
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- B6Redhell
- Posts: 7822
- Joined: 25/12/2010 04:56
#44778 Re: Pitamo Mehanicare ?
Amare. Hoš da skinem da ti pošaljem poštom.


- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44779 Re: Pitamo Mehanicare ?
halo amerika / otkrili smo u medjuvremenu autootpad i u BIH 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- B6Redhell
- Posts: 7822
- Joined: 25/12/2010 04:56
#44781 Re: Pitamo Mehanicare ?
Opeljušili ga. Vidim i sjedista vadili.Evolution_IV wrote: ↑06/01/2023 20:23nemre od beMziMca nosac![]()
ako ima naslonjac za ruku klizni(onaj sto se moze pomjerat) posalji![]()
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#44782 Re: Pitamo Mehanicare ?
Brzinsko pitanje za ove sto furaju francuze.
Moze li se sa slike rucice mjenjaca zakljuciti o kakvom automatik mjenjacu je rijec? Onaj problematicni ili manje problematicni

Moze li se sa slike rucice mjenjaca zakljuciti o kakvom automatik mjenjacu je rijec? Onaj problematicni ili manje problematicni

- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44783 Re: Pitamo Mehanicare ?
mazda 3 trazena roba, kod nas moze 50god stajatB6Redhell wrote: ↑06/01/2023 20:40Opeljušili ga. Vidim i sjedista vadili.Evolution_IV wrote: ↑06/01/2023 20:23
nemre od beMziMca nosac![]()
ako ima naslonjac za ruku klizni(onaj sto se moze pomjerat) posalji![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44784 Re: Pitamo Mehanicare ?
kakva je ono fleka na sjedistu
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#44785 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svrsila ona treba-vozacica.
Ja tek sad joj vidim one pederske boje na privjesku
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#44786 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko vidim u pitanju je robotizovani jer nema P i nema D, vec ARagibUzoriti wrote: ↑07/01/2023 12:55 Brzinsko pitanje za ove sto furaju francuze.
Moze li se sa slike rucice mjenjaca zakljuciti o kakvom automatik mjenjacu je rijec? Onaj problematicni ili manje problematicni![]()
![]()
- B6Redhell
- Posts: 7822
- Joined: 25/12/2010 04:56
#44787 Re: Pitamo Mehanicare ?
Djaba joj dugine boje na privjesku. Ipak voli da uhvati za “ mjenjač”. I to kakvog oblika,RagibUzoriti wrote: ↑07/01/2023 13:06Svrsila ona treba-vozacica.
Ja tek sad joj vidim one pederske boje na privjesku
![]()
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#44788 Re: Pitamo Mehanicare ?
Al sto su problematicni displeji...RagibUzoriti wrote: ↑07/01/2023 12:55 Brzinsko pitanje za ove sto furaju francuze.
Moze li se sa slike rucice mjenjaca zakljuciti o kakvom automatik mjenjacu je rijec? Onaj problematicni ili manje problematicni![]()
![]()
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44789 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eh evo pitanje za strucne majstore.
Jel ovo sa videa ispod normalno? Ako nije, kolko je strasno?
Samo gumigeling ili obratit paznju na jos nesto.
U voznji, idalje, se nista ne cuje.
Ima i zvuka pa pojacajte
Jel ovo sa videa ispod normalno? Ako nije, kolko je strasno?
Samo gumigeling ili obratit paznju na jos nesto.
U voznji, idalje, se nista ne cuje.
Ima i zvuka pa pojacajte
- W0rM
- Posts: 2619
- Joined: 26/11/2011 13:49
- Location: Jedna Jedina
- Grijem se na: sunčevu energiju
- Vozim: se po mahali
#44790 Re: Pitamo Mehanicare ?
pitao lika jednog, ka'e 300KMcica, ja za te pare googla maps redovno da koristim he he.artur morgan wrote: ↑05/01/2023 21:28Pogledaj na olx-u imas oglasa da rade update fabrickih navigacija. Nekad su radili za nekih 50 KM, kako se sad krecu cijene ne znam. U ovlastenom servisu u pravilu je preskupo ako treba radit update softvera pored mapa. Ako ne treba, onda nije. Znaci, nove mape same nisu skupe oko 100 KM ali obicno samo to nije dovoljno vec i update softvera i onda cijena ode 7x puta. Provjeri za svaki slucaj![]()
- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44791 Re: Pitamo Mehanicare ?
nista to nije, samo voziQwerty1234 wrote: ↑07/01/2023 17:08 Eh evo pitanje za strucne majstore.
Jel ovo sa videa ispod normalno? Ako nije, kolko je strasno?
Samo gumigeling ili obratit paznju na jos nesto.
U voznji, idalje, se nista ne cuje.
Ima i zvuka pa pojacajte![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44792 Re: Pitamo Mehanicare ?
harmonik balanser se malo promrdoQwerty1234 wrote: ↑07/01/2023 17:08 Eh evo pitanje za strucne majstore.
Jel ovo sa videa ispod normalno? Ako nije, kolko je strasno?
Samo gumigeling ili obratit paznju na jos nesto.
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44793 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dok se vi dogovorite i odgovorite ja zamjenio.
Bas niste od pomoci
Bas niste od pomoci
- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44794 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fala kurcu.
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44796 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne ovo savrsenstvo od auta logicno, nego pisljivi gumigelung.
Nek crknu dusmani.
Nek crknu dusmani.
- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44797 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdravljaju te Hamidovići iz Zenice - Samo za dušmani!!!!
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#44798 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da, to je robotizirani mjenjač.Optimist wrote: ↑07/01/2023 14:13Koliko vidim u pitanju je robotizovani jer nema P i nema D, vec ARagibUzoriti wrote: ↑07/01/2023 12:55 Brzinsko pitanje za ove sto furaju francuze.
Moze li se sa slike rucice mjenjaca zakljuciti o kakvom automatik mjenjacu je rijec? Onaj problematicni ili manje problematicni![]()
![]()
Ovaj ispod je klasični automatik, Aisin

-
Adi-g
- Posts: 831
- Joined: 26/02/2004 00:00
#44799 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav ekipa
Posjedujem vozilo Citroen C3 2012 god 68kw eHDI
U posljednje vrijeme mi se konstantno pali service lampica i sa diagnostikom sam otkrio gresku P1A9C sa slika ispod. Start stop sistem ne radi. Vidio sam na netu da ovi motori imaju booster bateriju tkz.kondenzator koji se u nekih citroena nalazi iznad točka. Da li ste vi slucajno imali slican ili isti problem i kako ga eventualno rjesitit.
Koliko mogu predpostaviti ovo je posao za nekog električara pa me svakako zanima preporuka za nekog od njih u Sarajevu a da nije šalabajzer od kojeg ja više znam


Posjedujem vozilo Citroen C3 2012 god 68kw eHDI
U posljednje vrijeme mi se konstantno pali service lampica i sa diagnostikom sam otkrio gresku P1A9C sa slika ispod. Start stop sistem ne radi. Vidio sam na netu da ovi motori imaju booster bateriju tkz.kondenzator koji se u nekih citroena nalazi iznad točka. Da li ste vi slucajno imali slican ili isti problem i kako ga eventualno rjesitit.
Koliko mogu predpostaviti ovo je posao za nekog električara pa me svakako zanima preporuka za nekog od njih u Sarajevu a da nije šalabajzer od kojeg ja više znam


-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#44800 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izgleda da je najčešće loš kondenzator, a i ne mora uvijek biti, može biti do spojeva kabla na akumulatoru i sl. Nisam se susretao sa ovim, ali sam malo guglao kad sam vidio tvoj post. Ne znam koga bi ti preporučio, vidjet ćeš kad budeš razgovora sa serviserom da li on konta o čemu se radi. Ne vozim francusko auto ali ima forumaša koji voze ta auta pa ti mogu preporučiti neki bolji servis u gradu za ta auta.Adi-g wrote: ↑08/01/2023 20:20 Pozdrav ekipa
Posjedujem vozilo Citroen C3 2012 god 68kw eHDI
U posljednje vrijeme mi se konstantno pali service lampica i sa diagnostikom sam otkrio gresku P1A9C sa slika ispod. Start stop sistem ne radi. Vidio sam na netu da ovi motori imaju booster bateriju tkz.kondenzator koji se u nekih citroena nalazi iznad točka. Da li ste vi slucajno imali slican ili isti problem i kako ga eventualno rjesitit.
Koliko mogu predpostaviti ovo je posao za nekog električara pa me svakako zanima preporuka za nekog od njih u Sarajevu a da nije šalabajzer od kojeg ja više znam![]()
![]()
Pogledaj strane forume, ali mislim da si već gledao i skontao o čemu je riječ.
https://www.peugeotforums.com/threads/e ... 9c.343582/
Hello,
I had the same fault and replace the same capacitor on my 308sw 1.6 ehdi from 2012. Then everything was ok.
What I learned about P1A9C is that the capacitor operates between 4,5 - 5,0 V and it's connected to a ECU that controls it, charging it and discharging to the alternator for the engine restart after Stop-start engages.
On diagbox you can see if this voltage is between the correct interval and the "state of health" of the condensator, in %, calculated by the eletric corrent that goes in the capacitor when charging.
My capacitor had 2,8 ... 3,2 ... 4.0 V and the state of health has 30% maximum, most of the time 10%. After replacing the capacitor the state of health is always at 100% and the voltage between 4,6 and 4,8V.
When the state of health has low the fault only ocorred after a longer run, usually 30 min minimum.
I think you should connect your car to diagbox, enter injection ECU, look for something like "stopstart informations". My 308 is in "stopstart informations 2", and check the capacitor voltage and state of health. I believe this trigers the fault if the values are off ...
According to a long research I did for the P1A9C fault and the system itself, i believe that it can be caused by:
faulty condensator;
faulty DTMC (control module);
cable, wires, conectors of the system (from battery, CM, alternator).
Basically the problem is the capacitors for the stop start system are not charging properly it is usually down to poor wiring connections or the alternator output being low there is also a sensor for battery charge this can sometimes be an issue the main start battery not being fully charged can also be a contributing factor use a charger to boost the main battery overnight then clear the fault
