Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
weedonjaaa
Posts: 715
Joined: 07/01/2012 13:07
Location: Naći ćeš me na Koševu, u oblacima dima..

#50076 Re: Automobilizam - All about

Post by weedonjaaa »

Jetta 2008, 1.9 TDi

Izbcuje mi na boardu natpis "oil sensor werkstatt". Nivo ulja savršen, provjeravano deset puta. Dijagnostika ništa ne prikazuje.
Moguće da je senzor ulja otisao?
User avatar
kabal1337
Posts: 13453
Joined: 11/02/2012 21:08

#50077 Re: Automobilizam - All about

Post by kabal1337 »

provjeri prekidac/ senzor za haubu ( otvorena/ zatvorena)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7129
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50078 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

weedonjaaa wrote: 11/01/2023 10:57 Jetta 2008, 1.9 TDi

Izbcuje mi na boardu natpis "oil sensor werkstatt". Nivo ulja savršen, provjeravano deset puta. Dijagnostika ništa ne prikazuje.
Moguće da je senzor ulja otisao?
jel se gasi il ide
User avatar
weedonjaaa
Posts: 715
Joined: 07/01/2012 13:07
Location: Naći ćeš me na Koševu, u oblacima dima..

#50079 Re: Automobilizam - All about

Post by weedonjaaa »

skrbavi-admin wrote: 11/01/2023 13:20
weedonjaaa wrote: 11/01/2023 10:57 Jetta 2008, 1.9 TDi

Izbcuje mi na boardu natpis "oil sensor werkstatt". Nivo ulja savršen, provjeravano deset puta. Dijagnostika ništa ne prikazuje.
Moguće da je senzor ulja otisao?
jel se gasi il ide
ide samo u rikverc
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7129
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50080 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

evo rjesenje

Image
User avatar
B6Redhell
Posts: 7822
Joined: 25/12/2010 04:56

#50081 Re: Automobilizam - All about

Post by B6Redhell »

Jedan za domaće švapcke hejtere… :wink:

Image
Image
Image
Image
Image
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50082 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Reli sa novom mehanikom, zanimljivo. Iako je meni na starim autima bolje kada je sve original, ovo nije loša prerada, tj. sve je na svom mjestu.

Mom rođaku su prije 15-ak godina u Sarajevu ukrali Relija. Jbg, nije ga bio davno kupio, nije imao nikakvu zaštitu i ode...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50083 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

jok jok, ovo je bolje od originala :thumbup: 8-)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7129
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50084 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

Image
User avatar
B6Redhell
Posts: 7822
Joined: 25/12/2010 04:56

#50085 Re: Automobilizam - All about

Post by B6Redhell »

citroen xm wrote: 11/01/2023 16:41 Reli sa novom mehanikom, zanimljivo. Iako je meni na starim autima bolje kada je sve original, ovo nije loša prerada, tj. sve je na svom mjestu.

Mom rođaku su prije 15-ak godina u Sarajevu ukrali Relija. Jbg, nije ga bio davno kupio, nije imao nikakvu zaštitu i ode...
Poslije rata kad su masovno uvozena auta. Narocito golfovi. Bilo je i rijetkih primjeraka, samo sto vecina nije znala to. Dizeli bili vrh. Spicoka. Dok su reliji sinkro unisteni. Npr u tuzli 2000+ god. jedan poprilicno rijedak harlequin trica unisten razvozeci hranu i pizzu..
u moju varos pobjegao sa zapada jedan kosovar koji je negdje ukrao bmw M3 e30 widebody. Prodavao ga. Naravno bez papira. Cijena neka mizerna par hiljada KM. Niko se nije htio okrenuti. Jer “puno trosi”…. Unistio ga i na otpadu na husinu zavriso..
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7129
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50086 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »



ciko se igra na 3:50 :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#50087 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

joj stroja :shock:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7129
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50088 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

aždaha

a vidi pored mašine Edija Lovsona :-)

Honda stukla i na 2 i na 4 tocka svijet krajem 80ih :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#50089 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

ne volim 2 toĆka :run:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50090 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

B6Redhell wrote: 11/01/2023 17:10
Poslije rata kad su masovno uvozena auta. Narocito golfovi. Bilo je i rijetkih primjeraka, samo sto vecina nije znala to. Dizeli bili vrh. Spicoka. Dok su reliji sinkro unisteni. Npr u tuzli 2000+ god. jedan poprilicno rijedak harlequin trica unisten razvozeci hranu i pizzu..
u moju varos pobjegao sa zapada jedan kosovar koji je negdje ukrao bmw M3 e30 widebody. Prodavao ga. Naravno bez papira. Cijena neka mizerna par hiljada KM. Niko se nije htio okrenuti. Jer “puno trosi”…. Unistio ga i na otpadu na husinu zavriso..
Ma šta je znala raja, kao što većina ni danas ne zna...

G2 1.6 je bio san i to se i kupovalo, ostalo od prije rata. Bilo je i benzinaca 1.3, 1.6, po koji 1.8 ali sve je to težilo da pređe u 1.6 dizel :mrgreen:

A da se sačuvalo bar trećina, bilo bi danas svega i svačega što poprilično vrijedi.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50091 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50092 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

Uh može l’ kako i Camaro i trebe?! :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#50093 Re: Automobilizam - All about

Post by mk ultra »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/miris-r ... /230111175

Da ovaj nije posao da isproba vuče na kamionu :shock:

Kuda ce gore šleperom?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50094 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50095 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

"Kako uništiti Subaru" :skoljka:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50096 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 12/01/2023 18:53 "Kako uništiti Subaru" :skoljka:
bas, al podera ultimativno off road vozilo :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50097 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Pa kako podera kada ga moraše izvlačiti na prvom prelomu? :mrgreen:

Motor, pogon sve 5, bolje od Nive, ali klirens i međuosovinski razmak čine svoje.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50098 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

pa levat krenuo ravno preko brijega :lol:

zato je stari forester top :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#50099 Re: Automobilizam - All about

Post by vjeshalica »

weedonjaaa wrote: 11/01/2023 10:57 Jetta 2008, 1.9 TDi

Izbcuje mi na boardu natpis "oil sensor werkstatt". Nivo ulja savršen, provjeravano deset puta. Dijagnostika ništa ne prikazuje.
Moguće da je senzor ulja otisao?
Pogledaj senzor na karteru.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50100 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

[youtube]https://youtu.be/f9JBMdmQnyg[/youtube]

Eto vam sve moguće S klase, svi mogući BMW-i i kompletna njemačka auto industrija. Ja bih se ako može, zadovoljio sa ovim primjerkom.
Post Reply