Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#14076 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

Jos jedna zanimljiva stvar koju sam slucajno upratio, i u hr ima dosta slican audi a4 u ponudi pod nazivom edition one nesto. Malo drugacija konfiguracija, nema virtual kokpit ali ima sportska sjedista, ostalo manje vise isto, jeftiniji nego kod nas... u pravilu su auta dosta jeftinija kod nas nego u hr vec godinama, 239900 kuna odnosno 31859 evropskih, s tim da kod njih jos mozes dodavat od opreme sta hoces, vrijedi akcijska cijena, dok kod nas imam osjecaj kad bi rekao hocu druga sjedista da akcijska ne bi bila vazeca...
Edit cijena je za manuelca, al opet ispade jeftinije nego kod nas, edition 10 je tacan naziv
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14077 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

dado_ wrote: 23/11/2022 08:17 Jos jedna zanimljiva stvar koju sam slucajno upratio, i u hr ima dosta slican audi a4 u ponudi pod nazivom edition one nesto. Malo drugacija konfiguracija, nema virtual kokpit ali ima sportska sjedista, ostalo manje vise isto, jeftiniji nego kod nas... u pravilu su auta dosta jeftinija kod nas nego u hr vec godinama, 239900 kuna odnosno 31859 evropskih, s tim da kod njih jos mozes dodavat od opreme sta hoces, vrijedi akcijska cijena, dok kod nas imam osjecaj kad bi rekao hocu druga sjedista da akcijska ne bi bila vazeca...
Edit cijena je za manuelca, al opet ispade jeftinije nego kod nas, edition 10 je tacan naziv
možda zato što kod nas ima carine 15% na uvoz
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14078 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Izgleda da je doista dosao pogan vakat za kupovinu polovnog auta. Sinoc je jos jedan prodavac, ciji oglas na olxu pratim, podigao cijenu svog auta za 1000KM.
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#14079 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

B6Redhell wrote: 22/11/2022 14:14 Kod vecine azijskih nakaza nije bitno koliko “daš”. I dalje sjediš na drvenoj klupi :D
Zar drvo u autoindustriji nije nešto što se ugrađuje u premiume? Doduše, ne kao drvene klupe.
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#14080 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

B6Redhell wrote: 22/11/2022 22:58 Jebiga. Nametanja sigurnosnih uredjaja i ekoloskih normi je dovela do toga da auta moraju imati radare, autonomno kocenje, 10 zracnih jastuka. 5 kamera. Intel procesore. Abs, srs, dtc, bulšit, i bruku ostalih stvari kao osnovna oprema. A pri tome da se ne kvare,ne izbacuju stetne gasove. da su lahka i malo trose. I opet mehmed popizdio nea pepeljare:D :wink:
I ne treba da je ima. Ionako ja ne pušim a ovo je znak da bi i on trebap prestati. Mi, uhljebi, nemamo para za cigare.
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#14081 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

mk ultra wrote: 23/11/2022 09:07
dado_ wrote: 23/11/2022 08:17 Jos jedna zanimljiva stvar koju sam slucajno upratio, i u hr ima dosta slican audi a4 u ponudi pod nazivom edition one nesto. Malo drugacija konfiguracija, nema virtual kokpit ali ima sportska sjedista, ostalo manje vise isto, jeftiniji nego kod nas... u pravilu su auta dosta jeftinija kod nas nego u hr vec godinama, 239900 kuna odnosno 31859 evropskih, s tim da kod njih jos mozes dodavat od opreme sta hoces, vrijedi akcijska cijena, dok kod nas imam osjecaj kad bi rekao hocu druga sjedista da akcijska ne bi bila vazeca...
Edit cijena je za manuelca, al opet ispade jeftinije nego kod nas, edition 10 je tacan naziv
možda zato što kod nas ima carine 15% na uvoz
Ja koliko znam ne placa se carina na nova auta iz eu
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14082 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

dado_ wrote: 23/11/2022 10:48
mk ultra wrote: 23/11/2022 09:07

možda zato što kod nas ima carine 15% na uvoz
Ja koliko znam ne placa se carina na nova auta iz eu
ide ide, ne može niko eur1 da dobije
komponente proizvedene van EU, a trošak rada i robe preferencijalnog porijeka nije dovoljno visok da bi iznosio 40% vrijednosti finalnog proizvoda
unutar EU naravno, druga priča

veliki je broj roba, pogotovo elektrnonike, na kojoj može i pisati Made in Đermani, ali nemaš preferencijalno porijeklo
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#14083 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

mk ultra wrote: 23/11/2022 10:52
dado_ wrote: 23/11/2022 10:48
Ja koliko znam ne placa se carina na nova auta iz eu
ide ide, ne može niko eur1 da dobije
komponente proizvedene van EU, a trošak rada i robe preferencijalnog porijeka nije dovoljno visok da bi iznosio 40% vrijednosti finalnog proizvoda
unutar EU naravno, druga priča

veliki je broj roba, pogotovo elektrnonike, na kojoj može i pisati Made in Đermani, ali nemaš preferencijalno porijeklo
Meni je isporučen nov auto, uvezen prije koji mjesec, carina 0%.

Made in Spain.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23413
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14084 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Ocito ima dovoljno elemenata da bi se dobio EUR1 :D
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#14085 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

sime_cipol wrote: 23/11/2022 11:39 Ocito ima dovoljno elemenata da bi se dobio EUR1 :D
Ili je u Španiji skupa radna snaga.
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14086 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Kako god moras priznati da je zeznuto racunati na EUR1 kada proizvođač jednu isporuku moze uraditi sa EUR1 narednu ne...
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#14087 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Punac je, doduše u CG, prije pola godine dana kupio Jeepa Compass 1.6 JTD, nije platio carinu, samo PDV 21%.
Vjerujem da je isto i u BiH.

Made In Italy

Ja sam A3, preko firme iz Kiseljaka i relacije Njemačka - > Holandija izbjegao plaćanje carine u julu 2020. godine. Ali te finte više nema.
Last edited by ElRe on 23/11/2022 12:03, edited 1 time in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14088 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

ElRe wrote: 23/11/2022 11:52 Punac je, doduše u CG, prije pola godine dana kupio Jeepa Compass 1.6 JTD, nije platio carinu, samo PDV 21%.
Vjerujem da je isto i u BiH.

Made In Italy
Crna gora ima drugacije carinske stope, provjeri i to...
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#14089 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

mk ultra wrote: 23/11/2022 11:53

Crna gora ima drugacije carinske stope, provjeri i to...
Znam da oni ne priznaju Eur1 na polovna auta. Ide 5% carine.
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#14090 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Sad na SP igraju Njemačka i Japan pa da vidimo ko od forumaša će glasati za Njemačku a ko za Japan, obzirom na preference oko auta. :D
User avatar
B6Redhell
Posts: 7817
Joined: 25/12/2010 04:56

#14091 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Laplace wrote: 23/11/2022 14:11 Sad na SP igraju Njemačka i Japan pa da vidimo ko od forumaša će glasati za Njemačku a ko za Japan, obzirom na preference oko auta. :D
Jesi vidio kako u japanaca VTEC se ukljuci na kraju obrtaja. Odnosno u 80 min igre. I pretekoše :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14092 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

zar vi pratite te seljacke sportove ??
User avatar
B6Redhell
Posts: 7817
Joined: 25/12/2010 04:56

#14093 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

:D Ne zajebaji bitango Necemo kriket pratiti


Sporedna stvar se mora pratiti bar sledecih par sedmica.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14094 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

samo pratite ,to nije moj mainstream ...mora se samo umrijet :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14095 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

B6Redhell wrote: 23/11/2022 19:00
Laplace wrote: 23/11/2022 14:11 Sad na SP igraju Njemačka i Japan pa da vidimo ko od forumaša će glasati za Njemačku a ko za Japan, obzirom na preference oko auta. :D
Jesi vidio kako u japanaca VTEC se ukljuci na kraju obrtaja. Odnosno u 80 min igre. I pretekoše :lol:
:D :D
ticmaaa
Posts: 90
Joined: 07/04/2011 21:14

#14096 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ticmaaa »

sta mislite sta je bolje uzet?

AUDI A4 Quatro 2014.GOD Autom..S Line. 170 ks (27.950 KM)
https://www.olx.ba/artikal/49650045/aud ... ne-170-ks/

Problem plavog je, jer je farban. Crni presao duplo vise od plavog. 3x s line je

Audi A4 Quattro 130 kw full led 3 x s line nov nov (26.700 KM)
https://www.olx.ba/artikal/50484579/aud ... e-nov-nov/
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14097 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda je plavi presao vise od crnog :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#14098 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

postavi broj sasije plavog
ticmaaa
Posts: 90
Joined: 07/04/2011 21:14

#14099 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ticmaaa »

Provjeravan je na car vertical uvezen prije 2 godine imao 60 000 na satu.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14100 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Plavi nedavno dobro poskupio :D
Post Reply