Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14601 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Ma kod amara su i wankel motori pouzdani, samo ih treba redovno održavat :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14602 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

treba mijenjat apexe svakih 10 hiljada :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13456
Joined: 11/02/2012 21:08

#14603 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Sve je to super, ali nije bas idealno/ bajno kako Amar prica. Da su mocna vozila jesu, ali kao sve mocno kaze money money money money :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14604 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ma nije bajno, al nije ni toliko strasno...naravno da kaze $$$, pusti ba...necemo o wankelu, ja sam napisao svoje o tome od mene dosta, svakako ga niko od nas nece vozit :)

ovi su usrali kad su poceli pravit blokove otvorenog tipa, pa ih jebu dihtunzi glave :D , ovi stari na koje mislim nemaju bas problema, nit je nasviran, bili su od 170 do 220ks...


@canvra888
tebi ako se ne svidja :D , imas bmw, audi i to :thumbup:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1643
Joined: 25/07/2015 14:13

#14605 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by rocco_siffredi »

Evolution_IV wrote: 17/12/2022 07:56
rocco_siffredi wrote: 17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
prvo, sto ti to treba u zivotu :D

nije on toliko losh, nego je materijal za radilicu bio los pa su isle po nabavnoj :lol: , ako nije u opozivu uradjeno u ovlastenom zaobidji...ostalo na tom autu :thumbup:

to su nasi preposteni sverceri uvozili budzasto, sve je to goli lesh vecinom :run:

sretno, bolje nadji Mitsubishi asx 1.8did 4x4
Hvala svima koji su odgovorili, da ne idem sad posebno.
Kako se pokazao taj 1.8 dizel od Micubišija? Ne izgleda ni on loše. Ne mora biti 4x4
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#14606 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

rocco_siffredi wrote: 17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
Nikakvog ličnog iskustva ali veliki fan i postivaoc Subija tako da sam malo istraživao ove njihove dizele boxer.

Navodno poslije 2012 da su te njihove provobitne mane zalijecene.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14607 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

rocco_siffredi wrote: 18/12/2022 00:31
Evolution_IV wrote: 17/12/2022 07:56

prvo, sto ti to treba u zivotu :D

nije on toliko losh, nego je materijal za radilicu bio los pa su isle po nabavnoj :lol: , ako nije u opozivu uradjeno u ovlastenom zaobidji...ostalo na tom autu :thumbup:

to su nasi preposteni sverceri uvozili budzasto, sve je to goli lesh vecinom :run:

sretno, bolje nadji Mitsubishi asx 1.8did 4x4
Hvala svima koji su odgovorili, da ne idem sad posebno.
Kako se pokazao taj 1.8 dizel od Micubišija? Ne izgleda ni on loše. Ne mora biti 4x4
motor starijeg kova i pojak(150ks), jedino sto nije mogao zadovoljit euro 6

samo pripazit na dpf je li ok, ostalo je ok na tom autu, ako neces 4x4 bolje onda nesto drugo da trazis :)
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#14608 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bordo gandalf »

U januaru ili februaru planiram uzeti neko drugo auto. Ganjam pretezno karavana ili neko vece auto. Do sada sam gledao Volvo V50 1.6d 2011 god. Skoda octavia isto 1.6 tdi karavance 2010-2011 i Seat altea xl 1.6 tdi. Svi su tu sa cijenom. Neki prijedlog ili iskustvo sa vec gore pomenutim modeluma?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14609 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja bih Volva.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#14610 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Audi A5 :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14611 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

bordo gandalf wrote: 18/12/2022 12:05 U januaru ili februaru planiram uzeti neko drugo auto. Ganjam pretezno karavana ili neko vece auto. Do sada sam gledao Volvo V50 1.6d 2011 god. Skoda octavia isto 1.6 tdi karavance 2010-2011 i Seat altea xl 1.6 tdi. Svi su tu sa cijenom. Neki prijedlog ili iskustvo sa vec gore pomenutim modeluma?
Do koliko para?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#14612 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bordo gandalf »

Optimist wrote: 18/12/2022 12:26
bordo gandalf wrote: 18/12/2022 12:05 U januaru ili februaru planiram uzeti neko drugo auto. Ganjam pretezno karavana ili neko vece auto. Do sada sam gledao Volvo V50 1.6d 2011 god. Skoda octavia isto 1.6 tdi karavance 2010-2011 i Seat altea xl 1.6 tdi. Svi su tu sa cijenom. Neki prijedlog ili iskustvo sa vec gore pomenutim modeluma?
Do koliko para?
12000
Kuvet
Posts: 832
Joined: 22/05/2012 11:58

#14613 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Kuvet »

Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?
User avatar
hopi
Posts: 7264
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#14614 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Ja bi ono sa što manje kilometara a što više KS, eto.
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#14615 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Kuvet wrote: 18/12/2022 13:55 Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?
Kupis i vozis ono sto ti se svidja
Bobi
Forum administrator
Posts: 38033
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#14616 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bobi »

Kuvet wrote: 18/12/2022 13:55 Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?
Toyota yaris cross...imaš vec od 35 k pa do 65 k zavisno od motora i opreme.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14617 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Kuvet wrote: 18/12/2022 13:55 Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?
cx3 ako je 2.0b, ako nije onda pezo :thumbup:
User avatar
xoklix
Posts: 3398
Joined: 16/01/2018 16:07

#14618 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by xoklix »

Kuvet wrote: 18/12/2022 13:55 Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?
Imam ti jednog X1 f48 za te pare :mrgreen:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8318
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14619 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Danas sam gledao ovu Mazdu:
https://www.olx.ba/artikal/50798575/maz ... op-stanje/

Meni djeluje izuzetno očuvano, uvoz iz Norveške. Ostavlja dojam kakvog ministarskog vozila. Jako veliko vozilo, da smo se ja i supruga zapitali, da li nam toliko vozilo uopšte treba.
Učini mi se da je volan potežak, nemam iskustva s Mazdama, možda je kod svih tako? Sjedao sam i u Kiu s ovog profila, volan se u poređenju okreće kao perce.
Žao mi što nema kameru za rikverc (samo senzore), to je nešto što većina drugih u ovom cjenovnom rangu nudi. Vlasnici nisu nešto Bog zna raspoloženi za priču o spuštanju cijene :-D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14620 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

joj ne znam iskreno, samo ako ima servisnu istoriju od 0 do trenutnih kilometara, jer nije facelift...

jeste tezi je jer su one poluvozacki auti, ono mozes se zabavit i ostat bez vozacke ponekad :lol: , a i varijabilni je servo, mislim da skoro nikako ne radi kad se brze ide :thumbup:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8318
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14621 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Evolution_IV wrote: 18/12/2022 21:16 joj ne znam iskreno, samo ako ima servisnu istoriju od 0 do trenutnih kilometara, jer nije facelift...

jeste tezi je jer su one poluvozacki auti, ono mozes se zabavit i ostat bez vozacke ponekad :lol: , a i varijabilni je servo, mislim da skoro nikako ne radi kad se brze ide :thumbup:
Nisam auto tjerao po magistrali, već po nešto većem parkingu / placu oko zgrada. I za vrijeme spore vožnje mi se volan učinio dosta teškim.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14622 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Idemedosumom wrote: 18/12/2022 21:52
Evolution_IV wrote: 18/12/2022 21:16 joj ne znam iskreno, samo ako ima servisnu istoriju od 0 do trenutnih kilometara, jer nije facelift...

jeste tezi je jer su one poluvozacki auti, ono mozes se zabavit i ostat bez vozacke ponekad :lol: , a i varijabilni je servo, mislim da skoro nikako ne radi kad se brze ide :thumbup:
Nisam auto tjerao po magistrali, već po nešto većem parkingu / placu oko zgrada. I za vrijeme spore vožnje mi se volan učinio dosta teškim.
pa to je to, u odnoau ma vecinu auta jeste tezak, a i 18" felge pridonose tom osjecaju..
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8318
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14623 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Evolution_IV wrote: 18/12/2022 21:53 pa to je to, u odnoau ma vecinu auta jeste tezak, a i 18" felge pridonose tom osjecaju..
Mislim da su 17" felge, ali kužim, hvala ti :thumbup:

Valjda izleti kakva facelift varijanta uskoro, a da nije 30k+ :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14624 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Idemedosumom wrote: 18/12/2022 21:56
Evolution_IV wrote: 18/12/2022 21:53 pa to je to, u odnoau ma vecinu auta jeste tezak, a i 18" felge pridonose tom osjecaju..
Mislim da su 17" felge, ali kužim, hvala ti :thumbup:

Valjda izleti kakva facelift varijanta uskoro, a da nije 30k+ :mrgreen:
ne bi je pravili 10god i prodavali da ne valja, ha ja :D
Kuvet
Posts: 832
Joined: 22/05/2012 11:58

#14625 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Kuvet »

xoklix wrote: 18/12/2022 15:08
Kuvet wrote: 18/12/2022 13:55 Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?
Imam ti jednog X1 f48 za te pare :mrgreen:
Gledao sam i njega, svidja mi se izvana ali unutra izgeda jako zastarjelo.
Post Reply