SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62751 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Image


Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62752 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Spit_fire wrote: 16/12/2022 17:45 Jbt pohapsili 10 ljudi i sve I.N.I.C.I.J.A.L.I...pa napisi haman maloljetnu bagru kako se zove mozda su nam komsije
Avaz" otkriva identitet uhapšenih osoba. Uhapšeni su Tarek Šabović (1998), Almin Raonić (1999) i Adnan Adžem (1996) koji su predati Kantonalnom tužilaštvu u Sarajevu.

Uhapšeni su, a potom pušteni Mersed Bešlija (1996), Edis Turković (1998) i Adis Turković (2000). Kako saznajemo, Nermin Rovčanin se nalazi na hospitalizaciji KCUS od 4. decembra.

Inače, za tri lica čiji je identitet poznat, policija traga obzirom da su u bjekstvu.

- Navedena lica su osumnjičena za izvršenje sljedećih krivičnih djela:

- član 342. (Organizovani kriminal) u vezi sa krivičnim djelima iz člana 238. (Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga), člana 239. (Posjedovanje i omogućavanje uživanja opojnih droga), član 371. (Nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija), člana 323. (Izazivanje opće opasnosti), člana 301. (Paljevina) i člana 293. (Oštećenje tuđe stvari) KZ F BiH i člana 74. ZONDINOM-a Kantona Sarajevo - saopćeno je iz MUP-a KS.
Poznata su i imena bombaša sa Pofalića, koji su u noći sa ponedjeljak na utorak aktivirali nepoznatu eksplozivnu napravu na jedan kafić.

Eksplozija se dogodila u 03:00 sata u Kolodvorskoj ulici, a zbog aktiviranja eksplozivne naprave slobode su lišeni Edin Muhamedović (1995), Irmana Husetić (1981) i Palo Hadis (1997). Oni su odlukom Tužilaštva KS pušteni na slobodu, saznaje portal "Avaza


https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crn ... ega-818615

Irmana stara policijska poznanica
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#62753 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by NediM17 »

Sve Sandzak i IB.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#62754 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Piaty »

meni neko sjebo bravu gdje ulazi kljuc...probo valjda otvoriti pa nije uspio. sva sreca pa mo opet nekako fercera brava posto nemam automatsko otklj/zaklj.

ne znam sta ima od astre koja je stara ko grcka ali ruka mu se osusila
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#62755 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/12/2022 20:52
sime_cipol wrote: 16/12/2022 19:48
Zar nema Clan zakona koji kaze ako si osudjen na kaznu veciu od 6mj zatvora ne mozes raditi u drzavnoj sluzbi?
i ja mislim da ima neki takav clan zakona,ne branim ovog supka,ali po mom shvatanju ako nije prekidao radni odnos mislim da mu ne mogu nista ,nije odsustvovao s posla ,platio kaznu,nije isao na odsluzenje u zatvor...
Ima načina moj bitanga, nastavnici nisu državni službenici pa se shodno na njih primjenjuje "redovni" Zakon o radu, koji kaže:

Image

Moja poenta, ima načina i može se kad se hoće. Ali ovo je država bolikuraca i zato nam je sve tako kako jeste.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62756 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

BadBoy wrote: 16/12/2022 22:27
bitanga_sa_otesa wrote: 16/12/2022 20:52
i ja mislim da ima neki takav clan zakona,ne branim ovog supka,ali po mom shvatanju ako nije prekidao radni odnos mislim da mu ne mogu nista ,nije odsustvovao s posla ,platio kaznu,nije isao na odsluzenje u zatvor...
Ima načina moj bitanga, nastavnici nisu državni službenici pa se shodno na njih primjenjuje "redovni" Zakon o radu, koji kaže:

Image

Moja poenta, ima načina i može se kad se hoće. Ali ovo je država bolikuraca i zato nam je sve tako kako jeste.
On nije izdrzavao kaznu! On je kaznu platio!
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#62757 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Spit_fire »

Piaty wrote: 16/12/2022 22:21 meni neko sjebo bravu gdje ulazi kljuc...probo valjda otvoriti pa nije uspio. sva sreca pa mo opet nekako fercera brava posto nemam automatsko otklj/zaklj.

ne znam sta ima od astre koja je stara ko grcka ali ruka mu se osusila
'Meni jednom pokusali a jedno obili i nisu nista uzeli..tad imo punta raspalog ..doslo mi da napisem OTKLJUCANO JE NE RAZVALJAJU UZMI STA GOD TI TREBA SLOBODNO :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62758 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Klošari. Treba minirat vrata na neki prekidač pa kad uzme da češlja nek ostane počešljan.
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#62759 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 16/12/2022 21:39
Naslovnica wrote: 16/12/2022 18:22 Čisto za zapisnik...
Koliko sam ja shvatio, kod nas dijete sa 14 godina može imati odnose sa starijom osobom i ako je dalo pristanak, to se ne smatra krivičnim djelom?!
Inace smrad nije imao odnos sa tom pomenutom osobom vec je slao poruke odnosno bludnicio.
Ma znam, sve jasno.
Ali mi nikako ove starosne granice ne idu u glavu!
:roll:
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#62760 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Moze imat odnose 14 sa 17 ne s 25
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62761 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 16/12/2022 23:02
vjeshalica wrote: 16/12/2022 21:39

Inace smrad nije imao odnos sa tom pomenutom osobom vec je slao poruke odnosno bludnicio.
Ma znam, sve jasno.
Ali mi nikako ove starosne granice ne idu u glavu!
:roll:
Tako je skoro svugdje. Moze se diskutovati o tome koliko to nije ok i da se dobna granica pomjeri ali to su sad neke druge price. Po meni je sad najveca sporna stvar sto lik sa takvim djelom bludnicenja nad djecom radi sa djecom. U onome sto sam gore stavila navodno se to nije desilo u skoli vec u sportskom klubu mada to cinjenicu da je bludnicar umobolni ne mijenja.
Skola ga monstrumski brani, mediji malo laprdaju,a roditelji mrtve kobile.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62762 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

https://crna-hronika.info/oglasila-se-e ... -su/446208

Oglasila se zrtva monstruma.
Izgleda da je po prici dobio zabranu obavljanja djelatnosti
To se presutilo.
:evil:
User avatar
hopi
Posts: 7264
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#62763 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hopi »

Šta je ovo roknulo ko neka eksplozija jbte
User avatar
MedicinskiBrat
Posts: 145
Joined: 30/03/2017 02:29

#62764 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MedicinskiBrat »

hopi wrote: 17/12/2022 00:29 Šta je ovo roknulo ko neka eksplozija jbte
Grom burke
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79561
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#62765 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Velkoski »

ne znam kad me nešto zadnji put probudilo, pogotovo kad sam mrtav umoran, al' od ovog mi se skoro tresla soba, kontam počeo rat :sax: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#62766 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Nikad cudnije vrijeme :run:
User avatar
hopi
Posts: 7264
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#62767 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hopi »

MedicinskiBrat wrote: 17/12/2022 00:30
hopi wrote: 17/12/2022 00:29 Šta je ovo roknulo ko neka eksplozija jbte
Grom burke
Ma ja zaspao uz film, nešto me probudilo, fakat kontao eksplozija neka
Dugo je nekako bilo
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#62768 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moon_walker_90 »

Truba wrote: 17/12/2022 00:35 Nikad cudnije vrijeme :run:
Ma radi HAARP ko singerica :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#62769 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

Inače, Alihodžić je zet Kemala Ademovića, osnivača i poslanika stranke Narod i pravda.
Inache.. zashto je to bitno objaviti chiji je on rod/ zet.. .... samim tim sva hajka poprima drugu dimenziju.... da se na neki nachin neko sveti Kemalu :-) ili stranci .. zanimljivog imena....... 'Narod i pravda' :wink: a ne sami chin nastavnika kao i naglashavanje..
osuđen za p e d o f i l i j u.
.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#62770 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

vjeshalica wrote: 16/12/2022 21:39 Image


Image
:thumbup:
Hvala!
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#62771 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Velkoski wrote: 17/12/2022 00:32 ne znam kad me nešto zadnji put probudilo, pogotovo kad sam mrtav umoran, al' od ovog mi se skoro tresla soba, kontam počeo rat :sax: :lol:
Sijeva cijelo veče. Šetam sa cukama i gledam dole prema jugozapadu, neprekidno bljeska. Nakon nekog vremena se počelo primicati pa se mogle i vidjeti munje, a malo poslije i zvuk. Tad je trebalo oko 50 sekundi da stigne grmljavina.
Sad je vec blize dosta.
Nista ovo nije. Bilo je dana kad pada snijeg ko krpe i grmi... :-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62772 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

moonca wrote: 17/12/2022 01:23
Inače, Alihodžić je zet Kemala Ademovića, osnivača i poslanika stranke Narod i pravda.
Inache.. zashto je to bitno objaviti chiji je on rod/ zet.. .... samim tim sva hajka poprima drugu dimenziju.... da se na neki nachin neko sveti Kemalu :-) ili stranci .. zanimljivog imena....... 'Narod i pravda' :wink: a ne sami chin nastavnika kao i naglashavanje..
osuđen za p e d o f i l i j u.
.
Budalo selektivna!
Kad zamjenom teza pokusavas ostaviti utisak pametne osobe pa naidjes na ljude koji shvataju zasto si budala
Ne bi trebalo nikome pasti na pamet da se trudi oko tebe da ti objasni kako Kemo i situacija o doticnom itekako ima veze
User avatar
sinuhe
Posts: 12592
Joined: 03/06/2011 11:33

#62773 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sinuhe »

Svaka skola ima roditeljsko vijece koje bi lako isposlovalo otkaz ovom nastavniku. Vidio bi price da je bilo nesto na nacionalnoj osnovi.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /221217003
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62775 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

sinuhe wrote: 17/12/2022 08:37 Svaka skola ima roditeljsko vijece koje bi lako isposlovalo otkaz ovom nastavniku. Vidio bi price da je bilo nesto na nacionalnoj osnovi.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /221217003
Upoznati su oni odavno ali nece da se zamjere i vjerovatno ih ne dotice.
Post Reply