Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#60476 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Jebo im Dodik mater.

Ne kontam te glupane. Ej, gledaš kako Dodik 4 godine minira sve i ti opet isto. :-)
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60477 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

dr_Evil wrote: 22/11/2022 12:28
Vaya wrote: 22/11/2022 12:21

Jucer smo pisali o tome ovdje i matematiku potvrdili po milioniti put... sa samo malo sloge, to je se moglo odraditi, ne sada - nego u svim prethodnim ciklusima... Uopce nije neizvedivo da se obezbjedi 6-i Hrvat iz SBK, cak sta vise, samo uz malo dobre koordinacije se moglo izvest...

Naravno, SDA ukrala proteste...ukrala izbore, ukrala vlast, ukrala Hayat, ukrala milijarde, ukrala Jakuba i Silju u TK, ukrala Islamsku zajednicu...eto nece SDA vise krasti...vidjet cemo na sta ce izaci...

Ovaj tvoj zadnji post je upravo najbolji primjer i tacno se uklapas u opis profila prosjecnog Bosnjaka/Bosanca, jer ja jebem mater citavoj pro-BiH politickoj sceni jer su sitne male duse, a ti kao predstavnik jednog od njih, branis svoju ekipu i napadas drugu, jer su se oni obratili na protestima...

Uredu je...
Svi tvoji postovi mirisu na ono sta El-Bake pokusava zadnjih godinu. A sta tacno el Bake pokusava, pa ono sta je Covic uradio i ono sta je Dodik uradio. Ukinuti pluralizam, slobodu misljenja i sve staviti pod neku organizaciju gdje bi sve ostale stranke bile samo privjesak nesto kao HNS.

Nije Bake rekao, evo mi deremo drzavu 30 godina u ime drzave, domovine, vjere i nacije pravimo grande koaliciju, mi necemo uzimati stolice i podrzavamo novu vlast. Napravimo tih 6 Hrvata, i spasimo drzavu.

Ne, naprotiv uvijek je ista prica. Pravimo koaliciju na nivou Srebrenice, SDA daje kandidata vi morate podrzati, ko ne podrzi izdajnik. Sad zamijeni Srebrenicu sa Mostar, RS ili sta ti oku prija, i uvijek ista prica.

Grande koalicija gdje je SDA prva i zadnja. A kad to odbiju onda kaze, prvo cemo vas pobijedit pa natjerat da radite sa nama(citaj za nas).

Sad svi mi trebamo biti glupi i reci hajdemo u grande koaliciju gdje je Bake prvi. A DOdik ga uigrano spasava pricama o "muslimani tamo nesto". Sto da ne, oni su koalicija uvijek bili i bit ce.
Napravi se Pokret za drzavu...i stavi ruku na srce, u tom citavom procesu SDA infrastruktura realno odradi 90% posla i povecaju rezultat za 50% u odnosu na prosle izbore... U odnosu na 2018, imaju 2 vise zastupnika...od tih pet u NSRS, 2 iz SDP, 1 iz DF, 1 iz stranke koja je okrenula ledja SDA i gledaj cuda, samo jedan iz SDA - Jel se moze napraviti zajednicki i da napravi iskorak i da bude bolji rezultat? - Naravno da moze...
Sta je NiP sprijecavalo, da na jednu od 9 listi za NSRS, tamo gdje su najjaci stavi jednog svog za zajednicku listu, pa da Pokret za Drzavu sada u NSRS ima 6 umjesto 5...

Sto sad ne sjednu da se dogovore da naprave i pocnu se zajedno pripremati za lokalne izbore, pa opet za izbore 2026...pa da 2026 zajednicka lista ima 8 u NSRS...

Ali ne mogu sitne duse, dalje od svog nosa, ega i dzepa...

P.S. Jeste, to je zakljucak citave moje price, ja vrtim Bakirov narativ...

Hajd ti idi i gledaj gdje mozete jos kojeg SDA-ovog zastupnika iz kantonalnih skupstina da uzmete...
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#60478 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Student_u_Ostavci wrote: 22/11/2022 12:39 Jebo im Dodik mater.

Ne kontam te glupane. Ej, gledaš kako Dodik 4 godine minira sve i ti opet isto. :-)
Čuj ne kontaš?

Ponavljaj za mnom:

SDA će prodati sve za pare i fotelje.
Zašuškao Mile sa parama i foteljama, sasvim dovoljno za prosječne SDAovce.

Trubimo to ovdje, iznosimo dokaze, najavimo da će to uraditi, i na kraju se čudite.

A da , možda, možda, fakat mi ne govorimo istinu? Jel to ikaaaaako moguće?
doktor78
Posts: 3940
Joined: 14/09/2006 11:02

#60479 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by doktor78 »

Vojin odradio posao. Sad može da se vrati u SNSD.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60480 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

seksi_ideje wrote: 22/11/2022 12:34 Stvarno je fascinantno kako neki traze krivca zasto eto, Bosnjaci osim clana predsjednistva, nisu uspijeli Hrvatima suknut i sest delegata u DN.

A onda zaljenje kada su Bosnjaci zakinuti i nemaju sansu da politicki dominiraju nad Hrvatima.

Istovremeno, Berina Fejzic iz BPK ide kao Hrvatica u DN. Staro hrvatsko ime :lol:
Apsolutno mi nije krajni cilj da ja tih 6 delegata zloupotrijebim i da sastavljam vlast koja bi gurala van vlasti HDZ, ako je 60%-70% Hrvata glasalo za HDZ ili za bilo koju drugu stranku, to bi bio samo instrument osiguranja...a takve stvari moras imati kada preko puta sebe i za "partnera u koaliciji" imati separitisticku UZP organizaciju kao sto je SDP...

Jeste li dobili 60% glasova Hrvata - jeste...jel vas zato treba gurati po strani i HDZ kao stranku i Hrvate kao vase glasace - naravno da ne treba...medjutim, s obzirom da nam je uveliko poznat vas nacin djelovanja i rada protiv drzave, samo imajte na umu da ima nacina da vlast funkcionise i bez vas... Ukoliko se bude radilo nesto kontra opceg interesa drzave - mjenica u formi od 6 delegata ce biti aktivirana, a ako se budemo fino igrali - sve ce biti uredu...

Ali to je sve moglo do 02.10.2022. Od tog datuma, pa na dalje u buducnosti...ono sto kaze trokut Vitez-Mostar-Grude, to ce ti biti tapija...
Last edited by Vaya on 22/11/2022 12:53, edited 2 times in total.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60481 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Vaya wrote: 22/11/2022 12:40
Napravi se Pokret za drzavu...i stavi ruku na srce, u tom citavom procesu SDA infrastruktura realno odradi 90% posla i povecaju rezultat za 50% u odnosu na prosle izbore... U odnosu na 2018, imaju 2 vise zastupnika...od tih pet u NSRS, 2 iz SDP, 1 iz DF, 1 iz stranke koja je okrenula ledja SDA i gledaj cuda, samo jedan iz SDA - Jel se moze napraviti zajednicki i da napravi iskorak i da bude bolji rezultat? - Naravno da moze...
Sta je NiP sprijecavalo, da na jednu od 9 listi za NSRS, tamo gdje su najjaci stavi jednog svog za zajednicku listu, pa da Pokret za Drzavu sada u NSRS ima 6 umjesto 5...

Sto sad ne sjednu da se dogovore da naprave i pocnu se zajedno pripremati za lokalne izbore, pa opet za izbore 2026...pa da 2026 zajednicka lista ima 8 u NSRS...

Ali ne mogu sitne duse, dalje od svog nosa, ega i dzepa...

P.S. Jeste, to je zakljucak citave moje price, ja vrtim Bakirov narativ...
Hajd ti idi i gledaj gdje mozete jos kojeg SDA-ovog zastupnika iz kantonalnih skupstina da uzmete...
A mislis na ono kad PDA predje u SDA?

Neka mashAllah.

Poslije rezultata CIK-a za potpredsjednika u RS-u jasno je meni ko dan kako su se stolice podijelile, sta je magla, a sta ne.

Pa bolan svima je jasno da je Mijatovic SDA i SNSD kandidat. Puno mi je SDA bila merhametli tu kod raspodjele kandidata u NSRS. Da vidimo Mijatovic SDA/SNDS, DF to je SDA, znaci SDA ima 3 sigurna od 5. I njihova se najvise pita ovdje i dalje.

Ovo dvoje ostalih stvarno ne znam ko su, pardoniram.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#60482 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

palermo wrote: 21/11/2022 23:34
dale cooper wrote: 21/11/2022 23:32

Bojim se da se sada teško može više dizati cijena. To je nešto na šta se ranije trebalo misliti. Pozicija nam je devalvirana opštom kurcoboljom
u zadnjih 27 godina.
Shvatio sam. SDA.

Bogati, je li to mantra koja će nas pratiti idućih dvadeset godina.....univerzalni odgovor na sva pitanja, svojevrsni perpetum mobile
Pa dvadeset zasigurno ne ali u iduce 4 godine zasigurno. Bilo kakva kritika vlasti ce se docekati na "SDA, kme kme". Sa tim se moramo pomiriti. Ali ne moramo odgovarati na provokacije Kme-Kme frakcije pa cak ni onda kad u svom postu zaborave ono "kme, kme". Ti cim odgovoris na njihov post oni su cilj postigli. Ali budi siguran da veliki broj oni koji prate ovu diskusiju nisu budale za koji ih drzi Kme-Kme frakcija. Duge su 4 godine nema smisla gubiti zivce odmah na pocetku.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28432
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#60483 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

seksi_ideje wrote: 22/11/2022 12:34 Stvarno je fascinantno kako neki traze krivca zasto eto, Bosnjaci osim clana predsjednistva, nisu uspijeli Hrvatima suknut i sest delegata u DN.

A onda zaljenje kada su Bosnjaci zakinuti i nemaju sansu da politicki dominiraju nad Hrvatima.

Istovremeno, Berina Fejzic iz BPK ide kao Hrvatica u DN. Staro hrvatsko ime :lol:
Berina ima pasos i drzavljanstvo Hrvatske kao i njen otac. To samo odabrani od strane HDZa i samo katolici su Hrvati tj Hrvatice?
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60484 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

A_A_AKCIJA wrote: 22/11/2022 12:32 :P
Vaya wrote: 22/11/2022 12:21 Uopce nije neizvedivo da se obezbjedi 6-i Hrvat iz SBK
Samo mi se namještaš na penal.

SDA je u SBK izglasala tog šestog člana HDZ, umjesto SDP. Na prošlim izborima.

Da, SDA je izradila. Koliko god ti to paralo uši, jeste. Gola i bolna istina. Šta sad treba da prešutim to zbog jedinstva?

I pokrali su sve što su naveo, plus i više od toga.
Nevjerovatno kako se elegantno pokušava preći preko svega toga i tražiti problem negdje drugdje.

Jarane, to je najveći problem. Konstantno varaju, kradu, prodaju, spletkare, a vi uporno, ma dobro to, što nismo jedinstveni.

Nema ujedinjenja sa lopovima i izdajicama.
Poprilicno pratim politicku scenu u BiH i ovog se zaista ne sjecam...ukoliko jeste istina, onda naravno da je SDA izdajnik u tom svemu i naravno da im treba jebati mater, kao i za milion drugih stvari sto su sjebali...

Ali ja se zaista ne sjecam toga da su to uradili u SBK...imas li neki clanak ili nesto?

Mislim, i da su to uradili, ne bi me nista zacudilo, jer je to u sustini SDA...Oni se globalno najbolje uklapaju u opis glupih i potkupljivih Bosnjaka/Bosanaca...
statixx
Posts: 9819
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#60485 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by statixx »

Bezveze kukate, vratice ih HDZ u igru i dobro uhodane kriminalne sheme cim nadju alternativu DF-u. Rumenko nije ispunio ocekivanja, podbacio s brojem mandata, ali naci ce se na kraju neka zamjena. :D
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#60486 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Vaya wrote: 21/11/2022 23:59
Spoiler
Show
zabit_mehmedov wrote: 21/11/2022 23:48

zasto, bas je lijep program, kako fino i kulturno se pravi vlast na osnovu dokumenta u kojem na pocetku fino i jasno poziva na jacanje drzave i suvereniteta, daje se znacaj ljudima i gradjanima...

javni je plan i program na koji se osmorka uvijek moze pozvati ako se hdz zaobada u blokiranje i uslovljavanje, bez obzira sto ne mora znaciti da ce s e teci po lojuu realizaciji programa, i sto on mozda ispane samo neka formalnost, ipak je lijepo sto postoji neki dokument u kojem su se svi potpisnici obavezali za nesto, iako tu nema nikakve formalno-pravne obaveze, al moze se ako zatreba prozivati neko da krsi to i to

U nastavku prenosimo sadržaj sporazuma:

Snažeći suverenost, teritorijalni i institucionalni integritet Bosne i Hercegovine, Zagovarajući uspostavu pravednog društva jednakopravnih ljudi u Bosni i Hercegovini, neovisno o njihovom etničkom, nacionalnom, vjerskom, političkom i svakom drugom identitetu ili uvjerenju,

Podupirući ustavnu obavezu ostvarenja pune jednakopravnosti tri konstitutivna naroda i svih ostalih građana Bosne i Hercegovine,

Pozivajući na žurno uklanjanje svih oblika diskriminacije svakoga stanovnika Bosne i Hercegovine, Opredjeljujući se za jačanje vladavine prava i pravne sigurnosti u skladu s europskom pravnom stečevinom, Vodeći se ciljem punopravnoga članstva u Europskoj uniji i članstva u Sjevernoatlantskom savezu (NATO),

Naglašavajući nužnost žurne uspostave vlasti u Bosni i Hercegovini, Federaciji Bosne i Hercegovine te kantonima/županijama, s političkim subjektima i predstavnicima koji su dobili povjerenje,

Ističući nužnost stvaranja konstruktivnoga ozračja saradnje za stabilnost i otklanjanje svih ugroza za funkcionisanje vlasti na svim razinama u Bosne i Hercegovine, Okupljeni oko ideje savremene, sigurne, napredne Bosne i Hercegovine nudimo svim stanovnicima jasnu viziju i put ka kreiranju pozitivnih promjena,

Vođeni načelima zakonitog, profesionalnog, etičkog i transparentnog upravljanja javnim dobrom i procesima, fokusirajući se na politiku koja nudi adekvatne odgovore na probleme i potrebe stanovništva, posebno u vremenu krize, te na konkretne mjere za poboljšanje socijalnog i ekonomskog stanja stanovnika, jačanje nezavisnosti u ključnim oblastima i poboljšanje demografskog stanja u Bosni i Hercegovini...
Ja imam zamjerku Osmorki, sto nisu bili makar toliko kreativni, pa da ubace makar jednu svoju tacku - nego im sporazum izgleda kao svaki prethodni koalicioni sporazum koje su potpisale HDZ i SDA...

Dino vec 15 dana najavljuje sporazum izmedju Osmorke i HDZ-a koji ce biti nesto nevidjeno, a sporazum obicni SDA&HDZ plagijat...
Imaju oni orginal ugovora i od SDA i ovo su uspijeli naci kao nesto "nikad do sada vidjeno".
Anquilla wrote: 21/11/2022 18:44 Ima li razlike, jesu li svi isti?

SDA:
Image

Bez SDA:
Image
Zbog cega se boje objaviti citav ugovor da ga javnost moze uporediti sa ovin "nikad vidjenim"? Ne znam. Mozda sto u SDA-ugovoru nema neustavne rijeci "zupanije" ili mozda ima?
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#60487 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Student_u_Ostavci wrote: 22/11/2022 12:39 Jebo im Dodik mater.

Ne kontam te glupane. Ej, gledaš kako Dodik 4 godine minira sve i ti opet isto. :-)
Ne budi naivan da sda i df ako budu uveli tog dodikovog cetvrtog to rade radi njega nego iskljucivo radi sebe, jebe se njima za drzavu, oni mogu da plivaju samo na mrznji i krizi
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60488 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

plavi_E wrote: 22/11/2022 13:03
Ima li razlike, jesu li svi isti?

SDA:
Image

Bez SDA:
Image


Zbog cega se boje objaviti citav ugovor da ga javnost moze uporediti sa ovin "nikad vidjenim"? Ne znam. Mozda sto u SDA-ugovoru nema neustavne rijeci "zupanije" ili mozda ima?

Eh moj plavi, ta dva texta su nebo i zemlja, de procitaj jos jednom. Jedan se poziva na konstitutivne narode(one sta roncas na njih) drugi na sve gradjane(one kad drzis transparent protiv schmita) bez obzira na porijeklo.

Ja ne znam da ce mu Covic ovo potpisati, ali super bi bilo da hoce!
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#60489 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Pa sto mu nebi potpisao. Radi se o tome da ce oni to zagovarati. Ali nisu li konstitutivni + ostali + gradjani = svi oni koji zive u BiH? Ko je izostavljen?
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60490 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Student_u_Ostavci wrote: 22/11/2022 12:39 Jebo im Dodik mater.

Ne kontam te glupane. Ej, gledaš kako Dodik 4 godine minira sve i ti opet isto. :-)
Na stranu sva zajebancija, ja zaista ne spadam u grupu onih gorljivih zagovornika da ako opozicija ne bude imala 2, da ce BiH nestati, ali s obzirom da znas kako izgleda kada Dodik ima 4 - nije mi jasno da ce to ponavljati. Evo da to radis i za taj komad vlasti, simpatican je onako taj iskorak da bas imas autenticnog Bosnjaka u vladi RS-a, ali si i tog svjestan da ce te Dodik prvom prilikom nabiti nogom i iz vlade, kao i iz rukovodstva NSRS...Tako da ako bude tako, to mi nije jasan potez Pokreta za drzavu...

I drugo pitanje... Ovo mi nije jasno, a to je ta matematika za tog posljednjeg Srbina u DN BiH. Znaci u ovom trenutku i opozicija i SNSD imaju po 11 glasova, da bi izabrali delegata, treba im 14 glasova, a ako svih 5 iz PzD glasaju za Vojina, tamo rezultat opet ostaje 11:11, kako je to onda zagarantovano da ce SNSD dobiti cetvrtog? Ako ostaje nerijeseno, zar ne ide neki zrijeb ili kako ide procedura u tom trenutku? Sta se desava ako rezultat bude na primjer 13:11 za nekog zastupnika?
Last edited by Vaya on 22/11/2022 13:19, edited 1 time in total.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60491 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

plavi_E wrote: 22/11/2022 13:13 Pa sto mu nebi potpisao. Radi se o tome da ce oni to zagovarati. Ali nisu li konstitutivni + ostali + gradjani = svi oni koji zive u BiH? Ko je izostavljen?
U prvom slucaju drzava vuce suverenitet iz naroda, tj. BiH je federacija naroda. Onda nemas bosanskohercegovacku naciju.

Pisali smo o tome more tekstova ovdje. Kao sto onaj gospodin hrasno38 postavi sliku trojke i covica obucene kao fratre, a na engleskom sam sebi napravio autogol.

U finesama je smrt, zato ja nikad ne bih mogao biti advokat, nemam smisla za iste. Jedan zarez i nemas Palestine, jel tako ono bjase?
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#60492 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saale »

Sve su prilike da će pokret za državu isporučiti Dodiku 4 delegata :lol: :lol: :lol:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#60493 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Vaya wrote: 22/11/2022 13:14
Student_u_Ostavci wrote: 22/11/2022 12:39 Jebo im Dodik mater.

Ne kontam te glupane. Ej, gledaš kako Dodik 4 godine minira sve i ti opet isto. :-)
Na stranu sva zajebancija, ja zaista ne spadam u grupu onih gorljivih zagovornika da ako opozicija ne bude imala 2, da ce BiH nestati, ali s obzirom da znas kako izgleda kada Dodik ima 4 - nije mi jasno da ce to ponavljati. Evo da to radis i za taj komad vlasti, simpatican je onako taj iskorak da bas imas autenticnog Bosnjaka u vladi RS-a, ali si i tog svjestan da ce te Dodik prvom prilikom nabiti nogom i iz vlade, kao i iz rukovodstva NSRS...Tako da ako bude tako, to mi nije jasan potez Pokreta za drzavu...

I drugo pitanje... Ovo mi nije jasno, a to je ta matematika za tog posljednjeg Srbina u DN BiH. Znaci u ovom trenutku i opozicija i SNSD imaju po 11 glasova, da bi izabrali delegata, treba im 14 glasova, a ako svih 5 iz PzD glasaju za Vojina, tamo rezultat opet ostaje 11:11, kako je to onda zagarantovano da ce SNSD dobiti cetvrtog? Ako ostaje nerijeseno, zar ne ide neki zrijeb ili kako ide procedura u tom trenutku?
Pdp ima 8, vukan 2, sds 14+1. Imaju 11 za drugog skupa, potrebno jos 3 glasa za drugog delegata.

Odgovoricu i na ovo prvo malo kasnije, samo ne slusaj sta supljator a a akcija pise, vecina je spin, laz ili neznanje.
DonieBrasco
Posts: 20092
Joined: 31/08/2016 16:09

#60494 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Ured EU u Sarajevu: Žao nam je što BiH nije osudila upotrebu sile nad ženama i djecom u Iranu


https://www.klix.ba/vijesti/bih/ured-eu ... /221122075
A ko je glasao protiv ovoga ko se nije usaglasio, sta seru ovi stranci, ko je dao SAGLASNOST da se glasa neutralno ?

Pitam opet sta seru stranci kad znaju oni bolje od nas da su to HDZ i SNSD.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60495 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Vaya wrote: 22/11/2022 13:14

Na stranu sva zajebancija, ja zaista ne spadam u grupu onih gorljivih zagovornika da ako opozicija ne bude imala 2, da ce BiH nestati, ali s obzirom da znas kako izgleda kada Dodik ima 4 - nije mi jasno da ce to ponavljati. Evo da to radis i za taj komad vlasti, simpatican je onako taj iskorak da bas imas autenticnog Bosnjaka u vladi RS-a, ali si i tog svjestan da ce te Dodik prvom prilikom nabiti nogom i iz vlade, kao i iz rukovodstva NSRS...Tako da ako bude tako, to mi nije jasan potez Pokreta za drzavu...

Treba ih sve postrojit iz svih stranaka i samarat danima ako daju Dodiku 4 ruke, a hoce. Nema tu apsolutno nikakvoh opravdanja.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#60496 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Roccohljup »

dr_Evil wrote: 22/11/2022 13:27
Vaya wrote: 22/11/2022 13:14

Na stranu sva zajebancija, ja zaista ne spadam u grupu onih gorljivih zagovornika da ako opozicija ne bude imala 2, da ce BiH nestati, ali s obzirom da znas kako izgleda kada Dodik ima 4 - nije mi jasno da ce to ponavljati. Evo da to radis i za taj komad vlasti, simpatican je onako taj iskorak da bas imas autenticnog Bosnjaka u vladi RS-a, ali si i tog svjestan da ce te Dodik prvom prilikom nabiti nogom i iz vlade, kao i iz rukovodstva NSRS...Tako da ako bude tako, to mi nije jasan potez Pokreta za drzavu...

Treba ih sve postrojit iz svih stranaka i samarat danima ako daju Dodiku 4 ruke, a hoce. Nema tu apsolutno nikakvoh opravdanja.
kažu na raportu da je pao dogovor sa dodikom uz zamjenu za mjesto potpredsjednika nsrs i jedno ministartsvo u vladi.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60497 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

DonieBrasco wrote: 22/11/2022 13:23
Ured EU u Sarajevu: Žao nam je što BiH nije osudila upotrebu sile nad ženama i djecom u Iranu


https://www.klix.ba/vijesti/bih/ured-eu ... /221122075
A ko je glasao protiv ovoga ko se nije usaglasio, sta seru ovi stranci, ko je dao SAGLASNOST da se glasa neutralno ?

Pitam opet sta seru stranci kad znaju oni bolje od nas da su to HDZ i SNSD.
Da, da.. inace je do sada bilo vazno sta kaze HDZ i SNSD, recimo kad se osudjivala Rusija. Kad su do sad glasali bez pitanja, mogli su i sad nastavit pa nek se Dodo ljuti.

Za Iran svasta reci, ali u ratu su pomogli.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#60498 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

@dr_Evil

Nisam ni ja advokat niti bi mogao biti. Ali tezina izjave sa "zagovarajuci" je u rangu "jeduci cevape". Nece se mjenjati ustav na osnovu ove stavke. A posto su sad priznali da imaju i ono sto je SDA potpisala prosli put nek ga stav cijelog pa nek javnost svojim ocima vidi to "do sad nevidjeno"

Ti rece da vjerujes da u "SDP ima stare garde" i meni je ta stara garda nada. Vjerujem da na pertijskim sastancima mnogi pitaju Niksica "Druze Niksicu zbog cega bi postavljac tramvajske pruge iz sarajevske zupanije trebao biti premijer a ti ne?". Pogotovo sto je Niksic bio Premijer i imao odlicne rezultate i onda je SDA svojim mafijaskim metodama oborila vladu jer su se prepali da rezultati ne budu predobri i da ih SDP ne pomete na sljedecim izborima.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60499 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Str0nz wrote: 22/11/2022 13:22
Vaya wrote: 22/11/2022 13:14

Na stranu sva zajebancija, ja zaista ne spadam u grupu onih gorljivih zagovornika da ako opozicija ne bude imala 2, da ce BiH nestati, ali s obzirom da znas kako izgleda kada Dodik ima 4 - nije mi jasno da ce to ponavljati. Evo da to radis i za taj komad vlasti, simpatican je onako taj iskorak da bas imas autenticnog Bosnjaka u vladi RS-a, ali si i tog svjestan da ce te Dodik prvom prilikom nabiti nogom i iz vlade, kao i iz rukovodstva NSRS...Tako da ako bude tako, to mi nije jasan potez Pokreta za drzavu...

I drugo pitanje... Ovo mi nije jasno, a to je ta matematika za tog posljednjeg Srbina u DN BiH. Znaci u ovom trenutku i opozicija i SNSD imaju po 11 glasova, da bi izabrali delegata, treba im 14 glasova, a ako svih 5 iz PzD glasaju za Vojina, tamo rezultat opet ostaje 11:11, kako je to onda zagarantovano da ce SNSD dobiti cetvrtog? Ako ostaje nerijeseno, zar ne ide neki zrijeb ili kako ide procedura u tom trenutku?
Pdp ima 8, vukan 2, sds 14+1. Imaju 11 za drugog skupa, potrebno jos 3 glasa za drugog delegata.

Odgovoricu i na ovo prvo malo kasnije, samo ne slusaj sta supljator a a akcija pise, vecina je spin, laz ili neznanje.
Vidi, uopce ne padam na taj narativ da ce biti nesto aman - zaman bolje ukoliko umjesto 4 SNSD, imas 2 SDS i ja sam definitivno za to da se maksimalno proba pritisnuti opozicija da podrze Mijatovica, medjutim posto su oni autenticni cetnici, Srbuj makar i slamu jeo - nece oni podrzati Vojina. Meni samo ovdje na zivce strasno ide prica ljudi koji mi za dokaz o sistemu rada parlamenta BiH stavljaju cetnik Vukanovica, tj. ako ja izglasam nekog njihovih da ce oni meni drzavu braniti od Dodika...ali ne treba covjek dusu grijesiti...s obzirom da znas kako je izgledalo prosle 4 godine sa 4 Dodikova, mislim da bi se nazalost opet Bosnjaci trebali voditi onom da se izabere makar i prividno manje zlo, te da se podrzi opozicija u konacnici, bez obzira koliko im ministarstava bude dao Dodik u Vladi RS...I s tim si svjestan toga da postoji velika mogucnost da te tu nece biti nakon godine dana...

Molim te pojasni matematiku, ako svi PzD glasaju za Vojina i rezultat i dalje bude izmedju ove dvojice 11:11, kako to znaci da onda ulazi Dodikov?

P.S. Nemoj tako prema kolegama, ako se ne slazemo u nekim stvarima, ne znaci da se trebamo pljuvati...opet zelim da vjerujem da ovo vecina sto nas pise ovdje, prvenstveno zele dobro ovoj drzavi, samo da taj put vidimo na drugaciji nacin i da ako neko pripada nekoj stranci, taj mu stranacki interes je ipak na drugom mjestu... :)

Osim @sajber87...on je NiP-ovac sa dna kace i samo ceka da vidi sta ce Dinu zapast u ovoj koaliciji... :D
Halali druze @sajber87, moramo se malo sukat... :lol:
Last edited by Vaya on 22/11/2022 13:41, edited 1 time in total.
seksi_ideje
Posts: 1261
Joined: 29/07/2022 15:43

#60500 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seksi_ideje »

Sanjarko wrote: 22/11/2022 12:55
seksi_ideje wrote: 22/11/2022 12:34 Stvarno je fascinantno kako neki traze krivca zasto eto, Bosnjaci osim clana predsjednistva, nisu uspijeli Hrvatima suknut i sest delegata u DN.

A onda zaljenje kada su Bosnjaci zakinuti i nemaju sansu da politicki dominiraju nad Hrvatima.

Istovremeno, Berina Fejzic iz BPK ide kao Hrvatica u DN. Staro hrvatsko ime :lol:
Berina ima pasos i drzavljanstvo Hrvatske kao i njen otac. To samo odabrani od strane HDZa i samo katolici su Hrvati tj Hrvatice?
Evo, imam i ja. Jesam li sada Hrvat po nacionalnosti?
Locked