Mozda budzet? Tesko je predvidjeti sta ce se dalje dogadjati sa "gradjanskim" strankama. Sve je jasnije da se etnicki princip jos vise jaca u BiH. To shmitovi amandmani jasno ukazuju. Ali sto bi rekli ovdje na forumu "sacekajmo".
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#68101 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68102 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Haj da vidim te opstine sa vecinskim hrvatskim stanovnistvom i zastave? Siroki, Posusje, Grude, Tomislavgrad, Neum itd? Ja sam bio u svakoj i zastave nisam vidio...bice da su sve bile na pranju kad sam prolazio?
- JohnnyS
- Posts: 17513
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#68103 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Radile pumpe, CineStar i McDonald's i ništa drugo. Ja stvarno ne znam što je sve radilo. Čak je i japanska škola imala facebook status posvećen danu svoje domovine (mislim , ne bi trebala biti neka senzacija, ali nažalost jest)dr_Evil wrote: ↑16/12/2022 09:26Gdje su Hrvati vecina ne da nema BiH zastave, nego federalna inspekcija ne smije prismrdit. Neki dan Dan drzavnosti, kaze Kordic nista ne smije da radi u Mostaru, naravno da je sve radilo, i naravno da niko kaznu nije dobio, ali hvala mu sto se sjetio da kaze to makar.
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#68104 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bolje sutiti nego ispaljivati te izjave djece cvijeca.
Bili izbori, izabralo se. To je put i procedura doraslih naroda. Sada cemo kusati svoje izbore.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#68105 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
e o otme ja i govorim, podijelili su bosnu u dejtonu , i od 14.12 vnismo vise republika bih, date poluge moci entitetu,i trecoj komponentni legitimnim, izgubli i zastavu i himnu, i kao nismo podijeljeni, nego smo kako nezavisni, suvereni i sta sve ne.Spit_fire wrote: ↑16/12/2022 10:17Da hoce mogu, da urade i njih dvojica bi se promjenila..samo sto niko necesumirprimus wrote: ↑16/12/2022 10:14
ne sute nego im ne mogu nista . shvatite to je 95 dogovoreno, i sm osmo formalno drzava. i to je dobro granica pasos valuta zastava.
Nije dogovorena nikakva podjela 95, dogovorena je BiH nezavisna u svojim granicma sa punim suverenitetom i integirtetom
Ta prica koju prosipas je krajnje opasna a kao prvo i osnovno nije tacna
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68106 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dato je al ne ovoliko koliko se koristisumirprimus wrote: ↑16/12/2022 10:20e o otme ja i govorim, podijelili su bosnu u dejtonu , i od 14.12 vnismo vise republika bih, date poluge moci entitetu,i trecoj komponentni legitimnim, izgubli i zastavu i himnu, i kao nismo podijeljeni, nego smo kako nezavisni, suvereni i sta sve ne.Spit_fire wrote: ↑16/12/2022 10:17
Da hoce mogu, da urade i njih dvojica bi se promjenila..samo sto niko nece
Nije dogovorena nikakva podjela 95, dogovorena je BiH nezavisna u svojim granicma sa punim suverenitetom i integirtetom
Ta prica koju prosipas je krajnje opasna a kao prvo i osnovno nije tacna
Dato je da bi svi zajedno radilk na boljitku, a ne da Srbi i Hrvati iskoriste dobijeno da u miru nastave borbu za ono sto ratom nisu dobili
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
#68107 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sto se stavlja u istu ravan sa zastavom NVO organizacije i antiustavne tvorevine?
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#68108 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Raditi pametno nije djeca cvijeca, nego pruziti otvorenu lijevu iskrenih namjera a iza uvijek imati stisnutu desnu i biti spreman za najgore.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#68109 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Posto je SDA podjelila BiH u Dejtonu onda bi bila nebeska pravda da se i SDA podjeli na najmanje dvije (zbog dva entiteta) a jos bolje na tri (tri naroda) stranke.
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#68111 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ali i ovo sto je ostalo od SDA je preveliko i preglomazno. Najgore sto bi se moglo dogoditi da Bakir da ostavku i prepusti drugima da pokusaju ocistiti ireorganizirati stranku. Srecom pa je rekao da mu ne pada na pamet da dadne ostavku.
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#68112 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Shvatili smo mi davno kakva smo država ali sabina ćudić nas ubjeđuje da je osmorka bosanska reprezentacija a ne bošnjačkasumirprimus wrote: ↑16/12/2022 10:14ne sute nego im ne mogu nista . shvatite to je 95 dogovoreno, i sm osmo formalno drzava. i to je dobro granica pasos valuta zastava.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#68113 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
pa jeste, ili zelite i bosnjaci da ozvanice podjelu bih i da se ograde u ovoi27%?tataćusak wrote: ↑16/12/2022 10:32Shvatili smo mi davno kakva smo država ali sabina ćudić nas ubjeđuje da je osmorka bosanska reprezentacija a ne bošnjačkasumirprimus wrote: ↑16/12/2022 10:14
ne sute nego im ne mogu nista . shvatite to je 95 dogovoreno, i sm osmo formalno drzava. i to je dobro granica pasos valuta zastava.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68114 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Mislim da je kolega vise mislio da sabina prica jedno a radi drugo bez i da se makar deklarativno bori za ono sto pricasumirprimus wrote: ↑16/12/2022 10:34pa jeste, ili zelite i bosnjaci da ozvanice podjelu bih i da se ograde u ovoi27%?
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#68115 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa zabijanje glave u pijesak da nismo plemenski podjeljena drzava i bajke o demokratskoj i gradjanskoj BiH su i dovele do trenutne situacije. I sad bas ti koji su pricali bajke cijelo vrijeme pristaju na tu igru sa jos jacim etnickim podjelama.

- tramvajtrojka
- Posts: 17048
- Joined: 27/04/2021 22:52
#68116 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
gradjanska dok sda govori o tometataćusak wrote: ↑16/12/2022 10:32Shvatili smo mi davno kakva smo država ali sabina ćudić nas ubjeđuje da je osmorka bosanska reprezentacija a ne bošnjačkasumirprimus wrote: ↑16/12/2022 10:14
ne sute nego im ne mogu nista . shvatite to je 95 dogovoreno, i sm osmo formalno drzava. i to je dobro granica pasos valuta zastava.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#68118 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ma treba izdvojiti 10 minuta i samo se prisjetiti nekih izjava i clanaka:
"Prema riječima Nikšića, nikog normalnog u Bosni i Hercegovini ne može iznenaditi Dodikovo neprijateljsko djelovanje spram Bosne i Hercegovine koji sedmicama odbija dati saglasnost za polijetanje helikoptera, a koji bi da su na vrijeme aktivirani već do sada sigurno, ako ne zaustavili, onda umanjili katastrofu koja je na pomolu.
"Međutim Milorad Dodik svojim bahatim i bezobraznim ponašanjem pokazuje da mu ni ljudski životi nisu važni. Vjerovatno je i on svjestan da mu se bliži politički kraj zbog čega dodatno srlja očito samo s jednim ciljem - da isprovocira nečiju neprimjerenu reakciju", ocijenio je Nikšić koji je i državni parlamentarac.
Njemu je, kako je naveo, potpuno neshvatljivo da Dodikovo djelovanje od institucija Bosne i Hercegovine već nije okarakterisano kao krivično djelo protiv ugrožavanja materijalnih dobara, a možda i ljudskih života.
Pozvao je Tužilaštvo Bosne i Hercegovine na reakciju.
"Tužilaštvo Bosne i Hercegovine dužno je ispitati ovakvo protuzakonito i neustavno djelovanje člana Predsjedništva Milorada Dodika. Apeli ekoloških udruženja i stanovnika ugroženih područja ne bi smjeli ostati neodgovoreni, posebno jer postoji mogućnost da izgori lokalitet sa najviše endemskih vrsta u Bosni i Hercegovini", napomenuo je."
Ili ovo iz 2021: "Naša stranka: SDA i DF su u Srebrenici u koaliciji s negatorima genocida, mi to ne podržavamo"
Ima ovakvih izjava stotine i stotine, ali eto, dosle su nove progresivne snage i budimo se u europskoj BiH
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#68119 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
i onda oni koji su radili na toj plemenskoj podjeli bih i nemaju pravo da spocitavaju nista ovim drugima za gradjansku i demokratsku bih.
dakl sda i df bi treabli da sute na tu temu, i njihovi sipmatizeri, aktivno ste podzravali njih i njihove podjele dakle isad ne prigovarajte sdpu ns i osmorci nista vi koji ste zabiali glavu u pijesak radi licne koristi na ovaj ili onaj nacin 20 i kusur godina. ne ti licno.
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#68120 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja u Konzumu na trznici pazario hljeb i mlIko, hrvatsko mliko naravno!JohnnyS wrote: ↑16/12/2022 10:19Radile pumpe, CineStar i McDonald's i ništa drugo. Ja stvarno ne znam što je sve radilo. Čak je i japanska škola imala facebook status posvećen danu svoje domovine (mislim , ne bi trebala biti neka senzacija, ali nažalost jest)dr_Evil wrote: ↑16/12/2022 09:26
Gdje su Hrvati vecina ne da nema BiH zastave, nego federalna inspekcija ne smije prismrdit. Neki dan Dan drzavnosti, kaze Kordic nista ne smije da radi u Mostaru, naravno da je sve radilo, i naravno da niko kaznu nije dobio, ali hvala mu sto se sjetio da kaze to makar.
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#68121 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Možda se zadesio neko, ili zbog nečega.....ali nije se radilo u dijelu Mostara koji neki nazivaju zapadni Mostar. Pa Mepas morao premjesttit black friday za black saturday....
nema nikakve potrebe da se govore neistine, posebno kada ima stotinu drugih aferima
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#68122 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Samo rekoh kako bjase u mom malom krugu taj dan. Trznica radila, mada hajde trznica je to, ni petka ni sveca, konzum radio, kahvu popio, i fino na taxi. Kako se dalje odvijao dan, ne znam.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68123 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ma podmetnuli mu, nije to rekoTrappist wrote: ↑16/12/2022 10:47Ma treba izdvojiti 10 minuta i samo se prisjetiti nekih izjava i clanaka:
"Prema riječima Nikšića, nikog normalnog u Bosni i Hercegovini ne može iznenaditi Dodikovo neprijateljsko djelovanje spram Bosne i Hercegovine koji sedmicama odbija dati saglasnost za polijetanje helikoptera, a koji bi da su na vrijeme aktivirani već do sada sigurno, ako ne zaustavili, onda umanjili katastrofu koja je na pomolu.
"Međutim Milorad Dodik svojim bahatim i bezobraznim ponašanjem pokazuje da mu ni ljudski životi nisu važni. Vjerovatno je i on svjestan da mu se bliži politički kraj zbog čega dodatno srlja očito samo s jednim ciljem - da isprovocira nečiju neprimjerenu reakciju", ocijenio je Nikšić koji je i državni parlamentarac.
Njemu je, kako je naveo, potpuno neshvatljivo da Dodikovo djelovanje od institucija Bosne i Hercegovine već nije okarakterisano kao krivično djelo protiv ugrožavanja materijalnih dobara, a možda i ljudskih života.
Pozvao je Tužilaštvo Bosne i Hercegovine na reakciju.
"Tužilaštvo Bosne i Hercegovine dužno je ispitati ovakvo protuzakonito i neustavno djelovanje člana Predsjedništva Milorada Dodika. Apeli ekoloških udruženja i stanovnika ugroženih područja ne bi smjeli ostati neodgovoreni, posebno jer postoji mogućnost da izgori lokalitet sa najviše endemskih vrsta u Bosni i Hercegovini", napomenuo je."
Ili ovo iz 2021: "Naša stranka: SDA i DF su u Srebrenici u koaliciji s negatorima genocida, mi to ne podržavamo"
Ima ovakvih izjava stotine i stotine, ali eto, dosle su nove progresivne snage i budimo se u europskoj BiH![]()
![]()
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#68124 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
@Trappist
Niksic predvidjao neciji politicki kraj. Da bi se on sad sa svojih 5000 glasova borio za bilo kakvu poziciju da nebi morao kod Dzahida u Igmanu pakovati municiju da prehrani porodicu.

Niksic predvidjao neciji politicki kraj. Da bi se on sad sa svojih 5000 glasova borio za bilo kakvu poziciju da nebi morao kod Dzahida u Igmanu pakovati municiju da prehrani porodicu.
- Point.
- Posts: 33489
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#68125 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Beskičmenjacima poput tebe ne bi smetala ni nezavisna ili hb jer zašto bi zaboga bili protiv volje druga dva naroda i da se nešto nameće.mistek wrote: ↑16/12/2022 02:18Zastava s ljiljanima jeste zvanična zastava bošnjačkog naroda izglasana na Svjetskom bošnjačkom kongresu. Tada se upozoravalo na to da se radi o grešci, jer se srednjovjekovna zastava BiH i zastava koja je bila državna svodi na nivo ovih gore spomenutih, ali ona je danas u funkciji zastave bošnjačkog naroda. Dakle, veze nemaš, ali baljezgaš. Helem, poenta je da nema problema u zastavi s ljiljanima (čak i da nije zastava bošnjačkog naroda, ali kao takva ne bi je imalo smisla koristiti, sad ovako ima), ni u bilo kojoj od navedenih.guruguru95 wrote: ↑16/12/2022 02:09 Kao prvo, ljiljani nisu zvanična zastava bošnjačkog naroda, već zastava Republike Bosne i Hercegovine. Nezavisne, suverene, međunarodno priznate Republike Bosne i Hercegovine.
Kao drugo, Armija Republike Bosne i Hercegovine bila je legitimna, međunarodno priznata vojska tokom velikosrpke i velikohrvatske agresije na Bosnu i Hercegovinu. To što su ljiljani trn u oku mrziteljima vlastite domovine, državnim neprijateljima i separatistima, I don't give a fuck!![]()
![]()
![]()
Oko tog šta je iz rata legitimno, šta ne, ne treba puno ulaziti u diskusiju. Nažalost, OS BiH uključuju i neke druge komponente i onda bi i oni mogli pričati da je sasvim ok koristiti neke zastave.
Nametanje nije dobro. Ljudi imaju zastave svog naroda i to je ok. Isto kao što je ok da navijaju za Hrvatsku ili Srbiju i tu nema nikakvog problema, osim što biste vi opet da im namećete kako to ne treba tako i kako trebaju vjerovatno navijati protiv. Isto ko što su kreteni iz SDA na silu ugurali priču o Hrvatima kao separatistima, a ljudi više vole ovu državu nego imbecilčine koje podržavaju tu istu SDA.
Pa to je samo pokazatelj kako nisi izašao iz svog tora vjerovatno dugi niz godina. Eto gore ti je okačen link gdje svečanost godišnjice osnivanja HVO počinje himnom BiH i gdje je vazda zastava BiH u sredini. Nije teško naći i svečane sjednice sa dana bilo koje općine na internetu, pa se onda grohotom smiji.guruguru95 wrote: ↑16/12/2022 02:09A što se tiče ove rečenice: "Ne postoji dan općine (bilo da je Livno, Grude ili Orašje) gdje svečanost neće početi himnom BiH", mogu samo reći:
Hajde nam još malo šupljiraj kako u Širokom Brijegu vole BiH tako što navijaju za susjednu državu čak i kad igra protiv te iste BiH. Sve uz pjesmu Jebem te BiH.
Ti fakat misliš da to što ti ne znaš sabrati dva i dva da niko drugi ne zna?


