Govorio je Baš-Čelik, kolega na kojeg si se nadovezao.dexxa wrote: ↑12/12/2022 16:21Ko je govorio o samom mlijeku, ja sam mislio na druge stvari.
Mljekare ne rade duplu pasterizaciju nakon jednog procesa i puštanja mlijeka u maloprodaju.
Takve indicije, koje se pišu po pojedinim portalima i iznose javno, samo obmanjuju potrošače i stvaraju bojazan sa zdravstvenog aspekta.
Brojevi na koje se gospoda pozivaju kao broj urađenih pasterizaciija ne predstavljaju broj pasterizacija ili bilo kojeg drugog procesa u preradi mlijeka, već strukturu materijala od kojih se izrađuje sama ambalaža za mlijeko.
Još jednom ponavljamo, nema vraćanja mlijeka ponovo na termičku obradu.
To su samo sulude teorije zavjere i strašenja stanovništva.
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#9651 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- dječak sa šibicama
- Posts: 51332
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9652 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kako ko, na tih 100 ljudi sto sjede kod Kule, dodje 1000 onih sto nemaju te pare.
I na onu 1000 sto spartaju trznim centrom, bar pola ne kupuju nista ili samo najnuznije. Kod nas je odavno taj zapadni sistem usvojen, "izlazak" nam je u trzni centar. Kafica, mozda rucak, to nam je ko nekakav drustveni zivot.
I na onu 1000 sto spartaju trznim centrom, bar pola ne kupuju nista ili samo najnuznije. Kod nas je odavno taj zapadni sistem usvojen, "izlazak" nam je u trzni centar. Kafica, mozda rucak, to nam je ko nekakav drustveni zivot.
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#9653 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
al fakat, kad vidim u bingu cc ko da se djaba sta dijelidječak sa šibicama wrote: ↑12/12/2022 17:46 Kako ko, na tih 100 ljudi sto sjede kod Kule, dodje 1000 onih sto nemaju te pare.
I na onu 1000 sto spartaju trznim centrom, bar pola ne kupuju nista ili samo najnuznije. Kod nas je odavno taj zapadni sistem usvojen, "izlazak" nam je u trzni centar. Kafica, mozda rucak, to nam je ko nekakav drustveni zivot.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51332
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9654 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Trzni centri su uvijek krcati, i u onom mercatoru u 10 ujutro ili 6 popodne onaj kafic je krcat, radnja puna, pa i kolica nerijetko natrpana mada vise je onih kupaca "dosao da uzmem nesto" ili ovi sto sa posla idu na hamburger tamo na rostilju.
Vise puta receno, glavni grad logicno da ima ljudi koji imaju para, kad dodjemo na nivo da ni u glavnom gradu nema novca onda smo i bankrotirali kao drzava.
Svi uhljebi su u Sarajevu, samo njih ima na hiljade.
Vise puta receno, glavni grad logicno da ima ljudi koji imaju para, kad dodjemo na nivo da ni u glavnom gradu nema novca onda smo i bankrotirali kao drzava.
Svi uhljebi su u Sarajevu, samo njih ima na hiljade.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#9655 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Tesko da tu ima 2,4 litra pogledaj dobro ambalazu.
3,75l bi vec bilo ispravnije
- Sanjarko
- Posts: 28466
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#9656 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Milion turista, ja racunao i do dva cak da izadze godisnje u BiH, pa me neko na hinjaka trolao nije ba itd. Neznam koja tema i kad je bilo.dječak sa šibicama wrote: ↑13/12/2022 00:14 Trzni centri su uvijek krcati, i u onom mercatoru u 10 ujutro ili 6 popodne onaj kafic je krcat, radnja puna, pa i kolica nerijetko natrpana mada vise je onih kupaca "dosao da uzmem nesto" ili ovi sto sa posla idu na hamburger tamo na rostilju.
Vise puta receno, glavni grad logicno da ima ljudi koji imaju para, kad dodjemo na nivo da ni u glavnom gradu nema novca onda smo i bankrotirali kao drzava.
Svi uhljebi su u Sarajevu, samo njih ima na hiljade.
- Sanjarko
- Posts: 28466
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#9657 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
bosna-i-hercegovina-f177/mali-sengen-t158502s2075.htmlSanjarko wrote: ↑13/12/2022 01:40Milion turista, ja racunao i do dva cak da izadze godisnje u BiH, pa me neko na hinjaka trolao nije ba itd. Neznam koja tema i kad je bilo.dječak sa šibicama wrote: ↑13/12/2022 00:14 Trzni centri su uvijek krcati, i u onom mercatoru u 10 ujutro ili 6 popodne onaj kafic je krcat, radnja puna, pa i kolica nerijetko natrpana mada vise je onih kupaca "dosao da uzmem nesto" ili ovi sto sa posla idu na hamburger tamo na rostilju.
Vise puta receno, glavni grad logicno da ima ljudi koji imaju para, kad dodjemo na nivo da ni u glavnom gradu nema novca onda smo i bankrotirali kao drzava.
Svi uhljebi su u Sarajevu, samo njih ima na hiljade.
Gugl ipak Tito naspram Binga.
- ElRe
- Posts: 16944
- Joined: 12/12/2011 11:28
#9658 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma kakva kriza, ovdje većina sasvim dobro živi.Kiki_Musampa wrote: ↑12/12/2022 12:25
JUčer oko 4,prolazim kraj Kule-Semizovac. Jedva nas čovjek pusti bez rezervacije da šta na brzinu prezalogajimo. Sve zauzeto, i red čeka napolju da udje ...baš ocu govorim da mi krize još nismo vidjeli![]()
- Quaresma
- Posts: 7938
- Joined: 19/07/2010 16:37
#9659 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
au ja tek sad vidio da je mliko otislo na 2.75
-
tap3ah75
- Posts: 7604
- Joined: 07/09/2009 14:14
#9660 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bingo vikend akcija - na reklamnom katalogu i u stvarnosti




- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#9662 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
"Elektroprivreda BiH očekuju najveće ikada prihode ove godine i snažan rast u budućnosti"
Ovako je vjerovatno i u bingu, konzumu, dukatu, hifi i ostalim firmama koje su digle cijene "zbog poremecaja na trzistu". Vrlo jednostavan primjer da povecanje cijena nije nimalo opravdano osim povecanja dobiti
Ovako je vjerovatno i u bingu, konzumu, dukatu, hifi i ostalim firmama koje su digle cijene "zbog poremecaja na trzistu". Vrlo jednostavan primjer da povecanje cijena nije nimalo opravdano osim povecanja dobiti
- Sanjarko
- Posts: 28466
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#9663 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
S razlikom da je EP izvezla milijardu vrijednosti struje. S ostalim se slažem.Trappist wrote: ↑15/12/2022 10:59 "Elektroprivreda BiH očekuju najveće ikada prihode ove godine i snažan rast u budućnosti"
Ovako je vjerovatno i u bingu, konzumu, dukatu, hifi i ostalim firmama koje su digle cijene "zbog poremecaja na trzistu". Vrlo jednostavan primjer da povecanje cijena nije nimalo opravdano osim povecanja dobiti
Naprijed naši, samo jaši. To im je deviza.
- konektovan
- Posts: 51481
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
Hakiz
- Posts: 48413
- Joined: 30/07/2015 20:01
#9665 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U istom gradu u dvije prodavnice istog lanca budu različite cijene.konektovan wrote: ↑15/12/2022 14:14Može katalog da te prevari,...jer je možda za neki drugi grad, a nije za tvoj.Ja sam mislio da su im iste cijene, to mi bilo logično da u svakom mjestu, budu iste cijene..al' kurko,..
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#9666 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Do prije neko dan bilo 4.25, sada je 6.40 i to sa nekakvim uzvičnikom.


- fortaleza
- Posts: 6182
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#9667 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
To je upozorenje da se ne kupuje.Naslovnica wrote: ↑15/12/2022 15:01 Do prije neko dan bilo 4.25, sada je 6.40 i to sa nekakvim uzvičnikom.
![]()
![]()
![]()
![]()
-
zippoo87
- Posts: 19664
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#9668 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Prihodi su jedno,dobit drugo.Trappist wrote: ↑15/12/2022 10:59 "Elektroprivreda BiH očekuju najveće ikada prihode ove godine i snažan rast u budućnosti"
Ovako je vjerovatno i u bingu, konzumu, dukatu, hifi i ostalim firmama koje su digle cijene "zbog poremecaja na trzistu". Vrlo jednostavan primjer da povecanje cijena nije nimalo opravdano osim povecanja dobiti
EPBiH ocekuje dobit za 2022. Godinu od samo 6 miliona KM.
Gdje oni sjebu tolike prihode,meni nikada nece biti jasno.
Znaci potrosili su preko milijardu KM za jednu godinu u nesto???
Moze li neko upuceniji reci u sta?
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5429
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#9669 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Gorivo osjetno pojeftinilo.
S obzirom da je upravo ono isticano kao glavni razlog za skoro sva poskupljenja, je li ko primjetio da je bilo šta pojeftinilo?
S obzirom da je upravo ono isticano kao glavni razlog za skoro sva poskupljenja, je li ko primjetio da je bilo šta pojeftinilo?
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#9670 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pojeftiniće, dok se potroše stare zalihe.duh_sa_sjekirom wrote: ↑15/12/2022 15:38 Gorivo osjetno pojeftinilo.
S obzirom da je upravo ono isticano kao glavni razlog za skoro sva poskupljenja, je li ko primjetio da je bilo šta pojeftinilo?
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#9671 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U nerentabilne rudnike.zippoo87 wrote: ↑15/12/2022 15:12Prihodi su jedno,dobit drugo.Trappist wrote: ↑15/12/2022 10:59 "Elektroprivreda BiH očekuju najveće ikada prihode ove godine i snažan rast u budućnosti"
Ovako je vjerovatno i u bingu, konzumu, dukatu, hifi i ostalim firmama koje su digle cijene "zbog poremecaja na trzistu". Vrlo jednostavan primjer da povecanje cijena nije nimalo opravdano osim povecanja dobiti
EPBiH ocekuje dobit za 2022. Godinu od samo 6 miliona KM.
Gdje oni sjebu tolike prihode,meni nikada nece biti jasno.
Znaci potrosili su preko milijardu KM za jednu godinu u nesto???
Moze li neko upuceniji reci u sta?
- ruud
- Posts: 4129
- Joined: 30/07/2008 15:29
#9672 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
interesuje li koga kakve su cijene u marketima u Dohi, Kataru i kod nas
?
Izdvojio bih, jučer u Mercatoru zapade mi za oko puter Lurpak na akciji 200 gr 5,65 KM tj. 1 kg izađe 28,25 KM. U Dohi 1 kg istog putera 19,45 KM.
A gdje su oni a gdje mi, plate, standard.
Izdvojio bih, jučer u Mercatoru zapade mi za oko puter Lurpak na akciji 200 gr 5,65 KM tj. 1 kg izađe 28,25 KM. U Dohi 1 kg istog putera 19,45 KM.
A gdje su oni a gdje mi, plate, standard.
-
Drug Saban
- Posts: 405
- Joined: 30/11/2019 11:54
#9673 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
zippoo87 wrote: ↑15/12/2022 15:12Prihodi su jedno,dobit drugo.Trappist wrote: ↑15/12/2022 10:59 "Elektroprivreda BiH očekuju najveće ikada prihode ove godine i snažan rast u budućnosti"
Ovako je vjerovatno i u bingu, konzumu, dukatu, hifi i ostalim firmama koje su digle cijene "zbog poremecaja na trzistu". Vrlo jednostavan primjer da povecanje cijena nije nimalo opravdano osim povecanja dobiti
EPBiH ocekuje dobit za 2022. Godinu od samo 6 miliona KM.
Gdje oni sjebu tolike prihode,meni nikada nece biti jasno.
Znaci potrosili su preko milijardu KM za jednu godinu u nesto???
Moze li neko upuceniji reci u sta?


-
zippoo87
- Posts: 19664
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#9674 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nema mi mrze osobe od ovog ljigavca Andelije.
Krimos par ekselans.
Jbte sjebu preko milijardu KM godisnje u nesto...zamislite samo koliko oni sebi ukradu od te milijarde a nama poskupljenje struje,rudarima bijedne plate i uslove rada a Bicakcicu i ekipi milioni iz obnovljivih izvora.
Mi smo kao narod stvarno najveca govna,koliko dopustamo da nas unistavaju i pljackaju ovi krezubi seljoberi iz cijele drzave.
Bukvalno nema branse da nas ne kradu 10000000% a narod kao narod,sirotinja vjecna i ne zna da se izdigne malo iznad tog ugnjetavanja.
Krimos par ekselans.
Jbte sjebu preko milijardu KM godisnje u nesto...zamislite samo koliko oni sebi ukradu od te milijarde a nama poskupljenje struje,rudarima bijedne plate i uslove rada a Bicakcicu i ekipi milioni iz obnovljivih izvora.
Mi smo kao narod stvarno najveca govna,koliko dopustamo da nas unistavaju i pljackaju ovi krezubi seljoberi iz cijele drzave.
Bukvalno nema branse da nas ne kradu 10000000% a narod kao narod,sirotinja vjecna i ne zna da se izdigne malo iznad tog ugnjetavanja.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#9675 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
https://www.rtvbn.com/4036068/cijene-zi ... koba-u-ukr
I gorivo je palo sta mislite hoce li hljeb pojeftiniti bar 10 feninga
I gorivo je palo sta mislite hoce li hljeb pojeftiniti bar 10 feninga
