Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
di_natale
Posts: 232
Joined: 31/03/2014 21:21

#22576 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by di_natale »

Koji vam je k sa tim novima nickovima? :mrgreen:

PS. Samo je jedan falio Tigra/Rikena.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22577 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Filadendron96 wrote: 24/11/2022 20:04 Preporuka za 165/65/r14:

https://www.majagume.ba/proizvod/472722 ... -container

https://www.majagume.ba/proizvod/472722 ... -container

https://www.majagume.ba/proizvod/472722 ... -container

https://www.majagume.ba/proizvod/563555 ... -container

50/50 tj. gradska vožnja+duže relacije van grada, kontam uzeti komplet sve 4 gume, pa realno koja se isplati i zašto? Da li je Hankook toliko bolji od Rikena da opravda razliku u cijeni?
Hankook je toliko bolji i jos malo vise.
rimano
Posts: 811
Joined: 28/12/2009 00:05

#22578 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by rimano »

Ne znam da li nisu podesili cijene na stranici kako treba ili je lazna reklama ili su se slucajno sve rasprodale prije akcije.
Kad se isfiltira npr dimenzija 205 55 16 nema ni jedne gume sa ovakvim popustom. Jedino par guma na pocetnoj istaknutoj sekciji u nekim drugim dimenzijama i dotom iz 2020.
Ja trazim 205 60 16 i najvjerovatnije da cu uzeti Dunlop winter sport 5
User avatar
savez_napolje
Posts: 132
Joined: 23/08/2010 13:33

#22579 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by savez_napolje »

rimano wrote: 25/11/2022 00:22 Ne znam da li nisu podesili cijene na stranici kako treba ili je lazna reklama ili su se slucajno sve rasprodale prije akcije.
Kad se isfiltira npr dimenzija 205 55 16 nema ni jedne gume sa ovakvim popustom. Jedino par guma na pocetnoj istaknutoj sekciji u nekim drugim dimenzijama i dotom iz 2020.
Ja trazim 205 60 16 i najvjerovatnije da cu uzeti Dunlop winter sport 5
Pisao im jutros oko 8:00, sa pitanjem zasto su jos uvijek stare (umjesto ovih Black Friday)cijene za Goodyear tih dimenzija, kazu rasprodale se zalihe 😀 Koji kriminalci....
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#22580 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

Ford Kuga, uzeo 2 Riken, prezadovoljan cijenom 365 km sa montazom za 2 gume i ponasanjem na putu
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22581 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

savez_napolje wrote: 25/11/2022 09:03
rimano wrote: 25/11/2022 00:22 Ne znam da li nisu podesili cijene na stranici kako treba ili je lazna reklama ili su se slucajno sve rasprodale prije akcije.
Kad se isfiltira npr dimenzija 205 55 16 nema ni jedne gume sa ovakvim popustom. Jedino par guma na pocetnoj istaknutoj sekciji u nekim drugim dimenzijama i dotom iz 2020.
Ja trazim 205 60 16 i najvjerovatnije da cu uzeti Dunlop winter sport 5
Pisao im jutros oko 8:00, sa pitanjem zasto su jos uvijek stare (umjesto ovih Black Friday)cijene za Goodyear tih dimenzija, kazu rasprodale se zalihe 😀 Koji kriminalci....
Ja vidim jos akcijske cijene.
Edit: ne vidim vise. :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22582 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

jbga,navalila besposlena ciganija..samo klika po internetu..pokupovase sve ..
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#22583 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Rockefeller »

Blek frajdej, ubleha.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#22584 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Jbg trebali ste se namjestiti u ponoć i isklikati. Ko vam je kriv.
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22585 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Rockefeller wrote: 25/11/2022 11:48 Blek frajdej, ubleha.
što je ubleha?
nije bila dobra cijena za mišelin i gudjer gume?
pa koliko bi ti da su, 30KM po komadu?
de bogati sava ide po ovoj cijeni
da su meni trebale gume fino bi u 12 ili kada je već krenula akcija sjeo i naručio gume, 5 min posla
User avatar
donnie_darko
Posts: 1198
Joined: 11/11/2017 22:49

#22586 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by donnie_darko »

Batt-x wrote: 24/11/2022 11:42 Moze li preporuka za gume 205/55/16
Ne idem na snijeg, auto se vozi iskljucivo po Hercegovini, dakle dosta kise i ponekad mozda ujutro malo poledice. Koja bi bila najbolja guma za takve vecinom kišovite i suncane uslove? :D
Bridgestone Blizzak. Vozim ih haman samo po kosi zadnjih 10ak dana, nijedno proklizavanje a osjecaj u voznji je fenomenalan
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#22587 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Evo objavili na fb da su ove rasprodane, ostalih još ima.
Image
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#22588 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by reboot »

Batt-x wrote: 24/11/2022 11:42 Moze li preporuka za gume 205/55/16
Ne idem na snijeg, auto se vozi iskljucivo po Hercegovini, dakle dosta kise i ponekad mozda ujutro malo poledice. Koja bi bila najbolja guma za takve vecinom kišovite i suncane uslove? :D
Hankook rs2 dot 2021, montirane krajem oktobra u Makbelu. Kao što napisa forumas iznad, po kiši uz brdo, gdje inače bude uvijek proklizavanja, do sada bez problema izlazi, prezadovoljan sam.
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#22589 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Peryton_ »

Jel to kaldrma u pitanju, neki sokak u Sarajevu, meni dosad na 4 vozila nikad u brdu na kisi nije bilo proklizavanja. Pa cak i iz mjesta kad krecem nema klizanja. Jedino ako je kamena podloga razumijem
rimano
Posts: 811
Joined: 28/12/2009 00:05

#22590 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by rimano »

hopi wrote: 25/11/2022 11:57
Rockefeller wrote: 25/11/2022 11:48 Blek frajdej, ubleha.
što je ubleha?
nije bila dobra cijena za mišelin i gudjer gume?
pa koliko bi ti da su, 30KM po komadu?
de bogati sava ide po ovoj cijeni
da su meni trebale gume fino bi u 12 ili kada je već krenula akcija sjeo i naručio gume, 5 min posla
Ubleha je jer je upitno da li su gume bile uopste dostupne za kupovinu. Kad god sam otvorio stranicu npr Michelin Alpin 205 55 16 koje su reklamirali nisu bile na popustu.
Isto pisu ljudi na njihovim facebook objavama.
Ovo je samo nacin za dodatnu reklamu uz lazne popuste.
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22591 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

rimano wrote: 25/11/2022 17:43
hopi wrote: 25/11/2022 11:57

što je ubleha?
nije bila dobra cijena za mišelin i gudjer gume?
pa koliko bi ti da su, 30KM po komadu?
de bogati sava ide po ovoj cijeni
da su meni trebale gume fino bi u 12 ili kada je već krenula akcija sjeo i naručio gume, 5 min posla
Ubleha je jer je upitno da li su gume bile uopste dostupne za kupovinu. Kad god sam otvorio stranicu npr Michelin Alpin 205 55 16 koje su reklamirali nisu bile na popustu.
Isto pisu ljudi na njihovim facebook objavama.
Ovo je samo nacin za dodatnu reklamu uz lazne popuste.
a ništa do mene onda
ja sam fakat mislio da se gume mogu kupiti
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22592 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

klikbejt :D
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22593 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Znači varalice level 10. :-)
Hajde, ima sailuna za normalnu cijenu...bet blek frajdeja. :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#22594 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

Gledam dimenziju 195 65 15 koja me i zanima. Sava 115-120 KM, Mišelin uveliko do 130. Ludilo. Nekada je razlika bila i 30-40 KM po gumi. :skoljka: Sava skuplja od Uniroyal guma :lol: Tigar otišao preko stoje :run:

A ta dimenzija je jedna od najčešćih na BiH cestama i jedna od najpovoljnijih.
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#22595 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shheff »

rimano wrote: 25/11/2022 17:43
hopi wrote: 25/11/2022 11:57

što je ubleha?
nije bila dobra cijena za mišelin i gudjer gume?
pa koliko bi ti da su, 30KM po komadu?
de bogati sava ide po ovoj cijeni
da su meni trebale gume fino bi u 12 ili kada je već krenula akcija sjeo i naručio gume, 5 min posla
Ubleha je jer je upitno da li su gume bile uopste dostupne za kupovinu. Kad god sam otvorio stranicu npr Michelin Alpin 205 55 16 koje su reklamirali nisu bile na popustu.
Isto pisu ljudi na njihovim facebook objavama.
Ovo je samo nacin za dodatnu reklamu uz lazne popuste.
Ja sam naručio Alpin 205/55/16. Stavio u košaru po "punoj" cijeni, nisam mogao naći na stranici snižene, kao one velike dimenzije. Zatim uradio par puta njihov gumb "osvježi" u korpi i nije se ništa desilo, ostavio otvoren tab i nešto švrljao na netu, i nakon nekih sat sjetim se provjeriti tab, kad cijena upola i naručim, tj. vrijeme narudžbe 01:15. Sad čekam hoće li uredno doći na adresu i DOT biti uredan. Najbolja ponuda prije toga preko druga Hankook icept rs3, 157KM.
Last edited by shheff on 25/11/2022 22:24, edited 1 time in total.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#22596 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Rockefeller »

hopi wrote: 25/11/2022 11:57
Rockefeller wrote: 25/11/2022 11:48 Blek frajdej, ubleha.
što je ubleha?
nije bila dobra cijena za mišelin i gudjer gume?
pa koliko bi ti da su, 30KM po komadu?
de bogati sava ide po ovoj cijeni
da su meni trebale gume fino bi u 12 ili kada je već krenula akcija sjeo i naručio gume, 5 min posla
Ne narucujem po ovim ublehama.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#22597 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

Zanimljivo. Drzavni praznik a Makbel radi ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22598 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

radi li neskovic??
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22599 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 25/11/2022 21:48 radi li neskovic??
Radi,..ali ne radi dobro. :mrgreen:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#22600 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

Neam blage. Tebi cu doci ako ne bude poplava, ali samo ako je ozbiljan kvar.
Post Reply