Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44651 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

baja wrote: 28/12/2022 10:37 ima li neko preporuciti dobrog majstora da pogleda auto, na kompjuter i limarija, prije pazarenja?

japanac Suzuki
@NediM17
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#44652 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Japancu ne treba majstor. :-D
Jedino sto mi pada na pamet ovlasteni na Betaniji ili Alipasinom.
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#44653 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by baja »

NediM17 wrote: 28/12/2022 19:03 Japancu ne treba majstor. :-D
Jedino sto mi pada na pamet ovlasteni na Betaniji ili Alipasinom.
Hvala ti ( i ovom što te tagova) :-D
Jasno mi je to (i sam vozim tojotu) nego auto nije registrovan, a pali se neki senzor ne znam jel od udesa ili onaj glupi za prljavu kameru. Pa ako se može izbjeći šlep u ovlašteni. Auto ima servisnu i slaže se s info iz servisa na osnovu broja šasije.
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#44654 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Možda da napišeš malo više detalja, koji Suzuki, motorizacija, godište i kako izgleda ta lampica koja se pali.
Ako ti je šta sumnjivo manje boli platiti šlepu nego se zajebati.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#44655 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Pozz, treba mi info ko u Sa radi pregled, popravak farova, prijatelj mi se zali na lose svjetlo na autu.... cini mi se da je bio neki momak "Dobrinja- Lukavica"??
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#44656 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by baja »

Image
NediM17 wrote: 29/12/2022 09:36 Možda da napišeš malo više detalja, koji Suzuki, motorizacija, godište i kako izgleda ta lampica koja se pali.
Ako ti je šta sumnjivo manje boli platiti šlepu nego se zajebati.

Vitara 2018 . 1.4 Benz 14KS 70K prešla
Sve je OK naizgled s autom ali ta me greska haba. I doduse fali joj 1 ključ...kao izgubljen . i to me nervira ali hajd
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44657 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Kamera ne vidi. Ako nije zaprljana šajba toliko, onda je mijenjana i to loše (bez ponovne kalibracije sistema). Ili je nešto drugo skroz u pitanju.
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#44658 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by baja »

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44659 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Dešava se i na novim Vitarama izgleda.

https://www.suzuki-forums.com/threads/2 ... ge.267028/
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44660 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Eto i Baja je našao sličnu temu.

Zamagli se šajba kod kamere i to s unutrašnje strane. To je jedan od razloga.

Vidi, pregledaj detaljno, i vidi broj na šajbi da je isti kao na ostalim staklima. U tvom slučaju (osim ako nije s početka godine) bi na svim staklima trebalo biti 17.
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44661 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

lavic wrote: 29/12/2022 10:26 Pozz, treba mi info ko u Sa radi pregled, popravak farova, prijatelj mi se zali na lose svjetlo na autu.... cini mi se da je bio neki momak "Dobrinja- Lukavica"??
Pik nalog
Imaš ga na olx, facebook, instagram....
Posao radi vehunski, al' i dere cijenama doslovno.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#44662 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

konektovan wrote: 29/12/2022 10:50
lavic wrote: 29/12/2022 10:26 Pozz, treba mi info ko u Sa radi pregled, popravak farova, prijatelj mi se zali na lose svjetlo na autu.... cini mi se da je bio neki momak "Dobrinja- Lukavica"??
Pik nalog
Imaš ga na olx, facebook, instagram....
Posao radi vehunski, al' i dere cijenama doslovno.
Meni je jedan poznanik popravljao i sređivao sočiva na farovima koje sam kupio na otpadu. Pitstop Sarajevo.
A kako i kazes, taj iz Lukavice radi vrhunski, ali ti treba čitava plata za 2 fara
jasmind
Posts: 250
Joined: 24/10/2005 23:50

#44663 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jasmind »

baja wrote: 29/12/2022 10:34 Image
NediM17 wrote: 29/12/2022 09:36 Možda da napišeš malo više detalja, koji Suzuki, motorizacija, godište i kako izgleda ta lampica koja se pali.
Ako ti je šta sumnjivo manje boli platiti šlepu nego se zajebati.

Vitara 2018 . 1.4 Benz 14KS 70K prešla
Sve je OK naizgled s autom ali ta me greska haba. I doduse fali joj 1 ključ...kao izgubljen . i to me nervira ali hajd
Imam istu samo noviju prvi sam vlasnik, slicna km. Desavalo se povremeno od pocetka, ali u zadnje vrijeme tako oko 70k cesce. Ali je definitivno povezano sa hladnijim vremenom i vidljivoscu. Desavalo mi se da zamagli taj dio sajbe ispred kamere i sl. ali onda bude stalno ta greska a sad se pali gasi, svako malo nekad. Jos je pod garancijom pa cu vidjet sta kazu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#44664 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ja bih za auto sa dostupnom servisnom historijom uvijek otisao provjeriti tu historiju. Moze se mnogo ustediti tako.
Treba ti samo vin broj.
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44665 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Kod mijenjanja amoNtizera, treba li mjenjati i ostale karafeke od solje, ležajeve???
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44666 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

treba ako su dotrajali
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44667 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 29/12/2022 12:17 treba ako su dotrajali
:thumbup:
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#44668 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

baja wrote: 29/12/2022 10:34 Image
NediM17 wrote: 29/12/2022 09:36 Možda da napišeš malo više detalja, koji Suzuki, motorizacija, godište i kako izgleda ta lampica koja se pali.
Ako ti je šta sumnjivo manje boli platiti šlepu nego se zajebati.

Vitara 2018 . 1.4 Benz 14KS 70K prešla
Sve je OK naizgled s autom ali ta me greska haba. I doduse fali joj 1 ključ...kao izgubljen . i to me nervira ali hajd
Ima li barem onu plocicu sa brojem kljuca da se moze naruciti original novi i da se taj stari kljuc obrise iz ECU.
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#44669 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by baja »

NediM17 wrote: 29/12/2022 13:00
baja wrote: 29/12/2022 10:34 Image




Vitara 2018 . 1.4 Benz 14KS 70K prešla
Sve je OK naizgled s autom ali ta me greska haba. I doduse fali joj 1 ključ...kao izgubljen . i to me nervira ali hajd
Ima li barem onu plocicu sa brojem kljuca da se moze naruciti original novi i da se taj stari kljuc obrise iz ECU.
e vidis to nisam pitao. Korisna info...i meni je naumpalo da se moze zloupotrijebiti

BTW sta je ECU?
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#44670 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

electronic control unit

glavni procesor
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#44671 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by baja »

drug_profi wrote: 29/12/2022 13:20 electronic control unit

glavni procesor
THX.logicno :)
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#44672 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Vidi koliko bi kostala ta igranka pa mu pokusaj to izbiti iz cijene.
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#44673 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by baja »

NediM17 wrote: 29/12/2022 14:42 Vidi koliko bi kostala ta igranka pa mu pokusaj to izbiti iz cijene.
:thumbup:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#44674 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Vitezanin »

Sredinom 11. mj. nisam mogao upaliti, zvao službu, alnaser u pitanju. Iz BIHAMK-a su uspjeli pokrenuti auto (nešto je udarao unutra, laik sam, zanemarite :D ) s preporukom hitne reparacije ili zamjene što je i urađeno (reparacija). Jutros opet škljoc, ne mogu upaliti, isto kao i prošli put. Vozio sam auto tada na servis Hadžić kod okrugle garaže na Koševu (po preporuci) i još su par stvari našli i sve je bilo ok do jutros. Kontam ili da tražim drugi servis ili da ovog obavijestim da je isti shit opet.

:sad:

U zadnjih par dana mi je žmigala povremeno lampica pod brojem 11 pri paljenju koji sekund duže nego inače, ali od jutros stalno.

https://autorepublika.com/2017/08/24/da ... ent-tabli/

Ako imate preporuku (za Sarajevo, auto je tu u gradu) bit ću zahvalan, kraj je godine pa ne očekujem da će mi iko srediti ovo odmah sad.

PS Golf 6, 2011. je u pitanju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44675 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Vitezanin wrote: 29/12/2022 15:07 Sredinom 11. mj. nisam mogao upaliti, zvao službu, alnaser u pitanju. Iz BIHAMK-a su uspjeli pokrenuti auto (nešto je udarao unutra, laik sam, zanemarite :D ) s preporukom hitne reparacije ili zamjene što je i urađeno (reparacija). Jutros opet škljoc, ne mogu upaliti, isto kao i prošli put. Vozio sam auto tada na servis Hadžić kod okrugle garaže na Koševu (po preporuci) i još su par stvari našli i sve je bilo ok do jutros. Kontam ili da tražim drugi servis ili da ovog obavijestim da je isti shit opet.

:sad:

U zadnjih par dana mi je žmigala povremeno lampica pod brojem 11 pri paljenju koji sekund duže nego inače, ali od jutros stalno.

https://autorepublika.com/2017/08/24/da ... ent-tabli/

Ako imate preporuku (za Sarajevo, auto je tu u gradu) bit ću zahvalan, kraj je godine pa ne očekujem da će mi iko srediti ovo odmah sad.

PS Golf 6, 2011. je u pitanju.
Trebali su ti nakaciti dijagnostiku da ti iscita gresku, u Bihamku ima taj tablet,da li su ti ocitavali????
Tebi se pali lampica 11 tj grijac, mozda je magistrala grijaca pukla negdje pa nema signala ili je jednostavno grijac riknul. To bi dijagnostika mogla ocitati kakvu tacno gresku javlja.
Post Reply