Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14601 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma kod amara su i wankel motori pouzdani, samo ih treba redovno održavat 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#14602 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
treba mijenjat apexe svakih 10 hiljada 
- kabal1337
- Posts: 13456
- Joined: 11/02/2012 21:08
#14603 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve je to super, ali nije bas idealno/ bajno kako Amar prica. Da su mocna vozila jesu, ali kao sve mocno kaze money money money money 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14604 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma nije bajno, al nije ni toliko strasno...naravno da kaze $$$, pusti ba...necemo o wankelu, ja sam napisao svoje o tome od mene dosta, svakako ga niko od nas nece vozit 
ovi su usrali kad su poceli pravit blokove otvorenog tipa, pa ih jebu dihtunzi glave
, ovi stari na koje mislim nemaju bas problema, nit je nasviran, bili su od 170 do 220ks...
@canvra888
tebi ako se ne svidja
, imas bmw, audi i to 
ovi su usrali kad su poceli pravit blokove otvorenog tipa, pa ih jebu dihtunzi glave
@canvra888
tebi ako se ne svidja
- rocco_siffredi
- Posts: 1643
- Joined: 25/07/2015 14:13
#14605 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hvala svima koji su odgovorili, da ne idem sad posebno.Evolution_IV wrote: ↑17/12/2022 07:56prvo, sto ti to treba u zivoturocco_siffredi wrote: ↑17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.![]()
nije on toliko losh, nego je materijal za radilicu bio los pa su isle po nabavnoj, ako nije u opozivu uradjeno u ovlastenom zaobidji...ostalo na tom autu
![]()
to su nasi preposteni sverceri uvozili budzasto, sve je to goli lesh vecinom![]()
sretno, bolje nadji Mitsubishi asx 1.8did 4x4
Kako se pokazao taj 1.8 dizel od Micubišija? Ne izgleda ni on loše. Ne mora biti 4x4
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#14606 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nikakvog ličnog iskustva ali veliki fan i postivaoc Subija tako da sam malo istraživao ove njihove dizele boxer.rocco_siffredi wrote: ↑17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
Navodno poslije 2012 da su te njihove provobitne mane zalijecene.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14607 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
motor starijeg kova i pojak(150ks), jedino sto nije mogao zadovoljit euro 6rocco_siffredi wrote: ↑18/12/2022 00:31Hvala svima koji su odgovorili, da ne idem sad posebno.Evolution_IV wrote: ↑17/12/2022 07:56
prvo, sto ti to treba u zivotu![]()
nije on toliko losh, nego je materijal za radilicu bio los pa su isle po nabavnoj, ako nije u opozivu uradjeno u ovlastenom zaobidji...ostalo na tom autu
![]()
to su nasi preposteni sverceri uvozili budzasto, sve je to goli lesh vecinom![]()
sretno, bolje nadji Mitsubishi asx 1.8did 4x4
Kako se pokazao taj 1.8 dizel od Micubišija? Ne izgleda ni on loše. Ne mora biti 4x4
samo pripazit na dpf je li ok, ostalo je ok na tom autu, ako neces 4x4 bolje onda nesto drugo da trazis
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#14608 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U januaru ili februaru planiram uzeti neko drugo auto. Ganjam pretezno karavana ili neko vece auto. Do sada sam gledao Volvo V50 1.6d 2011 god. Skoda octavia isto 1.6 tdi karavance 2010-2011 i Seat altea xl 1.6 tdi. Svi su tu sa cijenom. Neki prijedlog ili iskustvo sa vec gore pomenutim modeluma?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#14609 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja bih Volva.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#14611 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Do koliko para?bordo gandalf wrote: ↑18/12/2022 12:05 U januaru ili februaru planiram uzeti neko drugo auto. Ganjam pretezno karavana ili neko vece auto. Do sada sam gledao Volvo V50 1.6d 2011 god. Skoda octavia isto 1.6 tdi karavance 2010-2011 i Seat altea xl 1.6 tdi. Svi su tu sa cijenom. Neki prijedlog ili iskustvo sa vec gore pomenutim modeluma?
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#14612 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
12000Optimist wrote: ↑18/12/2022 12:26Do koliko para?bordo gandalf wrote: ↑18/12/2022 12:05 U januaru ili februaru planiram uzeti neko drugo auto. Ganjam pretezno karavana ili neko vece auto. Do sada sam gledao Volvo V50 1.6d 2011 god. Skoda octavia isto 1.6 tdi karavance 2010-2011 i Seat altea xl 1.6 tdi. Svi su tu sa cijenom. Neki prijedlog ili iskustvo sa vec gore pomenutim modeluma?
-
Kuvet
- Posts: 832
- Joined: 22/05/2012 11:58
#14613 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?
- hopi
- Posts: 7264
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#14614 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja bi ono sa što manje kilometara a što više KS, eto.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14758
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#14615 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kupis i vozis ono sto ti se svidjaKuvet wrote: ↑18/12/2022 13:55 Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38033
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#14616 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Toyota yaris cross...imaš vec od 35 k pa do 65 k zavisno od motora i opreme.Kuvet wrote: ↑18/12/2022 13:55 Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14617 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
cx3 ako je 2.0b, ako nije onda pezoKuvet wrote: ↑18/12/2022 13:55 Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?
- xoklix
- Posts: 3398
- Joined: 16/01/2018 16:07
#14618 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imam ti jednog X1 f48 za te pareKuvet wrote: ↑18/12/2022 13:55 Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?
- Idemedosumom
- Posts: 8318
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#14619 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Danas sam gledao ovu Mazdu:
https://www.olx.ba/artikal/50798575/maz ... op-stanje/
Meni djeluje izuzetno očuvano, uvoz iz Norveške. Ostavlja dojam kakvog ministarskog vozila. Jako veliko vozilo, da smo se ja i supruga zapitali, da li nam toliko vozilo uopšte treba.
Učini mi se da je volan potežak, nemam iskustva s Mazdama, možda je kod svih tako? Sjedao sam i u Kiu s ovog profila, volan se u poređenju okreće kao perce.
Žao mi što nema kameru za rikverc (samo senzore), to je nešto što većina drugih u ovom cjenovnom rangu nudi. Vlasnici nisu nešto Bog zna raspoloženi za priču o spuštanju cijene
https://www.olx.ba/artikal/50798575/maz ... op-stanje/
Meni djeluje izuzetno očuvano, uvoz iz Norveške. Ostavlja dojam kakvog ministarskog vozila. Jako veliko vozilo, da smo se ja i supruga zapitali, da li nam toliko vozilo uopšte treba.
Učini mi se da je volan potežak, nemam iskustva s Mazdama, možda je kod svih tako? Sjedao sam i u Kiu s ovog profila, volan se u poređenju okreće kao perce.
Žao mi što nema kameru za rikverc (samo senzore), to je nešto što većina drugih u ovom cjenovnom rangu nudi. Vlasnici nisu nešto Bog zna raspoloženi za priču o spuštanju cijene
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14620 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
joj ne znam iskreno, samo ako ima servisnu istoriju od 0 do trenutnih kilometara, jer nije facelift...
jeste tezi je jer su one poluvozacki auti, ono mozes se zabavit i ostat bez vozacke ponekad
, a i varijabilni je servo, mislim da skoro nikako ne radi kad se brze ide 
jeste tezi je jer su one poluvozacki auti, ono mozes se zabavit i ostat bez vozacke ponekad
- Idemedosumom
- Posts: 8318
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#14621 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nisam auto tjerao po magistrali, već po nešto većem parkingu / placu oko zgrada. I za vrijeme spore vožnje mi se volan učinio dosta teškim.Evolution_IV wrote: ↑18/12/2022 21:16 joj ne znam iskreno, samo ako ima servisnu istoriju od 0 do trenutnih kilometara, jer nije facelift...
jeste tezi je jer su one poluvozacki auti, ono mozes se zabavit i ostat bez vozacke ponekad, a i varijabilni je servo, mislim da skoro nikako ne radi kad se brze ide
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14622 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
pa to je to, u odnoau ma vecinu auta jeste tezak, a i 18" felge pridonose tom osjecaju..Idemedosumom wrote: ↑18/12/2022 21:52Nisam auto tjerao po magistrali, već po nešto većem parkingu / placu oko zgrada. I za vrijeme spore vožnje mi se volan učinio dosta teškim.Evolution_IV wrote: ↑18/12/2022 21:16 joj ne znam iskreno, samo ako ima servisnu istoriju od 0 do trenutnih kilometara, jer nije facelift...
jeste tezi je jer su one poluvozacki auti, ono mozes se zabavit i ostat bez vozacke ponekad, a i varijabilni je servo, mislim da skoro nikako ne radi kad se brze ide
![]()
- Idemedosumom
- Posts: 8318
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#14623 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mislim da su 17" felge, ali kužim, hvala tiEvolution_IV wrote: ↑18/12/2022 21:53 pa to je to, u odnoau ma vecinu auta jeste tezak, a i 18" felge pridonose tom osjecaju..
Valjda izleti kakva facelift varijanta uskoro, a da nije 30k+
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14624 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ne bi je pravili 10god i prodavali da ne valja, ha jaIdemedosumom wrote: ↑18/12/2022 21:56Mislim da su 17" felge, ali kužim, hvala tiEvolution_IV wrote: ↑18/12/2022 21:53 pa to je to, u odnoau ma vecinu auta jeste tezak, a i 18" felge pridonose tom osjecaju..![]()
Valjda izleti kakva facelift varijanta uskoro, a da nije 30k+![]()
-
Kuvet
- Posts: 832
- Joined: 22/05/2012 11:58
#14625 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Gledao sam i njega, svidja mi se izvana ali unutra izgeda jako zastarjelo.xoklix wrote: ↑18/12/2022 15:08Imam ti jednog X1 f48 za te pareKuvet wrote: ↑18/12/2022 13:55 Ekipa, gledao sam svakakva auta, a do nekih 50k je okvirno budzet. E sad u igri su neki suvovi. Gledao sam T-roc koji mi se najvise svidja, 2.0 150ks, DSG 2018 godiste. Drugi izbor, Peugeot 3008 1.5 HDI 130 ks ( kazu mi da je 1.6 pouzdaniji), kakav je ovaj motor? Mazda cx3 nije losa, samo mi se enterijer ne svidja.. Sta bi vi?![]()
