote: 13/01/2023 10:22

100%, stid i postenje su povezani pupcanom vrpcom, ne moze jedno bez drugoga
Ima poštenja i bez stida. I obratno.
Ma normala, ostavio sam ironican odgovor na njegov komentar.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#15346 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

zigson wrote: 13/01/2023 13:09 Posten al picka :lol:
Ma meni su to mutavi ljudi, jbt direktno ti kazem za koliko su ga meni nudili, a ti odes i das 2300KM vise :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#15347 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Ja bih imao motiv da ga dobijem za jos nize od tebe, a svakako bi moja zadnja bila ta koja je tebi ponudjena.
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#15348 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

EasyMan wrote: 13/01/2023 13:27
zigson wrote: 13/01/2023 13:09 Posten al picka :lol:
Ma meni su to mutavi ljudi, jbt direktno ti kazem za koliko su ga meni nudili, a ti odes i das 2300KM vise :-)
I taj i ovaj za dzeparosa.
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#15349 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by PaulTracy »

canvra888 wrote: 13/01/2023 02:33 Haj to, al na Olx-u je toliko auta 'full oprema', a zapravo je pitanje da li od svih brojnih tako nazvanih modela postoji i jedan primjerak u 'full opremi' u BiH.

Ne samo za CLS, nego inače za ogroman dio auta, posebno D pa nadalje segmenta. Ako uzmemo eto da je full oprema da primjerak ima barem 80-90% (da ne bude 100%) stavki sa popisa dodatne opreme koje su se mogle nadoplatiti za neki specifičan model, sigurno je da takvih gotovo i da nema u BiH. Takvi su rijetki i u Švabiji npr. a kamoli tek kod nas.
"Prodajem Golf 7 Trendline, full oprema" 🤔
Kontam ljudi misle da ništa od opreme nisu izvadili, sve je još u autu 🙂
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#15350 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Podsjeti me ova prica oko cjenjkanja.
Ja kupovao Astru i dobio iz salona na Betaniji sasvim dobru ponudu, cini mi se 25,500, turbo benzin, enjoy oprema, 17" al.felge.
Tad se prodavala regularno za nesto malo preko 30 sa tom konfiguracijom, a njihova ponuda je bila otvorena do kraja te godine (kraj novembra bio).
I meni nesto puno jer mi je budzet probijalo, a ponudu sam trazio iz razloga da vidim na sta se ne treba pristajat kod mlađih polovnjaka.
I nakon mozda 10 dana pita suprugin kolega da mu prosljedim te ponude koje sam dobio.
Kad kaze kupio on u Tuzli. Sto?
Pa ovaj ga iz Tuzle navukao da mu moze dati bolju ponudu, i on otisao gore, i kupio za 27.000. isti motor, felge, enjoy oprema samo bez dodataka kao sto su bili na ponudi tipa "ajkula" antene sl. cini mi se i rucna mu nije elektricna.
Pa reko sto si to kupio, kaze kad sam vec otisao, a i covjek se potrudio da mi napravi ponudu...
Aha reko, pa jest, nema smisla.... :-) :lol:
Post Reply