Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44751 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja sam vidio namotanu unutrasnju gumu na bs pa onda razjebana gumica preko 
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44752 Re: Pitamo Mehanicare ?
sad mi nece blicat i trubit da stanem sa strane i propustim kolonu
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#44753 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pogledaj na olx-u imas oglasa da rade update fabrickih navigacija. Nekad su radili za nekih 50 KM, kako se sad krecu cijene ne znam. U ovlastenom servisu u pravilu je preskupo ako treba radit update softvera pored mapa. Ako ne treba, onda nije. Znaci, nove mape same nisu skupe oko 100 KM ali obicno samo to nije dovoljno vec i update softvera i onda cijena ode 7x puta. Provjeri za svaki slucajW0rM wrote: ↑05/01/2023 13:52Gledao na youtubeTU, trazio oFo, ono, ne moze. Kontam da nema neko magicno rjesenje, al haman, kako je - tako je.artur morgan wrote: ↑05/01/2023 09:30
Pogledaj na youtube za svoje auto. Kod novijih Audija, ako update navigacije nije regularno kupljen, komplikovano je jer koliko se sjecam pored instalacije potrebna je i aktivacija, osim ako nema neki sad besplatan update sto cisto sumnjam.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44754 Re: Pitamo Mehanicare ?
a ima i dvodijelna balans šćanga od jednog poznatog šit rejsera


- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44755 Re: Pitamo Mehanicare ?
stariiii ovdje je bilo kemijatrije samo take - nije ovdje samo balans stangla šit nego citav prednji kraj ušitovan do boga 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44756 Re: Pitamo Mehanicare ?
da samo znas kakvo je to smetlje bilo


- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44757 Re: Pitamo Mehanicare ?
joj hajfiša Hašeme mi, vidim zaplatio je i zenin karmin

- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44758 Re: Pitamo Mehanicare ?
Što mu je kabel na trećem cilindru crven, a ostali crni, je l' to zbog ubrzanja? 
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44759 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel ovo bluetoothbitanga_sa_otesa wrote: ↑05/01/2023 21:28 a ima i dvodijelna balans šćanga od jednog poznatog šit rejsera![]()
![]()
![]()
![]()
- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44760 Re: Pitamo Mehanicare ?
jos nezavisniji Mekferson ovjeskabal1337 wrote: ↑05/01/2023 21:43jel ovo bluetoothbitanga_sa_otesa wrote: ↑05/01/2023 21:28 a ima i dvodijelna balans šćanga od jednog poznatog šit rejsera![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44761 Re: Pitamo Mehanicare ?
ovo je crveni abro trkaci,on ćepi sve rupe
- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44762 Re: Pitamo Mehanicare ?
e jebi ga dupli 
Last edited by skrbavi-admin on 05/01/2023 21:47, edited 1 time in total.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#44764 Re: Pitamo Mehanicare ?
A ko da su gumice 200 maraka... Ja sam cini mi se placao nesto oko 30bitanga_sa_otesa wrote: ↑05/01/2023 21:21 ja sam vidio namotanu unutrasnju gumu na bs pa onda razjebana gumica preko![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44765 Re: Pitamo Mehanicare ?
za ovaj auto su bile 5 maraka po komadudrug_profi wrote: ↑05/01/2023 22:07
A ko da su gumice 200 maraka... Ja sam cini mi se placao nesto oko 30![]()
- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44766 Re: Pitamo Mehanicare ?
nisu gumice problem, moze ih covjek kupit stotine odjednom, nego sto su redovno a vjerovatno namjerno poddimenzionirane na nacin da malom povrsinom apsorbuju dosta veliku i udarnu i kliznu silu... izlozene su i blizu ispuha tako da kamara vanjskih uticaja djeluje negativno.... druga stvar je ta da su cesto opet namjerno balans stange dizajnirane da moras skidat most, ispusnu granu, a popustanje samih sarafa koje nose gumice balanstangi je lutrija jer obicno pucaju pa poslije vare patrljke... posljedicno uzevsi u obzir sve navedeno dolazi do tipicnog hajfišluka za nase uslove kao sto je ovaj naslikOVANIdrug_profi wrote: ↑05/01/2023 22:07A ko da su gumice 200 maraka... Ja sam cini mi se placao nesto oko 30bitanga_sa_otesa wrote: ↑05/01/2023 21:21 ja sam vidio namotanu unutrasnju gumu na bs pa onda razjebana gumica preko![]()
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44767 Re: Pitamo Mehanicare ?
ove godine idu novi nosaci motora, nove krajnice i stabilizatori, hocu sve da zamjenim dok mogu i dok sam ovdje...ocekujem poboljsanja razna 
- konektovan
- Posts: 51466
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44768 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja to imam u planu već 4-5 godina, i nikako da zamjenim.Evolution_IV wrote: ↑05/01/2023 22:47 ove godine idu novi nosaci motora, nove krajnice i stabilizatori, hocu sve da zamjenim dok mogu i dok sam ovdje...ocekujem poboljsanja razna![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44769 Re: Pitamo Mehanicare ?
jbg, imam shemu dobru za dijelove, pa me nece puno izac...konektovan wrote: ↑05/01/2023 22:49Ja to imam u planu već 4-5 godina, i nikako da zamjenim.Evolution_IV wrote: ↑05/01/2023 22:47 ove godine idu novi nosaci motora, nove krajnice i stabilizatori, hocu sve da zamjenim dok mogu i dok sam ovdje...ocekujem poboljsanja razna![]()
![]()
ah da zaboravio sam, diskovi potroseni i to treba uskoro
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44770 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bas danas nesto razgledam nosace kad Lemforder nosace pravi Corteco ( njihov zig, zbrusen VAG logo).Evolution_IV wrote: ↑05/01/2023 22:47 ove godine idu novi nosaci motora, nove krajnice i stabilizatori, hocu sve da zamjenim dok mogu i dok sam ovdje...ocekujem poboljsanja razna![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44771 Re: Pitamo Mehanicare ?
kabal1337 wrote: ↑05/01/2023 23:02Bas danas nesto razgledam nosace kad Lemforder nosace pravi Corteco ( njihov zig, zbrusen VAG logo).Evolution_IV wrote: ↑05/01/2023 22:47 ove godine idu novi nosaci motora, nove krajnice i stabilizatori, hocu sve da zamjenim dok mogu i dok sam ovdje...ocekujem poboljsanja razna![]()
mene jebe najvise onaj ispod motora, cimne se auto malo kad se pusti gas u 4, 5 i 6 brzini, nema sta drugo bit..a hidro cu da zamjenim jer malo vibrira kad je hladan..
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44772 Re: Pitamo Mehanicare ?
mislim da ti to vise onaj na strani mjenjaca sto veze mjenjac za krak
Ja nesto razmisljam da li da uzmem lemforder taj, jer sam stavio lemforder od doge bon-a. Ili da pravim sirotiljsku verziju tj. da uzmem neki jeftini pa da ga full narokam poliuretanom. Jer bi cvrsce.
Za dog bone, imam sve spremno samo jos da povarim. Oni vibra technics su bezobrazno skupi.
Ja nesto razmisljam da li da uzmem lemforder taj, jer sam stavio lemforder od doge bon-a. Ili da pravim sirotiljsku verziju tj. da uzmem neki jeftini pa da ga full narokam poliuretanom. Jer bi cvrsce.
Za dog bone, imam sve spremno samo jos da povarim. Oni vibra technics su bezobrazno skupi.
Last edited by kabal1337 on 05/01/2023 23:17, edited 1 time in total.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44773 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima ti auto previše obrtnog momenta, pa zato. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44775 Re: Pitamo Mehanicare ?
E ne znam kako je kod tebe, ali ja sam za doge bone morao podici malo mjenjac da se poravnaju rupe kako treba. 2x sam ga skidao na podu i svaki put sam morao dizat, a kad sam ga skido na dizalici mogao se uglaviti bez podupiranja.
To ti je onaj sto veze mjenjac za prednji most
To ti je onaj sto veze mjenjac za prednji most
