Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14726 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 26/12/2022 14:41
azdralovic wrote: 26/12/2022 14:36

A koliko kosta veliki servis na motoru sa lancem koji ne puca :D
ja jos nisam cuo da ga je neko uradio za 800 maraka...
Na mjestu pitanje, samo generalno govoreći i lanci su postali potrošna roba koja se počela mijenjat i na drugim motorima. Daleko od onih vremena kad su nadživljavali i samo auto. Samo je fazon što su na drugim autima motori puno češće popriječno postavljeni pa nije toliki zahmet da se promijeni.

Eto, nazoveš Buzu i pitaš za trenutnu cijenu :D
ma jesu li oni pravili opoziv za to?

ako nisu serem im se na fabriku komplet :D
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14727 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 26/12/2022 15:17
canvra888 wrote: 26/12/2022 14:41

Na mjestu pitanje, samo generalno govoreći i lanci su postali potrošna roba koja se počela mijenjat i na drugim motorima. Daleko od onih vremena kad su nadživljavali i samo auto. Samo je fazon što su na drugim autima motori puno češće popriječno postavljeni pa nije toliki zahmet da se promijeni.

Eto, nazoveš Buzu i pitaš za trenutnu cijenu :D
ma jesu li oni pravili opoziv za to?

ako nisu serem im se na fabriku komplet :D
Bio je opoziv, ali i to čini mi se ne za sve modele, nego eto za one koje su oni kao smatrali da su zahvaćeni. Svejedno papanska politika jer nisu riješili to u novim autima koje su nastavili praviti nakon opoziva sa istim problemom, a mogli su riješiti.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14728 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 26/12/2022 15:24
Evolution_IV wrote: 26/12/2022 15:17

ma jesu li oni pravili opoziv za to?

ako nisu serem im se na fabriku komplet :D
Bio je opoziv, ali i to čini mi se ne za sve modele, nego eto za one koje su oni kao smatrali da su zahvaćeni. Svejedno papanska politika jer nisu riješili to u novim autima koje su nastavili praviti nakon opoziva sa istim problemom, a mogli su riješiti.
eh eto onda :D

jbg njima je glavno da R6 naprave dobro, a tu rijetko prave vece propuste 8-)
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14729 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 26/12/2022 15:26
canvra888 wrote: 26/12/2022 15:24

Bio je opoziv, ali i to čini mi se ne za sve modele, nego eto za one koje su oni kao smatrali da su zahvaćeni. Svejedno papanska politika jer nisu riješili to u novim autima koje su nastavili praviti nakon opoziva sa istim problemom, a mogli su riješiti.
eh eto onda :D

jbg njima je glavno da R6 naprave dobro, a tu rijetko prave vece propuste 8-)
Tačno, ali ipak je 2.0 u taj vakat bila najprodavanija motorizacija i u trici i u petici, znači brojčano najviše potrošača si opet ishandrio s tim belajem. Da stvar bude gora, imaš priliku da ispraviš grešku u tekućim autima koji se trebaju sastaviti, ali se ipak napraviš budala i odlučiš tjerat relativno isto rješenje sve do skroz nove generacije motora.

Meni je to boliklinac prema klijenteli od strane BMW-a, al šta je tu je :D
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#14730 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

canvra888 wrote: 26/12/2022 03:12
beco wrote: 25/12/2022 19:45 Da da Om651, N47, prvi 2.0 TDI, 1.6 TDI sve hit do hita :D
N47 je izvanredan motor izuzev problema lanca. BMW je to mogao riješiti da je htio, a riješi se i relativno jednostavno 'na svoju ruku' uz nešto novca.

184 konjske snage u 2010. godini iz 2.0 motora uz teško nadmašivu malu potrošnju je ogromna stvar za to vrijeme. Moguće da niko nije imao jači 2.0 dizelski motor, a ako i jeste, N47 je vjerovatno u top 3, a definitivno u top 5 po performansama uz, kao što rekoh, jako zadovoljavajuću nisku potrošnju.
N47 nije jedina mana lanac. Kod BMW ako ima N ispred motora zaobići ni blizu kvaliteta M47 i ostale M serije motora.

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14731 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 26/12/2022 15:33
Evolution_IV wrote: 26/12/2022 15:26

eh eto onda :D

jbg njima je glavno da R6 naprave dobro, a tu rijetko prave vece propuste 8-)
Tačno, ali ipak je 2.0 u taj vakat bila najprodavanija motorizacija i u trici i u petici, znači brojčano najviše potrošača si opet ishandrio s tim belajem. Da stvar bude gora, imaš priliku da ispraviš grešku u tekućim autima koji se trebaju sastaviti, ali se ipak napraviš budala i odlučiš tjerat relativno isto rješenje sve do skroz nove generacije motora.

Meni je to boliklinac prema klijenteli od strane BMW-a, al šta je tu je :D
Image

doduse boli briga tamo nekog frnacuza ili svabu, on je ustedio jer je imao 3 servisa u 5 god, otprilike svakih 40000km i tusne ga, sebi uzme novi a ovi nasi razgrabe robu :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14732 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Evo za Amara švaBska pila
https://www.olx.ba/artikal/50841601/aud ... r-virtual/

Samo mi nije jasno, fina je oprema, i onda mu stavi šaraf klimu, jebemu majku...
User avatar
hopi
Posts: 7264
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#14733 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

šta je ta tipka tako bitna pa je morala ići odmah na drugu sliku?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14734 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja bih umjesto elektro euro kuke više volio vidjeti automatsku dvozonsku klimu u ovakvom autu. Al' eto, prioriteti... :lol:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#14735 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

Kad im je sve doplata, jbg-a.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#14736 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

EFD22 wrote: 27/12/2022 10:19 Ja bih umjesto elektro euro kuke više volio vidjeti automatsku dvozonsku klimu u ovakvom autu. Al' eto, prioriteti... :lol:
:shock:
Jeli moguce da auto tog godista, takve opreme, one cijene i koje bi kao trebalo da bude neki premiJum, ima manuelnu klimu?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14737 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ateista wrote: 27/12/2022 10:35
EFD22 wrote: 27/12/2022 10:19 Ja bih umjesto elektro euro kuke više volio vidjeti automatsku dvozonsku klimu u ovakvom autu. Al' eto, prioriteti... :lol:
:shock:
Jeli moguce da auto tog godista, takve opreme, one cijene i koje bi kao trebalo da bude neki premiJum, ima manuelnu klimu?
Moguće je nego šta, kod njemačkih "premiJum" proizvođača je sve moguće, a ponajviše u Audiju, tamo je doplata bukvalno sve.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#14738 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

EFD22 wrote: 27/12/2022 10:38
Ateista wrote: 27/12/2022 10:35

:shock:
Jeli moguce da auto tog godista, takve opreme, one cijene i koje bi kao trebalo da bude neki premiJum, ima manuelnu klimu?
Moguće je nego šta, kod njemačkih "premiJum" proizvođača je sve moguće, a ponajviše u Audiju, tamo je doplata bukvalno sve.
Znam da je kod njih sve doplata, ali u autu te cijene da stave manelnu klimu, fakat ne mogu da vjerujem. Isto tako ne mogu da vjerujem da ovaj ko je kupio auto ako ga je narucio nije doplatio za automatsku klimu kad je vec toliko dao za auto. Jedino ako nije kupio salonski primjerak, ali opet da u salon stave tako nesto, bas ne mogu vjerovati...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14739 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma dobro možda je kakav kompleksaš bio, bitnije su mu felge i matrix ultra mega giga led laser svjetla, svršavanje kući funkcija odgode gašenja svjetala, i naravno što veći ekran unutra, ko jebe klimu
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14740 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Cuo da se na dvozonskoj klimi kvare klapne, pa izabrao manuelnu da izbjegne potencijalni kvar. :D
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#14741 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

A i vi bi automatsku klimu. Zar nije dovoljno to što je gospodar prstenova?

Nema veze što je manuelna klima, ja bih prvi za njega dao 7.590 KM.
User avatar
konektovan
Posts: 51475
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14742 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Laplace wrote: 27/12/2022 11:44 A i vi bi automatsku klimu. Zar nije dovoljno to što je gospodar prstenova?

Nema veze što je manuelna klima, ja bih prvi za njega dao 7.590 KM.
Ne vidiš dobro..automatska je klima.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14743 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

konektovan wrote: 27/12/2022 11:50
Laplace wrote: 27/12/2022 11:44 A i vi bi automatsku klimu. Zar nije dovoljno to što je gospodar prstenova?

Nema veze što je manuelna klima, ja bih prvi za njega dao 7.590 KM.
Ne vidiš dobro..automatska je klima.
Al jedn00zonska.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#14744 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

Hajd zone manje vise, ne znam ni koliko to ima efekta u stvarnosti, bitno je da je bar automatska, ako je. Ne zanimaju me audiji i nikad ga ne bih vozio zbog profila ljudi koji ga uobicajeno voze, pa ih ne pratim i ne znam prepoznati sa slike.
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#14745 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Ima podosta i W205 bez otvora klimatizacije za zadnja sjedišta

Image
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#14746 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

EFD22 wrote: 27/12/2022 08:26 Evo za Amara švaBska pila
https://www.olx.ba/artikal/50841601/aud ... r-virtual/

Samo mi nije jasno, fina je oprema, i onda mu stavi šaraf klimu, jebemu majku...
Ma to ti je za one savjesne sto se boje skloniti pogled sa ceste, pa ostavljen taj kolut, najprakticnije...
A u opisu stoji "automatdki klima uredjaj dvije zone".. da li da vjerujemo svojim ili njegovim ocima?
User avatar
konektovan
Posts: 51475
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14747 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ateista wrote: 27/12/2022 11:54 Hajd zone manje vise, ne znam ni koliko to ima efekta u stvarnosti, bitno je da je bar automatska, ako je. Ne zanimaju me audiji i nikad ga ne bih vozio zbog profila ljudi koji ga uobicajeno voze, pa ih ne pratim i ne znam prepoznati sa slike.
Koji ga to profili voze???
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#14748 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

konektovan wrote: 27/12/2022 11:50
Laplace wrote: 27/12/2022 11:44 A i vi bi automatsku klimu. Zar nije dovoljno to što je gospodar prstenova?

Nema veze što je manuelna klima, ja bih prvi za njega dao 7.590 KM.
Ne vidiš dobro..automatska je klima.
Nisam gledao, ja kolegama sa foruma vjerujem na riječ.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14749 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

izvrsni direktor wrote: 27/12/2022 11:57
EFD22 wrote: 27/12/2022 08:26 Evo za Amara švaBska pila
https://www.olx.ba/artikal/50841601/aud ... r-virtual/

Samo mi nije jasno, fina je oprema, i onda mu stavi šaraf klimu, jebemu majku...
Ma to ti je za one savjesne sto se boje skloniti pogled sa ceste, pa ostavljen taj kolut, najprakticnije...
A u opisu stoji "automatdki klima uredjaj dvije zone".. da li da vjerujemo svojim ili njegovim ocima?
Haha al' baš.

A prijatelj mi ima ovakvu A4, i ima tu automatsku dvozonsku klimu, i ona ima kolutove sa zupcima tako da nema problema da podesiš temperaturu, ne moraš skidati oči sa ceste. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14750 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Laplace wrote: 27/12/2022 12:01
konektovan wrote: 27/12/2022 11:50

Ne vidiš dobro..automatska je klima.
Nisam gledao, ja kolegama sa foruma vjerujem na riječ.
Ma automatska je k'o nekad Climatic na Passatu B3, znači imaš jedan kolut za temperaturu, i imaš kolut za klapne i brzinu ventilatora, i na ta dva imaš kao položaj AUTO, ali to nije ona automatska (bez obzira na broj zona) kao Climatronic.

To je razlika.
Post Reply