Sa Tonijem ili bez?no_sekirli wrote: ↑02/01/2023 20:33 Pod hitno uvaliti jos barem 200 miliona, barem da se Brentford moze dobit![]()
Liverpool FC
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Edin H.
- Posts: 53595
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#65176 Re: Liverpool FC
- no_sekirli
- Posts: 7008
- Joined: 02/10/2013 18:36
#65177 Re: Liverpool FC
Bez njega naravno. Ako bude on igrao, treba bar jos 70-80 miliona.Edin H. wrote: ↑02/01/2023 20:36Sa Tonijem ili bez?no_sekirli wrote: ↑02/01/2023 20:33 Pod hitno uvaliti jos barem 200 miliona, barem da se Brentford moze dobit![]()
Ne znam stvarno tko radi na taktickoj pripremi, ali ovo sta se radi zadnje vrijeme nije ni za nivo druge federalne. Formacija i ideja ista ili se igralo sa Realom ili sa Ljubijom.
Ox i Keita ili se spremaju za odlazak pa moraju igrati, ili je Fabio tako los da ni u ovako losoj konkurenciji ne moze dobiti sansu odigrati nesto.
Mali Doak odigrao savrseno ono sta je igrao, danas na klupi 3 stopera i niti jedan jebeni napadac, s tim da je i Ox glumio neko lijevo krilo.
I da, Darwin se opet dobro kretao. Blago nama. Samo ne znam je li doveden da se dobro krece ili da ponekad i zabije neki gol. Nakon sto je jos jednom udario desnom nogom sa desne strane sesnaesterca u dalji kut, netko bi mu konacno trebao reci da to vise ne radi.
Ovaj promasaj je bez komentara.

- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#65178 Re: Liverpool FC
Da se citiram....drug_profi wrote: ↑01/01/2023 18:56 Fulaju zicere. Kljucna stvar.
Brentford će ti omogućiti koliko? 1-2?
A zabiće nam bar 2 100%
- no_sekirli
- Posts: 7008
- Joined: 02/10/2013 18:36
#65180 Re: Liverpool FC
Kladis li se druzedrug_profi wrote: ↑02/01/2023 21:27Da se citiram....drug_profi wrote: ↑01/01/2023 18:56 Fulaju zicere. Kljucna stvar.
Brentford će ti omogućiti koliko? 1-2?
A zabiće nam bar 2 100%![]()
- luckylaka
- Posts: 26217
- Joined: 15/01/2010 06:28
#65181 Re: Liverpool FC
Jel f.k.Rudar ili F.K.Ljubijano_sekirli wrote: ↑02/01/2023 21:03Bez njega naravno. Ako bude on igrao, treba bar jos 70-80 miliona.
Ne znam stvarno tko radi na taktickoj pripremi, ali ovo sta se radi zadnje vrijeme nije ni za nivo druge federalne. Formacija i ideja ista ili se igralo sa Realom ili sa Ljubijom.
Ox i Keita ili se spremaju za odlazak pa moraju igrati, ili je Fabio tako los da ni u ovako losoj konkurenciji ne moze dobiti sansu odigrati nesto.
Mali Doak odigrao savrseno ono sta je igrao, danas na klupi 3 stopera i niti jedan jebeni napadac, s tim da je i Ox glumio neko lijevo krilo.
I da, Darwin se opet dobro kretao. Blago nama. Samo ne znam je li doveden da se dobro krece ili da ponekad i zabije neki gol. Nakon sto je jos jednom udario desnom nogom sa desne strane sesnaesterca u dalji kut, netko bi mu konacno trebao reci da to vise ne radi.
Ovaj promasaj je bez komentara.
![]()
-
Plunkett
- Posts: 2073
- Joined: 01/06/2020 15:15
#65182 Re: Liverpool FC
Steta, nadao sam se da cu napisati 5/5 i da konacno hvatamo zalet.
Oko transfera, onda te neke anemije na terenu- davno prezvakano.
I lista povrijedjenih igraca, tolika da od silnog broja vanserijskih igraca, Ox pocinje kao neko lijevo krilo.
Za Darwina od ove sezone nema nista, ili su moja ocekivanja bila prevelika za igraca kojeg lfc plati 100miliona.
On jeste strasan naprijed, ali opet cu srati, on je napadac klasicni, sto znaci da je vec dosad trebao biti na barem desetak golova u ligi. Da je svaki put zabio zicer pri rezultatu 0:0, ili u kljucnim momentima kada se ganja rezultat, bilo bi sigurno par bodova vise. Ovo veceras na slici djeluje kao prazan gol ali je izvuceno iz konteksta. Nazalost, on je znao fuliti ovih par mjeseci i izglednije prilike od ove.
I da, nakon one povrede, VvD vise nije isti igrac i to takodjer treba prihvatiti.
Oko transfera, onda te neke anemije na terenu- davno prezvakano.
I lista povrijedjenih igraca, tolika da od silnog broja vanserijskih igraca, Ox pocinje kao neko lijevo krilo.
Za Darwina od ove sezone nema nista, ili su moja ocekivanja bila prevelika za igraca kojeg lfc plati 100miliona.
On jeste strasan naprijed, ali opet cu srati, on je napadac klasicni, sto znaci da je vec dosad trebao biti na barem desetak golova u ligi. Da je svaki put zabio zicer pri rezultatu 0:0, ili u kljucnim momentima kada se ganja rezultat, bilo bi sigurno par bodova vise. Ovo veceras na slici djeluje kao prazan gol ali je izvuceno iz konteksta. Nazalost, on je znao fuliti ovih par mjeseci i izglednije prilike od ove.
I da, nakon one povrede, VvD vise nije isti igrac i to takodjer treba prihvatiti.
-
Plunkett
- Posts: 2073
- Joined: 01/06/2020 15:15
#65183 Re: Liverpool FC
I da, primiti tri gola za poluvrijeme iz tri kornera-ne znam je li se to ikad desilo?
Sva sreca da je VAR bio, inace bi jedan od ona dva ponistena sigurno bio priznat. A i ti sto su ponisteni nisu bili plod maestralne odbrane i pozicioniranja, nego puka slucajnost.
I svaki korner cini mi se na istu foru.
Uzasno.
Sva sreca da je VAR bio, inace bi jedan od ona dva ponistena sigurno bio priznat. A i ti sto su ponisteni nisu bili plod maestralne odbrane i pozicioniranja, nego puka slucajnost.
I svaki korner cini mi se na istu foru.
Uzasno.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#65184 Re: Liverpool FC
Prestao davno. Vidio da znam i dosta.
- no_sekirli
- Posts: 7008
- Joined: 02/10/2013 18:36
#65185 Re: Liverpool FC
Ne znam kako ova scena moze biti izvucena iz konteksta, ali dobro, neka bude.
Ja se nadao da ce Klopp iskoristiti ovu pauzu i vecinu igraca na okupu da malo popravi igru, ovi nasi nisu izgledali ovako jadno i suplje jos od vremena Spearinga i ekipe. Ako ima imalo kuveta u sebi, mora i sebi a i ostalima priznati da grijesi sa 433 formacijom u trenutku kada nema postenog veznog trkaca a uporno igra visoku liniju koju probija svaka ekipa u PL, od prvog, do zadnjeg na tablici.
Sad kad ima 5 stopera na raspolaganju, nece ni da pokusa sa 3 igraca nazad, a da Trenta premjesti u sredinu i da iskoristi najplacenijeg igraca-napadaca u klubu da ubijaju duplim pasovima, nego tjera Trenta da sprinta preko cijelog terena non stop i ubija momka psihicki jer ne stigne u obranu i kod vecine golova ispada, i na kraju kao bek i jeste krivac.
Visokom linijom Salah zakucan uz aut, frajer ne moze maknut da ga ne docekaju 3 protivnika na tako skucenom prostoru.
I sad mi laici, navijaci to mozemo nabrajati do sudnjega dana, samo meni nije jasno kako netko u klubu to ne vidi i ne proba nesto promijeniti.
Kako oni misle na ovu situaciju dovesti bilo koga od trenutnih "top" igraca koji bi mijenjali klub? Platiti najvise sigurno nece, igra nam je za qrac, CL sve dalje od realnog...
- vaučer
- Posts: 11538
- Joined: 04/08/2009 15:22
#65186 Re: Liverpool FC
Postava po sebi nije problem, problem je način na koji funkcioniraju linije unutar postave. Klopp i dalje igra 433, ok, nema problema. Ali za koji kurac u tom 433 moraju dva od tri veznjaka igrati neke plutajuće polunapadače gdje se Thiago izvlači široko lijevo a Elliot (koji nije, niti će ikada biti veznjak) igra gdje bi Salah trebao biti a treći veznjak, obično Fabinho, je ostavljen na vjetrojebini. Dodaj da Trent uglavnom forsira neko ubacivanje u vezni red iza Elliota, umjesto da je široko na krilu i da kombinira sa Salahom - i u biti smo sjebali dva bitna aspekta napada (Trenta i Salaha) a zauzvrat smo dobili rupu od hektara u sredini terena i otvoren put za svaku ekipu da u dva dodavanja budu u šansi.
Ono što me najviše od svega brine u ovoj sezoni je da nemam ni izbliza odgovor na pitanje 'Koji je naš plan?'. Nije mi jednostavno jasno. Forsira se neki hibrid ranije postavke koji je teži za iznijeti veznom redu u isto vrijeme kad nam je vezni red puno lošiji, sporiji i neiskusniji nego je bio prije. Zašto? Zbog čega? Ako su kovali neke planove u predsezoni, zašto ih se i sad drže kao pijani plota kad je jasno i površnom posmatraču da smo pročitani i da samo olakšavamo posao protivnicima. Šta ćemo točno izgubiti ako do kraja sezone ne forsiramo ovaj promašeni put, za koji ionako nemamo adekvatne igrače, nego se resetiramo na neki umjereniji, kontra-napadački sistem gdje ćemo primati baem manje golova.
Na stranu vrlo konfuzna i zabrinjavajuća situacija s transferima, otkazi prilično bitnih ljudi koji rade analitiku i procjene igrača, ali nešto u jezgi između Kloppa i igrača jednostavno nije kako treba.
Ono što me najviše od svega brine u ovoj sezoni je da nemam ni izbliza odgovor na pitanje 'Koji je naš plan?'. Nije mi jednostavno jasno. Forsira se neki hibrid ranije postavke koji je teži za iznijeti veznom redu u isto vrijeme kad nam je vezni red puno lošiji, sporiji i neiskusniji nego je bio prije. Zašto? Zbog čega? Ako su kovali neke planove u predsezoni, zašto ih se i sad drže kao pijani plota kad je jasno i površnom posmatraču da smo pročitani i da samo olakšavamo posao protivnicima. Šta ćemo točno izgubiti ako do kraja sezone ne forsiramo ovaj promašeni put, za koji ionako nemamo adekvatne igrače, nego se resetiramo na neki umjereniji, kontra-napadački sistem gdje ćemo primati baem manje golova.
Na stranu vrlo konfuzna i zabrinjavajuća situacija s transferima, otkazi prilično bitnih ljudi koji rade analitiku i procjene igrača, ali nešto u jezgi između Kloppa i igrača jednostavno nije kako treba.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#65187 Re: Liverpool FC
Ni meni nije jasno što se forsira 433 bez realnog krila. Svakako su mi Darwin i Salah najbolje skupa izgledali u nekoj hibridnoj 442 gdje je svaki imao svoj kanal gdje nisu morali ići previše u širinu a opet centralno nisu smetali jedan drugom.
Ali meni su to u napadu opet nijanse, gdje i povrede znatno utiču (da je bar jedan od Diaz/Jota zdraviji dosta bi to gore bolje bilo), znamo gdje je najveći problem ali me sramota više i tastature pisati jedno te isto.
Ali meni su to u napadu opet nijanse, gdje i povrede znatno utiču (da je bar jedan od Diaz/Jota zdraviji dosta bi to gore bolje bilo), znamo gdje je najveći problem ali me sramota više i tastature pisati jedno te isto.
- vaučer
- Posts: 11538
- Joined: 04/08/2009 15:22
#65188 Re: Liverpool FC
Da, znamo gdje je problem u manjku noga i trčanja - ali čak i s ovim veznjacima bi mogli igrati kompaktnije i bolje. Ne mogu jednostavno razumijeti zašto Klopp inzistira na dodadnom širenju prostora koji umoran i spor vezni red treba pokriti. Cementiraj sredinu, igraj 442, igraj konzervativnije i defanzivnije dok ne kupiš igrače koji mogu pokrivati trkom više prostora. Ovo je kao da je zacrtao da 'ove sezone igramo ovako' i sad ni makac bez obzira što se muče i što nam svi zabijaju golove kao na traci.
-
Osmi Socrates
- Posts: 12567
- Joined: 19/10/2020 15:33
#65189 Re: Liverpool FC
Al' zato imate odlične krilne bekove. Mada, sva frka oko Trenta i njegovih odbrambenih sposobnosti mu nije koristila ove sezone. Bukvalno je čovjek mentalno potonuo jer igra u formaciji u kojoj njegovi kvaliteti ne mogu doći do izražaja.
On je na ničijoj zemlji. Prva asistencija ove sezone protiv Brentforda.
3-5-2 je vjerovatno ono što bi trebali igrati.
On je na ničijoj zemlji. Prva asistencija ove sezone protiv Brentforda.
3-5-2 je vjerovatno ono što bi trebali igrati.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#65190 Re: Liverpool FC
U klubu generalno vlada poprilično siva atmosfera. Kao na prodaju je klub, ali i nije. Svaki drugi dan neko u klubu važan odlazi ili najavljuje odlazak. Sve to ima utiska na donje partije (teren).
-
missko
- Posts: 11455
- Joined: 22/02/2008 13:22
#65191 Re: Liverpool FC
Nunjez klupa i Salah zabija garant a i formacija bez Nunjeza se mijenja automatski. Realno obje kupovine su bezze i Nunez i Gakpo vise nekako kupljeni kao da ne bi United kupio.
-
Plunkett
- Posts: 2073
- Joined: 01/06/2020 15:15
#65192 Re: Liverpool FC
Iskreno, ovo sam nekako na silu napisao jer mi je mucno vise srati kako ovo nije igrac od 100 miliona.no_sekirli wrote: ↑03/01/2023 12:58Ne znam kako ova scena moze biti izvucena iz konteksta, ali dobro, neka bude.
I kako od igraca toliko placnog ocekujes barem 15-20 golova u prvoj sezoni.
Ispasce jebeni Andy Carrol na kraju od njega.
I ovo sto je Amidza iznad napisao, oko atmosfere u klubu.
Nesto se ozbiljno desava, da li radi prodaje ili cega vec drugog i jednostavno sve djeluje tmurno jos od septembra.
A realno, nije bilo potrebe za tim.
-
Mustang1
- Posts: 29919
- Joined: 29/12/2010 17:31
#65193 Re: Liverpool FC
Sto je izbacio Van Dijka?
- no_sekirli
- Posts: 7008
- Joined: 02/10/2013 18:36
#65194 Re: Liverpool FC
Kako sam ja procitao, zalio se nesto na koljeno. Vise bih volio da je to samo izvlakusa, a da ga je izveo da pokaze da nema nedodirljivih.
@Plunkett
Ma sve jasno, razumijemo se i slazemo 100%. Igrac ove cijene mora barem ovo zavrsavati, ne trazi nitko od njega golove sa 30 metara.
-
Plunkett
- Posts: 2073
- Joined: 01/06/2020 15:15
#65196 Re: Liverpool FC
Sta se ovo suska oko Pepa Ljindersa i nekog raskola unutar osoblja?
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#65197 Re: Liverpool FC
Mislim da se tu malo pretjeruje u javnosti. Carragher na Sky poslije Brentforda spomenuo kako ova promjena možda ide i na dušu Lijndersu s obzirom na to kakav uticaj na Kloppa ima, pa su sad svi opalili paljbu po njemu kako je on kriv za sve što se dešava, što je po meni apsolutni nonsens. Ako se već niko nije udostojio pohvaliti ga za period kada je preuzeo rolu gdje smo počeli igrati i najbolji fudbal pod Kloppom, nema potrebe ni njega sada prati za stvari koje uopšte ne znamo detalje. Javnost jednostavno traži žrtvenog jarca.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#65198 Re: Liverpool FC
Mada doduše postoji poprilično logična pretpostavka zašto je Edwards otišao te zašto Ward odlazi nekon nepune godine posla, navodno često dolazi do neslaganja između Lijndersa i Kloppa sa jedne te ostatka kluba sa druge strane po pitanju transfera.
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#65199 Re: Liverpool FC
Ima i hipoteza da niko poslije Buvaca ne zna trenirati gegen i pozicioniranje kako je on znao. Kako sad ima puno novih igraca koji gosp.Buvaca nisu ni vidjeli a ovi to ne znaju. Pep je dodao malo tiki take na vec uhodan sistem i na tome svaka cast a sada kada treba remodelirati sistem on je clueless.
Ima i do igrackog kadra naravno, Salahove plate ali nije sve ni u tome.
Ima i do igrackog kadra naravno, Salahove plate ali nije sve ni u tome.
