Otvori se novim iskustvima.
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#10052 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Dobar komentar na klixu, sad ce dijaspora poceti nositi hranu iz EU kad ovdje dolaze...nije daleko od istinemaxell_sarajevo wrote: ↑08/01/2023 23:10 EU
Mlijeko 1l=0,99€,
Barilla makaroni 0,79€,
Nesquik 1kg=5,59€(kod nas 17,75),
Lavazza Suerte 1kg=7,69€(kod nas 35KM),
Lavazza Rosa 1kg=12,60€, a Crema E gusto 1kg=11,90€,
Puter u Lidl 250gr=2,39€,
Rio mare 3,99€(kod nas 10,95)…
Nivea deo roll on 2,39€, kod nas 8,40![]()
Hausbrandt kafa 200gr 4,45€, kod nas 12,95KM,
Lavazza vakumirana 500gr 5,65 dok je kod nas 250gr oko 9KM,
Rio Mare 3,99€
- Sanjarko
- Posts: 28458
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
-
maxell_sarajevo
- Posts: 2303
- Joined: 08/02/2008 19:19
#10054 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa vjeruj da hoce, u Lidlu cokolade po 1KM, jeftinija i ukusnija nego 90% ovih sto se prodaje kod nas.
Oni gelovi za tusiranje Cien vrhunski za cijenu od cca.2-2,50KM.
U H&M obukao dijete za cenera
pantole 6KM, majica pamučna 3KM, strample 2KM, sve na sniženju.
Doduse ima i kod njih skupoće, pizzu sam platio 10€, ista takva kod Mahira 4€.
Oni gelovi za tusiranje Cien vrhunski za cijenu od cca.2-2,50KM.
U H&M obukao dijete za cenera
Doduse ima i kod njih skupoće, pizzu sam platio 10€, ista takva kod Mahira 4€.
-
suspect_zero
- Posts: 27997
- Joined: 11/10/2008 21:45
-
suspect_zero
- Posts: 27997
- Joined: 11/10/2008 21:45
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10059 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja jeo kad je bila ona reklama sa grisinijem kao kompaktna a meka malo ulja...otvorim isto kao i svaka druga raspadnuta ni nalik na reklami....ukratko tuna ko tuna nista bolja ni gora osim bolja ambalaza
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 890
- Joined: 23/12/2018 19:16
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10061 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nikak e razlike nema i ono 0.8%
I 0.5%
Ubleha suplja
I 0.5%
Ubleha suplja
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#10062 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
"Čavalić: Očekujemo pad inflacije"
"Cijene nafte pale u prvoj sedmici nove godine"
I onda gore naslov da su osnovne zivotne namirnice u BiH poskupile po 20-30% od nove godine...
"Cijene nafte pale u prvoj sedmici nove godine"
I onda gore naslov da su osnovne zivotne namirnice u BiH poskupile po 20-30% od nove godine...
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#10064 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
"Ruska invazija Ukrajine u februaru izazvala je veliku krizu na tržištu. Cijene nafte i plina skočile su na vrhunce u više desetljeća, cijene uglja porasle su za gotovo 70 posto, globalne cijene pšenice porasle su za više od 60 posto.
Osim toga, euro je prvi put pao ispod pariteta s dolarom prvi put u više od dva desetljeća zbog straha da će rat izazvati globalnu ekonomsku krizu.
Sada, međutim, ima sve više znakova da bi se poremećaj mogao približiti kraju, jer su cijene sirove nafte, prirodnog plina i hrane pale na prijeratne razine, dok je euro skočio u odnosu na dolar za 7 posto u prošlosti tri mjeseca na 1,06 dolara.
Referentne cijene nafte skočile su na nešto ispod 130 dolara po barelu u martu, samo nekoliko sedmica nakon što je Rusija napala Ukrajinu. Rusija je bila drugi najveći izvoznik sirove nafte, a sankcije protiv te zemlje smanjile su ponudu i podigle cijene. Ali cijene nafte su u stalnom padu od jula i trenutno se kreću oko svoje predratne razine od 80 dolara po barelu."

Osim toga, euro je prvi put pao ispod pariteta s dolarom prvi put u više od dva desetljeća zbog straha da će rat izazvati globalnu ekonomsku krizu.
Sada, međutim, ima sve više znakova da bi se poremećaj mogao približiti kraju, jer su cijene sirove nafte, prirodnog plina i hrane pale na prijeratne razine, dok je euro skočio u odnosu na dolar za 7 posto u prošlosti tri mjeseca na 1,06 dolara.
Referentne cijene nafte skočile su na nešto ispod 130 dolara po barelu u martu, samo nekoliko sedmica nakon što je Rusija napala Ukrajinu. Rusija je bila drugi najveći izvoznik sirove nafte, a sankcije protiv te zemlje smanjile su ponudu i podigle cijene. Ali cijene nafte su u stalnom padu od jula i trenutno se kreću oko svoje predratne razine od 80 dolara po barelu."
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10065 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Evo dolar trenutno 1.83 a barel ispod 80 usd - zasto su EOL, Hifa, Gazprom digli gorivo 5 pf u odnosu na prije 20tak dana kad je dolar bio 1.84 a barel 85 usd?
Nema objektivnog razloga gorivo je moralo ici 5 pf dole a ne gore?
Nema objektivnog razloga gorivo je moralo ici 5 pf dole a ne gore?
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#10066 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Je li cijena barela sirove nafte, ili prerađene?
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#10067 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
kod nas je 14 ili 15 km. Bude na akciji 10,95maxell_sarajevo wrote: ↑08/01/2023 23:10 EU
Mlijeko 1l=0,99€,
Barilla makaroni 0,79€,
Nesquik 1kg=5,59€(kod nas 17,75),
Lavazza Suerte 1kg=7,69€(kod nas 35KM),
Lavazza Rosa 1kg=12,60€, a Crema E gusto 1kg=11,90€,
Puter u Lidl 250gr=2,39€,
Rio mare 3,99€(kod nas 10,95)…
Nivea deo roll on 2,39€, kod nas 8,40![]()
Hausbrandt kafa 200gr 4,45€, kod nas 12,95KM,
Lavazza vakumirana 500gr 5,65 dok je kod nas 250gr oko 9KM,
Rio Mare 3,99€
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10069 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
- ElRe
- Posts: 16938
- Joined: 12/12/2011 11:28
- fortaleza
- Posts: 6182
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#10073 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- SmokingMan
- Posts: 22621
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#10074 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nescafe Creme 200.g 8.95 KM u Bingu /Alta. Čisto informativno.
-
last mohicans
- Posts: 18270
- Joined: 09/08/2012 23:19

