INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#10051 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by n+1 »

Truba wrote: 08/01/2023 23:17 Mislim da nikad nisam u zivotu jeo rio mare :(
Otvori se novim iskustvima.
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#10052 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Trappist »

maxell_sarajevo wrote: 08/01/2023 23:10 EU
Mlijeko 1l=0,99€,
Barilla makaroni 0,79€,
Nesquik 1kg=5,59€(kod nas 17,75),
Lavazza Suerte 1kg=7,69€(kod nas 35KM),
Lavazza Rosa 1kg=12,60€, a Crema E gusto 1kg=11,90€,
Puter u Lidl 250gr=2,39€,
Rio mare 3,99€(kod nas 10,95)…
Nivea deo roll on 2,39€, kod nas 8,40 :-)
Hausbrandt kafa 200gr 4,45€, kod nas 12,95KM,
Lavazza vakumirana 500gr 5,65 dok je kod nas 250gr oko 9KM,
Rio Mare 3,99€
Dobar komentar na klixu, sad ce dijaspora poceti nositi hranu iz EU kad ovdje dolaze...nije daleko od istine
User avatar
Sanjarko
Posts: 28458
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10053 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Truba wrote: 08/01/2023 23:17 Mislim da nikad nisam u zivotu jeo rio mare :(
Ni ja.
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#10054 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by maxell_sarajevo »

Pa vjeruj da hoce, u Lidlu cokolade po 1KM, jeftinija i ukusnija nego 90% ovih sto se prodaje kod nas.
Oni gelovi za tusiranje Cien vrhunski za cijenu od cca.2-2,50KM.
U H&M obukao dijete za cenera :lol: pantole 6KM, majica pamučna 3KM, strample 2KM, sve na sniženju.
Doduse ima i kod njih skupoće, pizzu sam platio 10€, ista takva kod Mahira 4€. :lol:
suspect_zero
Posts: 27997
Joined: 11/10/2008 21:45

#10055 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by suspect_zero »

Sanjarko wrote: 08/01/2023 23:40
Truba wrote: 08/01/2023 23:17 Mislim da nikad nisam u zivotu jeo rio mare :(
Ni ja.
Precijenjena....meni skuša iz konzerve puno ukusnija.
suspect_zero
Posts: 27997
Joined: 11/10/2008 21:45

#10056 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by suspect_zero »

Ironmen wrote: 08/01/2023 14:50 Pakovanje kafe evo sad po 400 grama a stave cijenu kao od 500 grama ako malo negledas jeban si :lol: :lol:
Misliš na ona pakovanja haman pa 400 gr....ono 378 gr?
Odavno je Brazil uveo to, samo sam se jednom zajebala.
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10057 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

n+1 wrote: 08/01/2023 23:28
Truba wrote: 08/01/2023 23:17 Mislim da nikad nisam u zivotu jeo rio mare :(
Otvori se novim iskustvima.
Preskupo
Ne vidim foru
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#10058 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by n+1 »

Truba wrote: 09/01/2023 00:17
n+1 wrote: 08/01/2023 23:28

Otvori se novim iskustvima.
Preskupo
Ne vidim foru
Probaj jednom da možeš reći kako si jeo Rio Mare. Poslije pričaj da je preskupo. :D
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10059 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Ja jeo kad je bila ona reklama sa grisinijem kao kompaktna a meka malo ulja...otvorim isto kao i svaka druga raspadnuta ni nalik na reklami....ukratko tuna ko tuna nista bolja ni gora osim bolja ambalaza
komsinica_s_drugog
Posts: 890
Joined: 23/12/2018 19:16

#10060 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by komsinica_s_drugog »

nepass1 wrote: 08/01/2023 20:06 Sta radite sa tim 1,5%mm mlijekom? Je li za kuhanje, kolace, palacinke ili za pice?
Evo ja kupila u Robotu 1,5 % mm Mizo 1.90 KM. Napravila kremu za tortu od njega, super, nikakve razlike 🤷‍♀️
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10061 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Nikak e razlike nema i ono 0.8%
I 0.5%

Ubleha suplja
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#10062 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Trappist »

"Čavalić: Očekujemo pad inflacije"
"Cijene nafte pale u prvoj sedmici nove godine"

I onda gore naslov da su osnovne zivotne namirnice u BiH poskupile po 20-30% od nove godine... :bih:
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#10063 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Truba wrote: 09/01/2023 07:42 Nikak e razlike nema i ono 0.8%
I 0.5%

Ubleha suplja
Ma ima, pio vodu ili 1,5 mlijeko meni isto jbg
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#10064 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Trappist »

"Ruska invazija Ukrajine u februaru izazvala je veliku krizu na tržištu. Cijene nafte i plina skočile su na vrhunce u više desetljeća, cijene uglja porasle su za gotovo 70 posto, globalne cijene pšenice porasle su za više od 60 posto.

Osim toga, euro je prvi put pao ispod pariteta s dolarom prvi put u više od dva desetljeća zbog straha da će rat izazvati globalnu ekonomsku krizu.

Sada, međutim, ima sve više znakova da bi se poremećaj mogao približiti kraju, jer su cijene sirove nafte, prirodnog plina i hrane pale na prijeratne razine, dok je euro skočio u odnosu na dolar za 7 posto u prošlosti tri mjeseca na 1,06 dolara.

Referentne cijene nafte skočile su na nešto ispod 130 dolara po barelu u martu, samo nekoliko sedmica nakon što je Rusija napala Ukrajinu. Rusija je bila drugi najveći izvoznik sirove nafte, a sankcije protiv te zemlje smanjile su ponudu i podigle cijene. Ali cijene nafte su u stalnom padu od jula i trenutno se kreću oko svoje predratne razine od 80 dolara po barelu."

:bih: :bih: :bih:
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10065 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Evo dolar trenutno 1.83 a barel ispod 80 usd - zasto su EOL, Hifa, Gazprom digli gorivo 5 pf u odnosu na prije 20tak dana kad je dolar bio 1.84 a barel 85 usd?
Nema objektivnog razloga gorivo je moralo ici 5 pf dole a ne gore?
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#10066 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by HelaS »

Nokian808 wrote: 09/01/2023 12:01 Evo dolar trenutno 1.83 a barel ispod 80 usd - zasto su EOL, Hifa, Gazprom digli gorivo 5 pf u odnosu na prije 20tak dana kad je dolar bio 1.84 a barel 85 usd?
Nema objektivnog razloga gorivo je moralo ici 5 pf dole a ne gore?
Je li cijena barela sirove nafte, ili prerađene?
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#10067 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by madesa »

maxell_sarajevo wrote: 08/01/2023 23:10 EU
Mlijeko 1l=0,99€,
Barilla makaroni 0,79€,
Nesquik 1kg=5,59€(kod nas 17,75),
Lavazza Suerte 1kg=7,69€(kod nas 35KM),
Lavazza Rosa 1kg=12,60€, a Crema E gusto 1kg=11,90€,
Puter u Lidl 250gr=2,39€,
Rio mare 3,99€(kod nas 10,95)…
Nivea deo roll on 2,39€, kod nas 8,40 :-)
Hausbrandt kafa 200gr 4,45€, kod nas 12,95KM,
Lavazza vakumirana 500gr 5,65 dok je kod nas 250gr oko 9KM,
Rio Mare 3,99€
kod nas je 14 ili 15 km. Bude na akciji 10,95
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#10068 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

n+1 wrote: 08/01/2023 23:28
Truba wrote: 08/01/2023 23:17 Mislim da nikad nisam u zivotu jeo rio mare :(
Otvori se novim iskustvima.
Meni najbolja tunjevina Dardanel

Image
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10069 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

HelaS wrote: 09/01/2023 12:05
Nokian808 wrote: 09/01/2023 12:01 Evo dolar trenutno 1.83 a barel ispod 80 usd - zasto su EOL, Hifa, Gazprom digli gorivo 5 pf u odnosu na prije 20tak dana kad je dolar bio 1.84 a barel 85 usd?
Nema objektivnog razloga gorivo je moralo ici 5 pf dole a ne gore?
Je li cijena barela sirove nafte, ili prerađene?
Sirove ali ako je cijena iste prije mjesec bila 85 usd a USD je bio 1,87 BAM onda ista je sad 79 USD a USD je 1.83 BAM jedino objasnjenje za dizanje cijena za 0.05 BAM je pohlepa nema drugog objasnjenja.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#10070 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by n+1 »

ElRe wrote: 09/01/2023 14:16
n+1 wrote: 08/01/2023 23:28

Otvori se novim iskustvima.
Meni najbolja tunjevina Dardanel

Image
Koliko kaemova?
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#10071 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

n+1 wrote: 09/01/2023 14:28 Koliko kaemova?
cca 2.5 KM mala sa maslinovim ulje. Za NG je u Bingu bila akcija 4 kom, 6 KM ali suncokretovo ulje.
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#10072 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by fortaleza »

nepass1 wrote: 09/01/2023 10:15
Truba wrote: 09/01/2023 07:42 Nikak e razlike nema i ono 0.8%
I 0.5%

Ubleha suplja
Ma ima, pio vodu ili 1,5 mlijeko meni isto jbg
U Kauflandu u Hr Dukatovo mlijeko od 3.8% mliječne masti oko 1euro.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#10073 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by HelaS »

Nokian808 wrote: 09/01/2023 14:27
HelaS wrote: 09/01/2023 12:05

Je li cijena barela sirove nafte, ili prerađene?
Sirove ali ako je cijena iste prije mjesec bila 85 usd a USD je bio 1,87 BAM onda ista je sad 79 USD a USD je 1.83 BAM jedino objasnjenje za dizanje cijena za 0.05 BAM je pohlepa nema drugog objasnjenja.
A put od sirove nafte do prerađene ima svoju cijenu
User avatar
SmokingMan
Posts: 22621
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#10074 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by SmokingMan »

Nescafe Creme 200.g 8.95 KM u Bingu /Alta. Čisto informativno.
last mohicans
Posts: 18270
Joined: 09/08/2012 23:19

#10075 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by last mohicans »

n+1 wrote: 09/01/2023 00:19
Truba wrote: 09/01/2023 00:17

Preskupo
Ne vidim foru
Probaj jednom da možeš reći kako si jeo Rio Mare. Poslije pričaj da je preskupo. :D
Ma izvikana konzerva, meni Trendi i Calvio ni počemu lošiji a jeftiniji.
Post Reply