Hebote,...meni starci kupovali poklon za 4,..u titino vrijeme.insaneinthebrain wrote: ↑30/12/2022 17:29 gledaj roditelja i govana, ono se nesto diglo da prijeti. da je pravde izbacili bi dijete iz skole pa nek place idiotima od roditelja i nek trazi drugu skolu
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/zbog ... /221230116
SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#63326 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- tramvajtrojka
- Posts: 17056
- Joined: 27/04/2021 22:52
#63327 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
nemoj elitna osnovna skola tu samo fgr ide isto kao prva gimnazija a ubio me bog ako nisu normalniji ljudski odnosi u masinskoj nego u elitnoj skoliinsaneinthebrain wrote: ↑30/12/2022 17:29 gledaj roditelja i govana, ono se nesto diglo da prijeti. da je pravde izbacili bi dijete iz skole pa nek place idiotima od roditelja i nek trazi drugu skolu
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/zbog ... /221230116
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#63328 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Šta imaš protiv mašinske?
ja sa Alipašina sam super prolazio,ubijedio ih da mi je Juka ko brat rođeni (a nikad se pozdravili nismo) i nisu mi otimali pare i kifle na odmoru.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#63329 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sve što ima epitet "elitno" služi jedino za liječenje kompleksa ovih što su šljegli iz vukojebina pa se nekim sumnjivim kanalima domogli malo više novca. Džaba sve, papak ostaje papak.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#63330 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Treba izbjegavati elitne skole. Djece radi.
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#63331 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Šta znači elitna škola?
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#63332 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
U ovoj skoli incident svako tromjesjecje.insaneinthebrain wrote: ↑30/12/2022 17:29 gledaj roditelja i govana, ono se nesto diglo da prijeti. da je pravde izbacili bi dijete iz skole pa nek place idiotima od roditelja i nek trazi drugu skolu
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/zbog ... /221230116
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#63333 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
pa škole đe idu prinčevi i princeze
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#63334 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Gdje nadobudni kurcofili skorojevićarski nazor trpaju djecu. Nekad je to bilo popularno po srednjim skolama iza rata. Odlucivala tranzicijska kamara govana gdje ce ko biti upisan i tako.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#63337 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Naravno, svakakvih roditelja ali i medju nastavnicima ima polupismene frustrirane marve....tako da ja ti ne bi olako donosio neki zakljucak.insaneinthebrain wrote: ↑30/12/2022 17:29 gledaj roditelja i govana, ono se nesto diglo da prijeti. da je pravde izbacili bi dijete iz skole pa nek place idiotima od roditelja i nek trazi drugu skolu
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/zbog ... /221230116
Kontamo da su danasnji nastavnici ko u nas vakat, uzori, pedagozi, strogi i pravedn, posteni pismeni i znaju materiju i da cemo mi kao iavnost odma da osudimo roditelje a nastavika necemo ni pogledati....na tu kartu igraju danasnji nastavnici, pa kontaju da su bezgresni i da ce ih sud javnosti zastitit......
Kako rekoh svakakve marve nastavnika i roditelja....
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63338 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Roditelj učenika koji smatra da mu ocjena nije ispravno zaključena ima pravo da podnese zahtjev za polaganje razrednog ispita iz tog predmeta pred nezavisnom komisijom.insaneinthebrain wrote: ↑30/12/2022 17:29 gledaj roditelja i govana, ono se nesto diglo da prijeti. da je pravde izbacili bi dijete iz skole pa nek place idiotima od roditelja i nek trazi drugu skolu
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/zbog ... /221230116
Zašto to ovi roditelji nisu učinili? Odgovor je očigledan: to dijete nije zaslužilo ni tu četvorku. Bilo koja savjesna i poštena nezavisna komisija bi mu zaključila trojku ili dvojku. Čak nije isključeno da taj učenik ne zna ni za dvojku.
Ovaj događaj bi nam trebao biti povod da se konačno potegne pitanje poklanjanja ocjena i raznoraznih pritisaka na nastavnike osnovnih škola. Jer, to dovodi do hiperinflacije nezasluženih petica, odlikaši sa nikakvim znanjem upisuju srednje škole a kasnije i fakultete i onda dobijamo hiperinflaciju lažnih stručnjaka sa diplomama koji nisu sposobni nizašto.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63339 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kakav god da je nastavnik, ti kao roditelj fino podneseš zahtjev za polaganje razrednog ispita i dokažeš da tvoje dijete zna za peticu. As simple as that!mali_balon wrote: ↑01/01/2023 14:54Naravno, svakakvih roditelja ali i medju nastavnicima ima polupismene frustrirane marve....tako da ja ti ne bi olako donosio neki zakljucak.insaneinthebrain wrote: ↑30/12/2022 17:29 gledaj roditelja i govana, ono se nesto diglo da prijeti. da je pravde izbacili bi dijete iz skole pa nek place idiotima od roditelja i nek trazi drugu skolu
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/zbog ... /221230116
Kontamo da su danasnji nastavnici ko u nas vakat, uzori, pedagozi, strogi i pravedn, posteni pismeni i znaju materiju i da cemo mi kao iavnost odma da osudimo roditelje a nastavika necemo ni pogledati....na tu kartu igraju danasnji nastavnici, pa kontaju da su bezgresni i da ce ih sud javnosti zastitit......
Kako rekoh svakakve marve nastavnika i roditelja....
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#63340 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Iako nije u okviru teme CHLaplace wrote: ↑02/01/2023 13:07Roditelj učenika koji smatra da mu ocjena nije ispravno zaključena ima pravo da podnese zahtjev za polaganje razrednog ispita iz tog predmeta pred nezavisnom komisijom.insaneinthebrain wrote: ↑30/12/2022 17:29 gledaj roditelja i govana, ono se nesto diglo da prijeti. da je pravde izbacili bi dijete iz skole pa nek place idiotima od roditelja i nek trazi drugu skolu
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/zbog ... /221230116
Zašto to ovi roditelji nisu učinili? Odgovor je očigledan: to dijete nije zaslužilo ni tu četvorku. Bilo koja savjesna i poštena nezavisna komisija bi mu zaključila trojku ili dvojku. Čak nije isključeno da taj učenik ne zna ni za dvojku.
Ovaj događaj bi nam trebao biti povod da se konačno potegne pitanje poklanjanja ocjena i raznoraznih pritisaka na nastavnike osnovnih škola. Jer, to dovodi do hiperinflacije nezasluženih petica, odlikaši sa nikakvim znanjem upisuju srednje škole a kasnije i fakultete i onda dobijamo hiperinflaciju lažnih stručnjaka sa diplomama koji nisu sposobni nizašto.
Prije su ocjene iz nižih škola bile uslov za upis u više škole, bolje ocjene za bolji društveni status, nagrade, beneficije, itd. Kome danas trebaju bolje ocjene za upis u više škole, kad se svaka plaća. Ko ima više novca, bit će prije upisan, ocjene su marginalizirane.
Šta učenik dobija boljim ocjenama, kojim motivom da bude bolji svojim znanjem i stepenom obrazovanja
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63341 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne dobija se ništa, ali to ne možeš ljudima objasniti.HelaS wrote: ↑02/01/2023 13:13Iako nije u okviru teme CHLaplace wrote: ↑02/01/2023 13:07
Roditelj učenika koji smatra da mu ocjena nije ispravno zaključena ima pravo da podnese zahtjev za polaganje razrednog ispita iz tog predmeta pred nezavisnom komisijom.
Zašto to ovi roditelji nisu učinili? Odgovor je očigledan: to dijete nije zaslužilo ni tu četvorku. Bilo koja savjesna i poštena nezavisna komisija bi mu zaključila trojku ili dvojku. Čak nije isključeno da taj učenik ne zna ni za dvojku.
Ovaj događaj bi nam trebao biti povod da se konačno potegne pitanje poklanjanja ocjena i raznoraznih pritisaka na nastavnike osnovnih škola. Jer, to dovodi do hiperinflacije nezasluženih petica, odlikaši sa nikakvim znanjem upisuju srednje škole a kasnije i fakultete i onda dobijamo hiperinflaciju lažnih stručnjaka sa diplomama koji nisu sposobni nizašto.
Prije su ocjene iz nižih škola bile uslov za upis u više škole, bolje ocjene za bolji društveni status, nagrade, beneficije, itd. Kome danas trebaju bolje ocjene za upis u više škole, kad se svaka plaća. Ko ima više novca, bit će prije upisan, ocjene su marginalizirane.
Šta učenik dobija boljim ocjenama, kojim motivom da bude bolji svojim znanjem i stepenom obrazovanja![]()
Desilo se, na primjer, za vrijeme lockdowna i online nastave. "Pametni" roditelji su ne samo dozvolili nego i pomogli opštu prepisivačinu na online testovima u osnovnim (a vjerovatno i u srednjim) školama. Posljedica: skoro svi su na kraju bili odlikaši pa je bio problem kako na osnovu opšteg uspjeha odlučiti koga primiti u jače škole a koga ne (jer nije bilo takmičenja pa ni bodova po istima). Onda je neko došao na ideju da razliku napravi na aktivnostima u sportu. Posljedica toga: uspješan fudbaler je imao više šanse za upis u elektrotehničku školu nego vrhunski matematičar, jer obojica imaju petice iz matematike a nije bilo takmičenja iz matematike.
Nama treba što više eksterog ocjenjivanja pa da ni nastavnici koji predaju ni roditelji ne mogu uticati na ocjene.
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#63342 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Učenik koji ima niske ocjene, a visok kućni budžet, neće brinuti za nastavak školovanja. S niskim ocjenama školovanja, jedino će država imati problema, i njena privreda, jer će iz škola izlaziti neobrazovani i nestručni ljudi. Oni koji imaju novac, postavljat će se na radne pozicije i improvizirati svoje poslove, preduzeće neće imati dobre rezultate rada, a oni koji nemaju takav novac, postat će socijalni slučajevi i teret društvu i državi.Laplace wrote: ↑02/01/2023 13:23Ne dobija se ništa, ali to ne možeš ljudima objasniti.HelaS wrote: ↑02/01/2023 13:13
Iako nije u okviru teme CH
Prije su ocjene iz nižih škola bile uslov za upis u više škole, bolje ocjene za bolji društveni status, nagrade, beneficije, itd. Kome danas trebaju bolje ocjene za upis u više škole, kad se svaka plaća. Ko ima više novca, bit će prije upisan, ocjene su marginalizirane.
Šta učenik dobija boljim ocjenama, kojim motivom da bude bolji svojim znanjem i stepenom obrazovanja![]()
Desilo se, na primjer, za vrijeme lockdowna i online nastave. "Pametni" roditelji su ne samo dozvolili nego i pomogli opštu prepisivačinu na online testovima u osnovnim (a vjerovatno i u srednjim) školama. Posljedica: skoro svi su na kraju bili odlikaši pa je bio problem kako na osnovu opšteg uspjeha odlučiti koga primiti u jače škole a koga ne (jer nije bilo takmičenja pa ni bodova po istima). Onda je neko došao na ideju da razliku napravi na aktivnostima u sportu. Posljedica toga: uspješan fudbaler je imao više šanse za upis u elektrotehničku školu nego vrhunski matematičar, jer obojica imaju petice iz matematike a nije bilo takmičenja iz matematike.
Nama treba što više eksterog ocjenjivanja pa da ni nastavnici koji predaju ni roditelji ne mogu uticati na ocjene.
Učenike u svim nivoima školovanja treba motivirati za njihova bolja znanja i više ocjene, čime bi se postigao veći nivo njihovog znanja, obrazovanosti, kasnije i radnih sposobnosti, i konačno - čime bi i privreda bila produktivija, ekonomija razvijenija, sa što manje socijalnih kategorija.
Ta motivacija mora biti, najprije, finansijska, a kasnije da država odmah omogući radna mjesta po želji učenika prema njihovom stepenu znanja i ocjena.
I čime bi se snažno, ponovo, obradovala Njemačka, Austrija, itd
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63343 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne pričam o tome da se namjerno daju niske ocjene nego da se ne pumpaju nerealno visoki prosjeci. Samo treba dati što realnije ocjene, što niie teško jer u metodici postoji alat za to: nivoi znanja.HelaS wrote: ↑02/01/2023 13:35Učenik koji ima niske ocjene, a visok kućni budžet, neće brinuti za nastavak školovanja. S niskim ocjenama školovanja, jedino će država imati problema, i njena privreda, jer će iz škola izlaziti neobrazovani i nestručni ljudi. Oni koji imaju novac, postavljat će se na radne pozicije i improvizirati svoje poslove, preduzeće neće imati dobre rezultate rada, a oni koji nemaju takav novac, postat će socijalni slučajevi i teret društvu i državi.Laplace wrote: ↑02/01/2023 13:23
Ne dobija se ništa, ali to ne možeš ljudima objasniti.
Desilo se, na primjer, za vrijeme lockdowna i online nastave. "Pametni" roditelji su ne samo dozvolili nego i pomogli opštu prepisivačinu na online testovima u osnovnim (a vjerovatno i u srednjim) školama. Posljedica: skoro svi su na kraju bili odlikaši pa je bio problem kako na osnovu opšteg uspjeha odlučiti koga primiti u jače škole a koga ne (jer nije bilo takmičenja pa ni bodova po istima). Onda je neko došao na ideju da razliku napravi na aktivnostima u sportu. Posljedica toga: uspješan fudbaler je imao više šanse za upis u elektrotehničku školu nego vrhunski matematičar, jer obojica imaju petice iz matematike a nije bilo takmičenja iz matematike.
Nama treba što više eksterog ocjenjivanja pa da ni nastavnici koji predaju ni roditelji ne mogu uticati na ocjene.
Učenike u svim nivoima školovanja treba motivirati za njihova bolja znanja i više ocjene, čime bi se postigao veći nivo njihovog znanja, obrazovanosti, kasnije i radnih sposobnosti, i konačno - čime bi i privreda bila produktivija, ekonomija razvijenija, sa što manje socijalnih kategorija.
Ta motivacija mora biti, najprije, finansijska, a kasnije da država odmah omogući radna mjesta po želji učenika prema njihovom stepenu znanja i ocjena.
I čime bi se snažno, ponovo, obradovala Njemačka, Austrija, itd![]()
Džabe ti visoke ocjene ako iza njih ne stoje odgovarajuće znanje, vještine i radne navike. A svi znamo da nečija trojka više vrijedi od nečije petice.
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#63344 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
BravoLaplace wrote: ↑02/01/2023 13:07Roditelj učenika koji smatra da mu ocjena nije ispravno zaključena ima pravo da podnese zahtjev za polaganje razrednog ispita iz tog predmeta pred nezavisnom komisijom.insaneinthebrain wrote: ↑30/12/2022 17:29 gledaj roditelja i govana, ono se nesto diglo da prijeti. da je pravde izbacili bi dijete iz skole pa nek place idiotima od roditelja i nek trazi drugu skolu
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/zbog ... /221230116
Zašto to ovi roditelji nisu učinili? Odgovor je očigledan: to dijete nije zaslužilo ni tu četvorku. Bilo koja savjesna i poštena nezavisna komisija bi mu zaključila trojku ili dvojku. Čak nije isključeno da taj učenik ne zna ni za dvojku.
Ovaj događaj bi nam trebao biti povod da se konačno potegne pitanje poklanjanja ocjena i raznoraznih pritisaka na nastavnike osnovnih škola. Jer, to dovodi do hiperinflacije nezasluženih petica, odlikaši sa nikakvim znanjem upisuju srednje škole a kasnije i fakultete i onda dobijamo hiperinflaciju lažnih stručnjaka sa diplomama koji nisu sposobni nizašto.
- muha_sa
- Posts: 140458
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
-
NediM17
- Posts: 26451
- Joined: 05/11/2009 11:49
#63346 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Neka sad grad kupi gume ljudima u znak dobre volje.
Kao sto su Crnogorci kupili kombi nasim navijacima.
Kao sto su Crnogorci kupili kombi nasim navijacima.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#63347 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
marva seljacka 
- muha_sa
- Posts: 140458
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#63349 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja ne osjećam stid nego nemoć kad skontam u šta se ovaj grad pretvorio.Tolika masa hojrata,divljaka,primitivaca i kompleksaša...ko pizda izbušit gume i taj je sad sretan...
-
smijesni_ste
- Posts: 6323
- Joined: 09/10/2009 16:46
#63350 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Auta sa sandžačkim tablicama se naravno ne diraju 
