Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15176 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

Evolution_IV wrote: 09/01/2023 20:27 evo i ovaj, samo nek mi objasni sta znaci full stanje :-) :lol:

https://www.olx.ba/artikal/49573333/maz ... ul-stanje/
pitaj ga jel to mazda 3 karavan posto je stavio gumice od 3ice... full ciganlook

dobijem kombinovanu zelju za povracanjem i proljevom kad vidim ciganluk na gumama....
i to hadzo usliko da se vidi da ima mesa a u startu fali jedan col gume
Last edited by skrbavi-admin on 09/01/2023 20:34, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15177 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

skrbavi-admin wrote: 09/01/2023 20:29
Evolution_IV wrote: 09/01/2023 20:27 evo i ovaj, samo nek mi objasni sta znaci full stanje :-) :lol:

https://www.olx.ba/artikal/49573333/maz ... ul-stanje/
pitaj ga jel to mazda 3 karavan posto je stavio gumice od 3ice... full ciganlook
:lol:

stipu ga, full stanje a nije u stanju dat 80KM za volan i rucicu mjenjaca :run:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15178 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

ma ja kad gledam auto i vidim dimenzijski ili drugi ciganluk na gumama, tjeraj dalje da je zlatno..... nisam ni gledo unutrasnjost vozdra
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15179 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

skrbavi-admin wrote: 09/01/2023 20:36 ma ja kad gledam auto i vidim dimenzijski ili drugi ciganluk na gumama, tjeraj dalje da je zlatno.....
ako mislis na gume na felgama, ispravna je dimenzija i originalne su felge :D
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15180 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

skrbavi-admin wrote: 09/01/2023 20:24 insignije da al samo 2013+ godista....i nikako ovaj motor od 160 konja....ja sam ga novog vozio u kruzu i bio je bucan ko srpska kafana....na starijim imaju neka sranja na gustim sitima i semerinzima koja kostaju par desetina maraka a kostaju ljude motora.....
Nije to uopće isti motor u Cruze-u i Insigniji, iako su GM bili i jedno i drugo u taj vakat.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15181 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

Evolution_IV wrote: 09/01/2023 20:39
skrbavi-admin wrote: 09/01/2023 20:36 ma ja kad gledam auto i vidim dimenzijski ili drugi ciganluk na gumama, tjeraj dalje da je zlatno.....
ako mislis na gume na felgama, ispravna je dimenzija i originalne su felge :D
https://tiresize.com/tires/Mazda/Mazda6/2011/

nema profila 50 na listi
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15182 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

canvra888 wrote: 09/01/2023 20:56
skrbavi-admin wrote: 09/01/2023 20:24 insignije da al samo 2013+ godista....i nikako ovaj motor od 160 konja....ja sam ga novog vozio u kruzu i bio je bucan ko srpska kafana....na starijim imaju neka sranja na gustim sitima i semerinzima koja kostaju par desetina maraka a kostaju ljude motora.....
Nije to uopće isti motor u Cruze-u i Insigniji, iako su GM bili i jedno i drugo u taj vakat.
svejedno.... mos i bacit moj post al to ne mijenja cinjenicu da potencijalni vlasnik moze vec imat motor koji je nacet.....
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15183 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

skrbavi-admin wrote: 09/01/2023 21:01
canvra888 wrote: 09/01/2023 20:56

Nije to uopće isti motor u Cruze-u i Insigniji, iako su GM bili i jedno i drugo u taj vakat.
svejedno.... mos i bacit moj post al to ne mijenja cinjenicu da potencijalni vlasnik moze vec imat motor koji je nacet.....
To možeš reći za bukvalno svaki polovnjak. Neki je više rizičan, neki manje, ali svaki je rizik i potencijalno 'načet'.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15184 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

pricam o tome da je taj motor izvikan fabrickim greskama i to kolosalnim
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15185 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Evolution_IV wrote: 09/01/2023 20:27 evo i ovaj, samo nek mi objasni sta znaci full stanje :-) :lol:

https://www.olx.ba/artikal/49573333/maz ... ul-stanje/


za ove pare su makar rucica i volan mogli biti sredjeni, trosak od 80KM :roll:
Evo je Amare ,13 milja ko za tebe :mrgreen:
Image
Image
Image

Ova fleka od drkotine na sjedistu, ocisti se krpom i vrucom vodom...ne brini puno za to :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15186 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

ti bas nadjes auta gdje je neko drko redovno
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15187 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

skrbavi-admin wrote: 09/01/2023 20:59
Evolution_IV wrote: 09/01/2023 20:39
ako mislis na gume na felgama, ispravna je dimenzija i originalne su felge :D
https://tiresize.com/tires/Mazda/Mazda6/2011/

nema profila 50 na listi
https://www.wheel-size.com/size/mazda/m ... -22td--161

izgleda da se razlikuje od trzista do trzista i motora nekih :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15188 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

eno ti norvezljak nudi drkotinu od auta i malo stucan stiklom :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15189 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

skrbavi-admin wrote: 09/01/2023 21:06 pricam o tome da je taj motor izvikan fabrickim greskama i to kolosalnim
Koji, 2.0 multijet ili čistokrvni GM-ov korejski 2.0? :?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15190 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Auto je dobro ali je puno guženo u njemu.
Ova sto je stiklama upirala,nogata bila pa je malo ulupila oko stokova...

Sve u svemu 146 hiljada originalnih. Kome ne smeta da ograjise, neka donese 13 milja i par koristenih kurtona mozda ispod sjedista dobije gratis.

Inace super auto
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#15191 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

Ima li iko ideju, okvirnu, koliko bi kostao Hjundai Tuscon 2017.Kupljen u BIH, jedan vlasnik, presao ispod 70k km.

Nema nijedan na piku a placen je cca 47k KM. (Mislim haha)

Motor 1.6 atmo benzin, 96kw, pogon samo naprijed.

Opremu pojma nemam, nije full a ni golac.
2 seta guma.Garaziran.

Mehanika top, unutra isto, s vana koja packica, jbg 2 rodice ucile vozit na njemu :D i sad je previse vozaca u kuci pa bi se kupovala 2 manja auta.
Last edited by Qwerty1234 on 09/01/2023 21:40, edited 1 time in total.
Dr Arsla
Posts: 2076
Joined: 05/01/2013 16:16

#15192 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Dr Arsla »

Qwerty1234 wrote: 09/01/2023 21:34 Ima li iko ideju, okvirnu, koliko bi kostao Hjundai Tuscon 2017.Kupljen u BIH, jedan vlasnik, presao ispod 70k km.

Nema nijedan na piku a placen je cca 47k KM.

Motor 1.6 atmo benzin, 96kw, pogon samo naprijed.

Opremu pojma nemam, nije full a ni golac.
2 seta guma.Garaziran.

Mehanika top, unutra isto, s vana koja packica, jbg 2 rodice ucile vozit na njemu :D i sad je previse vozaca u kuci pa bi se kupovala 2 manja auta.
Oko 25 tisuća možda
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#15193 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Qwerty1234 wrote: 09/01/2023 21:34 Ima li iko ideju, okvirnu, koliko bi kostao Hjundai Tuscon 2017.Kupljen u BIH, jedan vlasnik, presao ispod 70k km.

Nema nijedan na piku a placen je cca 47k KM. (Mislim haha)

Motor 1.6 atmo benzin, 96kw, pogon samo naprijed.

Opremu pojma nemam, nije full a ni golac.
2 seta guma.Garaziran.

Mehanika top, unutra isto, s vana koja packica, jbg 2 rodice ucile vozit na njemu :D i sad je previse vozaca u kuci pa bi se kupovala 2 manja auta.
Mislim da ti je ovo pandan.
https://www.olx.ba/artikal/51143037/kia ... -6-benzin/
Znaci između 30 i 35.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#15194 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Jbg imas Tucson novi model dizel 2021. godiste sa predjenih samo 4000km koji bi sigurno isao za 50 000 a mozda i manje.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15195 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

RagibUzoriti wrote: 09/01/2023 21:08
Evolution_IV wrote: 09/01/2023 20:27 evo i ovaj, samo nek mi objasni sta znaci full stanje :-) :lol:

https://www.olx.ba/artikal/49573333/maz ... ul-stanje/


za ove pare su makar rucica i volan mogli biti sredjeni, trosak od 80KM :roll:
Evo je Amare ,13 milja ko za tebe :mrgreen:
Image
Image
Image

Ova fleka od drkotine na sjedistu, ocisti se krpom i vrucom vodom...ne brini puno za to :lol:
i onaj sepet serije 1 za iste pare ide :D

dobra joj je limarija s obzirom gdje se nalazi, koliko km i sta je pod limom? Smao jebe +15% carina, pa na sve +17% :(
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15196 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Sva auta placaja pdv + carinu sad, ne jebe nista osim besparica. :)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15197 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ma jarane..

13000KM osnovica

izadje 17500KM

Registracija po novim cijenama oko 900KM sa novom saobracajnom i sranjima propratnim, jebiga...


ragibe, ja cu traziti G165 facelift, 2017+ , sredjena unutrasnost i led farovi su one :) , valjda pojeftine malo, trenutno bez 35000 nista :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15198 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Ahiret.ba
:mrgreen:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15199 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Evolution_IV wrote: 09/01/2023 22:09
i onaj sepet serije 1 za iste pare ide :D

dobra joj je limarija s obzirom gdje se nalazi, koliko km i sta je pod limom? Smao jebe +15% carina, pa na sve +17% :(
A gle ovo Tita ti izbliza.

Set zimskih na njoj, nove. Set ljetnih ,haman nove. Kilometraza ide na obraz :D

Image
Image

Ja niti na jedno vise vozilo ne vadim E1 obrazac. Po nekoj mojoj procjeni,nije neka haman usteda... :sad:

Salu na stranu, nije ti osnovica 13 milja npr, nego faktura odnosno kupoprodajni ugovor izmedju kupca i prodavaca.
13 milja do zavrsene registracije u BiH a mozda cak i manje.Sve zavisi ko ti uzme da radi papire :D

Pa vala bolja je od Golfa a i Passata nema sanse da me neko ubijedi u suprotno. Ali dzaba, raja voli svabe pa eto ti...
User avatar
banjaluka078
Posts: 13205
Joined: 16/01/2007 23:38

#15200 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by banjaluka078 »

Kakva je procedura ako kupim auto u drugom gradu (različitom entitetu, ako ima neke veze)? Auto je registrovan, na našim je tablama, pravim kupoprodajni ugovor s prodavcem, to mi je jasno, ali šta dalje s tablicama, kako ide s odjavom tablica u mjestu u kojem je registrovan, da ga mogu reistrovati na sebe čim ga dovezem u BL?
Pitam da znam da li da idem vikednom ili radnim danom, ako i ja treba da nešto obavljam tamo.
Post Reply