Ne znam mozda i postoji, ali ja vece smece nisam probao. Ne bih ono trpio da mi ga dzaba daju.citroen xm wrote: ↑25/12/2022 12:07 Problem tog 3008 koji si probao je u tome što to nije pravi automatik već robotizovani manuelni mjenjač. On glumi automatika, ali meni su te dvije stvari dijametralnonsuprotne. Ili pravi automatik kome treba i ko voli, ili manuelac.
Druga stvar, bez obzira što je taj 1.6 dobar motor ja bez 2.0 ne bih kupovao 3008.
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#14701 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- Idemedosumom
- Posts: 8318
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#14702 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Na osnovu slika mogu reći da se slažem. Naročito facelift verzija, s onim led podočnjacima ispod xenon leće. Mazda tih godišta je kako drugi kolega kaže, rješila i neke boljke skyactiv motora. Samo su poskupe
- ElRe
- Posts: 16944
- Joined: 12/12/2011 11:28
#14703 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hyundai Tucson, VAG ekipa 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14704 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
bez problema vecinom, kakav 3008 lesh, nema 4x4 i to mu je najveci minus...
ma i motori su bolji, gdje ces poredit recimo 1.6hdi/2.0hdi i 2.2biturbo
- ElRe
- Posts: 16944
- Joined: 12/12/2011 11:28
#14705 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Opel Antara daleko bilo. GM verzija VM motori dizela, GM Korea automatski mjenjači...
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#14706 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Antara smeće epski proporcija, jedno od rijetkih auta gdje se prefacelift model manje kvari od facelift modela.
- konektovan
- Posts: 51471
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#14707 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Gdje ćeš porediti mazdin dizel motor sa peugeotovim,...Evolution_IV wrote: ↑25/12/2022 16:45bez problema vecinom, kakav 3008 lesh, nema 4x4 i to mu je najveci minus...
ma i motori su bolji, gdje ces poredit recimo 1.6hdi/2.0hdi i 2.2biturbo, al ja bi opet 2.0B 4x4 i zavrsio, bolje ne treba..kuge su ok isto, kakve su one opel antare 4x4, meni vazda interesantna bila
![]()
To uopšte nije za poredjenje...
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#14709 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bilo bi zanimljivo jednom povući koji je najbolji oko 2.0 litra zapremine dizel 
Last edited by beco on 25/12/2022 19:42, edited 1 time in total.
- sime_cipol
- Posts: 23440
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#14711 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da da Om651, N47, prvi 2.0 TDI, 1.6 TDI sve hit do hita 
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#14712 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
1.6 tdi ? Drzi se 2.0 motora 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14713 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
naravno, jedino sto su oni bolje rjesili je dpf sistemkonektovan wrote: ↑25/12/2022 18:08Gdje ćeš porediti mazdin dizel motor sa peugeotovim,...Evolution_IV wrote: ↑25/12/2022 16:45
bez problema vecinom, kakav 3008 lesh, nema 4x4 i to mu je najveci minus...
ma i motori su bolji, gdje ces poredit recimo 1.6hdi/2.0hdi i 2.2biturbo, al ja bi opet 2.0B 4x4 i zavrsio, bolje ne treba..kuge su ok isto, kakve su one opel antare 4x4, meni vazda interesantna bila
![]()
To uopšte nije za poredjenje...![]()
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14714 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
N47 je izvanredan motor izuzev problema lanca. BMW je to mogao riješiti da je htio, a riješi se i relativno jednostavno 'na svoju ruku' uz nešto novca.
184 konjske snage u 2010. godini iz 2.0 motora uz teško nadmašivu malu potrošnju je ogromna stvar za to vrijeme. Moguće da niko nije imao jači 2.0 dizelski motor, a ako i jeste, N47 je vjerovatno u top 3, a definitivno u top 5 po performansama uz, kao što rekoh, jako zadovoljavajuću nisku potrošnju.
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#14715 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
uz nesto novcacanvra888 wrote: ↑26/12/2022 03:12N47 je izvanredan motor izuzev problema lanca. BMW je to mogao riješiti da je htio, a riješi se i relativno jednostavno 'na svoju ruku' uz nešto novca.
184 konjske snage u 2010. godini iz 2.0 motora uz teško nadmašivu malu potrošnju je ogromna stvar za to vrijeme. Moguće da niko nije imao jači 2.0 dizelski motor, a ako i jeste, N47 je vjerovatno u top 3, a definitivno u top 5 po performansama uz, kao što rekoh, jako zadovoljavajuću nisku potrošnju.
- konektovan
- Posts: 51471
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#14716 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nedavno sam pisao,..dvije milje igranka i to u neovlaštenom servisu za bmw. 
-
cccccc
- Posts: 342
- Joined: 11/04/2013 20:04
#14717 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zdravo ekipa
Planiram kupovinu passata 7, karavan, najvjerovatnije DSG.
Pa dvoumim se izmedju 1.6 77kw ili 2.0 103kw.
Neka preporuka, iskustva?
Hvala
Planiram kupovinu passata 7, karavan, najvjerovatnije DSG.
Pa dvoumim se izmedju 1.6 77kw ili 2.0 103kw.
Neka preporuka, iskustva?
Hvala
-
husoboss
- Posts: 964
- Joined: 19/07/2012 22:22
- bude
- Posts: 1099
- Joined: 10/11/2008 13:26
#14719 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vozio B7 1.6 osam godina, kupljen sa cca 80tkm i prodat sa 240tkm, nikad nista od ovih problema o kojima ljudi pricaju, redovni servisi (kraci od preporucenih), dizel samo na Ini i rahat. Potrosnja ljeti oko 5 ljeti, zimi nikad preko 6, vjerujem da ovaj 2.0 ce uzeti 1,5-2 vise. Jeste potentniji i bolji za voziti ako je to nekome presudan faktor, meni je bilo vaznije da trosi manje. Manjak snage sam osjetio jedino kad je bas natovaren i ako je neka uzbrdica, posto je vecinom vozac sam u autu nije nikad bilo problema ni sa brzom voznjom niti preticanjima. Trenutno imam B8, isto 1.6 samo sto je ovaj 88kW i dsg mjenjac i naravno osjetna je razlika u snazi a potrosnja jos uvijek tu negdje sa starim modelom i rucnim mjenjacem.
- Darh Wader
- Posts: 448
- Joined: 25/09/2009 19:04
- Location: New Mexico
#14720 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kad ti kaže N47 je dobar samo što ti sa vremena na vrijeme može pući lanac i napraviti havariju motora.
Bmw se obrukao sa ovim motorom.
Bmw se obrukao sa ovim motorom.
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14721 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Šta je sporno u izjavi? BMW Buza radi zamjenu za oko 800-1200 KM, barem je radio prije 2 godine po tim ciframa. Ne kažem da nema i skupljih varijanti, ali eto taj BMW Buza je poprilično poznat. Koliko te košta veliki servis kod auta sa remenom, koji moraš raditi svakih 100-120k km? Zamijeni lanac na N47 i miran si barem 150-200k km. BMW je obrukao svoj PR jer su mogli riješiti problem, a nisu, nego su zamajavali javnost da su kao lafo ojačali lanac od marta 2011. a i dalje je pucao na modelima. Papanski potez.Darh Wader wrote: ↑26/12/2022 14:17 Kad ti kaže N47 je dobar samo što ti sa vremena na vrijeme može pući lanac i napraviti havariju motora.
Bmw se obrukao sa ovim motorom.
Na stranu toga, taj N47 je daleko iznad mnogih drugih 2.0 motora iz tog vremena po pitanju performansi i potrošnje, to je neosporivo.
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#14722 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A koliko kosta veliki servis na motoru sa lancem koji ne pucacanvra888 wrote: ↑26/12/2022 14:27Šta je sporno u izjavi? BMW Buza radi zamjenu za oko 800-1200 KM, barem je radio prije 2 godine po tim ciframa. Ne kažem da nema i skupljih varijanti, ali eto taj BMW Buza je poprilično poznat. Koliko te košta veliki servis kod auta sa remenom, koji moraš raditi svakih 100-120k km? Zamijeni lanac na N47 i miran si barem 150-200k km. BMW je obrukao svoj PR jer su mogli riješiti problem, a nisu, nego su zamajavali javnost da su kao lafo ojačali lanac od marta 2011. a i dalje je pucao na modelima. Papanski potez.Darh Wader wrote: ↑26/12/2022 14:17 Kad ti kaže N47 je dobar samo što ti sa vremena na vrijeme može pući lanac i napraviti havariju motora.
Bmw se obrukao sa ovim motorom.
Na stranu toga, taj N47 je daleko iznad mnogih drugih 2.0 motora iz tog vremena po pitanju performansi i potrošnje, to je neosporivo.
ja jos nisam cuo da ga je neko uradio za 800 maraka...
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14723 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Na mjestu pitanje, samo generalno govoreći i lanci su postali potrošna roba koja se počela mijenjat i na drugim motorima. Daleko od onih vremena kad su nadživljavali i samo auto. Samo je fazon što su na drugim autima motori puno češće popriječno postavljeni pa nije toliki zahmet da se promijeni.azdralovic wrote: ↑26/12/2022 14:36A koliko kosta veliki servis na motoru sa lancem koji ne pucacanvra888 wrote: ↑26/12/2022 14:27
Šta je sporno u izjavi? BMW Buza radi zamjenu za oko 800-1200 KM, barem je radio prije 2 godine po tim ciframa. Ne kažem da nema i skupljih varijanti, ali eto taj BMW Buza je poprilično poznat. Koliko te košta veliki servis kod auta sa remenom, koji moraš raditi svakih 100-120k km? Zamijeni lanac na N47 i miran si barem 150-200k km. BMW je obrukao svoj PR jer su mogli riješiti problem, a nisu, nego su zamajavali javnost da su kao lafo ojačali lanac od marta 2011. a i dalje je pucao na modelima. Papanski potez.
Na stranu toga, taj N47 je daleko iznad mnogih drugih 2.0 motora iz tog vremena po pitanju performansi i potrošnje, to je neosporivo.![]()
ja jos nisam cuo da ga je neko uradio za 800 maraka...
Eto, nazoveš Buzu i pitaš za trenutnu cijenu
- Darh Wader
- Posts: 448
- Joined: 25/09/2009 19:04
- Location: New Mexico
#14724 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zamjena lanca je 1800-2000 ako želiš da se uradi kvalitetno.Neko ko je kupio auto za 15-20k ili više mislim da se ne želi u startu još uvaliti blizu 2k.canvra888 wrote: ↑26/12/2022 14:27Šta je sporno u izjavi? BMW Buza radi zamjenu za oko 800-1200 KM, barem je radio prije 2 godine po tim ciframa. Ne kažem da nema i skupljih varijanti, ali eto taj BMW Buza je poprilično poznat. Koliko te košta veliki servis kod auta sa remenom, koji moraš raditi svakih 100-120k km? Zamijeni lanac na N47 i miran si barem 150-200k km. BMW je obrukao svoj PR jer su mogli riješiti problem, a nisu, nego su zamajavali javnost da su kao lafo ojačali lanac od marta 2011. a i dalje je pucao na modelima. Papanski potez.Darh Wader wrote: ↑26/12/2022 14:17 Kad ti kaže N47 je dobar samo što ti sa vremena na vrijeme može pući lanac i napraviti havariju motora.
Bmw se obrukao sa ovim motorom.
Na stranu toga, taj N47 je daleko iznad mnogih drugih 2.0 motora iz tog vremena po pitanju performansi i potrošnje, to je neosporivo.
Tek su modeli od 2015 dobili ojačan lanac.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#14725 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ljetos ga vozio u X3-ci 20d. Ide super, pogotovo kad mjenjac povuces u sport. Bas dobro povuce na nizim brzinama kad pritisnes gas do poda. Na nizim brzinama imas osjecaj da je neki jaci i veci motor. X3 nije lagan, ali taj motor je taman. I danas je po perfomansama bolji od dosta 2.0 motora
