Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
244
44%
ne
30
5%
od*ebi Chmoljo, naporan si
282
51%
 
Total votes: 556

User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79550
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#43026 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

ma brt, ja samo lola igram, pitaj @l33t :mrgreen:

ovo ti je nova godina, new me :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52710
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#43027 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Velkoski wrote: 01/01/2023 16:15 ma brt, ja samo lola igram, pitaj @l33t :mrgreen:

ovo ti je nova godina, new me :lol:
Probaj.
Death.
Stranding.
Bolan.
Vjeruj.
Mi.

Ne bi bilo prvi put da mi kazes bio si u pravu :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52710
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#43028 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Raja, samo da vam.pozelim sretnu novu na meni najdrazoj temi. Da je nema, ne znam da li bih dolazio na forum uopste.

Uzivajte.
User avatar
ferratilis
Posts: 8375
Joined: 25/11/2013 16:48

#43029 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Sretna Nova i od mene, dabogda svi imali da kupite RTX 4090. :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 22565
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#43030 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Bilo bi zanimljivo da imamo svoj YT kanal pa da tu ubacujemo sadržaj. Čisto zabave radi :D

Pta mislite o Klix gaming Discord channel ? :mrgreen:

Sretna nova i da sebi napokon kupim Nikkon d7100. :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43031 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Želim vam sretnu novu godinu, i sretne loot dropove. :D
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#43032 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

I od mene Sretna Nova Godina :D
User avatar
House
Posts: 51332
Joined: 17/03/2010 15:36

#43033 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

svako dobro :thumbup:
l33t
Posts: 4787
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#43034 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

Velkoski wrote: 01/01/2023 16:15 ma brt, ja samo lola igram, pitaj @l33t :mrgreen:

ovo ti je nova godina, new me :lol:
Istinu coek govori, singleplayer igre je igrao ali na prste jedne ruke mozes ih izbrojati

Sretna Nova svima :sax:


OT: Instalirao sam ovu igru "The Dungeon Of Naheulbeuk The Amulet Of Chaos" svidja mi se bas samo me nervira sto je turn based :run:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#43035 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SanskiBiser »

arnes_king wrote: 01/01/2023 14:22
SanskiBiser wrote: 01/01/2023 13:18


a signs ne koristis ko da vec vidim :shock: :? , signs, parry, evade, roll sve se koristi samo mora tajming biti dobar, isto kao da igras Sekiro ili Bloodborne. Imao si u Kaer Morhen detaljan combat tutorial gdje ti je sve objasnjeno vjezba se sa Vesimirom, bez da to detaljno savladas nisi ni trebao pocinjati igrati....


Witcher ima vecu brzinu refleksa od obicnih ljudi a stil borbe je prilagodjen borbi protiv cudovista i to vise odjednom i u knjigama je opisan kao vrsta plesa npr kao Capoeira u borilackim vjestinama...CDPR je to ubacio u igre...Igra je inace PRELAKA bila i na Deathmarch tezini a sad u next gen je osjetno teza na Deathmarch moras voditi vise racuna o svemu i paziti da se ne zalijeces a na najlaksem rezimu to je isto ko kad covjeka od 200 kila napadaju djeca od 5 godina starosti - e ako ti je to tesko i ako ti je na tome tesko igrati bolje batali igru... :D
Koristim, ali do sada nisam ni s njima vidio neku korist jer dok ja sign neki uradim vec su oni mene poceli udarati i u par sekundi i ubili, tako sa mi je najbolje palilo samo sam sto prije da ih ubijem. Nisam jos nidokle ni mak'o, igrao sam sinoc 3-4 sata i sve oko onih pocetnih naselja rjesavao stvari. Eto ja igram na najlaksoj od 5 tezina i ako nisam odmah zaspamao, da nemaju priliku da me napadaju, onda sam i mrtav :D Pariranje, blokiranje i izmicanje mi jos nikako nije uspjelo, bar nisam imao osjecaj niti primjetio da jest a nedano zavrsio GoW Ragnarok na Give me GoW tezini bez nekih tegoba, gdje je uvijek bilo 1-2 udarca i gotov :D

Vjerovatno cu pofatati fazone dok se malo naviknem, najvise me zeza to njegovo "plesanje", zamahivanje i bacanje pa ne znam jel u po' napada ili sam prekinuo :lol: Dok dobijem osjecaj bit ce to vjerovatno dobro :D Bitno je da mi je sad "sjela".
A obicno oni koji istom pocnu igrati pa se pate preporuka je da koriste Quen sign, tj. dobijes oklop magicni koji te stiti od par udaraca inace imas buildove na youtube imas build koji se sav fokusira na to mahanje i plesanje, pa one koji se fokusiraju na snagu i na potions ili one koji se fokusiraju na signs, cudovista moras poznavati pa da bi znao sta ih kontrira da li su osjetljivi na vatru i slicno. Imas beastiary pa pogledaj tamo bude info.

U next gen verziji,
Npr imas glass cannon build koji je sav fokusiran na kritove i brze pokrete tj. napade tj plesanje ali i tebe brzo srede ako nisi reagovao na vrijeme




a ima i klasicni Ursine, medo brundo :D build koji ide na puno HP, jake napade, jak oklop..

User avatar
ferratilis
Posts: 8375
Joined: 25/11/2013 16:48

#43036 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Meni je najdrazi sign build, pogotovo s ovim novim Forgotten armorom koji me dosta podsjeca na Raven armor iz Witchera 1
Tek sam level 22, ali skoro sve su sign skillovi sa plavim mutagenima (koji su najlaski za pronaci):
Image
Samo medium armor, Griffin school:
Image
Superior Petri's Philter je najbolji napitak:
Image
Po zelji, uzeti Acquired Tolerance za veci toxicity, znaci moguce je popiti dva potiona i jedan decoction:
Image
Igram na najvecoj tezini sa enemy upscalingom, i vec je prelagano. Kome je tesko, najbolji decoctions su Ekhidna i Katakan:
Image
Od maceva, najbolji za ovaj build su griffin i wolf zbog sign intensity, ali mogu i ostali. Fakat je igra lagana, u poredjenju s ostalim akcionim RPG-ima. Plus su smanjili broj skillova sa 5 na 3. I daleko je lakse mijenjati signs sa dzojstikom. Samo se treba naviknuti.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#43037 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SanskiBiser »

@arnes_king inace white orchard taj gdje pocinjes igru je tutorijal zona, tu 5-10 sati igre ima i kvestova cisto da udjes u fazon i btw cuvaj se krava u toj zoni da ti ne spojlam... :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43039 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Fero, ja mislio ti ne voliš nijedan Dragon Age osim prvog. :D
User avatar
ferratilis
Posts: 8375
Joined: 25/11/2013 16:48

#43040 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 02/01/2023 00:01 Fero, ja mislio ti ne voliš nijedan Dragon Age osim prvog. :D
Tacno, prestao sam gledati napola kad su poceli pricati o DA2. :D

Ali Origins je chef's kiss
User avatar
House
Posts: 51332
Joined: 17/03/2010 15:36

#43041 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

fera je full RPG. :kiss: :mrgreen:
User avatar
House
Posts: 51332
Joined: 17/03/2010 15:36

#43042 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

mnogo underrated igra :thumbup:

User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#43043 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

"A classic survival horror..."

Procitao prve cetiri rijeci opisa. Na trecoj vec pomislio, na cetvrtoj odlucio - not gonna play that shit 😂
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43044 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

"Classic experience" vjerovatno znači da je igra pod velikim uticajem nekog poznatog filma il' igre, nešto što je ljudima već prepoznatljivo. A i ocjene su mu super.

Ne znam otkud ti ovoliki animozitet, Haveruse. Ja bi vala ovo prob'o, šta fali. :)
User avatar
ferratilis
Posts: 8375
Joined: 25/11/2013 16:48

#43045 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Probao sam Signalis na game passu, osjeti se ogroman utjecaj starih Resident Evil i Silent Hill igara, ali je sve u nekom arthouse, mystery, sci-fi fazonu. Sa puno njemackih rijeci. :D

Ali mi se nije svidio gameplay pa sam prekinuo sa igranjem.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43046 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Ja trenutno završavam opet Shadowrun Returns, pa ću preć' na Dragonfall. Poslije onolikog ass-clenchinga u Dark Souls mi treba igra za odmaranje, a Shadowrun je upravo to. Kakva prelijepa igra, atmosfera mi je baš nešto posebno. Cyberpunk i fantasy, who could say no? :-D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#43047 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

SanskiBiser wrote: 01/01/2023 19:34 @arnes_king inace white orchard taj gdje pocinjes igru je tutorijal zona, tu 5-10 sati igre ima i kvestova cisto da udjes u fazon i btw cuvaj se krava u toj zoni da ti ne spojlam... :lol:
Hvala na savjetima, vidim da su mehanike duboke pa cu eksperimentisat buildovima.

To za krave znam, gledao nekad davno na youtube 😅
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#43048 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Tito_i_Partija wrote: 02/01/2023 15:45 "Classic experience" vjerovatno znači da je igra pod velikim uticajem nekog poznatog filma il' igre, nešto što je ljudima već prepoznatljivo. A i ocjene su mu super.

Ne znam otkud ti ovoliki animozitet, Haveruse. Ja bi vala ovo prob'o, šta fali. :)
Hem sam kurton u survival žanru, hem sam pizda u horor žanru :D
Neka meni spideya i rocket league-a :lol:
User avatar
House
Posts: 51332
Joined: 17/03/2010 15:36

#43049 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

Image

aaaaaaaaa!

i fucking did it! :mrgreen:
Post Reply