Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44751 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja sam vidio namotanu unutrasnju gumu na bs pa onda razjebana gumica preko :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13453
Joined: 11/02/2012 21:08

#44752 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/01/2023 21:09
kabal1337 wrote: 05/01/2023 20:58 Ne mogu da vjerujem koliku razliku friske gumice balans stange prave u komb. sa onim selenima
sad moze 10km+ hladno u krivine ulijetat :lol:
sad mi nece blicat i trubit da stanem sa strane i propustim kolonu :bih: :lol:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#44753 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

W0rM wrote: 05/01/2023 13:52
artur morgan wrote: 05/01/2023 09:30

Pogledaj na youtube za svoje auto. Kod novijih Audija, ako update navigacije nije regularno kupljen, komplikovano je jer koliko se sjecam pored instalacije potrebna je i aktivacija, osim ako nema neki sad besplatan update sto cisto sumnjam.
Gledao na youtubeTU, trazio oFo, ono, ne moze. Kontam da nema neko magicno rjesenje, al haman, kako je - tako je.
Pogledaj na olx-u imas oglasa da rade update fabrickih navigacija. Nekad su radili za nekih 50 KM, kako se sad krecu cijene ne znam. U ovlastenom servisu u pravilu je preskupo ako treba radit update softvera pored mapa. Ako ne treba, onda nije. Znaci, nove mape same nisu skupe oko 100 KM ali obicno samo to nije dovoljno vec i update softvera i onda cijena ode 7x puta. Provjeri za svaki slucaj :wink:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44754 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

a ima i dvodijelna balans šćanga od jednog poznatog šit rejsera :lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7129
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44755 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

stariiii ovdje je bilo kemijatrije samo take - nije ovdje samo balans stangla šit nego citav prednji kraj ušitovan do boga :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44756 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

da samo znas kakvo je to smetlje bilo :lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7129
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44757 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

joj hajfiša Hašeme mi, vidim zaplatio je i zenin karmin :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44758 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Što mu je kabel na trećem cilindru crven, a ostali crni, je l' to zbog ubrzanja? :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13453
Joined: 11/02/2012 21:08

#44759 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/01/2023 21:28 a ima i dvodijelna balans šćanga od jednog poznatog šit rejsera :lol: :lol: :lol:

Image
jel ovo bluetooth :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7129
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44760 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

kabal1337 wrote: 05/01/2023 21:43
bitanga_sa_otesa wrote: 05/01/2023 21:28 a ima i dvodijelna balans šćanga od jednog poznatog šit rejsera :lol: :lol: :lol:

Image
jel ovo bluetooth :lol:
jos nezavisniji Mekferson ovjes :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44761 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 05/01/2023 21:38 joj hajfiša Hašeme mi, vidim zaplatio je i zenin karmin :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
ovo je crveni abro trkaci,on ćepi sve rupe :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7129
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44762 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

e jebi ga dupli :lol:
Last edited by skrbavi-admin on 05/01/2023 21:47, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44763 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

EFD22 wrote: 05/01/2023 21:42 Što mu je kabel na trećem cilindru crven, a ostali crni, je l' to zbog ubrzanja? :mrgreen:
taj ide preko prekidaca,ako probije klasu :lol: :lol: :lol: :evil:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#44764 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/01/2023 21:21 ja sam vidio namotanu unutrasnju gumu na bs pa onda razjebana gumica preko :D
A ko da su gumice 200 maraka... Ja sam cini mi se placao nesto oko 30 :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44765 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 05/01/2023 22:07

A ko da su gumice 200 maraka... Ja sam cini mi se placao nesto oko 30 :-)
za ovaj auto su bile 5 maraka po komadu :lol: :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7129
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44766 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

drug_profi wrote: 05/01/2023 22:07
bitanga_sa_otesa wrote: 05/01/2023 21:21 ja sam vidio namotanu unutrasnju gumu na bs pa onda razjebana gumica preko :D
A ko da su gumice 200 maraka... Ja sam cini mi se placao nesto oko 30 :-)
nisu gumice problem, moze ih covjek kupit stotine odjednom, nego sto su redovno a vjerovatno namjerno poddimenzionirane na nacin da malom povrsinom apsorbuju dosta veliku i udarnu i kliznu silu... izlozene su i blizu ispuha tako da kamara vanjskih uticaja djeluje negativno.... druga stvar je ta da su cesto opet namjerno balans stange dizajnirane da moras skidat most, ispusnu granu, a popustanje samih sarafa koje nose gumice balanstangi je lutrija jer obicno pucaju pa poslije vare patrljke... posljedicno uzevsi u obzir sve navedeno dolazi do tipicnog hajfišluka za nase uslove kao sto je ovaj naslikOVANI :mrgreen: u biti ciganin sam al najljepsi :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44767 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

ove godine idu novi nosaci motora, nove krajnice i stabilizatori, hocu sve da zamjenim dok mogu i dok sam ovdje...ocekujem poboljsanja razna :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51466
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44768 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 05/01/2023 22:47 ove godine idu novi nosaci motora, nove krajnice i stabilizatori, hocu sve da zamjenim dok mogu i dok sam ovdje...ocekujem poboljsanja razna :-D
Ja to imam u planu već 4-5 godina, i nikako da zamjenim. :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44769 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 05/01/2023 22:49
Evolution_IV wrote: 05/01/2023 22:47 ove godine idu novi nosaci motora, nove krajnice i stabilizatori, hocu sve da zamjenim dok mogu i dok sam ovdje...ocekujem poboljsanja razna :-D
Ja to imam u planu već 4-5 godina, i nikako da zamjenim. :lol:
jbg, imam shemu dobru za dijelove, pa me nece puno izac...

ah da zaboravio sam, diskovi potroseni i to treba uskoro :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13453
Joined: 11/02/2012 21:08

#44770 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 05/01/2023 22:47 ove godine idu novi nosaci motora, nove krajnice i stabilizatori, hocu sve da zamjenim dok mogu i dok sam ovdje...ocekujem poboljsanja razna :-D
Bas danas nesto razgledam nosace kad Lemforder nosace pravi Corteco ( njihov zig, zbrusen VAG logo).
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44771 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 05/01/2023 23:02
Evolution_IV wrote: 05/01/2023 22:47 ove godine idu novi nosaci motora, nove krajnice i stabilizatori, hocu sve da zamjenim dok mogu i dok sam ovdje...ocekujem poboljsanja razna :-D
Bas danas nesto razgledam nosace kad Lemforder nosace pravi Corteco ( njihov zig, zbrusen VAG logo).
:thumbup:

mene jebe najvise onaj ispod motora, cimne se auto malo kad se pusti gas u 4, 5 i 6 brzini, nema sta drugo bit..a hidro cu da zamjenim jer malo vibrira kad je hladan..
User avatar
kabal1337
Posts: 13453
Joined: 11/02/2012 21:08

#44772 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

mislim da ti to vise onaj na strani mjenjaca sto veze mjenjac za krak
Ja nesto razmisljam da li da uzmem lemforder taj, jer sam stavio lemforder od doge bon-a. Ili da pravim sirotiljsku verziju tj. da uzmem neki jeftini pa da ga full narokam poliuretanom. Jer bi cvrsce.
Za dog bone, imam sve spremno samo jos da povarim. Oni vibra technics su bezobrazno skupi.
Last edited by kabal1337 on 05/01/2023 23:17, edited 1 time in total.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44773 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Ima ti auto previše obrtnog momenta, pa zato. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44774 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 05/01/2023 23:11 mislim da ti to vise onaj na strani mjenjaca sto veze mjenjac za krak
uhh on jeben, ispod akumulatora negdje u pm :lol:

vidjet cemo
User avatar
kabal1337
Posts: 13453
Joined: 11/02/2012 21:08

#44775 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

E ne znam kako je kod tebe, ali ja sam za doge bone morao podici malo mjenjac da se poravnaju rupe kako treba. 2x sam ga skidao na podu i svaki put sam morao dizat, a kad sam ga skido na dizalici mogao se uglaviti bez podupiranja.

To ti je onaj sto veze mjenjac za prednji most
Post Reply