Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
244
44%
ne
30
5%
od*ebi Chmoljo, naporan si
282
51%
 
Total votes: 556

User avatar
Quaresma
Posts: 7932
Joined: 19/07/2010 16:37

#42901 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Quaresma »

House wrote: 19/12/2022 20:27 kakav fijasko od giveawaya :oops: :mrgreen:
zavrnuta pipa
User avatar
glitch
Posts: 3420
Joined: 09/07/2014 03:07

#42902 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by glitch »

onaj lik sto je prosle godine dao listu kaze da su poslijednje 2 igre dobre 28 i 29og
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#42903 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Tito_i_Partija wrote: 19/12/2022 19:10
Averus wrote: 19/12/2022 18:30 Tito zahvali se Epicu sto ti ne daju KCD :D
Znam da si im'o kamaru problema sa njim, al' kad mi neko kaže "medieval RPG", meni se odmah diže kurac. :lol:
I ja volim tematiku. Ideja je super, ali izvedba osrednja.
Ne bih je previse pljuvao da me nisu jos i bugovi ubili povrh svega
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42904 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Bolje da su dali jednu igru kako valja (i.e. Disko Elizijum) nego ove tri-četiri rinaške, a i prošli bi jeftinije.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42905 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

n+1 wrote: 19/12/2022 22:02 Bolje da su dali jednu igru kako valja (i.e. Disko Elizijum) nego ove tri-četiri rinaške, a i prošli bi jeftinije.
Jesi li već uzeo ovu što će bit' sutra, Wolfenstein?

Završio sam je prije mjesec-dva, pis'o sam ovde. Stvarno je odlična, a ja još i ne volim šutere.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42906 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Tito_i_Partija wrote: 19/12/2022 22:13
n+1 wrote: 19/12/2022 22:02 Bolje da su dali jednu igru kako valja (i.e. Disko Elizijum) nego ove tri-četiri rinaške, a i prošli bi jeftinije.
Jesi li već uzeo ovu što će bit' sutra, Wolfenstein?

Završio sam je prije mjesec-dva, pis'o sam ovde. Stvarno je odlična, a ja još i ne volim šutere.
Jesam. Je li kratka? :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42907 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

n+1 wrote: 19/12/2022 22:18
Tito_i_Partija wrote: 19/12/2022 22:13

Jesi li već uzeo ovu što će bit' sutra, Wolfenstein?

Završio sam je prije mjesec-dva, pis'o sam ovde. Stvarno je odlična, a ja još i ne volim šutere.
Jesam. Je li kratka? :D
Jel' GW2 kratak? Što se ba opterećuješ s tim? :D

Dobra priča, gameplay, art, i casting. Kamara nasilja pa čak i ponekih horor elemenata. Ubijaš naciste i jebeš Poljakinje. Need I say more? :-D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52679
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#42908 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

n+1 wrote: 19/12/2022 22:18
Tito_i_Partija wrote: 19/12/2022 22:13

Jesi li već uzeo ovu što će bit' sutra, Wolfenstein?

Završio sam je prije mjesec-dva, pis'o sam ovde. Stvarno je odlična, a ja još i ne volim šutere.
Jesam. Je li kratka? :D
nije baš kratka, ali neće ni udaviti.

ima kratka turistička tura i do Jasenovca.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42909 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 19/12/2022 16:46 Tito radi sve da izbjegne Ornsteina i Smougha, cak pribjegava i metagamingu. :D
vaučer wrote: 19/12/2022 17:04 Embrace the pain Tito.
Neće puno boliti. :)
Teže mi je bilo sa vama dvojicom nego sa Ornsteinom i Smoughom. :lol:

First things first: ono penjanje na krov kad te ona dva Silver Knighta šicaju je bio užas. Taman se popnem gore i blokiram strijelu, a ona mene fino tisne dole i hajmo sve ispočetka. I još moraš žonglirat' ona dva Winged Demona iz ćoška dok te ovi šopaju strijelama. Užas. Mora da sam taj cijeli dio pokuš'o jedno deset puta.

"Što bolan psuješ toliko?" - moja žena :lol:

Proš'o to, onda Srebrni Vitezovi došli na red. Nisu toliko strašni, al' treba bit' oprezan. Proš'o njih, rokno Titanite Demona, naš'o Džinovskog Kovača. Super, idemo na bossa. Prvo pogledam youtube video da se malo informišem, jer metagaming is king. :D

Prvi pokušaj: ubijem Ornsteina, navučem Smougha na 5% koristeći kombinaciju Soul Arrow i Homing Soulmass, izginem zbog gluposti jer kontam da je bolje ispalit' još jedan Soul Arrow nego popit' Estus Flask. Jebaji ga. Primjetim usput da izgubim dosta Soulmass charges zbog Smoughovog ogromnog čekića ako mi je previše blizu, moraćemo malo taktizirat'. :-D

Drugi pokušaj: samo Homing Soulmass. Ornstein pada za pola minute, Smough možda za minutu. Trik je približit mu se dok je čekić sa strane ili gore, tako da mu se fino svi Soulmass charges saspu u facu. I gotovo. Još se vratim nazad da se osvetim Lautrecu zbog ubijanja firekeepera, i to je to.

Dobra igra što jes' jes', al' je svaka boss borba toliki ass-clenching da to nije normalno. :D
User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#42910 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

:thumbup: Kod tebe sve nešto planski i metodično. Moje uspomene na O&S se svode na ‘aaa jebi se, gdje je stub da se sakrijem, jedi govna debeli pizdune..’ i tako u krug.

Da, onaj dio gdje se penješ do prozora je tako sadistički dizajniran.
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#42911 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Kazem mu da kupi poison arrows za famozne Anor Londo archere, iskljuci camera auto recovery i nauci parry za Silver Knights. To je kljuc prezivljavanja. :D

Ja sam od Soulsa odustajao vise puta iz frustracije, ali uvijek se vracao i pocinjao iz pocetka. Ornstein i Smough su mozda i najbolji boss u serijalu, sjecam se da sam danima pokusavao i kad sam ih konacno rijesio, kao da sam dobio na lutriji. Sto kaze kolega iznad, sakrij se iza stuba i nadaj se najboljem. Onda se opustis, naucis im animacije i savladas.

Upravo taj dio do Anor Londa je najbolje dizajniran, cijela mapa je povezana na nacin da se odusevis kad otkrijes da iz Undead Parish mozes doci nazad do Firelink Shrine, ali ne istim putem kojim si dosao. Ostatak serijala to nije uspio postici.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42912 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

@vaučer Jest' da je sve lakše sa casterom (ne moram ni igrat' melee klasu da bi to vidio, toliko je očito), al' pošto koristim Crimson set koji je jako lagan, nemam šanse da absorbujem udarce i svaki mis-timed dodge se skupo plaća. Animacija za Soul Arrow te zaključa u mjestu na trenutak, što se isto skupo plaća. Zato mi je bitno da što više charges od Homing Soulmass konektuje, jer mi je to razlika između života i smrti.

Kažu da je Soul Spear još bolji, al' valjalo je sakupit' 40 000 duša za to. :-) :D

@ferratilis isključio sam kameru i kupio sam strijele, al' obične (mesčini da nisi ništa reko za otrovne, možda griješim :-D ), al' je damage toliko mali da fakat nisam mog'o, više izgubim živaca čopajući HP malo po malo. :D

Dao sam onoj zmiji kamaru itema što vučem već od početka igre, nakupio sam sad preko 100 000 duša. Stats mi ne trebaju toliko, INT i VIT su mi na soft cap, a DEX i END pristojni. Uzeo bi Soul Spear al' čekam kristalnu verziju od Logana. :lol:
User avatar
glitch
Posts: 3420
Joined: 09/07/2014 03:07

#42913 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by glitch »

ipak je fejk :skoljka:
Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42914 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Da, navodno je u video klipu rek'o da je zajebancija. Što je dobro, jer mi je ta lista tanka k'o flis papir. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42915 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Sutra je neka Lego igra. A u pičku materinu više. :roll:

Kako je krenulo neću ništa uzet' ove godine.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52679
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#42916 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Uuuu Heats & iron, igra koju oduvijek zelim igrati, al kad je krenem igrati svaki put skontam da sam previse glup za toga i batalim je.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42917 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

"Heats & iron"? Jel' to neki kovački simulator? :lol:
User avatar
Riddle
Posts: 8503
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#42918 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Jedva čekam da vidim kakvu katanu je Chmoljo iskovao. :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42919 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Čmoljo kuje, a majka ga kune. :-D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42920 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Tito_i_Partija wrote: 20/12/2022 17:08 Sutra je neka Lego igra. A u pičku materinu više. :roll:

Kako je krenulo neću ništa uzet' ove godine.
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga? :-o

Al' u qrzu.
User avatar
geralt
Posts: 6434
Joined: 14/09/2017 12:45

#42921 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Chmoljo wrote: 20/12/2022 17:37 Uuuu Heats & iron, igra koju oduvijek zelim igrati, al kad je krenem igrati svaki put skontam da sam previse glup za toga i batalim je.
Igra je vrh, imam 374h odigrana na Steamu i jos stotinjak na narodnoj verziji prije toga. Ima par stvari koje me nerviraju i zbog kojih sam se na kraju ohladio od nje, ali vrijedi probati. Za ucenje ti je najbolje uzeti Nijemce i pratiti historijski tok dogadjaja, a onda da probavas razne eksperimente sa alternativnom historijom, tipa da na celo Francuske dovedes Napoleonovog nasljednika i krenes opet marsirati na Moskvu, ili da u Britaniji uvedes komunizam.

Problem je sto Epic dijeli samo osnovne verzije igara bez DLC, a za puni ugodjaj ti treba jos 10 "bitnih" DLC-ova (dva Sabaton soundtracka smatram za obavezan dio punog ugodjaja). Veci DLC-ovi su po cvaju po punoj cijeni, a mozes ih kupiti samo kod Epica jer imas njihovu verziju igre. Plus sto Steam ima dosta vrhunskih modova u svom workshopu, od radio stanica sa muzikom iz 1940-ih za skoro svaku zemlju svijeta, preko moda za alternativnu historiju u kojoj je Njemacka pobijedila u WWI, do modova koji te prebace u neki fantasy ili SF setting (Fallout mod je meni najbolji od njih).
User avatar
geralt
Posts: 6434
Joined: 14/09/2017 12:45

#42922 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Tito_i_Partija wrote: 20/12/2022 17:08 Sutra je neka Lego igra. A u pičku materinu više. :roll:

Kako je krenulo neću ništa uzet' ove godine.
Neka Lega, taman da mogu djetetu dati nesto da igra. Nedavno sam skontao da je od 200+ igara koje imam na raznim platformama, samo par njih prikladno za 7-godisnjakinju.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42923 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

geralt wrote: 20/12/2022 19:53
Tito_i_Partija wrote: 20/12/2022 17:08 Sutra je neka Lego igra. A u pičku materinu više. :roll:

Kako je krenulo neću ništa uzet' ove godine.
Neka Lega, taman da mogu djetetu dati nesto da igra. Nedavno sam skontao da je od 200+ igara koje imam na raznim platformama, samo par njih prikladno za 7-godisnjakinju.
Pa sve što su dosad davali, osim Wolfensteina, su dječije igre jeb'o ga ti.
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#42924 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Lego igre su odlične i svi vi koji mislite da su za djecu i sranje se debelo varate, a i propuštate pravo fun igre - što je danas rijetkost. Za lego ti ne trebaju buildovi i youtube tutoriali :roll:
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#42925 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Kad je camac toliko brz da ostanes bez perike:
Image
Post Reply