Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61451 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Athlon64 wrote: 29/11/2022 19:42
zbunjola71sa wrote: 29/11/2022 19:34 sta to vise BIH moze izgubiti?sta je to sto smo izgubili a nije bilo dobro ....neki su igleda prespavali pola a neki cijeli svoj zivot u neznanju
Srce moje kako stvari stoje - uvijek ima gore i od najgore.

Cuj sta se moze izgubiti, pa covjece prijetio nam je bioloski opstanak i izborili smo se za kakvu takvu drzavu, tako da se itekako ima sta izgubiti. :run:

Ciji si ti ?
Pričaš sa likovima kojima je SDA najveće zlo u državi, veće i od četnika i od ustaša, a Alija glavni krivac za rat. To je prevladavajući narativ na ovom forumu. Stoga i ne čudi ova slavljenička i nadasve ekstatična atmosfera pri potpisivanju "epohalne" programske koalicije sa poglavnikom logora i negatorom genocida Draganom Čovićem.
CrveniKuk
Posts: 3360
Joined: 22/04/2022 21:54

#61452 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by CrveniKuk »

Athlon64 wrote: 29/11/2022 19:42
zbunjola71sa wrote: 29/11/2022 19:34 sta to vise BIH moze izgubiti?sta je to sto smo izgubili a nije bilo dobro ....neki su igleda prespavali pola a neki cijeli svoj zivot u neznanju
Srce moje kako stvari stoje - uvijek ima gore i od najgore.

Cuj sta se moze izgubiti, pa covjece prijetio nam je bioloski opstanak i izborili smo se za kakvu takvu drzavu, tako da se itekako ima sta izgubiti. :run:

Ciji si ti ?
Odbranili svoj biološki opstanak i državu u ratu, a SDA poslije rata uredno radi na rastjerivanju onih koji su biološki opstali i ujedno su državu pretvorili u svoju privatnu prćiju i babovinu. Sa SDA na vlasti sigurno nam je zagortovan nestanak,dok sa drugim imamo i neku šansu da opstanemo. Ukratko,sto se krvlju branilo i odbranilo SDA je sve to lijepo i fino popišala.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61453 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

SDA u sadašnjoj formi mrzim iz dna duše, želim im sve najgore i da svi kriminalni govnari iz te stranke završe na dugogodišnjoj robiji. S druge strane, ježim se i povraća mi se od svih ovih bijednih pokušaja revizije istorije, karaktera rata, relativizacije, izjednačavanja krivice, licemjerstva i prodavanja magle koji su trenutno na djelu.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#61454 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

CrveniKuk wrote: 29/11/2022 19:47
Athlon64 wrote: 29/11/2022 19:42

Srce moje kako stvari stoje - uvijek ima gore i od najgore.

Cuj sta se moze izgubiti, pa covjece prijetio nam je bioloski opstanak i izborili smo se za kakvu takvu drzavu, tako da se itekako ima sta izgubiti. :run:

Ciji si ti ?
Odbranili svoj biološki opstanak i državu u ratu, a SDA poslije rata uredno radi na rastjerivanju onih koji su biološki opstali i ujedno su državu pretvorili u svoju privatnu prćiju i babovinu. Sa SDA na vlasti sigurno nam je zagortovan nestanak,dok sa drugim imamo i neku šansu da opstanemo. Ukratko,sto se krvlju branilo i odbranilo SDA je sve to lijepo i fino popišala.
Niko ovdje ne amnestira SDA od aferima, ja svima kazem - kome se ne svidja vlast i prostor pod "SDA kontrolom" - zelim mu od sveg srca da preseli na podrucje pod kontrolom SNSD i HDZ - ako su oni vec bolji.

Ali glupo se stvarno o tome raspravljati jer ovdje HNS vodi glavnu rijec na forumu.

Ja licno imam poznanika koji je kupio stan 100m od "SDA Tiranije" - u I. Sarajevu, pa ne smij staviti prezime na interfon, djecu salje u skolu u "SDA Tiraniju", jer kaze glupo mu da dijete ide u skolu Sv. Sava i da slavi krsnu slavu, majka, koja je pokrivena, nema sanse da mu dodje u posjetu, ili eventrualno dodje ovako zimi, kad je slabija vidjljivost.

I nadje se neko da pita - sta to jos ima da se izgubi. Pitajte povratnike u RS ima li se sta izgubiti (iako se slazem da je za njihov los status kriva proBiH strana solidnim dijelom), ali svako treba da vidi kako izgleda praktican zivot i "vazna zivotna pitanja" pod upravom ovih koji su "bolji od SDA" za drzavu.
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#61455 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zbunjola71sa »

posto si bot al evo da ti postavim pitanje,daj mi postotak povratnika 96 97 98 i sad poslije 30g sda...i sta kazes pro BiH strana kriva?
ja sam uvijek ljude dijelio na hajvane i insane ,a ti si i sda na istoj strani
CrveniKuk
Posts: 3360
Joined: 22/04/2022 21:54

#61456 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by CrveniKuk »

Athlon64 wrote: 29/11/2022 19:56
CrveniKuk wrote: 29/11/2022 19:47
Odbranili svoj biološki opstanak i državu u ratu, a SDA poslije rata uredno radi na rastjerivanju onih koji su biološki opstali i ujedno su državu pretvorili u svoju privatnu prćiju i babovinu. Sa SDA na vlasti sigurno nam je zagortovan nestanak,dok sa drugim imamo i neku šansu da opstanemo. Ukratko,sto se krvlju branilo i odbranilo SDA je sve to lijepo i fino popišala.
Niko ovdje ne amnestira SDA od aferima, ja svima kazem - kome se ne svidja vlast i prostor pod "SDA kontrolom" - zelim mu od sveg srca da preseli na podrucje pod kontrolom SNSD i HDZ - ako su oni vec bolji.

Ali glupo se stvarno o tome raspravljati jer ovdje HNS vodi glavnu rijec na forumu.

Ja licno imam poznanika koji je kupio stan 100m od "SDA Tiranije" - u I. Sarajevu, pa ne smij staviti prezime na interfon, djecu salje u skolu u "SDA Tiraniju", jer kaze glupo mu da dijete ide u skolu Sv. Sava i da slavi krsnu slavu, majka, koja je pokrivena, nema sanse da mu dodje u posjetu, ili eventrualno dodje ovako zimi, kad je slabija vidjljivost.

I nadje se neko da pita - sta to jos ima da se izgubi. Pitajte povratnike u RS ima li se sta izgubiti (iako se slazem da je za njihov los status kriva proBiH strana solidnim dijelom), ali svako treba da vidi kako izgleda praktican zivot i "vazna zivotna pitanja" pod upravom ovih koji su "bolji od SDA" za drzavu.
I sta onda!? To nije nikakva tajna. Svi znamo,sta je bio i ostao cilj istih onih koji su devedesetih pokrenuli rat i agresiju na BiH. Ja i ne raspravljam o tome. Znam ih,kao sto znam i govnare iz SDA. Sta je SDA činila na te sve činjenice koje nisu bila nikakva tajna!? Da li je napravila bilo kakvu strategiju ili plan da se organizovano bore protiv istih!? Ne,oni su samo te činjenice koristili kao paravan za opstu pljačku i uništavanje cijelog jednog naroda i građana koji nose BiH u svome srcu. Ja nikad ne pričam o njima iz RS ili ovih iz HNS,jer znam ko su i sta su. Da se razumijemo,u osnovu su i oni veliki lopovi i kriminalci,ali iza njih itekako stoje jaki centri moći u Srbiji i Hrvatskoj koji nisu nikad odustali od uništavanja BiH. SDA nas uporno prca zadnjih 30 godina i sta danas imamo!? Društvo koje je u svakom segmentu unisteno i nažalost mi jesmo na mnogim aspektima izgubili državu. Politika SDA nas je dovela da nestajemo gdje dijete prije nego sto je rođeno želi pobjeći iz ove države. Ja sam za varijantu ili da nestanemo sa dostojanstvom ili da pokušamo da opstanemo i sačuvamo BiH,jer ona sa SDA definitivno nema nikakvu šansu.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15265
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#61457 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Zelim novoj vlasti HDZ-a, SNSD-a i manjih bosnjackih satelita da bude paralizovana i nesposobna, kako nam se ne bi nanijela veca steta od onih koje smo vec pretrpjeli, kroz vladavine Alijanse za potjere, Brankovica, Platforme i Novalica.

I naravno, da im ledja vidimo bez tradicionalnih paljevina koje "spontano izbiju" svaki put kad ambasadorcad lete iz fotelja. :kiss:
Last edited by Prpa.ba on 29/11/2022 20:23, edited 1 time in total.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#61458 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

zbunjola71sa wrote: 29/11/2022 20:16 posto si bot al evo da ti postavim pitanje,daj mi postotak povratnika 96 97 98 i sad poslije 30g sda...i sta kazes pro BiH strana kriva?
ja sam uvijek ljude dijelio na hajvane i insane ,a ti si i sda na istoj strani
Ne razumijem sta zelis da kazes - da SDA, SDP i njihove dosadasnje koalicije ne snose dio krivice za stanje povratnika ?
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#61459 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by omega369 »

guruguru95 wrote: 29/11/2022 19:43 Zar će ovo biti mantra na ovom forumu narednih godina?

SDA nas je zavila u crno. 30 godina kriminala i izdaje države. Gore od ovoga ne može. Šta god da urade, ovi ne mogu biti gori od njih. Šta fali, ako je mogla SDA, možemo i mi. Bitno je da smo skinuli SDA, ali jebajiga već je kasno, već su nas uništili, sve je gotovo... :-) :run:
Fino sto svojim.intelaktualnim izlivima danas zabavljas forumski puk. Nadam se da ces ostati tu i naredne 4 godine. Valjda ce nesto ostati od te dzigerice za to vrijeme :mrgreen:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61460 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

omega369 wrote: 29/11/2022 20:25
guruguru95 wrote: 29/11/2022 19:43 Zar će ovo biti mantra na ovom forumu narednih godina?

SDA nas je zavila u crno. 30 godina kriminala i izdaje države. Gore od ovoga ne može. Šta god da urade, ovi ne mogu biti gori od njih. Šta fali, ako je mogla SDA, možemo i mi. Bitno je da smo skinuli SDA, ali jebajiga već je kasno, već su nas uništili, sve je gotovo... :-) :run:
Fino sto svojim.intelaktualnim izlivima danas zabavljas forumski puk. Nadam se da ostati tu i naredne 4 godine. Valjda ce nesto ostati od te dzigerice za to vrijeme :mrgreen:
I vi mene kvalitetno zabavljate. Osjećaj je obostran :thumbup: :mrgreen:

Živjele promjene! Sa HDZ-om i SNSD-om u "nezaobilaznu" budućnost :bih:
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#61461 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by omega369 »

Yasmin beze, de ti nama raci kolika je dnevnica?
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#61462 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zbunjola71sa »

iskreni povratnici vise nisu ni zivi ni u BiH ,ovo sto je ostalo povratnika i za njihovo stanje pitaj one u mehmeda spahe. jer ovi za iste odgovaraju i pregovaraju i odredjuju sta je bolje za njiHa
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15265
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#61463 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Gacani unose novu energiju u institucije, Zvizdic na drzavnom nivou sa nevidjenim aktivnostima, a tek Campara kada preuzme federalni MUP pa krene u borbu protiv javasluka svog prethodnika. :mrgreen:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61464 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

omega369 wrote: 29/11/2022 20:29 Yasmin beze, de ti nama raci kolika je dnevnica?
Sve što sam želio napisati, već sam napisao. Ko zna čitati, shvatiće. Ko je ostrašćeni bot, ne treba trošiti slova i riječi. Ranije bih reagovao na ovakve infantilne doskočice, sada mi je jednostavno patetično i jadno :thumbup:
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#61465 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

Zanimljiva je ova forumska paranoja sa tkz. "botovima" - doslovno ko god se ne slaze s narativom - bot je.

Ko god ne da da se relativizira i revizira historija - teski je SDA-bot

Iskreno ja mislim da je barem 50% ovog foruma na HNS spisku, neki jesu, a da to ni ne znaju ni oni sami...
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61466 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Radno danas i Prpa je tu… :mrgreen:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#61467 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by duh_sa_sjekirom »

Ako sam dobro razumio ove analitiĆare:
Dok je SDA bila u koaliciji sa HDZ i dodikom (zadnjih 10tak godina), sve je bilo OK. Moralo se, bezbeli, i s jednima i sa drugima.
Kad neka druga stranka ili koalicija uđe u vlast sa HDZom i dodikom, e onda je to katastrofa, smak svijeta, izdaja i prodaja, potop, kataklizma, četnici niz Vraca, treći entitet itd.
:lol:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15265
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#61468 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Login77777 wrote: 29/11/2022 20:35 Radno danas i Prpa je tu… :mrgreen:
Dadose li vam da makar stolice poredate, je li legao neki sebic sa Predsjednikom Draganom ili nekim od osam patuljaka? :mrgreen:
User avatar
Tananarive
Posts: 1597
Joined: 22/04/2021 14:45

#61469 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Tananarive »

guruguru95 wrote: 29/11/2022 19:47
Athlon64 wrote: 29/11/2022 19:42

Srce moje kako stvari stoje - uvijek ima gore i od najgore.

Cuj sta se moze izgubiti, pa covjece prijetio nam je bioloski opstanak i izborili smo se za kakvu takvu drzavu, tako da se itekako ima sta izgubiti. :run:

Ciji si ti ?
Pričaš sa likovima kojima je SDA najveće zlo u državi, veće i od četnika i od ustaša, a Alija glavni krivac za rat. To je prevladavajući narativ na ovom forumu. Stoga i ne čudi ova slavljenička i nadasve ekstatična atmosfera pri potpisivanju "epohalne" programske koalicije sa poglavnikom logora i negatorom genocida Draganom Čovićem.
prijetio nam je valjda biološki nestanak, alaj ste se pogubili otkako ga je sdoooo popušila
palermo
Posts: 25329
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#61470 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Login77777 wrote: 29/11/2022 20:35
Nisam ja džaba tebe hvalio.

Neviđen entuzijazam i radna etika. Respekt :thumbup:
Last edited by palermo on 29/11/2022 20:41, edited 1 time in total.
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#61471 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zbunjola71sa »

Tananarive wrote: 29/11/2022 20:37 ]

prijetio nam je valjda biološki nestanak, alaj ste se pogubili otkako ga je sdoooo popušila
pa zavisi sa koje strane gledas ,po sda je opstanak ,u pet deka je to
Last edited by zbunjola71sa on 29/11/2022 20:43, edited 1 time in total.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#61472 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by omega369 »

Po vremenu koje danas guru provodi na forumu otvarajuci pucanatvu oci daa se zakljuciti da je ili nezapsaleni ali placeni sda bot ili prosjecni sda uhljeb na budzetu koji svakako nista ne radi, pa je malo prpa.

Problem je sto oni kontaju da ispunjavaju neku misiju a ne kontaju da mi uzivamo citajuci ih danas. Od mene imaju svu podrsku da nastave. Ko je nama kriv sto smo fulili kad je zaha djelio pamet :bih:
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#61473 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

palermo wrote: 29/11/2022 20:41
Login77777 wrote: 29/11/2022 20:35
Nisam ja džaba tebe hvalio.

Neviđen entuzijazam i radna etika. Respekt :thumbup:
Tačan u botovanju kao švicarski sat.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61474 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Kao što napisah - patetika na kvadrat. Foe je iz raja izašao :thumbup: :mrgreen:

Mjesecima nam ovdje palamudite o velikim promjenama. Revolucionarne parole u stilu: Ne s nacionalistima! Promjene kakve ova zemlja nije vidjela!

I šta se desi? Odoše u zagrljaj, još jači, još čvršći i još ljigaviji od svojih prethodnika, sa "nezaobilaznim faktorima" Čovićem i Dodikom pod izgovorom, pazi sad, da sve do sada nisu imali "prave sagovornike među Bošnjacima" :-) :lol:

I imate obraza da mantrate o nekakvim SDA botovima i skotovima, istovremeno braneći grčevito nikog drugog nego bivši okorjeli ozloglašeni SDA kadar :mrgreen:

Pathetic!
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61475 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

palermo wrote: 29/11/2022 20:41
Login77777 wrote: 29/11/2022 20:35
Nisam ja džaba tebe hvalio.

Neviđen entuzijazam i radna etika. Respekt :thumbup:
Radan sam covjek. Bez rada ne ide. :thumbup:
Locked