Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#14076 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jos jedna zanimljiva stvar koju sam slucajno upratio, i u hr ima dosta slican audi a4 u ponudi pod nazivom edition one nesto. Malo drugacija konfiguracija, nema virtual kokpit ali ima sportska sjedista, ostalo manje vise isto, jeftiniji nego kod nas... u pravilu su auta dosta jeftinija kod nas nego u hr vec godinama, 239900 kuna odnosno 31859 evropskih, s tim da kod njih jos mozes dodavat od opreme sta hoces, vrijedi akcijska cijena, dok kod nas imam osjecaj kad bi rekao hocu druga sjedista da akcijska ne bi bila vazeca...
Edit cijena je za manuelca, al opet ispade jeftinije nego kod nas, edition 10 je tacan naziv
Edit cijena je za manuelca, al opet ispade jeftinije nego kod nas, edition 10 je tacan naziv
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#14077 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
možda zato što kod nas ima carine 15% na uvozdado_ wrote: ↑23/11/2022 08:17 Jos jedna zanimljiva stvar koju sam slucajno upratio, i u hr ima dosta slican audi a4 u ponudi pod nazivom edition one nesto. Malo drugacija konfiguracija, nema virtual kokpit ali ima sportska sjedista, ostalo manje vise isto, jeftiniji nego kod nas... u pravilu su auta dosta jeftinija kod nas nego u hr vec godinama, 239900 kuna odnosno 31859 evropskih, s tim da kod njih jos mozes dodavat od opreme sta hoces, vrijedi akcijska cijena, dok kod nas imam osjecaj kad bi rekao hocu druga sjedista da akcijska ne bi bila vazeca...
Edit cijena je za manuelca, al opet ispade jeftinije nego kod nas, edition 10 je tacan naziv
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#14078 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Izgleda da je doista dosao pogan vakat za kupovinu polovnog auta. Sinoc je jos jedan prodavac, ciji oglas na olxu pratim, podigao cijenu svog auta za 1000KM.
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#14080 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I ne treba da je ima. Ionako ja ne pušim a ovo je znak da bi i on trebap prestati. Mi, uhljebi, nemamo para za cigare.B6Redhell wrote: ↑22/11/2022 22:58 Jebiga. Nametanja sigurnosnih uredjaja i ekoloskih normi je dovela do toga da auta moraju imati radare, autonomno kocenje, 10 zracnih jastuka. 5 kamera. Intel procesore. Abs, srs, dtc, bulšit, i bruku ostalih stvari kao osnovna oprema. A pri tome da se ne kvare,ne izbacuju stetne gasove. da su lahka i malo trose. I opet mehmed popizdio nea pepeljare…![]()
![]()
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#14081 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja koliko znam ne placa se carina na nova auta iz eumk ultra wrote: ↑23/11/2022 09:07možda zato što kod nas ima carine 15% na uvozdado_ wrote: ↑23/11/2022 08:17 Jos jedna zanimljiva stvar koju sam slucajno upratio, i u hr ima dosta slican audi a4 u ponudi pod nazivom edition one nesto. Malo drugacija konfiguracija, nema virtual kokpit ali ima sportska sjedista, ostalo manje vise isto, jeftiniji nego kod nas... u pravilu su auta dosta jeftinija kod nas nego u hr vec godinama, 239900 kuna odnosno 31859 evropskih, s tim da kod njih jos mozes dodavat od opreme sta hoces, vrijedi akcijska cijena, dok kod nas imam osjecaj kad bi rekao hocu druga sjedista da akcijska ne bi bila vazeca...
Edit cijena je za manuelca, al opet ispade jeftinije nego kod nas, edition 10 je tacan naziv
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#14082 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ide ide, ne može niko eur1 da dobije
komponente proizvedene van EU, a trošak rada i robe preferencijalnog porijeka nije dovoljno visok da bi iznosio 40% vrijednosti finalnog proizvoda
unutar EU naravno, druga priča
veliki je broj roba, pogotovo elektrnonike, na kojoj može i pisati Made in Đermani, ali nemaš preferencijalno porijeklo
-
Seawolf
- Posts: 9166
- Joined: 14/06/2012 22:59
#14083 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni je isporučen nov auto, uvezen prije koji mjesec, carina 0%.mk ultra wrote: ↑23/11/2022 10:52ide ide, ne može niko eur1 da dobije
komponente proizvedene van EU, a trošak rada i robe preferencijalnog porijeka nije dovoljno visok da bi iznosio 40% vrijednosti finalnog proizvoda
unutar EU naravno, druga priča
veliki je broj roba, pogotovo elektrnonike, na kojoj može i pisati Made in Đermani, ali nemaš preferencijalno porijeklo
Made in Spain.
- sime_cipol
- Posts: 23413
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#14084 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ocito ima dovoljno elemenata da bi se dobio EUR1 
-
Seawolf
- Posts: 9166
- Joined: 14/06/2012 22:59
#14085 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ili je u Španiji skupa radna snaga.
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#14086 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kako god moras priznati da je zeznuto racunati na EUR1 kada proizvođač jednu isporuku moze uraditi sa EUR1 narednu ne...
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#14087 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Punac je, doduše u CG, prije pola godine dana kupio Jeepa Compass 1.6 JTD, nije platio carinu, samo PDV 21%.
Vjerujem da je isto i u BiH.
Made In Italy
Ja sam A3, preko firme iz Kiseljaka i relacije Njemačka - > Holandija izbjegao plaćanje carine u julu 2020. godine. Ali te finte više nema.
Vjerujem da je isto i u BiH.
Made In Italy
Ja sam A3, preko firme iz Kiseljaka i relacije Njemačka - > Holandija izbjegao plaćanje carine u julu 2020. godine. Ali te finte više nema.
Last edited by ElRe on 23/11/2022 12:03, edited 1 time in total.
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#14090 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sad na SP igraju Njemačka i Japan pa da vidimo ko od forumaša će glasati za Njemačku a ko za Japan, obzirom na preference oko auta. 
- B6Redhell
- Posts: 7817
- Joined: 25/12/2010 04:56
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#14092 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
zar vi pratite te seljacke sportove ??
- B6Redhell
- Posts: 7817
- Joined: 25/12/2010 04:56
#14093 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sporedna stvar se mora pratiti bar sledecih par sedmica.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#14094 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
samo pratite ,to nije moj mainstream ...mora se samo umrijet 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
ticmaaa
- Posts: 90
- Joined: 07/04/2011 21:14
#14096 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sta mislite sta je bolje uzet?
AUDI A4 Quatro 2014.GOD Autom..S Line. 170 ks (27.950 KM)
https://www.olx.ba/artikal/49650045/aud ... ne-170-ks/
Problem plavog je, jer je farban. Crni presao duplo vise od plavog. 3x s line je
Audi A4 Quattro 130 kw full led 3 x s line nov nov (26.700 KM)
https://www.olx.ba/artikal/50484579/aud ... e-nov-nov/
AUDI A4 Quatro 2014.GOD Autom..S Line. 170 ks (27.950 KM)
https://www.olx.ba/artikal/49650045/aud ... ne-170-ks/
Problem plavog je, jer je farban. Crni presao duplo vise od plavog. 3x s line je
Audi A4 Quattro 130 kw full led 3 x s line nov nov (26.700 KM)
https://www.olx.ba/artikal/50484579/aud ... e-nov-nov/
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#14097 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
mozda je plavi presao vise od crnog 
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#14098 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
postavi broj sasije plavog
-
ticmaaa
- Posts: 90
- Joined: 07/04/2011 21:14
#14099 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Provjeravan je na car vertical uvezen prije 2 godine imao 60 000 na satu.
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#14100 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Plavi nedavno dobro poskupio 
