SDA-All about
- alijagoro
- Posts: 8036
- Joined: 06/03/2008 18:02
#81526 Re: SDA-All about
Nije losa ova pjesmica,vuce na one partizanske 
-
Wi Believe I Can Fi
- Posts: 25
- Joined: 27/12/2022 15:35
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#81528 Re: SDA-All about
boli njih chundara i za vjerom i za Bosnom i za Prošnjacima....fotelje koje nose moć im se izmiču ispod guzova i samo za to kmeče, laju i leleću ove hijene
- Baltazar_khan
- Posts: 7940
- Joined: 25/08/2008 01:46
- Location: Moj grad, moj klub
#81529 Re: SDA-All about
Clanak na raportu. da se zna zbog cega je propao McDonald's u BiH
https://rb.gy/mlxr57
https://rb.gy/mlxr57
Potom su došli do podataka da je Ihtijarević marketinške pozicije u centru grada, koje je godinama zakupljivao upravo McDonald's ustupio političkoj stranci. I to pred izbore. Na McDonalds'ovim plakatima su se tako našle slike Sebije i Bakira Izetbegovića, Faruka Kapidžića.
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#81530 Re: SDA-All about
Bošnjačko poduzetništvo se zasniva na maksimi "daj sve i daj odmah, jebo sutra..."
I onda se vara, podvaljuje, laže dok se car ne dotjera do duvara.
I ništa.
Iskliznuće Ihtijarević (ihtis - starogrčki: riba) opet zakonu i otvoriće neki novi biznis gdje opet neće plaćati, ali će zato tajiti i varati.
Sve po dobroj praksi ustanovljenoj od SDA.
I onda se vara, podvaljuje, laže dok se car ne dotjera do duvara.
I ništa.
Iskliznuće Ihtijarević (ihtis - starogrčki: riba) opet zakonu i otvoriće neki novi biznis gdje opet neće plaćati, ali će zato tajiti i varati.
Sve po dobroj praksi ustanovljenoj od SDA.
-
Novak20
- Posts: 15236
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#81531 Re: SDA-All about
Visočki ćevabdžija će se vratiti osnovnoj djelatnosti. Nije za nas McDonald's.drug_profi wrote: ↑31/12/2022 00:16 Bošnjačko poduzetništvo se zasniva na maksimi "daj sve i daj odmah, jebo sutra..."
I onda se vara, podvaljuje, laže dok se car ne dotjera do duvara.
I ništa.
Iskliznuće Ihtijarević (ihtis - starogrčki: riba) opet zakonu i otvoriće neki novi biznis gdje opet neće plaćati, ali će zato tajiti i varati.
Sve po dobroj praksi ustanovljenoj od SDA.
- zubi
- Posts: 6228
- Joined: 16/07/2009 00:27
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#81533 Re: SDA-All about
Stvar izbora, ja ga u zivotu pojeo par puta i to zato sto sam bio u stranim drzavama i nisam znao gdje sta pojest pa mi to kao svjetski brend zvucalo najprimamljivije i isplativljije.Svjetski je brend i to je neminovno.To sto nije bas zdravo, jebi ga, nisu ni cevapi ni burek zdravi pa jedemo.
Za Sarajevo ko turisticku destinaciju je jedan veliki minus.Nadam se da ce se otvoriti pa ko voli nek izvoli, pogotovo stranci.
Ovim lopovima iz sdO ne treba vise nista dati da licenciraju, sve upropastise i pokradose.Kapidzic bi na onoj tribini o ateizmu a nije mu mrsko uzimat pare od kaurskog zapada i jos upropastiti sve.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#81534 Re: SDA-All about
SDA majmuni su zijanili i licencu za Marlboro pa im to bilo malo pa sjebaše i zlatnu koku-FDS da se u njoj sad prave kolači a Drinu uvozimo iz Poljske...
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#81535 Re: SDA-All about
Bukvalno nas unazadjuju i zavadjaju sa zapadom.Izgleda da je kepec odrijesio kesu pa podebljo im racune.Toliko o zlu i munaficima u bosnjaka, ako hoce da bidnu europski palestinci, bujrum al brez mene.drug_profi wrote: ↑31/12/2022 00:16 Bošnjačko poduzetništvo se zasniva na maksimi "daj sve i daj odmah, jebo sutra..."
I onda se vara, podvaljuje, laže dok se car ne dotjera do duvara.
I ništa.
Iskliznuće Ihtijarević (ihtis - starogrčki: riba) opet zakonu i otvoriće neki novi biznis gdje opet neće plaćati, ali će zato tajiti i varati.
Sve po dobroj praksi ustanovljenoj od SDA.
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#81536 Re: SDA-All about
To sa FDS mogu knjigu napisat o teskom lopovluku i izvlacenju para zapotrebe stranke i pojedinaca.Fabrika koja je prije desetak godina imala plus u godisnjim izvjestajima na racunu firme preko 60 miliona KM i onda izvlaci pare za hotel nepostojici u srebrenici, kupili vakufsku propalu banku, lanac trafika itd, Trosili pare za tendere ahbabima i onda srozali fabriku i prodali kompaniji sa jednim uposlenim a bracni par causesku naprasno otisao u austriju da naprave transfer novca preko sdO racuna.Pljacka desetljeca.Prodali fabriku ispod cijene, isisali novac sa racuna.Malina respiratori su mala maca za ovu sdO pljacku.
Last edited by pici on 31/12/2022 10:56, edited 1 time in total.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#81537 Re: SDA-All about
Korektnosti radi nema ovaj nikakve veze sa visočkim ćevabdžijom izuzev istog prezimena.Novak20 wrote: ↑31/12/2022 00:32Visočki ćevabdžija će se vratiti osnovnoj djelatnosti. Nije za nas McDonald's.drug_profi wrote: ↑31/12/2022 00:16 Bošnjačko poduzetništvo se zasniva na maksimi "daj sve i daj odmah, jebo sutra..."
I onda se vara, podvaljuje, laže dok se car ne dotjera do duvara.
I ništa.
Iskliznuće Ihtijarević (ihtis - starogrčki: riba) opet zakonu i otvoriće neki novi biznis gdje opet neće plaćati, ali će zato tajiti i varati.
Sve po dobroj praksi ustanovljenoj od SDA.![]()
I da, ihtijar znači starac.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#81538 Re: SDA-All about
I šta se onda ibretimo za neke franšize i tri radnje...pici wrote: ↑31/12/2022 10:56To sa FDS mogu knjigu napisat o teskom lopovluku i izvlacenju para zapotrebe stranke i pojedinaca.Fabrika koja je prije desetak godina imala plus u godisnjim izvjestajima na racunu firme preko 60 miliona KM i onda izvlaci pare za hotel nepostojici u srebrenici, kupili vakufsku propalu banku, lanac trafika itd, Trosili pare za tendere ahbabima i onda srozali fabriku i prodali kompaniji sa jednim uposlenim a bracni par causesku naprasno otisao u austriju da naprave transfer novca preko sdO racuna.Pljacka desetljeca.Prodali fabriku ispod cijene, isisali novac sa racuna.Malina respiratori su mala maca za ovu sdO pljacku.
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#81539 Re: SDA-All about
Munafička pohlepna lopovska govna.McDonald's u BiH se zatvara. Svi restorani ovog svjetskog lanca brze hrane u BiH od sutra će zatvoriti vrata. Epilog je to niza skandala, afera i traljavosti lokalnog menedžmenta o čemu je Raport prvi pisao.
Kako je sve krenulo?
McDonald's je svoju licencu dao domaćoj kompaniji Gliese 581g čiji je vlasnik Haris Ihtijarević.
Ihtijarević inače i vlasnik sumnjivog parkinga u centru Sarajeva, iza tržnog centra SCC. Raport je već pisao da Ihtijarević, prema katastru, kao parking iznajmljuje i dvije parcele koje nisu u njegovom vlasništvu. I na tome zarađuje milione.
No, bahatost je očito prenio u saradnji s McDonald'som.
Sve je krenulo kada je Raiffeisen banka dobila sudski spor jer McDonald's, odnosno firma Gliese 581g nije plaćala kriju!? Dug je narastao na više od milion, a sud je presudio da se McDonal's mora iseliiti. Šteta za sam brend je ogromna, a to ovaj svjetski fast-food gigant ne trpi.
Nakon što su o tome informirani, šefovi McDonald'sa za Evropu ušli su dublje u problem.
Tad su otkrili ogromnu rastrošnost bh. menadžmenta. Kako je Raport već pisao, otkriveno je da je Ihtijarević kupio skupocjenog Bentleya i to na lizing kojeg je plaćao upravo McDonald's.
Potom su došli do podataka da je Ihtijarević marketinške pozicije u centru grada, koje je godinama zakupljivao upravo McDonald's ustupio političkoj stranci. I to pred izbore. Na McDonalds'ovim plakatima su se tako našle slike Sebije i Bakira Izetbegovića, Faruka Kapidžića. I to nije slučajno.
Brukao brend McDonald'sa javašlukom
Vrlo brzo nakon toga, donesena je odluka da se Ihtijareviću oduzme licenca McDonald'sa kako više ne bi brukao brend. Usput se svi objekti zatvaraju, a pitanje je hoće li to biti privremenog karaktera.
Posljednjih dana je McDonald's radio s vrlom malim brojem artikala jer su obustavljene isporuke. Pored toga je i skladište koje je vodio Ihtijarević otišlo pod stečaj.
I od sutra kreće konačno zatvaranje svih objekata u BiH. Time smo postali treća država u ovoj godini iz koje se ovaj svjetski brend povlači.
Ranije su to uspjele samo diktature koje su krenule u brutalnu agresiju na Ukrajinu – Rusija i Bjelorusija.
McDonald's je tad odlučio zatvoriti sve svoje objekte u ove dvije zemlje kao znak podrške Ukrajini.
A, iz BiH se povlače zbog lokalnog javlašluka.
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#81540 Re: SDA-All about
Stavi bracu i seku na Mekove bilborde? Čega se sve nece sjetiti banda zelena.
A sto je najgore, uposlenici Meka ce ostati bez posla a stranka ce nagraditi Ihtijarevica nekom novom, dobro placenom pozicijom.
I u isto vrijeme ce pricati o prodaji drzave koju rade ovi drugi dok su oni, sto posto, branioci bosnjaka i drzave BiH.
Cetnici pa SDA, veceg zla ova zemlja nije vidjela.
A sto je najgore, uposlenici Meka ce ostati bez posla a stranka ce nagraditi Ihtijarevica nekom novom, dobro placenom pozicijom.
I u isto vrijeme ce pricati o prodaji drzave koju rade ovi drugi dok su oni, sto posto, branioci bosnjaka i drzave BiH.
Cetnici pa SDA, veceg zla ova zemlja nije vidjela.
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#81541 Re: SDA-All about
Klasicna islamofobija od strane zapadnog McD.
Takvim cinom se radi na palestinizaciji Bosnjaka.
Takvim cinom se radi na palestinizaciji Bosnjaka.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#81542 Re: SDA-All about
Takoe
Umjesto da pušće da se bošnjaci razviaju i da im stranka pobedi, oni ovako
Zli zapadnjaci koji rade po pravilima
Umjesto da pušće da se bošnjaci razviaju i da im stranka pobedi, oni ovako
Zli zapadnjaci koji rade po pravilima
- anelsol
- Posts: 3935
- Joined: 10/05/2017 22:41
#81543 Re: SDA-All about
Koji je by the way jedan od ljudi koji su obranili Bihać i Krajinu. Da li bi ti majstore imao muda da u sred najžešćeg sukoba sa četnicima i autonomijom odeš u Kladušu kod Babe sa namjerom da mu prevarom uzmeš oružje i municiju za odbranu? Kandidatura mu je totalno pogrešan potez, niti on ima kapaciteta za tu funkciju niti znanja, ali to ti ne daje za pravo da pljujes po čovjeku koji je, kakav god da je, debelo zadužio ovu državu.
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#81544 Re: SDA-All about
Bravo Pici. Sve se ovo mora znati.pici wrote: ↑31/12/2022 10:56To sa FDS mogu knjigu napisat o teskom lopovluku i izvlacenju para zapotrebe stranke i pojedinaca.Fabrika koja je prije desetak godina imala plus u godisnjim izvjestajima na racunu firme preko 60 miliona KM i onda izvlaci pare za hotel nepostojici u srebrenici, kupili vakufsku propalu banku, lanac trafika itd, Trosili pare za tendere ahbabima i onda srozali fabriku i prodali kompaniji sa jednim uposlenim a bracni par causesku naprasno otisao u austriju da naprave transfer novca preko sdO racuna.Pljacka desetljeca.Prodali fabriku ispod cijene, isisali novac sa racuna.Malina respiratori su mala maca za ovu sdO pljacku.
Ljudi ovdje ne kontaju te finte.
-
YouAreMyDestiny
- Posts: 2852
- Joined: 08/03/2021 17:27
#81545 Re: SDA-All about
Slušam sad ovog Tigra. Čovjek ima fond od 100 riječi.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#81547 Re: SDA-All about
Što je SDA potekla ponovo na Djeda Mraza, jer im je ove godine došao i rekao:
Ho ho hoho ho Dobar dan opozicijo
Ho ho hoho ho Dobar dan opozicijo
-
Bossona
- Posts: 5896
- Joined: 21/12/2020 03:28
#81548 Re: SDA-All about


Zlo i nesreća za Bosnu i Bošnjake je došlo sa ovom SANU podvalom i srpskim konvertitima Izetbegovićima i njihovom lažnomuslimanskom SDA sektom, koje su SANU akademici pripremali i podvalili Bosni i Bošnjacima 1987 godine, nakon što su objavili svoj velikosrpski hegemonistički MEMORANDUM SANU-a krajem 1986 godine jer im je trebao da opradaju svoju velikorpsku agresiju na RBIH.
Edhem Pašić. Dobrica Ćosić mi je 1992. rekao: "Ja sam napravio Aliju"
https://avaz.ba/vijesti/bih/663548/edhe ... UtDmawBPrQ
Alija Izetbegović je bio panislamista, ali je, vjerujem, u nekom trenutku i sam shvatio da je ta politika za BiH kontraproduktivna
Šta kaže rušitelj i zadnji predsjednik Republike BiH, ko ga je predložio i kako nije znao šta se iza kulisa valjalo.
Kako je izabran veleizdajnik i poslednji predsjednik RBiH i na čiji prijedlog je izabran, pogledajte priznanje na ovom video linku nakon antiustavnog daytonskog ukidanja i podjele RBiH.
Alija je bio podobniji od Fikreta Abdića za velikosrpske ideologe
Koliko važnu ulogu u projektu SANU-a ima Izetbegović i njegova grupa najbolje se vidi iz činjenice da je na prvom sastanku SANU-a poslije usvajanja “Memoranduma” stavljena na dnevni red “Predstavka” kojom se traži puštanje iz zatvora Izetbegovićeve grupe.
U “Predstavci” SANU-a iz 1986. godine, između ostalog se kaže, citiram:
“Ono što je učinjeno Sarajevskim procesom ne može se povući. Ali, dalje patnje i stradanja Džemala Latića mogu se odmah prekinuti. Predlažemo vam da aktom o pomilovanju odmah obustavite dalje izdržavanje kazne i pustite na slobodu Džemala Latića.
Činjenice koje smo naveli da bismo ilustrovali sudbinu Džemala Latića bacaju neotklonjivu senku na čitav Sarajevski proces i dovode u najozbiljniju sumnju opravdanost i zakonitost kažnjavanje SVIH OKRIVLJENIH. (naglasio autor) Zato vam predlažemo da pomilujete SVE OSUĐENE u Sarajevu i tako omogućite puštanje na slobodu onih koji se još uvek nalaze na izdržavanju kazne zatvora.”
U Beogradu 6. juna 1986. godine
Odbor za obranu slobode misli i izražavanja:
akademik Matija Bećković
akademik prof. dr. Dimitrije Bogdanović
dr. Kosta Čavoški
Dobrica Ćosić
prof. dr. Andrija Gams
dr Ivan Janković
prof. dr. Neca Jovanov
akademik prof. dr. Mihajlo Marković
akademik Dragoslav Mihajlović
Borislav Mihajlović – Mihiz
akademik prof. dr. Nikola Milošević
Tanasije Mladenović
akademik dr. Gojko Nikoliš
akademik prof. dr. Predrag Palavestra
akademik Mića Popović
akademik prof. dr. Radovan Samardžić
akademik Mladen Srbinović
akademik prof. dr. Dragoslav Srejović
akademik prof. dr. Ljubomir Tadić
U ime Odbora
Ljubomir Tadić
Kraj citata.
Primjer 2. – Sarajevska nedjeljna revija “Ljiljan” 18. maja 1998. intervjuira generala Halida Čengića, zvanog Hadžija, tokom rata glavnog logističara Armije BiH. Mada je taj sastanak Izetbegovićeve grupe sa Akademicima SANU tabu tema danas, ipak smo zahvaljujući nepažnji Halida Čengića saznali da se dogodio, I da se na njemu diskutovalo o podjeli Bosne, 6 godina prije početka rata. Čengić na slijedeći način opisuje sastanak ostatka Izetbegovićeve grupe sa srpskim akademicima dok je Izetbegović još bio u zatvoru. Citiram.
Novinar Mustafa Borović: Dvije godine poslije toga (Izetbegovievog hapšenja) sreli ste se sa Dobricom Ćosićem i drugim akademicima SANU-a. Možete li nam to pobliže objasniti? Ko je sve bio sa vama u grupi?
Čengić: U društvu smo bili ja, Mustafa Spahić, Džemaludin Latić (već su bili izašli iz zatvora), gospođa Lejla Akšamija, kćerka gospodina Izetbegovića, i Azijada, supruga Ismeta Kasumagića (koji je još bio u zatvoru sa Izetbegovićem). Akademik Ljuba Tadić nas je odveo u Beogradu u neki poznati restoran u šumi na Košutnjaku na ručak, jer tamo služe janjetinu. Tamo smo ostali i razgovarali oko tri sata. Kasnije smo shvatili da je to bila neka “srpsko-muslimanska Jalta”.
Borović: O čemu ste razgovarali?
Čengić: O svemu. Moram istaći da su se naši domaćini dobro potrudili. Napravili su takav raspored za stolom da pojedinačno svaki od nas sjedi do jednog od akademika, da može dobro razgovarati. Ja sam sjedio do dr. Božidara Jakšića i dr. Koste Čavoškog. Do Koste je sjedio akademik Tadić, pa do njega Džemal, pa onda Mustafa, pa akademik Dobrica Ćosić, pa Lejla i Azijada. … Kraj citata.
Srpski akademici su poklonili toliku pažnju Hadžiji Čengiću, hodži Spahiću, Džemi Latiću, kojemu su srpske novine objavile prve pjesme da bi ga mogli poturati kao “islamskog intelektualca”, te Lejli i Azijadi, samo zato što su to ljudi odani Izetbegoviću, njihovoj uzdanici u predstojećim događajima. Uostalom, Hadžija je najbolje objasnio smisao prijateljstva SANU-a prema Izetbegoviću i njegovoj grupi, nazivajući taj sastanak “srpsko-muslimanska Jalta”. (Jalta je sinonim za podjelu države)
https://hamdocamo.wordpress.com/2014/04 ... UF5UvBi9Vg
Pogledajte spisak izbavljivača SANU podvale, poglavice, veleizdajnika, antiustavnog rušioca građanske Republike, krčmara i pljačkara Bosne i Bošnjaka.

-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#81549 Re: SDA-All about
Mlinar iz Ustikoline sa akademicima.
Ne vjerujem da je imao i 8 razreda osnovne skole.
Ne vjerujem da je imao i 8 razreda osnovne skole.
-
Bossona
- Posts: 5896
- Joined: 21/12/2020 03:28
#81550 Re: SDA-All about
Taj mlinar ti je Aliji poručio da se ne vraća iz Deytona bez njegove Ustikoline u sastavu tzv. Federacije BiH, pa je Silajdžić u Daytonu sa Miloševićem pomoću mapnog drona iznad Bosne crtao koridor prema Goraždu nakon što su Goraždaci odbili se iseliti u zamjenu za sarajevske opštine. Većina nepismenih su bili najodaniji Aliji, taj mlinar ti je sa Hasanom Čengićem bio glavni logističar ARBIH.

Alija Izetbegović je privatizirao Predsjedništvo, njegove funkcije i nadležnosti i tako uništio suštinu njegovog postojanja. Kako je on shvatao funkciju države najbolje se vidi iz jednog sukoba koji je imao sa Nikolom Koljevićem, srpskim članom Predsjedništva, u prisustvu Adila Zulfikarpašića. Kada je Nikola Koljević, koji je u Predsjedništvu bio zadužen za spoljnopolitičke poslove, prigovorio Izetbegoviću da putuje u Ameriku a da on o tome nema pojma, da u delegaciji vodi svoju kćerku, a da on kao član Predsjedništva nije pozvan, Izetbegović mu je odgovorio: "Znaš, ja sam razumio da je Skupština u vašim rukama, Vlada u rukama Hrvata, a Predsjedništvo u rukama nas Muslimana". Tako je "razumio" i tako djelovao čovjek koji je trebalo da bude predsjednik svih građana Bosne i Hercegovine. Kada predsjednik jedne države, umjesto da štiti ustavni poredak zemlje, neovlašteno započne tajne i javne pregovore o njenoj podjeli i prije izbijanja ratnih sukoba, drugačiji rezultat se ne može ni očekivati.
Mijenjanje karaktera rata i insistiranje na odbrani vjere umjesto na odbrani društvenog poretka i državno-pravnog karaktera Bosne i Hercegovine, uz potpuno nesposobnost i nespremnost da se jasno i bez ostatka na vrijeme formulišu ciljevi odbrane, pristajanje na razgovore o podjeli zemlje i sjedanje za pregovarački sto sa Karadžićem i Bobanom, umanjili su težinu koju je sa sobom nosila prvobitna ocjena Londonske konferencije da se radi o agresiji na međunarodno priznatu državu, članicu Ujedinjenih nacija. Rat je umjesto međunarodne dimenzije sveden na lokalni sukob. Kasnije, agresija na Bosnu i Hercegovinu se definiše sintagmom "sukob zaraćenih strana". Alija Izetbegović nije imao mudrosti, hrabrosti a ni znanja da ovu veliku početnu diplomatsku prednost iskorist. Alija je svo vrijeme agresije imao prijateljske odnose sa agresorima na RBIH, o tome je bio zatečen i Sefer kako se odnosio o Čosiću koji ga je prvo zatvorio a onda peticijama oslobodio i nama prijevremno podvalio pred rat da im ostvari viševjekovni san proširenja zapadno od Drine
