INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#9651 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Snake Eyes »

dexxa wrote: 12/12/2022 16:21
NediM17 wrote: 11/12/2022 21:29 @dexxa
@Ironmen
Ne lupetajte i ne pisite gluposti o stvarima o kojima nemate pojma.
Sta sve covjek nece ovdje procitati, cuj po 5 puta sterilisu i prepakuju mlijeko. :-)
Ko je govorio o samom mlijeku, ja sam mislio na druge stvari.

Mljekare ne rade duplu pasterizaciju nakon jednog procesa i puštanja mlijeka u maloprodaju.
Takve indicije, koje se pišu po pojedinim portalima i iznose javno, samo obmanjuju potrošače i stvaraju bojazan sa zdravstvenog aspekta.
Brojevi na koje se gospoda pozivaju kao broj urađenih pasterizaciija ne predstavljaju broj pasterizacija ili bilo kojeg drugog procesa u preradi mlijeka, već strukturu materijala od kojih se izrađuje sama ambalaža za mlijeko.
Još jednom ponavljamo, nema vraćanja mlijeka ponovo na termičku obradu.
To su samo sulude teorije zavjere i strašenja stanovništva.
Govorio je Baš-Čelik, kolega na kojeg si se nadovezao.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51332
Joined: 29/06/2011 23:39

#9652 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Kako ko, na tih 100 ljudi sto sjede kod Kule, dodje 1000 onih sto nemaju te pare.

I na onu 1000 sto spartaju trznim centrom, bar pola ne kupuju nista ili samo najnuznije. Kod nas je odavno taj zapadni sistem usvojen, "izlazak" nam je u trzni centar. Kafica, mozda rucak, to nam je ko nekakav drustveni zivot.
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#9653 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

dječak sa šibicama wrote: 12/12/2022 17:46 Kako ko, na tih 100 ljudi sto sjede kod Kule, dodje 1000 onih sto nemaju te pare.

I na onu 1000 sto spartaju trznim centrom, bar pola ne kupuju nista ili samo najnuznije. Kod nas je odavno taj zapadni sistem usvojen, "izlazak" nam je u trzni centar. Kafica, mozda rucak, to nam je ko nekakav drustveni zivot.
al fakat, kad vidim u bingu cc ko da se djaba sta dijeli
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51332
Joined: 29/06/2011 23:39

#9654 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Trzni centri su uvijek krcati, i u onom mercatoru u 10 ujutro ili 6 popodne onaj kafic je krcat, radnja puna, pa i kolica nerijetko natrpana mada vise je onih kupaca "dosao da uzmem nesto" ili ovi sto sa posla idu na hamburger tamo na rostilju.

Vise puta receno, glavni grad logicno da ima ljudi koji imaju para, kad dodjemo na nivo da ni u glavnom gradu nema novca onda smo i bankrotirali kao drzava.

Svi uhljebi su u Sarajevu, samo njih ima na hiljade.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#9655 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

akcija007 wrote: 11/12/2022 14:10 Ovo mi nije jasno. Prosle sedmice sam kupio Ornel 2,4 l za 5,45 KM u Konzumu na vikend akciji 50% snizen sa 9,90 na 5,45 KM. Danas u Konzumu je redovna cijena 9,90 KM
U Bingu je redivna cijena tog Ornela istog od 2,4 l 5,90 KM
Znaci, 4 KM razlika
Tesko da tu ima 2,4 litra pogledaj dobro ambalazu. ;)

3,75l bi vec bilo ispravnije
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9656 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

dječak sa šibicama wrote: 13/12/2022 00:14 Trzni centri su uvijek krcati, i u onom mercatoru u 10 ujutro ili 6 popodne onaj kafic je krcat, radnja puna, pa i kolica nerijetko natrpana mada vise je onih kupaca "dosao da uzmem nesto" ili ovi sto sa posla idu na hamburger tamo na rostilju.

Vise puta receno, glavni grad logicno da ima ljudi koji imaju para, kad dodjemo na nivo da ni u glavnom gradu nema novca onda smo i bankrotirali kao drzava.

Svi uhljebi su u Sarajevu, samo njih ima na hiljade.
Milion turista, ja racunao i do dva cak da izadze godisnje u BiH, pa me neko na hinjaka trolao nije ba itd. Neznam koja tema i kad je bilo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9657 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Sanjarko wrote: 13/12/2022 01:40
dječak sa šibicama wrote: 13/12/2022 00:14 Trzni centri su uvijek krcati, i u onom mercatoru u 10 ujutro ili 6 popodne onaj kafic je krcat, radnja puna, pa i kolica nerijetko natrpana mada vise je onih kupaca "dosao da uzmem nesto" ili ovi sto sa posla idu na hamburger tamo na rostilju.

Vise puta receno, glavni grad logicno da ima ljudi koji imaju para, kad dodjemo na nivo da ni u glavnom gradu nema novca onda smo i bankrotirali kao drzava.

Svi uhljebi su u Sarajevu, samo njih ima na hiljade.
Milion turista, ja racunao i do dva cak da izadze godisnje u BiH, pa me neko na hinjaka trolao nije ba itd. Neznam koja tema i kad je bilo.
bosna-i-hercegovina-f177/mali-sengen-t158502s2075.html

Gugl ipak Tito naspram Binga.
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#9658 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Kiki_Musampa wrote: 12/12/2022 12:25
JUčer oko 4,prolazim kraj Kule-Semizovac. Jedva nas čovjek pusti bez rezervacije da šta na brzinu prezalogajimo. Sve zauzeto, i red čeka napolju da udje ...baš ocu govorim da mi krize još nismo vidjeli :kiss:
Ma kakva kriza, ovdje većina sasvim dobro živi.
User avatar
Quaresma
Posts: 7938
Joined: 19/07/2010 16:37

#9659 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Quaresma »

au ja tek sad vidio da je mliko otislo na 2.75
tap3ah75
Posts: 7604
Joined: 07/09/2009 14:14

#9660 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Bingo vikend akcija - na reklamnom katalogu i u stvarnosti
Image
Image
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#9661 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

tap3ah75 wrote: 15/12/2022 08:06 Bingo vikend akcija - na reklamnom katalogu i u stvarnosti
Image
Image
Konstantno varaju kupce sa reklamnin katalozima, cijene na polici druge a cesto se zna desiti da i na racunu cijena bude veca nego na polici, zakaze im sistem :kiss:
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#9662 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Trappist »

"Elektroprivreda BiH očekuju najveće ikada prihode ove godine i snažan rast u budućnosti"

Ovako je vjerovatno i u bingu, konzumu, dukatu, hifi i ostalim firmama koje su digle cijene "zbog poremecaja na trzistu". Vrlo jednostavan primjer da povecanje cijena nije nimalo opravdano osim povecanja dobiti
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9663 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Trappist wrote: 15/12/2022 10:59 "Elektroprivreda BiH očekuju najveće ikada prihode ove godine i snažan rast u budućnosti"

Ovako je vjerovatno i u bingu, konzumu, dukatu, hifi i ostalim firmama koje su digle cijene "zbog poremecaja na trzistu". Vrlo jednostavan primjer da povecanje cijena nije nimalo opravdano osim povecanja dobiti
S razlikom da je EP izvezla milijardu vrijednosti struje. S ostalim se slažem.

Naprijed naši, samo jaši. To im je deviza.
User avatar
konektovan
Posts: 51481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9664 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

tap3ah75 wrote: 15/12/2022 08:06 Bingo vikend akcija - na reklamnom katalogu i u stvarnosti
Image
Image
Može katalog da te prevari,...jer je možda za neki drugi grad, a nije za tvoj. :mrgreen: Ja sam mislio da su im iste cijene, to mi bilo logično da u svakom mjestu, budu iste cijene..al' kurko,..
Hakiz
Posts: 48413
Joined: 30/07/2015 20:01

#9665 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

konektovan wrote: 15/12/2022 14:14
tap3ah75 wrote: 15/12/2022 08:06 Bingo vikend akcija - na reklamnom katalogu i u stvarnosti
Image
Image
Može katalog da te prevari,...jer je možda za neki drugi grad, a nije za tvoj. :mrgreen: Ja sam mislio da su im iste cijene, to mi bilo logično da u svakom mjestu, budu iste cijene..al' kurko,..
U istom gradu u dvije prodavnice istog lanca budu različite cijene.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#9666 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Do prije neko dan bilo 4.25, sada je 6.40 i to sa nekakvim uzvičnikom.
:lol: :lol: :lol:
Image
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#9667 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by fortaleza »

Naslovnica wrote: 15/12/2022 15:01 Do prije neko dan bilo 4.25, sada je 6.40 i to sa nekakvim uzvičnikom.
:lol: :lol: :lol:
Image
To je upozorenje da se ne kupuje. :D
zippoo87
Posts: 19664
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9668 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Trappist wrote: 15/12/2022 10:59 "Elektroprivreda BiH očekuju najveće ikada prihode ove godine i snažan rast u budućnosti"

Ovako je vjerovatno i u bingu, konzumu, dukatu, hifi i ostalim firmama koje su digle cijene "zbog poremecaja na trzistu". Vrlo jednostavan primjer da povecanje cijena nije nimalo opravdano osim povecanja dobiti
Prihodi su jedno,dobit drugo.
EPBiH ocekuje dobit za 2022. Godinu od samo 6 miliona KM.
Gdje oni sjebu tolike prihode,meni nikada nece biti jasno.
Znaci potrosili su preko milijardu KM za jednu godinu u nesto???
Moze li neko upuceniji reci u sta?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5429
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#9669 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by duh_sa_sjekirom »

Gorivo osjetno pojeftinilo.
S obzirom da je upravo ono isticano kao glavni razlog za skoro sva poskupljenja, je li ko primjetio da je bilo šta pojeftinilo?
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#9670 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

duh_sa_sjekirom wrote: 15/12/2022 15:38 Gorivo osjetno pojeftinilo.
S obzirom da je upravo ono isticano kao glavni razlog za skoro sva poskupljenja, je li ko primjetio da je bilo šta pojeftinilo?
Pojeftiniće, dok se potroše stare zalihe.
:gunjastajl:
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#9671 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

zippoo87 wrote: 15/12/2022 15:12
Trappist wrote: 15/12/2022 10:59 "Elektroprivreda BiH očekuju najveće ikada prihode ove godine i snažan rast u budućnosti"

Ovako je vjerovatno i u bingu, konzumu, dukatu, hifi i ostalim firmama koje su digle cijene "zbog poremecaja na trzistu". Vrlo jednostavan primjer da povecanje cijena nije nimalo opravdano osim povecanja dobiti
Prihodi su jedno,dobit drugo.
EPBiH ocekuje dobit za 2022. Godinu od samo 6 miliona KM.
Gdje oni sjebu tolike prihode,meni nikada nece biti jasno.
Znaci potrosili su preko milijardu KM za jednu godinu u nesto???
Moze li neko upuceniji reci u sta?
U nerentabilne rudnike.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#9672 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ruud »

interesuje li koga kakve su cijene u marketima u Dohi, Kataru i kod nas :D ?

Izdvojio bih, jučer u Mercatoru zapade mi za oko puter Lurpak na akciji 200 gr 5,65 KM tj. 1 kg izađe 28,25 KM. U Dohi 1 kg istog putera 19,45 KM.

A gdje su oni a gdje mi, plate, standard. :bih:
Drug Saban
Posts: 405
Joined: 30/11/2019 11:54

#9673 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Drug Saban »

zippoo87 wrote: 15/12/2022 15:12
Trappist wrote: 15/12/2022 10:59 "Elektroprivreda BiH očekuju najveće ikada prihode ove godine i snažan rast u budućnosti"

Ovako je vjerovatno i u bingu, konzumu, dukatu, hifi i ostalim firmama koje su digle cijene "zbog poremecaja na trzistu". Vrlo jednostavan primjer da povecanje cijena nije nimalo opravdano osim povecanja dobiti
Prihodi su jedno,dobit drugo.
EPBiH ocekuje dobit za 2022. Godinu od samo 6 miliona KM.
Gdje oni sjebu tolike prihode,meni nikada nece biti jasno.
Znaci potrosili su preko milijardu KM za jednu godinu u nesto???
Moze li neko upuceniji reci u sta?
Image

Image
zippoo87
Posts: 19664
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9674 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Nema mi mrze osobe od ovog ljigavca Andelije.
Krimos par ekselans.
Jbte sjebu preko milijardu KM godisnje u nesto...zamislite samo koliko oni sebi ukradu od te milijarde a nama poskupljenje struje,rudarima bijedne plate i uslove rada a Bicakcicu i ekipi milioni iz obnovljivih izvora.
Mi smo kao narod stvarno najveca govna,koliko dopustamo da nas unistavaju i pljackaju ovi krezubi seljoberi iz cijele drzave.
Bukvalno nema branse da nas ne kradu 10000000% a narod kao narod,sirotinja vjecna i ne zna da se izdigne malo iznad tog ugnjetavanja.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#9675 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

https://www.rtvbn.com/4036068/cijene-zi ... koba-u-ukr

I gorivo je palo sta mislite hoce li hljeb pojeftiniti bar 10 feninga :D
Post Reply