@NediM17
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51464
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#44652 Re: Pitamo Mehanicare ?
Japancu ne treba majstor.
Jedino sto mi pada na pamet ovlasteni na Betaniji ili Alipasinom.
Jedino sto mi pada na pamet ovlasteni na Betaniji ili Alipasinom.
-
baja
- Posts: 1024
- Joined: 23/02/2002 00:00
#44653 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala ti ( i ovom što te tagova)
Jasno mi je to (i sam vozim tojotu) nego auto nije registrovan, a pali se neki senzor ne znam jel od udesa ili onaj glupi za prljavu kameru. Pa ako se može izbjeći šlep u ovlašteni. Auto ima servisnu i slaže se s info iz servisa na osnovu broja šasije.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#44654 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda da napišeš malo više detalja, koji Suzuki, motorizacija, godište i kako izgleda ta lampica koja se pali.
Ako ti je šta sumnjivo manje boli platiti šlepu nego se zajebati.
Ako ti je šta sumnjivo manje boli platiti šlepu nego se zajebati.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#44655 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz, treba mi info ko u Sa radi pregled, popravak farova, prijatelj mi se zali na lose svjetlo na autu.... cini mi se da je bio neki momak "Dobrinja- Lukavica"??
-
baja
- Posts: 1024
- Joined: 23/02/2002 00:00
#44656 Re: Pitamo Mehanicare ?

Vitara 2018 . 1.4 Benz 14KS 70K prešla
Sve je OK naizgled s autom ali ta me greska haba. I doduse fali joj 1 ključ...kao izgubljen . i to me nervira ali hajd
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44657 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kamera ne vidi. Ako nije zaprljana šajba toliko, onda je mijenjana i to loše (bez ponovne kalibracije sistema). Ili je nešto drugo skroz u pitanju.
-
baja
- Posts: 1024
- Joined: 23/02/2002 00:00
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44660 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eto i Baja je našao sličnu temu.
Zamagli se šajba kod kamere i to s unutrašnje strane. To je jedan od razloga.
Vidi, pregledaj detaljno, i vidi broj na šajbi da je isti kao na ostalim staklima. U tvom slučaju (osim ako nije s početka godine) bi na svim staklima trebalo biti 17.
Zamagli se šajba kod kamere i to s unutrašnje strane. To je jedan od razloga.
Vidi, pregledaj detaljno, i vidi broj na šajbi da je isti kao na ostalim staklima. U tvom slučaju (osim ako nije s početka godine) bi na svim staklima trebalo biti 17.
- konektovan
- Posts: 51464
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#44662 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je jedan poznanik popravljao i sređivao sočiva na farovima koje sam kupio na otpadu. Pitstop Sarajevo.konektovan wrote: ↑29/12/2022 10:50Pik nalog
Imaš ga na olx, facebook, instagram....
Posao radi vehunski, al' i dere cijenama doslovno.
A kako i kazes, taj iz Lukavice radi vrhunski, ali ti treba čitava plata za 2 fara
-
jasmind
- Posts: 250
- Joined: 24/10/2005 23:50
#44663 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam istu samo noviju prvi sam vlasnik, slicna km. Desavalo se povremeno od pocetka, ali u zadnje vrijeme tako oko 70k cesce. Ali je definitivno povezano sa hladnijim vremenom i vidljivoscu. Desavalo mi se da zamagli taj dio sajbe ispred kamere i sl. ali onda bude stalno ta greska a sad se pali gasi, svako malo nekad. Jos je pod garancijom pa cu vidjet sta kazu.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#44664 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja bih za auto sa dostupnom servisnom historijom uvijek otisao provjeriti tu historiju. Moze se mnogo ustediti tako.
Treba ti samo vin broj.
Treba ti samo vin broj.
- konektovan
- Posts: 51464
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44665 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mijenjanja amoNtizera, treba li mjenjati i ostale karafeke od solje, ležajeve???
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44666 Re: Pitamo Mehanicare ?
treba ako su dotrajali
- konektovan
- Posts: 51464
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#44668 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li barem onu plocicu sa brojem kljuca da se moze naruciti original novi i da se taj stari kljuc obrise iz ECU.
-
baja
- Posts: 1024
- Joined: 23/02/2002 00:00
#44669 Re: Pitamo Mehanicare ?
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#44670 Re: Pitamo Mehanicare ?
electronic control unit
glavni procesor
glavni procesor
-
baja
- Posts: 1024
- Joined: 23/02/2002 00:00
#44671 Re: Pitamo Mehanicare ?
THX.logicno
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#44672 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidi koliko bi kostala ta igranka pa mu pokusaj to izbiti iz cijene.
-
baja
- Posts: 1024
- Joined: 23/02/2002 00:00
- Vitezanin
- Posts: 3901
- Joined: 27/08/2009 21:53
- Location: https://angotrips.blog
#44674 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sredinom 11. mj. nisam mogao upaliti, zvao službu, alnaser u pitanju. Iz BIHAMK-a su uspjeli pokrenuti auto (nešto je udarao unutra, laik sam, zanemarite
) s preporukom hitne reparacije ili zamjene što je i urađeno (reparacija). Jutros opet škljoc, ne mogu upaliti, isto kao i prošli put. Vozio sam auto tada na servis Hadžić kod okrugle garaže na Koševu (po preporuci) i još su par stvari našli i sve je bilo ok do jutros. Kontam ili da tražim drugi servis ili da ovog obavijestim da je isti shit opet.

U zadnjih par dana mi je žmigala povremeno lampica pod brojem 11 pri paljenju koji sekund duže nego inače, ali od jutros stalno.
https://autorepublika.com/2017/08/24/da ... ent-tabli/
Ako imate preporuku (za Sarajevo, auto je tu u gradu) bit ću zahvalan, kraj je godine pa ne očekujem da će mi iko srediti ovo odmah sad.
PS Golf 6, 2011. je u pitanju.
U zadnjih par dana mi je žmigala povremeno lampica pod brojem 11 pri paljenju koji sekund duže nego inače, ali od jutros stalno.
https://autorepublika.com/2017/08/24/da ... ent-tabli/
Ako imate preporuku (za Sarajevo, auto je tu u gradu) bit ću zahvalan, kraj je godine pa ne očekujem da će mi iko srediti ovo odmah sad.
PS Golf 6, 2011. je u pitanju.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44675 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trebali su ti nakaciti dijagnostiku da ti iscita gresku, u Bihamku ima taj tablet,da li su ti ocitavali????Vitezanin wrote: ↑29/12/2022 15:07 Sredinom 11. mj. nisam mogao upaliti, zvao službu, alnaser u pitanju. Iz BIHAMK-a su uspjeli pokrenuti auto (nešto je udarao unutra, laik sam, zanemarite) s preporukom hitne reparacije ili zamjene što je i urađeno (reparacija). Jutros opet škljoc, ne mogu upaliti, isto kao i prošli put. Vozio sam auto tada na servis Hadžić kod okrugle garaže na Koševu (po preporuci) i još su par stvari našli i sve je bilo ok do jutros. Kontam ili da tražim drugi servis ili da ovog obavijestim da je isti shit opet.
U zadnjih par dana mi je žmigala povremeno lampica pod brojem 11 pri paljenju koji sekund duže nego inače, ali od jutros stalno.
https://autorepublika.com/2017/08/24/da ... ent-tabli/
Ako imate preporuku (za Sarajevo, auto je tu u gradu) bit ću zahvalan, kraj je godine pa ne očekujem da će mi iko srediti ovo odmah sad.
PS Golf 6, 2011. je u pitanju.
Tebi se pali lampica 11 tj grijac, mozda je magistrala grijaca pukla negdje pa nema signala ili je jednostavno grijac riknul. To bi dijagnostika mogla ocitati kakvu tacno gresku javlja.
