Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#44526 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Napisi samo model auta i koja vrata su u pitanju, prednja ili zadnja. Pa cu ti provjeriti cijenu da znas, pa ti sta ti se vise isplati.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44527 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

kabal1337 wrote: 14/12/2022 20:25 Napisi samo model auta i koja vrata su u pitanju, prednja ili zadnja. Pa cu ti provjeriti cijenu da znas, pa ti sta ti se vise isplati.
Heh falšpoganen golf 2005 prednja lijeva dakle vozaceva

Motor for central locking ,drivers door, lock 012
Dijagnostika kaze tako,a i vrata kazu ne mogu se na daljinski jedino ona zakljucati,moze samo rucno, ostala se zakljucaju...
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#44528 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

vjeshalica wrote: 14/12/2022 20:52
kabal1337 wrote: 14/12/2022 20:25 Napisi samo model auta i koja vrata su u pitanju, prednja ili zadnja. Pa cu ti provjeriti cijenu da znas, pa ti sta ti se vise isplati.
Heh falšpoganen golf 2005 prednja lijeva dakle vozaceva

Motor for central locking ,drivers door, lock 012
Dijagnostika kaze tako,a i vrata kazu ne mogu se na daljinski jedino ona zakljucati,moze samo rucno, ostala se zakljucaju...
Odvezi kod Sencija u Nedzarice i bit ce napravljeno za pola sata.
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#44529 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

3D1 837 015 AP
560 KM
Nema opcija samo motoric, vec tako u komadu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44530 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

:-)
oj sveti petre, ima li kakva stranica za narudzbu izvana :-?
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44531 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Kupiš kompletna vrata s mehanizmom..jeftinije je. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44532 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Optimist wrote: 14/12/2022 16:12
NediM17 wrote: 14/12/2022 13:09 Ne umijete vi to voziti.
Slobodno malo mjenjac, malo gas, ne ide to bez min. 4.000 rpm.
Ja sam ovog pokusao i vrtiti, ali ni blizu ne ide za auto od 120+ks. Jednostavno nekakav lijen.
Stekao sam utisak da bolje ide 1.4 sa 75 ks u Grande Puntu kojeg isto ponekad vozim od Aurisa.
Japanski konji nisu isto što i talijanski i švapski, naučno dokazano.
:mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44533 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

konektovan wrote: 14/12/2022 21:58 Kupiš kompletna vrata s mehanizmom..jeftinije je. :mrgreen:
:lol: :thumbup:
taj džavo vani na stranicama nije više od 80KM :roll:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44534 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 14/12/2022 21:59
Optimist wrote: 14/12/2022 16:12

Ja sam ovog pokusao i vrtiti, ali ni blizu ne ide za auto od 120+ks. Jednostavno nekakav lijen.
Stekao sam utisak da bolje ide 1.4 sa 75 ks u Grande Puntu kojeg isto ponekad vozim od Aurisa.
Japanski konji nisu isto što i talijanski i švapski, naučno dokazano.
:mrgreen:
dokazano da isti lazu ko psi :lol:

to je neispravan auto 100%, po pisanju bi rekao da ide bolje yaris 1.33 :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44535 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

vjeshalica wrote: 14/12/2022 22:00
konektovan wrote: 14/12/2022 21:58 Kupiš kompletna vrata s mehanizmom..jeftinije je. :mrgreen:
:lol: :thumbup:
taj džavo vani na stranicama nije više od 80KM :roll:
polovan, nov isto...

https://www.ebay.co.uk/itm/143387032002 ... BMwJy9p6Jh
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#44536 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

vjeshalica wrote: 14/12/2022 20:52
kabal1337 wrote: 14/12/2022 20:25 Napisi samo model auta i koja vrata su u pitanju, prednja ili zadnja. Pa cu ti provjeriti cijenu da znas, pa ti sta ti se vise isplati.
Heh falšpoganen golf 2005 prednja lijeva dakle vozaceva

Motor for central locking ,drivers door, lock 012
Dijagnostika kaze tako,a i vrata kazu ne mogu se na daljinski jedino ona zakljucati,moze samo rucno, ostala se zakljucaju...
Ja bih ti savjetovao da ne kupuješ. Nego, odvezi majstoru pa neka on popravi i da garanciju...
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#44537 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Popravi taj, ili kupi novi ( zamjenski ako nije skupo), a stari ostavi neka imas. Nije to tesko zamjenit
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44538 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Ja vam moram nesto iskreno reci, ja nijedno auto dosad nisam vozila kod autoelektricara jer, nismo ni imali problema. Malo mi je to ono....

Ja stvarno bi radije to u kucnoj verziji zamijenila i skinula oblogu vrata, najvjerovatnije da cu prolunjat do otpada ili naruciti preko olxa u iskrenoj nadi da mi nece poslat sjeban dio.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44539 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

kabal1337 wrote: 15/12/2022 07:50 Popravi taj, ili kupi novi ( zamjenski ako nije skupo), a stari ostavi neka imas. Nije to tesko zamjenit
zamjenski je oko 65KM a polovan 35, morate biti jelte ozbiljni 500 maruna za bravu i auto staro ko grcka :mrgreen: nije pametna opcija...
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#44540 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

vjeshalica wrote: 15/12/2022 09:05 Ja vam moram nesto iskreno reci, ja nijedno auto dosad nisam vozila kod autoelektricara jer, nismo ni imali problema. Malo mi je to ono....

Ja stvarno bi radije to u kucnoj verziji zamijenila i skinula oblogu vrata, najvjerovatnije da cu prolunjat do otpada ili naruciti preko olxa u iskrenoj nadi da mi nece poslat sjeban dio.
Samo pazi da ne slomiš nokat na prstu kada budeš skidala oblogu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#44541 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Za sve postoji prvi put. Otidji do elektricara. Rjesices se pitanja. Dobices odgovore ili rjesen problem
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44542 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

-Chesterfield- wrote: 15/12/2022 11:15
vjeshalica wrote: 15/12/2022 09:05 Ja vam moram nesto iskreno reci, ja nijedno auto dosad nisam vozila kod autoelektricara jer, nismo ni imali problema. Malo mi je to ono....

Ja stvarno bi radije to u kucnoj verziji zamijenila i skinula oblogu vrata, najvjerovatnije da cu prolunjat do otpada ili naruciti preko olxa u iskrenoj nadi da mi nece poslat sjeban dio.
Samo pazi da ne slomiš nokat na prstu kada budeš skidala oblogu.
Ma ne sekiram se,to ce moja Džorka da sredi nanovo. Dolazi na adresu. :evil:
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#44543 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Vala imas par otpada u gradu i svi imaju Golf 5, A ako zelis masno da platis skocis do Hadzije :lol: Cova dupliro cijene jbg inflacija, rat u ukrajini duboko pogodjen
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#44544 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Sijevale šipke, noževi, dizalice i alat: Pet osoba povrijeđeno u automehaničarskoj radnji zbog "neuspješne popravke"


https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/svi ... vke-818443
Muškarci su navodno napali jedan drugoga željeznim šipkama, noževima, dizalicom i drugim alatom. Svi koji su sudjelovali su povrijeđeni. Prema online izvješću, zadobili su ubodne rane, posjekotine, hematome i slomljene kosti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#44545 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Naslovnica wrote: 15/12/2022 21:35 Sijevale šipke, noževi, dizalice i alat: Pet osoba povrijeđeno u automehaničarskoj radnji zbog "neuspješne popravke"


https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/svi ... vke-818443
Muškarci su navodno napali jedan drugoga željeznim šipkama, noževima, dizalicom i drugim alatom. Svi koji su sudjelovali su povrijeđeni. Prema online izvješću, zadobili su ubodne rane, posjekotine, hematome i slomljene kosti.
Pa tako ide procedura reklamacije kod automehanicara. Nezz sta je prob?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44546 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nije im oćistijo egeer
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#44547 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Pa jesi li vidio kaojeg mehanicara da nema pri ruci montirac ili bezbolnu palicu da rjesava zalbe.
Hum1122
Posts: 16
Joined: 20/10/2022 10:11

#44548 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hum1122 »

Pozdrav, zna li neko na kojem otpadu (ili slično) mogu pronaći tipku za klimu, na poziciji kao na slici (Audi Q7)? Hvala
Image
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#44549 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

Naslovnica wrote: 14/12/2022 18:20 Samo da pohvalim @Al'din -a.
Urađena špura, zamjenjene neke pregorjele sijalice, cijena skroz korektna, ljubaznost i usluga na nivou, šta drugo reći nego svaka preporuka.
Naravno, prvo sam izbacio lišće ispod haube u Zujevinu i oprao auto. :gunjastajl:
Hvala puno na ukazanom povjerenju :mrgreen:

I posjetu bez lišća :lol:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#44550 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

drug_profi wrote: 15/12/2022 22:19 Pa jesi li vidio kaojeg mehanicara da nema pri ruci montirac ili bezbolnu palicu da rjesava zalbe.
Ja nisam :mrgreen:
Post Reply