Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
244
44%
ne
30
5%
od*ebi Chmoljo, naporan si
282
51%
 
Total votes: 556

User avatar
typeOnegative
Posts: 5416
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#42976 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by typeOnegative »

SuperLjepilo wrote: 26/12/2022 15:12
Tito_i_Partija wrote: 26/12/2022 15:08 Ništa od Director's Cut. Kažu da je bila greška. Ko je uspio ugrabit', ugrabio je.

Ja nisam, nadam se da je i base game ok.
Ja sam uspio ugrabiti Directors cut ali su mi ga uredno uklonili iz librarya :lol:
Daj , nemoj zezat da . I ja sam ugrabio DC verziju ,ali meni je ostala ,nisu je maknuli -
evo baš se instalira

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42977 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Završen Dark Souls, fajnali. Šteta što nisam igr'o na Steamu da vidim koliko sam sati utrošio, al' bilo je 70 minimum.

Igra je odlična al' naravno i na momente frustrirajuća. Što na kraju i prihvatiš jer je igra i napravljena tako da izgineš da bi drugi put bio sve bolji i bolji. Zahtijeva od tebe da učiš na greškama a ne da slijepo pritišćeš dugmad u "i win" stilu. Što ne znači da ću prestat' da igram lakše igre k'o npr. Assassin's Creed, jer iako je Dark Souls dobar, ne mogu vala ovog stresa i nervoze stalno. Igra nije za svakoga, definitivno. @Chmoljo pogotovo nije za tebe, imaš ženu, dijete, i kredit, ako budeš još i ovo igr'o strefiće te hercika. Ja nemam kredit, pa sam nekako mog'o. :lol:

@ferratilis prvo sam završio DLC da ugrabim Dark Bead spell. Manus najteži boss od svih, trebalo mi je jedno desetak pokušaja da ga konačno savladam. Na kraju sam prest'o da mu izbjegavam udarce jer nisam mu mog'o nikako tajming uhavizat', nego sve blokir'o sa Crest Shieldom. Posle Manusa Gwyn je isp'o previše lagan, jbg. :D

Sve u svemu odlično iskustvo, dvojku ću isto skinut nadam se uskoro, al' apsolutno nije igra za "mozak na pašu", već više "koliko psovki mogu u minuti izmislit'" :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 8374
Joined: 25/11/2013 16:48

#42978 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 27/12/2022 04:13 @ferratilis prvo sam završio DLC da ugrabim Dark Bead spell. Manus najteži boss od svih, trebalo mi je jedno desetak pokušaja da ga konačno savladam. Na kraju sam prest'o da mu izbjegavam udarce jer nisam mu mog'o nikako tajming uhavizat', nego sve blokir'o sa Crest Shieldom. Posle Manusa Gwyn je isp'o previše lagan, jbg.
Svaka cast, nisam mislio da ces dogurati do Anor Londa, a ti do kraja. :thumbup:
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#42979 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

@Tito_i_Partija imas stranicu howlongtobeat.com gdje mozes upaliti timer i biljeziti koliko cega igras :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52710
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#42980 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 27/12/2022 04:13 Završen Dark Souls, fajnali. Šteta što nisam igr'o na Steamu da vidim koliko sam sati utrošio, al' bilo je 70 minimum.

Igra je odlična al' naravno i na momente frustrirajuća. Što na kraju i prihvatiš jer je igra i napravljena tako da izgineš da bi drugi put bio sve bolji i bolji. Zahtijeva od tebe da učiš na greškama a ne da slijepo pritišćeš dugmad u "i win" stilu. Što ne znači da ću prestat' da igram lakše igre k'o npr. Assassin's Creed, jer iako je Dark Souls dobar, ne mogu vala ovog stresa i nervoze stalno. Igra nije za svakoga, definitivno. @Chmoljo pogotovo nije za tebe, imaš ženu, dijete, i kredit, ako budeš još i ovo igr'o strefiće te hercika. Ja nemam kredit, pa sam nekako mog'o. :lol:

@ferratilis prvo sam završio DLC da ugrabim Dark Bead spell. Manus najteži boss od svih, trebalo mi je jedno desetak pokušaja da ga konačno savladam. Na kraju sam prest'o da mu izbjegavam udarce jer nisam mu mog'o nikako tajming uhavizat', nego sve blokir'o sa Crest Shieldom. Posle Manusa Gwyn je isp'o previše lagan, jbg. :D

Sve u svemu odlično iskustvo, dvojku ću isto skinut nadam se uskoro, al' apsolutno nije igra za "mozak na pašu", već više "koliko psovki mogu u minuti izmislit'" :lol:
Cestitam sto si izdrzao :lol:

Ja sad igram Tenants. Mozak na pasu i udri.
User avatar
vaučer
Posts: 11538
Joined: 04/08/2009 15:22

#42981 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Bravo Tito. :thumbup:
Drago mi je da ti se svidio DS. Da, nije igra za casual igranje ali kad te uhvati teško je prestati.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42982 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 27/12/2022 07:46
Tito_i_Partija wrote: 27/12/2022 04:13 @ferratilis prvo sam završio DLC da ugrabim Dark Bead spell. Manus najteži boss od svih, trebalo mi je jedno desetak pokušaja da ga konačno savladam. Na kraju sam prest'o da mu izbjegavam udarce jer nisam mu mog'o nikako tajming uhavizat', nego sve blokir'o sa Crest Shieldom. Posle Manusa Gwyn je isp'o previše lagan, jbg.
Svaka cast, nisam mislio da ces dogurati do Anor Londa, a ti do kraja. :thumbup:
Pa bilo je momenata gdje sam se zamislio "koji mi kurac ovo treba", al' tvrdoglavost ja na kraju pobjedila. :lol:

Jel' velika razlika između jedinice i dvojke? Što se tiče gameplaya, težine, level designa i slično.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42983 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 27/12/2022 08:07 @Tito_i_Partija imas stranicu howlongtobeat.com gdje mozes upaliti timer i biljeziti koliko cega igras :)
Ja koristim već ovu stranicu, al' čisto da vidim koliko dugo vremena treba da se igra otprilike završi. To sa tajmerom nije loša ideja. :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42984 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 27/12/2022 13:21 Cestitam sto si izdrzao :lol:

Ja sad igram Tenants. Mozak na pasu i udri.
Hvala drug. :thumbup:

Nisam znao šta je Tenants, pa otiš'o na Steam da vidim. Kad ono naravno base building igra. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42985 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

vaučer wrote: 27/12/2022 15:57 Bravo Tito. :thumbup:
Drago mi je da ti se svidio DS. Da, nije igra za casual igranje ali kad te uhvati teško je prestati.
Hvala. :thumbup:

Ima svog šarma, iako te često izludi. Al' level dizajn je stvarno genijalan, ne znam da li sam ikad igr'o nešto što je ovako multi-level intricate, a ustvari sve povezano.
User avatar
vaučer
Posts: 11538
Joined: 04/08/2009 15:22

#42986 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Meni je to najdraži dio Souls igara. Da ti zone koje izgledaju nepremostivo postanu casual šetnje kasnije, a nisi dobio super-moći, nego si jednostavno naučio i igraš bolje. To i kako se leveli koji djeluju nepovezano kasnije organski spoje novootkrivenim prečicama u cjelinu.
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#42987 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Tito_i_Partija wrote: 27/12/2022 16:01
Averus wrote: 27/12/2022 08:07 @Tito_i_Partija imas stranicu howlongtobeat.com gdje mozes upaliti timer i biljeziti koliko cega igras :)
Ja koristim već ovu stranicu, al' čisto da vidim koliko dugo vremena treba da se igra otprilike završi. To sa tajmerom nije loša ideja. :)
Ja je sad redovno koristim jer neki launcheri imaju bugove (Ubisoft), pa na nekim igrama ne pise vrijeme.
EPIC npr pravo cesto ne pise ispravno vrijeme nego manje od realnog...

Dobro dodje :)
User avatar
ferratilis
Posts: 8374
Joined: 25/11/2013 16:48

#42988 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 27/12/2022 15:58 Jel' velika razlika između jedinice i dvojke? Što se tiče gameplaya, težine, level designa i slično.
DS2 nije tezi, ali jeste drukciji. Dosta drukciji. To je jedini DS na kojem Miyazaki nije radio, jer je bio zauzet Bloodborneom, bio je samo konsultant. Level design je potpuno drukciji, svijet nije toliko povezan ali prednost je raznolikost okruzenja. Trebace ti vremena da se naviknes na animacije, dodali su neke nove atribute koji su diskutabilni medju fanovima, dodali su i powerstancing kad imas dva oruzja istog tipa itd. Kako god, DS2 je i dalje odlican RPG koji svakako preporucujem. Najgora DS igra je i dalje bolja od 90% AAA sranja na trzistu.

I DS2 ima daleko najveci broj buildova jer je broj itema ogroman, tako da nikad nece dosadit. :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42989 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Kad već govorimo o Soulsima, jel' iko igr'o ovaj Mortal Shell što će bit' sutra džaba na Epicu? Izgleda mi dobro.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42990 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 27/12/2022 16:45 I DS2 ima daleko najveci broj buildova jer je broj itema ogroman, tako da nikad nece dosadit. :)
Bro, builds are life. :-D

Što više izbora, to bolje. Kakav mi je Sorcerer u DS2? Dominacija k'o u prvom, il' malo teže? :D
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4801
Joined: 21/02/2011 12:56

#42991 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by REDDEVILS »

typeOnegative wrote: 26/12/2022 19:36
SuperLjepilo wrote: 26/12/2022 15:12

Ja sam uspio ugrabiti Directors cut ali su mi ga uredno uklonili iz librarya :lol:
Daj , nemoj zezat da . I ja sam ugrabio DC verziju ,ali meni je ostala ,nisu je maknuli -
evo baš se instalira

Image
Ja sam ugrabio DC verziju :D
Image
Image
User avatar
glitch
Posts: 3420
Joined: 09/07/2014 03:07

#42992 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by glitch »

Image
Worms Revolution Gold Edition
FREE na GOGu

https://www.gog.com/en/game/worms_revolution
User avatar
glitch
Posts: 3420
Joined: 09/07/2014 03:07

#42994 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by glitch »

sutra Dishonored
meh :skoljka:
Image
User avatar
House
Posts: 51327
Joined: 17/03/2010 15:36

#42995 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

Tito_i_Partija wrote: 27/12/2022 17:28
ferratilis wrote: 27/12/2022 16:45 I DS2 ima daleko najveci broj buildova jer je broj itema ogroman, tako da nikad nece dosadit. :)
Bro, builds are life. :-D

Što više izbora, to bolje. Kakav mi je Sorcerer u DS2? Dominacija k'o u prvom, il' malo teže? :D
mač i štit u ruke i ponovo prekucaj igru. :P :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 8374
Joined: 25/11/2013 16:48

#42996 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Od svih ludih nacina igranja Souls igara, ovo je najludji dosad. Kickovi protiv najtezeg bossa u igri. Svaki sut je oko 80 damage, a Malenia ima oko 30k HP. Svaka greska se skupo placa, life steal je negdje oko 600HP. Znaci potrebna je savrsena egzekucija da se dotjera do kraja, da ne govorim o izbjegavanju njenih napada. Oko 4 sata mu je trebalo :-)

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42997 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

House wrote: 28/12/2022 17:23
Tito_i_Partija wrote: 27/12/2022 17:28

Bro, builds are life. :-D

Što više izbora, to bolje. Kakav mi je Sorcerer u DS2? Dominacija k'o u prvom, il' malo teže? :D
mač i štit u ruke i ponovo prekucaj igru. :P :mrgreen:
Iznenadio sam se koliko sam koristio mač i štit, a namjera mi je bila da koristim magiju 100%. Mnogi neprijatelji su previše brzi za magiju, il' imaju štit pa blokiraju, il' znaju skočit' u stranu. Mač je jako potreban u DS1, bez obzira šta igraš.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22557
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#42998 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42999 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

SmokingMan wrote: 28/12/2022 19:19 Je li ko voljan da pređemo ovo? :mrgreen:

https://www.gosunoob.com/division-2/war ... locations/
U kojoj si vremenskoj zoni? :-D
User avatar
ferratilis
Posts: 8374
Joined: 25/11/2013 16:48

#43000 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Dobar novi armor.
Image
Post Reply