Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25851 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

vozao sam se zadnjih dana
taman jedno naprave, na novim se lokacijama pojave

ima jedno sedlo prije tunela pečuj na desnoj strani, ako neko hoće da štucne može jedan đir
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#25852 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by ZoomZoomKiwi »

mk ultra wrote: 01/12/2022 16:10 vozao sam se zadnjih dana
taman jedno naprave, na novim se lokacijama pojave

ima jedno sedlo prije tunela pečuj na desnoj strani, ako neko hoće da štucne može jedan đir
Aha, pogotovo u desnoj traci. Baš se fino potone pa skoči :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#25853 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

EFD22 wrote: 01/12/2022 16:37
mk ultra wrote: 01/12/2022 16:10 vozao sam se zadnjih dana
taman jedno naprave, na novim se lokacijama pojave

ima jedno sedlo prije tunela pečuj na desnoj strani, ako neko hoće da štucne može jedan đir
Aha, pogotovo u desnoj traci. Baš se fino potone pa skoči :mrgreen:
Od otvaranja je taj usjed. Ja sam prosao tom dionicom mozda 15 dana nakon otvaranja i bas se jako osjetilo.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#25854 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by ZoomZoomKiwi »

drug_profi wrote: 01/12/2022 20:36
EFD22 wrote: 01/12/2022 16:37

Aha, pogotovo u desnoj traci. Baš se fino potone pa skoči :mrgreen:
Od otvaranja je taj usjed. Ja sam prosao tom dionicom mozda 15 dana nakon otvaranja i bas se jako osjetilo.
Čini mi se da je sad još veći.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#25855 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Ima logike.
Dr Arsla
Posts: 2076
Joined: 05/01/2013 16:16

#25856 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dr Arsla »

Kad krenu klizista obilaznica će se i spustiti do magistrale, kuda je i trebalo raditi AC :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#25857 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

Dr Arsla wrote: 02/12/2022 08:48 Kad krenu klizista obilaznica će se i spustiti do magistrale, kuda je i trebalo raditi AC :mrgreen:
Meni je ideja da se ide planinama bila mnogo bolja. I dan danas sam tog misljenja.

Problem je kako je napravljeno.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#25858 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Ispostavlja se da je tunel bio bolje rjesenje.
RJ57
Posts: 5119
Joined: 10/04/2017 15:12

#25859 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

ovih dana bi se trebao otvoriti dio Vc u hrvatskoj do belog manastira
ko ide u madžarsku/češku/slovačku/istočnu austriju onda samo fino treba skrenuti na baranjsko petrovo selo (nema nikad nikoga na graničnom prelazu) a ne na udvar i sve ok, elem plavom džadom a ne crvenom. zeleno je autoput u madžarskoj koji je isto skoro pa gotov do granice, a tamnoplavo ovo što se otvara, na vrhu tamnoplave strelice je petlja beli manastir.

između tamnoplavog i zelenog fali prkno od par kilometara kroz kukuruze, navodno čekaju hrvati ulazak u šengen da otvore tender, nemam pojma je li istina!


Image
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#25860 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by fortaleza »

RJ57 wrote: 02/12/2022 13:09 između tamnoplavog i zelenog fali prkno od par kilometara kroz kukuruze, navodno čekaju hrvati ulazak u šengen da otvore tender, nemam pojma je li istina!
Najavljeno je da Hrvatska u potpunosti rješava svoj dio koridora do 2024, za manje od godinu i pol.
RJ57
Posts: 5119
Joined: 10/04/2017 15:12

#25861 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

obzirom da je u pitanju livada sa kukuruzima to nije nemoguće. kinezi bi to napravili do utroka :-D

Image
elk
Posts: 3154
Joined: 14/08/2006 12:03

#25862 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by elk »

A nasi podijelili na 4 lota :(
Jos bi se falili s tim i naravno da rok ne bi ispostivali.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25863 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Jedan od najboljih priloga na ovu temu u zadnjih nekoliko godina:

User avatar
nineinchnails
Posts: 1734
Joined: 24/02/2009 12:09

#25864 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by nineinchnails »

So What! wrote: 03/12/2022 15:49 Jedan od najboljih priloga na ovu temu u zadnjih nekoliko godina:

Ko je pokupio lovu od akciza?
User avatar
Haris033
Posts: 5102
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#25865 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris033 »

Mafija korumpirana!!! EA, AC FBiH, i VF BiH..
Nadam se da će Šteta zamijeniti ovu korumpiranu bagru…
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3718
Joined: 14/01/2019 04:56

#25866 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Porodice Foht »

nineinchnails wrote: 05/12/2022 11:21
So What! wrote: 03/12/2022 15:49 Jedan od najboljih priloga na ovu temu u zadnjih nekoliko godina:

Ko je pokupio lovu od akciza?
Ko nije? Krpile se budzetske rupe svake godine i sad - "pojeo vuk magarca".
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3718
Joined: 14/01/2019 04:56

#25867 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Porodice Foht »


Ljudi, je li ovo na kraju snimka taj famozni spoj u Sevas Njivama s koridora na magistralni put?
User avatar
nineinchnails
Posts: 1734
Joined: 24/02/2009 12:09

#25868 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by nineinchnails »

Dr Arsla wrote: 02/12/2022 08:48 Kad krenu klizista obilaznica će se i spustiti do magistrale, kuda je i trebalo raditi AC :mrgreen:
Tako je doktore :thumbup:
RJ57
Posts: 5119
Joined: 10/04/2017 15:12

#25869 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

pretpostavljam da će hrvatska, ako sutra uđu u šengen a svi su izgledi da hoće, vrlo brzo raspisati tender za to prkno od autoputa koje fali na Vc od belog manastira do granice
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#25870 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Pa ćemo do Pešte da vidimo jel ostalo šta od slavnih kupleraja....
ja71
Posts: 5649
Joined: 31/03/2006 14:45

#25871 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by ja71 »

RJ57 wrote: 07/12/2022 18:40 pretpostavljam da će hrvatska, ako sutra uđu u šengen a svi su izgledi da hoće, vrlo brzo raspisati tender za to prkno od autoputa koje fali na Vc od belog manastira do granice
Džabe Hrvatskoj samoj praviti do granice ako i Mađari ne naprave od Bolyja do granice. Ali mislim da je i to sve dogovoreno i da se samo čekao Šengen da se ne bi pravili granični prijelazi
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#25872 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by dr_Evil »

Porodice Foht wrote: 07/12/2022 09:44
Ljudi, je li ovo na kraju snimka taj famozni spoj u Sevas Njivama s koridora na magistralni put?
Zasto se video zove Buna Pocitelj. Pa ima do Bune jos 50 miliona KM, i 20-30km :)
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#25873 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by dr_Evil »

So What! wrote: 03/12/2022 15:49 Jedan od najboljih priloga na ovu temu u zadnjih nekoliko godina:

Preko Autocesta ide najveci investicioni ciklus u BiH(ne znam zasto se zove investicija ako je kredit), znaci najvise ce se para okrenuti, tj. najvise ce se para ukrasti.

Ne ocekujem procvat kad nova vlast zasjedne, ali makar se nek se ovi skinu sa tih para. Ocekujem da ce ovi ponesto i izgraditi pored kradje koju ce i oni odraditi.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25874 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

Mislim da ce se stvari promijeniti

Akcize nisu ni bile predviđene direktno za izgradnju AC, vec da imaju podlogu za vracanje kredita

Nama treba 5mlrd euro kredita i zavrsi se u roku od 5god.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#25875 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by dr_Evil »

mk ultra wrote: 08/12/2022 08:02 Mislim da ce se stvari promijeniti

Akcize nisu ni bile predviđene direktno za izgradnju AC, vec da imaju podlogu za vracanje kredita

Nama treba 5mlrd euro kredita i zavrsi se u roku od 5god.
Ne ocekujem neku drasticnu razliku, ali gledaj od 10km otvorenih za 8godina ako otvoris 50km novog autoputa onda si bolji 500%, ma 1000% ako gledas vremenski period :D
Post Reply