SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#62527 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Vrana 100%,hoce one to...splinter wrote: ↑13/12/2022 11:44Ma ptica opalila u portal, al je bila tolika silina udara da su ljudi pomislili da je eksplozija u pitanju.zateznistub wrote: ↑13/12/2022 11:03 Fini portparol, ljudima se samo pricinjavalo da cuju eksplozije... Mirna i stabilna situVacija
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62528 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ptica probijala zvučnu barijeru.splinter wrote: ↑13/12/2022 11:44Ma ptica opalila u portal, al je bila tolika silina udara da su ljudi pomislili da je eksplozija u pitanju.zateznistub wrote: ↑13/12/2022 11:03 Fini portparol, ljudima se samo pricinjavalo da cuju eksplozije... Mirna i stabilna situVacija
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#62529 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
gdje ste vi bili u ratu?? vi koji vjerujete da bilo kakva ''zolja'' napravi rupu u izlogu i izlog 15 cm od rupe citav?? nijedno staklo u radijusu 30m ne pukne??
- darius_maximus
- Posts: 4485
- Joined: 22/01/2007 02:18
- Location: Sarajevo
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#62531 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ćuj đe,u minkenubitanga_sa_otesa wrote: ↑13/12/2022 12:11 gdje ste vi bili u ratu?? vi koji vjerujete da bilo kakva ''zolja'' napravi rupu u izlogu i izlog 15 cm od rupe citav?? nijedno staklo u radijusu 30m ne pukne??
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#62532 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
da je zolja zar ne bi portali popucali?
mozda su djeca loptu sutala i pogodili izlog
mozda su djeca loptu sutala i pogodili izlog
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#62533 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
To su vam ove moderne, wireless zolje.
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#62534 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
rupa na kaficu nije od zolje
rupa na autobusu nije od metka
itd...

rupa na autobusu nije od metka
itd...
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#62535 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kumulativni mlaz.bitanga_sa_otesa wrote: ↑13/12/2022 12:11 gdje ste vi bili u ratu?? vi koji vjerujete da bilo kakva ''zolja'' napravi rupu u izlogu i izlog 15 cm od rupe citav?? nijedno staklo u radijusu 30m ne pukne??
Nisam zagledao slike, jel izgorjelo unutra ili?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#62536 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
vidio sam i ucinak kumulativne,ja koliko sam vidio nije izgoreno,a i da je pancirna bilo bi stete vise nego na ovim slikama...RagibUzoriti wrote: ↑13/12/2022 13:21
Kumulativni mlaz.
Nisam zagledao slike, jel izgorjelo unutra ili?
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#62537 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Postoje tragovi eksplozije na ovim slikama, ali nema razaranja koje bi nastalo od projektila tipa zolje, niti ostataka takvog projektila. Na slikama se ne vide cak ni tragovi srapnela. Unutar objekta na zamisljenom pravcu leta projektila ima ostecen zid, rigips ploča polomljena.
Ispod portala polupano staklo na malom okviru, oko rupe vrlo malo ostecen aluminijski okvir portala. Pretpostavka je da je na velikom okviru laminirano staklo, a tom malom ispod obicno.
Mozda eksplozivni metak 40 mm iz podcjevnog lansera ili automatskog bacača?
Ispod portala polupano staklo na malom okviru, oko rupe vrlo malo ostecen aluminijski okvir portala. Pretpostavka je da je na velikom okviru laminirano staklo, a tom malom ispod obicno.
Mozda eksplozivni metak 40 mm iz podcjevnog lansera ili automatskog bacača?
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#62538 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Hvo me braniobitanga_sa_otesa wrote: ↑13/12/2022 12:11 gdje ste vi bili u ratu?? vi koji vjerujete da bilo kakva ''zolja'' napravi rupu u izlogu i izlog 15 cm od rupe citav?? nijedno staklo u radijusu 30m ne pukne??
A caritas hranio
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#62539 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Zolja je protiv-oklopno oruzje. Pravi prvenstveno visoku temperaturu u tački nego sto proizvodi detonaciju.made_in_sarajevo wrote: ↑13/12/2022 12:22 da je zolja zar ne bi portali popucali?
mozda su djeca loptu sutala i pogodili izlog![]()
Na to sto nisu popucali portali mnogo utiče unutarnje stanje. Zidovi i sl. pa se detonacija mogla rasprsiti na sve strane, ne nuzno na portal. Ne znam koliko je (ako je uopste) projektil usao putovao dok se nije aktivirao
Last edited by zateznistub on 13/12/2022 16:34, edited 2 times in total.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#62540 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
S krova crkve gadjali
Vidi se po kutu ulaska
Vidi se po kutu ulaska
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#62541 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ako je projektil iz zolje mora ostati rep rakete sa stabilizatorima.I zolja uopšte nema neku golemu detonaciju,kao recimo iz ručnog bacača.
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#62542 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
https://www.klix.ba/vijesti/bih/na-pofa ... /220829036
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /210825031
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /220215011
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/26 ... pofalicima
naravno, slična rupa kada je bila na poslovnim prostorima preko puta energoinvesta, vijest obrisana
i koliko ih je obrisano
SA PD na trajnom godišnjem

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /210825031
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /220215011
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/26 ... pofalicima
naravno, slična rupa kada je bila na poslovnim prostorima preko puta energoinvesta, vijest obrisana
i koliko ih je obrisano
SA PD na trajnom godišnjem
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62543 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#62544 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ako je sarajevska policija rekla - nije zolja, onda mi nemamo šta raspravljati.
Isto kao kod autobusa - nisu rupe na staklu od metaka.
Od praćke su
Isto kao kod autobusa - nisu rupe na staklu od metaka.
Od praćke su
- insaneinthebrain
- Posts: 25548
- Joined: 12/08/2013 12:51
#62545 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sto bi rekli u Nadrealistima, komarci komarci 
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62546 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kao onaj meme: komarci su kao rode.
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#62548 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
puno nekakvih misterija u zadnje vrijeme,mogao bi danis tanovic da snimi jos koju seriju
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#62549 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja fino napisah da od zolje nakon eksplozije ostane rep od rakete sa stabilizatorom.To bi i ova naša policija mogla pronaći.Nego,ko je gazda ovog kafića?
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#62550 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne znam taacno ali ima veze sa onim ubistvom ta raskrsnici u blizini i dosadasnjim bacakanjem bombica po objektima na Pofalićima

