SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
-
last mohicans
- Posts: 18268
- Joined: 09/08/2012 23:19
#63226 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa opet Mister MC u pitanju. Kakva sve banda javno dobro krčmi i milione ubire, a sigurno se tu zakite i političke strukture. Meni je fascinantan i parking Mulića u samom centru i ona nakaradna zgrada koju čim prije treba srušiti jer je opće ruglo. 27 godina iza rata grad se ne moze izboriti ili neće, sa ovakvim tipovima i njihovim uzurpiranjima javnog dobra.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#63227 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mislim da naslov ne odgovara stvarnom stanjuNaslovnica wrote: ↑25/12/2022 21:04 Raport otkriva pljačku države u centru Sarajeva: Zagradio državnu zemlju i naplaćuje kao parking!
https://klix.ba/raport-otkriva-pljacku- ... o-parking/
![]()
Osoba X osnuje kompaniju
Pojavi se na ledini, malo po malo širi opseg djelovanja (bez da opcinske inspekcije ista mogu ili hoce)
Na kraju ogradi veci prostor i radi to sto radi
Drzava ga ne sprjecava a navodno ovdje se spominje da je drzava opljackana. Nije drzava opljackana, jer da jeste, ucinila bi nesto po tom pitanju. Da li bi ti reagovao da neko ogradi tvoju parcelu?
Mene samo zanima ko su ljudi koji su na kraju neku dozvolu za rad tu potpisali (a to su uposlenici opcine koji se ne mijenjaju bez obzira na vlast):
- povrsina zemljista i iznos rente godisnje na koju kvadraturu (opcina ima svoje geometre ali dodatno se za svako zauzimanje imovine trazi elaborat postojeceg stanja na temelju kojeg odrede zauzetu povrsinu)
- ko je idiot koji je ostavio ulaz/izlaz u krivini preko mislim najprometnijeg trotoara u drzavi
- volio bih samo vidjeti dokumentaciju na temelju kojeg je ovo sve gore pusteno (a postoji jer je registrovan za djelatnost na toj adresi)
- ovo nije izoliran slucaj, ja sad iz glave mogu navesti barem 10 firmi koje su registrovane na tuđim (drzavnim, kantonalnim, opcinskim, željezničkim) parcelama, spojena voda, struja, kanalizacija
Tako da ne bih rekao da je pljacka u pitanju, vise splet bošnjačke poslovnosti
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#63228 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nevezano sad za ovaj link, Klix je 100% kupljen medijlaserShow wrote: ↑25/12/2022 23:21Ne moze sda biti kriva za bas sve. Ako meni zenu veceras boli glava, nije to do sda. Isto kao i za ovaj link, sto bi ti trebao znati, jer si od 2005 godine. Cak i ako ne znas, ne mora se odmah okriviti sda, jer onda bitne stvari promaknu.
Kada se napise raportov link, automatski se konvertuje u klix.ba
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#63229 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ova usrana država,entitet,kanton,grad i opština ne mogu stati u kraj jednim Solićima ili onom domcu koji "zauzmu" ulicu ili dvije u samom centru grada i naplaćuju parking.Ko ostavi auto a ne plati izbušiće mu gume ili razbiti šajbu.
Znači,običnim klošarima ne možeš stati u kraj a kamoli većim igračima koji petljaju sa strankom ili McDonaldsom.
Znači,običnim klošarima ne možeš stati u kraj a kamoli većim igračima koji petljaju sa strankom ili McDonaldsom.
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#63230 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pljacka jeste! Nista drugo, ali jeste i bosnjacka poslovnost (opet citaj pljacka i lopovluk) i nesposobna, korumpirana i sta sve ne država, koje u principu i nema. Jer da je ima bar bi se neke stvari radile i uradile...mk ultra wrote: ↑26/12/2022 06:36Mislim da naslov ne odgovara stvarnom stanjuNaslovnica wrote: ↑25/12/2022 21:04 Raport otkriva pljačku države u centru Sarajeva: Zagradio državnu zemlju i naplaćuje kao parking!
https://klix.ba/raport-otkriva-pljacku- ... o-parking/
![]()
Osoba X osnuje kompaniju
Pojavi se na ledini, malo po malo širi opseg djelovanja (bez da opcinske inspekcije ista mogu ili hoce)
Na kraju ogradi veci prostor i radi to sto radi
Drzava ga ne sprjecava a navodno ovdje se spominje da je drzava opljackana. Nije drzava opljackana, jer da jeste, ucinila bi nesto po tom pitanju. Da li bi ti reagovao da neko ogradi tvoju parcelu?
Mene samo zanima ko su ljudi koji su na kraju neku dozvolu za rad tu potpisali (a to su uposlenici opcine koji se ne mijenjaju bez obzira na vlast):
- povrsina zemljista i iznos rente godisnje na koju kvadraturu (opcina ima svoje geometre ali dodatno se za svako zauzimanje imovine trazi elaborat postojeceg stanja na temelju kojeg odrede zauzetu povrsinu)
- ko je idiot koji je ostavio ulaz/izlaz u krivini preko mislim najprometnijeg trotoara u drzavi
- volio bih samo vidjeti dokumentaciju na temelju kojeg je ovo sve gore pusteno (a postoji jer je registrovan za djelatnost na toj adresi)
- ovo nije izoliran slucaj, ja sad iz glave mogu navesti barem 10 firmi koje su registrovane na tuđim (drzavnim, kantonalnim, opcinskim, željezničkim) parcelama, spojena voda, struja, kanalizacija
Tako da ne bih rekao da je pljacka u pitanju, vise splet bošnjačke poslovnosti
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#63231 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
onda je po zakonu pljačka, odobrena od same države i njenih uposlenikazateznistub wrote: ↑26/12/2022 09:37 Pljacka jeste! Nista drugo, ali jeste i bosnjacka poslovnost (opet citaj pljacka i lopovluk) i nesposobna, korumpirana i sta sve ne država, koje u principu i nema. Jer da je ima bar bi se neke stvari radile i uradile...
ovaj parking je samo kap u moru raznih firmi i kuća koje su na divljaka urađene
kako dobiješ dozvolu za objekat na trasi autoputa
kako dobiješ priključak vode, struje, gasa?
evo i ovaj sa parkingom, kako je struju spojio?
po zakonu
e ti što im to odobre, a zna se tačno ko su (njih treba ganjati) pa neće opet... u ime države je neko stavio potpis na to
ali opet tu dolaziš do situacije da je 98% objekata ilegalno
somalija
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#63232 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kakva država...ovo je samovolja načelnika i njihovih pomoćnika .Inspekcija za par stoja zažmiri na sve jedino ako se u javnosti već digla dreka oko nekog predmeta.
Znam tipa iz Buljakovog koji je napravio garažu na državnom zemljištu i koji je šatro tražio da to otkupi.
Pošto mu je komšija i jaran pomoćnik načelnika,usmeno mu je rečeno kako će i šta će.
Nakon godinu dobio je papire čak mu je opština asfaltirala prilaz toj garaži jer ih petoro iz kuće redovno glasa za rumenog papka načelnika.
Znam tipa iz Buljakovog koji je napravio garažu na državnom zemljištu i koji je šatro tražio da to otkupi.
Pošto mu je komšija i jaran pomoćnik načelnika,usmeno mu je rečeno kako će i šta će.
Nakon godinu dobio je papire čak mu je opština asfaltirala prilaz toj garaži jer ih petoro iz kuće redovno glasa za rumenog papka načelnika.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63233 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nekome se ovaj članak nije svidio.Naslovnica wrote: ↑25/12/2022 21:04 Raport otkriva pljačku države u centru Sarajeva: Zagradio državnu zemlju i naplaćuje kao parking!
https://klix.ba/raport-otkriva-pljacku- ... o-parking/
![]()

-
splinter
- Posts: 8721
- Joined: 08/10/2011 12:28
#63234 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Laplace wrote: ↑26/12/2022 10:35Nekome se ovaj članak nije svidio.Naslovnica wrote: ↑25/12/2022 21:04 Raport otkriva pljačku države u centru Sarajeva: Zagradio državnu zemlju i naplaćuje kao parking!
https://klix.ba/raport-otkriva-pljacku- ... o-parking/
![]()
![]()
![]()
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63235 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ovaj?
https://klix.ba/raport-otkriva-pljack ... ao-parking
Edit: Uporno mi po objavljivanju mijenja link.
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#63236 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ako ćemo pošteno, to sa parkingom je isto šta svaki gazda kafića napravi. Napravi kafić, postavi baštu, ostakli baštu, postavi pored ostakljene novu i tako sve dokle ima prostora.
Primjer je ljeti onaj kafić na Č. Vili pored Treske. Ili nije ostakljen, ali se proširio kao kancer, Mahala na Malti. Još malo pa će stol na stanicu staviti. I slični primjeri.
Naravno, kako ljudi iz opština koji su za to zaduženi nikada tim krajevima ne prolaze, u takvim kafićima ne kafenišu, nemaju pojma o tim stvarima.
Primjer je ljeti onaj kafić na Č. Vili pored Treske. Ili nije ostakljen, ali se proširio kao kancer, Mahala na Malti. Još malo pa će stol na stanicu staviti. I slični primjeri.
Naravno, kako ljudi iz opština koji su za to zaduženi nikada tim krajevima ne prolaze, u takvim kafićima ne kafenišu, nemaju pojma o tim stvarima.
-
pinkman
- Posts: 3090
- Joined: 07/09/2013 18:57
#63237 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
To je clanak sa Raport. Klix na forumu mijenja link pa ispadne na kraju da su obrisali clanak, a link je zapravo trebao biti na RaportLaplace wrote: ↑26/12/2022 10:35Nekome se ovaj članak nije svidio.Naslovnica wrote: ↑25/12/2022 21:04 Raport otkriva pljačku države u centru Sarajeva: Zagradio državnu zemlju i naplaćuje kao parking!
https://klix.ba/raport-otkriva-pljacku- ... o-parking/
![]()
![]()
![]()
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#63238 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#63239 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
općinski uposlenici su državni uposleniciPM72 wrote: ↑26/12/2022 10:07 Kakva država...ovo je samovolja načelnika i njihovih pomoćnika .Inspekcija za par stoja zažmiri na sve jedino ako se u javnosti već digla dreka oko nekog predmeta.
Znam tipa iz Buljakovog koji je napravio garažu na državnom zemljištu i koji je šatro tražio da to otkupi.
Pošto mu je komšija i jaran pomoćnik načelnika,usmeno mu je rečeno kako će i šta će.
Nakon godinu dobio je papire čak mu je opština asfaltirala prilaz toj garaži jer ih petoro iz kuće redovno glasa za rumenog papka načelnika.
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#63240 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa znas i sam da u bosnjakistanu (sdaistanu) moze sve. Sve ono sto bi u normalnijoj drzavi bilo ili sakcionisano ili u proceduri sankcionisanja, kod nas je, sto bi vrli bivši ministar i direktor rekao, po zakonu..mk ultra wrote: ↑26/12/2022 10:00onda je po zakonu pljačka, odobrena od same države i njenih uposlenikazateznistub wrote: ↑26/12/2022 09:37 Pljacka jeste! Nista drugo, ali jeste i bosnjacka poslovnost (opet citaj pljacka i lopovluk) i nesposobna, korumpirana i sta sve ne država, koje u principu i nema. Jer da je ima bar bi se neke stvari radile i uradile...
ovaj parking je samo kap u moru raznih firmi i kuća koje su na divljaka urađene
kako dobiješ dozvolu za objekat na trasi autoputa
kako dobiješ priključak vode, struje, gasa?
evo i ovaj sa parkingom, kako je struju spojio?
po zakonu
e ti što im to odobre, a zna se tačno ko su (njih treba ganjati) pa neće opet... u ime države je neko stavio potpis na to
ali opet tu dolaziš do situacije da je 98% objekata ilegalno
somalija![]()
Ili sto bi prvi u bosnjaka rekao: Ja, i?
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#63241 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nisu.To se kod nas kaže "državni" a veze nemaju sa državom.I oni koji rade u federalnim institucijama nisu "državni".Državni službenici rade u zajedničkim institucijama BiH.
- Haris.ba
- Posts: 35300
- Joined: 08/09/2005 20:08
#63242 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
A, vrijedi li dosjelost na nekretnini državne firme? Pitam za jarana.
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#63243 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mora biti savjestan za dosjelost 
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
- Haris.ba
- Posts: 35300
- Joined: 08/09/2005 20:08
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#63246 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
svaki konkurs izlazi
https://www.adsfbih.gov.ba/
ovdje
al nejse
poenta je da ovdje se radi šta se želi
ali je isto poenta, ako hoćeš regularnim putem, nećeš nikad ništa uraditi. to sam vidio milijardu puta, guljenje banane i traženje dokumenata kako kurcu ćejf...
nikakve standardizacije i unifikacije
korekcije regulacionog plana i za realne i nerealne zahtjeve ne idu i traju po 4-5 godina, a planovi ostali u 1970toj kao i 99% zakona
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#63247 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne znam jesi li sarkastičan u smislu da nisu državotvorni ali formalno pravno se ta kategorija naziva "državni službenici".
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#63248 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Formalno-pravno da ali u "državi" koja je sastavljena od republike,federacije i distrikta gdje svak za sebe tvrdi da je država...
Pitaj nekog opštinara na Palama ili Bjeljini koje je on države službenik ili zašto se "kolju" oko uknjižavanja državne imovine u RS
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#63249 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
osnovni zakon koji uređuje upravu u federaciji u stavu 1. kaže:
Ovim Zakonom uređuje se organizacija i način funkcioniranja organa državne uprave u Federaciji Bosne i Hercegovine (u daljnjem tekstu:
Federacija) koja obuhvata: položaj, ulogu, ustrojstvo, ovlaštenja i obaveze u obavljanju upravnih, stručnih i drugih poslova, međusobne odnose organa uprave i odnos organa uprave prema građanima, organima izvršne i zakonodavne vlasti, ombudsmenima, privrednim društvima i drugim pravnim licima (u daljnjem tekstu: pravno lice), kao i druga pitanja od značaja za organizaciju i rad organa državne uprave na svim nivoima vlasti u Federaciji.
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#63250 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma ja, skonto sam da si na to mislio. To je tačno ali vjeruj mi isto tako da nikome od njih nije mrzak status državnog službenika jer su zaštićeni ko polarne foke
