Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
244
44%
ne
30
5%
od*ebi Chmoljo, naporan si
282
51%
 
Total votes: 556

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#42851 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 15/12/2022 16:39
Chmoljo wrote: 15/12/2022 16:28

kako možeš igrati tako jbt... pa nije džojstik pevaljka ispod šatora da se pipa masnim prstima...
Pa uzmeš viljušku i nabadaš sudžuku k'o gospodin, jeb'o ga ti. Jesi brate pravi casual, vidi se. :-D

I ja volim štagod pit' dok igram. Viski sa ledom mi godi nekako najbolje. :)
ne trpam u sebe meso koje nisam vlastitom rukom opipo :lol:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42852 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Tito_i_Partija wrote: 15/12/2022 16:55
n+1 wrote: 15/12/2022 16:33

Ja sranja. Počeli su kriti naslove jer ih je stid reći šta daju. :D
Raja je već skužila i šta daju sutra, po jednom specifičnom simbolu sa postera. Horizon Chase Turbo, davali su ga i prije. Opet ništa od kapitalca. :(
Biće nešto za žićBo. :D
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#42853 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Eno Henry Cavill dobio otkaz u Supermanu. Jbg kad nece, nece. Ako ga sretnem kad na birou, dacu mu za kiflu i jogurt.

Nego, probao sam malo Witcher 3 next gen update i mogu reci da mi se svidja vecina stvari koje su dodali ili promijenili. Neko je fakat prosao krozu igru i popravio gomilu detalja koje prosjecan igrac nikad nece ni primijetiti. Uz poboljsane teksture, naravno. Cak su ubacili opciju da se iskljuce oni camera lens efekti o kojima je nekolicina igraca godinama kukala. I onaj prodavac oklopa u Novigradu koji stalno ponavlja "top notch swords" iako ne prodaje maceve itd. Drago mi je da neko razumije i nas autiste. :D
Ljudi se zale na probleme s performansama, ali kod mene radi savrseno DX11 verzija. Cim zavrsim Witcher 2, bacam se na trojku.
User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#42854 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

ferratilis wrote: 15/12/2022 15:48

Za mene 10/10, i jedna i druga. Malu prednost dajem Shadow Tactics jer vise volim Sengoku era Japan od Divljeg zapada. Ali su vrh obje. Mimimi je odlican developer. :thumbup:

Skoro sam ovdje nudio kljuc za ekspanziju Aiko's Choice, ali se niko nije javio, pa sam dao na drugom forumu.
Super. :thumbup:
Wishlistam pa uhvatim na nekom sniženju obe.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42855 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

vaučer wrote: 15/12/2022 17:56
ferratilis wrote: 15/12/2022 15:48

Za mene 10/10, i jedna i druga. Malu prednost dajem Shadow Tactics jer vise volim Sengoku era Japan od Divljeg zapada. Ali su vrh obje. Mimimi je odlican developer. :thumbup:

Skoro sam ovdje nudio kljuc za ekspanziju Aiko's Choice, ali se niko nije javio, pa sam dao na drugom forumu.
Super. :thumbup:
Wishlistam pa uhvatim na nekom sniženju obe.
Trenutno je na GOG Winter Sale-u. Meni pokazuje 4 kanadska dolara, što je i više nego prihvatljiva cijena.
adsubzero
Posts: 3351
Joined: 08/02/2013 15:52

#42856 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by adsubzero »

ferratilis wrote: 15/12/2022 16:43 Sve go alkoholicar. :shock: :D Kod mene su glavni crna kafa i caj od kamilice dok igram. :D

@Tito_i_Partija Kad je u pitanju Capra Demon, cheese je potpuno opravdan. Ja sam se mucio dok nisam otkrio kako ga je lako ubit ako koristis one stepenice. Prvo namamis pse, rijesis ih jednog po jednog, onda navuces aggro na capru i ponavljas jump attack. I Miyazaki je to vjerovatno imao na umu cim je dizajnirao onako malu arenu sa hiperagresivnim protivnicima. Kako god, taj fight mi je jedan od najdrazih u serijalu jer je upecatljiv.
Inace nisam fan cheese-ova, ali u toj borbi sasvim opravdano jer dizajn daje "umjetnu" tezinu borbi. Uzak prostor a pascadija te bukvalno moze da stunlock-a dok te boss jednim udarcem ubija.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42857 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

n+1 wrote: 15/12/2022 17:49
Tito_i_Partija wrote: 15/12/2022 16:55

Raja je već skužila i šta daju sutra, po jednom specifičnom simbolu sa postera. Horizon Chase Turbo, davali su ga i prije. Opet ništa od kapitalca. :(
Biće nešto za žićBo. :D
Sami sebe su ubili sa prethodnim izdanjima ovog događaja. Toliko su se kockali na to da će njihovi džabali kapitalci izvuć' masu raje sa Steama, da nisu štedili ni centa. Međutim, iz finansijskih izvještaja smo vidjeli da ih je to izuzetno skupo koštalo, a raja došla samo da uzme džaba igru i vrati se na Steam. Sada daju puno slabije igre za davanja, jedino ostave nešto koliko-toliko posebno za kraj.

I evo koliko godina već Epic Games Store postoji, nijednom im nije palo na pamet da se ljudi ne vraćaju na Steam zato što im je to GabeN rek'o, već zato što je Epic launcher jedna totalna katastrofa od aplikacije.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42858 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Tito_i_Partija wrote: 15/12/2022 18:18
n+1 wrote: 15/12/2022 17:49

Biće nešto za žićBo. :D
Sami sebe su ubili sa prethodnim izdanjima ovog događaja. Toliko su se kockali na to da će njihovi džabali kapitalci izvuć' masu raje sa Steama, da nisu štedili ni centa. Međutim, iz finansijskih izvještaja smo vidjeli da ih je to izuzetno skupo koštalo, a raja došla samo da uzme džaba igru i vrati se na Steam. Sada daju puno slabije igre za davanja, jedino ostave nešto koliko-toliko posebno za kraj.

I evo koliko godina već Epic Games Store postoji, nijednom im nije palo na pamet da se ljudi ne vraćaju na Steam zato što im je to GabeN rek'o, već zato što je Epic launcher jedna totalna katastrofa od aplikacije.
Da, baš je čudno da s toliko kešovine na raspolaganju launcher i dalje izgleda kao da si otvorio incognito prozor u browseru.
User avatar
geralt
Posts: 6434
Joined: 14/09/2017 12:45

#42859 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Chmoljo wrote: 15/12/2022 16:28
geralt wrote: 15/12/2022 14:47
Moj trik za zavrsavanje tih ekstremno dugih igara je da lagano igras (ne vise od sat dnevno), uz povremene pauze, i da uporedo igras nesto drugo. Malo meza, malo rakija, i nece te boliti ni glava ni stomak :D

Ja recimo sada kombinujem Kingmakera sa Deus Ex Mankind Divided na drugom PC-u, i uzivam u obje igre.
kako možeš igrati tako jbt... pa nije džojstik pevaljka ispod šatora da se pipa masnim prstima...
Ljudi, meza i rakija iz mog posta su bile metaforicne prirode, ne davim se bukvalno suhim mesom dok igram :D

Meza je metafora za jednu igru, a rakija za drugu igru koju uporedo igram, sto poboljsava iskustvo i u jednom i u drugom.
User avatar
geralt
Posts: 6434
Joined: 14/09/2017 12:45

#42860 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Inace u Kingmakeru sam dosao do dijela kad dobijes Nok-Noka, i prva reakcija mi je bila, sta ce mi, main mi je vec identicna subklasa (dual-wielding rogue knife nut). A onda sam pokusao igrati sa dva knife nuta, i rezultat je vrhunski :D

Trenutni party mi je main (melee DPS), Nok-Nok (isto), Ekundayo (ranged DPS), Valerie (tank), Harrim (healer, dodatni tank) i Linzi (buffer). Damage spellcastera nemam, jer sta ce mi kraj ovolikog DPS-a :D

Siguran sam da cu prije ili kasnije naici na situaciju gdje ova kombinacija nece biti idealna, ali zasad vrhunski fercera. I da, ovaj put igram na Core Rules tezini.
Last edited by geralt on 15/12/2022 18:38, edited 1 time in total.
User avatar
glitch
Posts: 3420
Joined: 09/07/2014 03:07

#42861 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by glitch »

nek do nove budu 3 dobre igre, dosta, necu se zalit ,dzaba je :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#42862 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

geralt wrote: 15/12/2022 18:27
Chmoljo wrote: 15/12/2022 16:28

kako možeš igrati tako jbt... pa nije džojstik pevaljka ispod šatora da se pipa masnim prstima...
Ljudi, meza i rakija iz mog posta su bile metaforicne prirode, ne davim se bukvalno suhim mesom dok igram :D

Meza je metafora za jednu igru, a rakija za drugu igru koju uporedo igram, sto poboljsava iskustvo i u jednom i u drugom.
:lol:

ma ja bogami zamezim. :D ako se nešto duže igra, onda preferiram da je neka igra gdje se može samo mišem. point end klik avantura :D da usta zaprimaju dozu klope u ravnomjernom vremenskom intervalu.

obično je to kikiriki, u ustima smućkan s Paulanerom. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#42863 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

geralt wrote: 15/12/2022 18:37 Inace u Kingmakeru sam dosao do dijela kad dobijes Nok-Noka, i prva reakcija mi je bila, sta ce mi, main mi je vec identicna subklasa (dual-wielding rogue knife nut). A onda sam pokusao igrati sa dva knife nuta, i rezultat je vrhunski :D

Trenutni party mi je main (melee DPS), Nok-Nok (isto), Ekundayo (ranged DPS), Valerie (tank), Harrim (healer, dodatni tank) i Linzi (buffer). Damage spellcastera nemam, jer sta ce mi kraj ovolikog DPS-a :D

Siguran sam da cu prije ili kasnije naici na situaciju gdje ova kombinacija nece biti idealna, ali zasad vrhunski fercera. I da, ovaj put igram na Core Rules tezini.
ma Ekundayo je HIMARS, a Nok-Nok 93. mehanizovana :lol: inače imao sam sličan party, sa razlikom što je kod mene bio Melee sorcerer i što je onaj latentni gey Tristian bio healer.
User avatar
glitch
Posts: 3420
Joined: 09/07/2014 03:07

#42864 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by glitch »

kazu mogla bi ova biti jedna od dzabnih igara :skoljka:
Image
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#42865 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by tap3ah75 »

Naslovnica wrote: 02/12/2022 17:09 Gdje je najbolje pogledati realne cijene/uraditi procjenu Nintendo igrica?
Između ostalog, imam i The legend of Zelda a link to the past snes i The legend of Zelda Majora's mask N64.
Nisu kolekcionarskih primjerci, nemaju originalna pakovanja, samo ketridži bez oštećenja, i uredno rade.
Hvala!
Ako nisi prodao - javi koliko je Zelda?
Da klincu uzmem
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#42866 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Spoiler
Show
geralt wrote: 15/12/2022 18:37 Inace u Kingmakeru sam dosao do dijela kad dobijes Nok-Noka, i prva reakcija mi je bila, sta ce mi, main mi je vec identicna subklasa (dual-wielding rogue knife nut). A onda sam pokusao igrati sa dva knife nuta, i rezultat je vrhunski :D

Trenutni party mi je main (melee DPS), Nok-Nok (isto), Ekundayo (ranged DPS), Valerie (tank), Harrim (healer, dodatni tank) i Linzi (buffer). Damage spellcastera nemam, jer sta ce mi kraj ovolikog DPS-a :D

Siguran sam da cu prije ili kasnije naici na situaciju gdje ova kombinacija nece biti idealna, ali zasad vrhunski fercera. I da, ovaj put igram na Core Rules tezini.
NokNok mi je postao prvotimac odmah :D
Em sto ubije boga u protivnicima dok si trepnuo, em sto mi je inace zabavan bio s komentarima itd.

A tek kad sam mu nasao ultimate weapon(s) :izet: :D
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#42867 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Volim i ja Nok-Noka i Ekuna za cisti DD, ali nemojte zaboravit najbolje nukere u igri, bez premca: Octavia (Arcane Trickster sa sneak attack cantripima, u igri gdje je sneak attack OP) i Jubilost (bombe su isto OP). Ono sto Kingmakeru fali su dobri tankovi. Valerie to moze biti, ali uz dosta truda, i njeni atributi su bolji za paladina, nije nikad trebala biti tower shield specialist. Harrim je osrednji cleric (Tristian je daleko bolji kao cisti cleric), a nije ni dobar tank jer su atributi lose rasporedjeni.

One dvije tiefling sestre, Kalikke i Kanerah, mogu biti odlicni DD, ali kineticist klasa je malo komplicirana za pocetnike. Amiri isto moze biti solidna, ali ne kao cisti barbarian. Sacred Hunstmaster je skoro pa neophodan.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42868 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

K'o što rekoh, danas na Epicu daju Horizon Chase Turbo.

Sutra daju Costume Quest 2. Bez zajebancije.

Nije dobro krenulo. Epicu očigledno zafalilo para.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42869 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

@ferratilis Preš'o sam Sen's Fortress, oslobodio Logana i doš'o sam do Anor Londo. Imaš li kakvih tipova? :-D
User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#42870 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Boss (ovi) u Anor Londu su prvi pravi izazov DS-a. Središ li to - ostatak igre ti je laganini nizbrdo.

Tip: Ne diraj tapiserije.
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#42871 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 17/12/2022 15:03 @ferratilis Preš'o sam Sen's Fortress, oslobodio Logana i doš'o sam do Anor Londo. Imaš li kakvih tipova? :-D
Iskljuci u opcijama "auto camera wall recovery"
Kupi luk i dosta strijela
Vjezbaj parry
:D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42872 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

@Tito_i_Partija Javi kad Reddit provali šta Epic daje sutra. :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#42873 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Opa odgledah novi BG3 trailer. I Jaheira i Minsc :izet:

Nadam se da je tu i Boo. Ako nije Minsc će biti konstantno u berserku :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42874 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

n+1 wrote: 17/12/2022 17:11 @Tito_i_Partija Javi kad Reddit provali šta Epic daje sutra. :D
Sable.

https://store.steampowered.com/app/757310/Sable/
User avatar
Riddle
Posts: 8503
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#42875 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Ja ovo ništa ne uzimam.
Post Reply