Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
seksi_ideje
Posts: 1261
Joined: 29/07/2022 15:43

#61376 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seksi_ideje »

Student_u_Ostavci wrote: 29/11/2022 13:33
seksi_ideje wrote: 29/11/2022 13:31 Klix u akciji. Odmah clanak o Nasoj stranci :lol:

Bit ce ovoga sada svakodnevno u naredne cetiri godine
Prestanite botovati jer je klix upravo stavio i članak o bivšem sda kriminalcu!

Hint, nije niko iz NiPa :lol:


Da, a ko je glavni clanak? :lol:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61377 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Truba wrote: 29/11/2022 13:19
Login77777 wrote: 29/11/2022 12:52

Ja sve ubo. Kantonalni, federalni, drzavni i predsjednistvo. :bih:
Tisi profesionalac
Ja sam fulao sa hrs i danijelom milos :mrgreen:
kvota 100% bila. Tako i na alpama (pozdrav za StrOnza, on tako to naziva) :mrgreen: pogodim isto kad glasam. :mrgreen:
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#61378 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by doktor78 »

seksi_ideje wrote: 29/11/2022 13:31 Klix u akciji. Odmah clanak o Nasoj stranci :lol:

Bit ce ovoga sada svakodnevno u naredne cetiri godine
Polako, kad se promijeni premijer federalne vlade, počet će tekstovi o napretku i blagostanju sa novom koalicijom :D
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#61379 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

doktor78 wrote: 29/11/2022 13:23
Truba wrote: 29/11/2022 13:19
Tisi profesionalac
Ja sam fulao sa hrs i danijelom milos :mrgreen:
A NiP? Ti na forumu kuješ Dinu u zvijezde, a nisi glasao za njega :D
Doktore loko
Loko je opcina i kanton

Fbih i bihsam fulo
Mada je bih kroz kompenzacijski mandat eventualno pogodak
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#61380 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by studiorum_tuzlaensis »

hoćel se poništavati odluka i vraćati stari ponder za KS sad kad je Osmorka vlasnik federalnog nivoa? Mislim da se u TK slijeva previše para...
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#61381 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Lug wrote: 29/11/2022 13:21
Truba wrote: 29/11/2022 12:43

kakva bolest

asimetriju je alija potpisao
nije tacno, BiH je bila jedna izborna jedinica dok SDP nije izglasao dvije.
Elaboriraj i predoci linkove

Ja sam vise mislio da razlicito uredjenje
Dobro i rs je potpisala os bih...i svasta nesto...svi su davali ustupke
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#61382 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by duh_sa_sjekirom »

Zašto promjena vlasti toliko teško pada ljudima? Pa nije im fotelja djedovina i nisu na nju pretplaćeni...Bili izbori, narod tako izabrao, vlast se formira tako kako se formira i goni dalje...ako ne budu valjali, mijenjaj ih, kao što se svugdje u svijetu radi
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#61383 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

duh_sa_sjekirom wrote: 29/11/2022 13:48 Zašto promjena vlasti toliko teško pada ljudima? Pa nije im fotelja djedovina i nisu na nju pretplaćeni...Bili izbori, narod tako izabrao, vlast se formira tako kako se formira i goni dalje...ako ne budu valjali, mijenjaj ih, kao što se svugdje u svijetu radi
Sda = drzava

Koja drzava?
Pitaj njih :mrgreen:

Inace narod ne voli promjene
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#61384 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Oznaka Tablica wrote: 29/11/2022 13:05
BHCluster wrote: 29/11/2022 12:43

Ne hvala, samo ti. :lol:
Pa sta onda pricas gluposti, glasaj i izaberi sebi vladu. Ako nisi glasao, nisi birao onda bolje da sutis i ne provaljujes se bgmi.
To se i ti furas da nisi dio naveden bratije?
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#61385 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

sajber87 wrote: 29/11/2022 13:13
BHCluster wrote: 29/11/2022 12:56

Zar to nisu vase rijeci, cuj sta se desilo?
Pa ti si rekao skim si takav si a ne ja. Dodik komsic bakir i covic tj hdz sda df i snsd su koalicija odavno zato kazem da sam se iznenadio kad si ti rekao da su covic komsic bakir i dodik isti
Ti koda si malo spor?
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#61386 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Grean »

dr_Evil wrote: 29/11/2022 13:29
Grean wrote: 29/11/2022 13:13

Ne volim videa pa da priupitam,

...sta je tacno rekao Kurtcehajic, da BiH nije imala pravo na nezavisnost bez saglasnosti bosanskih Srba :shock: koja glupost.

Nego, je li objasnio koga su (veliko)Srbi pitali da predju Drinu 1918 i prisvoje Bosnu a i Crnu Goru ako vec pricamo o pravu naroda.
Nije on rekao da nije imala pravo na nezavisnost bez njih, nego je problematizirao sto ih se nije pitalo.

Sto se tice 1918 mislis da moras malo ponoviti drzavu SHS i njezin status prije ulaska u KSHS. Ne znam u kojem obliku ti zamisljas da bi Bosna kao porazena strana WWI nastavila svoje postojanje, mislim da bi u najbolje slucaju je podijelili izmedju SR, CG i Italije. Vjerovatno bi istu sudbinu dozivile, Slovenija i Hrvatska.

A pogotovo kad skontas koliko je Bosna unistena u periodu nakon aneksije od Austrougarske losim odlukama po Bosnjake i Bosnu. Imas Austrougarsku period Kalaja i poslije njega. Dva razlicita svijeta.
Nije mjesto za diskusiju ali evo da dodam, pitalo ih se na referendumu. Uz to ono sto mi na zalost uvijek zaboravljamo, prije tog referenduma Milosevic i Srbi su odbili plan Izedbegovic - Gligorov. Sa druge strane dok mi sve to zaboravljamo srpska propagandna masinerija ne staje pa sve vise postaje prihvacen narativ da je neko drugi srusio Jugoslaviju.

Sto se KSHS tice, objasnjenje je jednostavno, jedan okupator zamijenio drugog. Nije to samo po pitanju BiH, Crna Gora je bila na pobjednickoj strani pa im je Srbija uzela drzavnost. Jedini narod koji se vojno pobunio protiv srpske okupacije 1918, vec poznati sukob izmedju Bjelasa i Zelenasa. Poenta je da ni Srbi nisu nikog pitali onda kad su bili jaci nego su uzimali sta im se svidja, od Kosova 1912 pa do ostatka bivse Jugoslavije 1918.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61387 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

BHCluster wrote: 29/11/2022 13:53
sajber87 wrote: 29/11/2022 13:13

Pa ti si rekao skim si takav si a ne ja. Dodik komsic bakir i covic tj hdz sda df i snsd su koalicija odavno zato kazem da sam se iznenadio kad si ti rekao da su covic komsic bakir i dodik isti
Ti koda si malo spor?
Bio ja spor ili ne ti si kako sam i pretpostavljao pobjegao od odgovora :lol:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#61388 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Student_u_Ostavci wrote: 29/11/2022 12:35
laik1981 wrote: 29/11/2022 12:32 Danas si im sve nade umrle :lol: Kakvo horsko kmecanje je krenulo :lol:
Zamijenit ćeš ih ti i tebi slični. Valja sada 4 godine botovati i braniti i što valja i što ne valja. Nadam se da barem imaš neke koristi od toga da ne šiljiš u prazno.
Sa SDA korist imaju samo njihove nepismene uhljebljene ovce.. Bez SDA korist imaju svi ostali, pa tako i ja :bih:
User avatar
dr_Evil
Posts: 21766
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#61389 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Grean wrote: 29/11/2022 13:54
Nije mjesto za diskusiju ali evo da dodam, pitalo ih se na referendumu. Uz to ono sto mi na zalost uvijek zaboravljamo, prije tog referenduma Milosevic i Srbi su odbili plan Izedbegovic - Gligorov. Sa druge strane dok mi sve to zaboravljamo srpska propagandna masinerija ne staje pa sve vise postaje prihvacen narativ da je neko drugi srusio Jugoslaviju.

Sto se KSHS tice, objasnjenje je jednostavno, jedan okupator zamijenio drugog. Nije to samo po pitanju BiH, Crna Gora je bila na pobjednickoj strani pa im je Srbija uzela drzavnost. Jedini narod koji se vojno pobunio protiv srpske okupacije 1918, vec poznati sukob izmedju Bjelasa i Zelenasa. Poenta je da ni Srbi nisu nikog pitali onda kad su bili jaci nego su uzimali sta im se svidja, od Kosova 1912 pa do ostatka bivse Jugoslavije 1918.
Ma samo diskutuj, ionako je ovdje samo "osmorka-jeee", "SDA-jee", makar da pisemo sta god, a nek admini prebacuju i brisu, ionako su placeni iako kazu da nisu.

Ne zaboravljam ja plan konfederacije/federacije, mada budimo realni taj plan je u osnovi znacio samo odgadjanje krize i odcjepljenja, mada meni taj plan je sasvim dobar bio. Jugoslavija je srusena onog trena kad je Slobo ukinuo autonomiju pokrajinama. Ne radi se tu Grean o propagandi, nego o cinjenicama koje uporno se zaboravljaju, i peglamo historiju.

Istina za jednog te drugog okupatora. Ali pitanje koga je Srbija pitala da predje preko Drine je u tom slucaju suvislo bilo. Odradjeno je najbolje sto je moglo u onom trenutku na svim stranama. SUper ideja bila, krvavo zavrsila, i tu je kraj. Ne treba gajiti iluzije da ce se ponovno ponoviti bez zajednickog vanjskog neprijatelja.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61390 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Uz to, preuranjeni sporazum, koji je po priznanju potpisnika pisan u centrali HDZ-a, protivan je volji građana. Njegov prevashodni cilj je da se iz vlasti izbaci blok SDA i DF koji je dobio uvjerljivo najveću podršku glasača. To će za posljedicu imati svođenje volje probosanski orijentiranih birača kojih ima tri četvrtine, na polovinu vlasti u FBiH.

Sudeći prema najavama, „Osmorka“ i HDZ vlast na državnom nivou namjeravaju praviti sa SNSD-om. Time bi se dalje nastavilo slabljenje probosanskog elementa, koji bi na državnom nivou bio sveden na jednu trećinu tzv. „bošnjačke kvote“, iako probosanske stranke u državnom parlamentu imaju 60 posto ruku.
Pa to ste potpisali u Daytonu… :lol:
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#61391 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tovarish »

dr_Evil wrote: 29/11/2022 11:38
Point. wrote: 29/11/2022 11:23 Kakav bolan kult ličnosti, sad te prenosi.

Srbi u BiH su tada tražili srpsku republiku Bosnu i Hercegovinu i da takva ostane u krnjoj Jugoslaviji, što je velika Srbija da se ne lažemo. Čisto sumnjam da bi Bošnjaci u Srbiji dobili bilo šta. Dogovarati se sa nekim ko ti otvoreno prijeti nestankom (govor Jadovana u skupštini) nije moguće.

Alija je pogriješio što je govorio da rat u Hrvatskoj nije naš rat i rata neće biti, je li to govorio što je bio naivan i zaista vjerovao u to ili da ne diže tenzije je nevažno sad, ali dogovarati se tad sa Srbima nije bilo moguće. U stvari jest, ali da pristaneš na sve što žele.

Tako i sad sa HNS. Fol se dogovaraš a u stvari im ispunjavaš želje, sve programski i u cilju relaksiranjem odnosa. Jebo ba takvo jednostrano relaksiranje.
Nista onda je rahmetli Tunjo bio najveci lazov na bosnjackoj intelektualnoj sceni. A sa njim i onaj Zulfikarpasic, a sa njima i MZ koja je trebala biti svjedok.

Alija je bio kralj, otac nacije, i najveci mudrac od stoljeca sedmog.
Kakvo 7. stoljeće, ne pikaju ti oni ništa prije 15. stoljeća ili preciznije 1463.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21766
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#61392 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

tovarish wrote: 29/11/2022 15:14
dr_Evil wrote: 29/11/2022 11:38

Nista onda je rahmetli Tunjo bio najveci lazov na bosnjackoj intelektualnoj sceni. A sa njim i onaj Zulfikarpasic, a sa njima i MZ koja je trebala biti svjedok.

Alija je bio kralj, otac nacije, i najveci mudrac od stoljeca sedmog.
Kakvo 7. stoljeće, ne pikaju ti oni ništa prije 15. stoljeća ili preciznije 1463.
Evolucija, i ta 1463 kraj bosanske drzavnosti i srednjovjekovne drzave. Nije kraj svijeta. Sve dok je ljudi koji nose svijest o svojoj zemlji nije toliko bitan oblik drzavnosti.

Carstva nastaju, nestaju, vazni su ljudi.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#61393 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tovarish »

dr_Evil wrote: 29/11/2022 15:19
tovarish wrote: 29/11/2022 15:14

Kakvo 7. stoljeće, ne pikaju ti oni ništa prije 15. stoljeća ili preciznije 1463.
Evolucija, i ta 1463 kraj bosanske drzavnosti i srednjovjekovne drzave. Nije kraj svijeta. Sve dok je ljudi koji nose svijest o svojoj zemlji nije toliko bitan oblik drzavnosti.

Carstva nastaju, nestaju, vazni su ljudi.
Nama nije kraj, al' Alijićima jeste početak. Od Fatiha i dobrijeh dana.
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#61394 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saabsa »

BHCluster wrote: 29/11/2022 12:05
JohnnyS wrote: 29/11/2022 12:02 Dva lopova i novi su bolji od tri lopova
S kim si, takav si! :thumbup: :bih:
Hoćeš da kažeš da ste godinama lopovi i da od danas to više niste :lol: :lol: :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#61395 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

saabsa wrote: 29/11/2022 15:23
BHCluster wrote: 29/11/2022 12:05

S kim si, takav si! :thumbup: :bih:
Hoćeš da kažeš da ste godinama lopovi i da od danas to više niste :lol: :lol: :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#61396 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

:lol:
sajber87 wrote: 29/11/2022 14:01
BHCluster wrote: 29/11/2022 13:53

Ti koda si malo spor?
Bio ja spor ili ne ti si kako sam i pretpostavljao pobjegao od odgovora :lol:
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#61397 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saabsa »

BHCluster wrote: 29/11/2022 15:29
saabsa wrote: 29/11/2022 15:23

Hoćeš da kažeš da ste godinama lopovi i da od danas to više niste :lol: :lol: :lol:
Pa promijeni dilera šta meni kukaš :lol: :lol: :lol:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#61398 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Grean »

dr_Evil wrote: 29/11/2022 14:07
Grean wrote: 29/11/2022 13:54
Nije mjesto za diskusiju ali evo da dodam, pitalo ih se na referendumu. Uz to ono sto mi na zalost uvijek zaboravljamo, prije tog referenduma Milosevic i Srbi su odbili plan Izedbegovic - Gligorov. Sa druge strane dok mi sve to zaboravljamo srpska propagandna masinerija ne staje pa sve vise postaje prihvacen narativ da je neko drugi srusio Jugoslaviju.

Sto se KSHS tice, objasnjenje je jednostavno, jedan okupator zamijenio drugog. Nije to samo po pitanju BiH, Crna Gora je bila na pobjednickoj strani pa im je Srbija uzela drzavnost. Jedini narod koji se vojno pobunio protiv srpske okupacije 1918, vec poznati sukob izmedju Bjelasa i Zelenasa. Poenta je da ni Srbi nisu nikog pitali onda kad su bili jaci nego su uzimali sta im se svidja, od Kosova 1912 pa do ostatka bivse Jugoslavije 1918.
Ma samo diskutuj, ionako je ovdje samo "osmorka-jeee", "SDA-jee", makar da pisemo sta god, a nek admini prebacuju i brisu, ionako su placeni iako kazu da nisu.

Ne zaboravljam ja plan konfederacije/federacije, mada budimo realni taj plan je u osnovi znacio samo odgadjanje krize i odcjepljenja, mada meni taj plan je sasvim dobar bio. Jugoslavija je srusena onog trena kad je Slobo ukinuo autonomiju pokrajinama. Ne radi se tu Grean o propagandi, nego o cinjenicama koje uporno se zaboravljaju, i peglamo historiju.

Istina za jednog te drugog okupatora. Ali pitanje koga je Srbija pitala da predje preko Drine je u tom slucaju suvislo bilo. Odradjeno je najbolje sto je moglo u onom trenutku na svim stranama. SUper ideja bila, krvavo zavrsila, i tu je kraj. Ne treba gajiti iluzije da ce se ponovno ponoviti bez zajednickog vanjskog neprijatelja.
Oko ovog se ne slazemo, ishod 1. svjetskog je nagori scenario koji se desio za BiH, Bosnjake, Makedonce a i Crnogorce i da ne zaboravimo Madjare i Nijemce na prostoru bivse Jugoslavije. Albanci su zaplatili vec ranije, 1912 kad se na Kosovo vratila Srbija. Za mene je to bila okupacija, cak losija od one germanske sto ce se kasnije i pokazati, od agrarne reforme, zlocina oslobodioca po prelasku Drine nad nesrpskim stanovnistvom, diktatura kralja kojom je ukinuta BiH, sporazum Cvetkovic - Maceh.

1918 je uz to po meni bilo zlo za cijelu Evropu, podjela na zemlje pobjednice i gubitnice i ispunjavanje teritorijalnih pretenzija zemalja pobjednica, glavni i jedini razlog zasto se desio 2. svjetski rat je nepravedni mir kojim je zavrsio 1. svjetski.

Odlicna knjiga o tome https://en.wikipedia.org/wiki/A_Princess_in_Berlin ali na zalost mislim da nema nas prevod. Dosla mi je pod ruku, izdanje na engleskom i nikad nista bolje nisam procitao vezano za posljedice 1. svjetskog te uzroke 2. svjetskog.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#61399 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

saabsa wrote: 29/11/2022 15:52
BHCluster wrote: 29/11/2022 15:29

Pa promijeni dilera šta meni kukaš :lol: :lol: :lol:
:lol:
User avatar
Point.
Posts: 33473
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#61400 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

dr_Evil wrote: 29/11/2022 11:38
Point. wrote: 29/11/2022 11:23 Kakav bolan kult ličnosti, sad te prenosi.

Srbi u BiH su tada tražili srpsku republiku Bosnu i Hercegovinu i da takva ostane u krnjoj Jugoslaviji, što je velika Srbija da se ne lažemo. Čisto sumnjam da bi Bošnjaci u Srbiji dobili bilo šta. Dogovarati se sa nekim ko ti otvoreno prijeti nestankom (govor Jadovana u skupštini) nije moguće.

Alija je pogriješio što je govorio da rat u Hrvatskoj nije naš rat i rata neće biti, je li to govorio što je bio naivan i zaista vjerovao u to ili da ne diže tenzije je nevažno sad, ali dogovarati se tad sa Srbima nije bilo moguće. U stvari jest, ali da pristaneš na sve što žele.

Tako i sad sa HNS. Fol se dogovaraš a u stvari im ispunjavaš želje, sve programski i u cilju relaksiranjem odnosa. Jebo ba takvo jednostrano relaksiranje.
Nista onda je rahmetli Tunjo bio najveci lazov na bosnjackoj intelektualnoj sceni. A sa njim i onaj Zulfikarpasic, a sa njima i MZ koja je trebala biti svjedok.

Alija je bio kralj, otac nacije, i najveci mudrac od stoljeca sedmog.
Sa ovim cinizmom nećeš ništa postići.
Locked