Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#14051 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 22/11/2022 07:56 Opel nikad bolji nije bio... :mrgreen:
I nikad veći izbor modela i motorizacija.

Možeš birati koji god hoćeš motor, pod uslovom da je trocilindraš od litra i dvije dece.
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#14052 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Optimist wrote: 22/11/2022 07:40
Seawolf wrote: 22/11/2022 00:33
Ne valja 1.4 TSI, treba biti 1.5 TSI.
Ako sam dobro upratio, 1.4TSI sa 140ks nije valjao, a ovaj od 150ks je dobar?
Od gledanja snage, relevantnija ti je provjera radne zapremine.

Stari je imao radnu zapreminu od 1.390 cm³, a novi(ji) ima radnu zapreminu od 1.395 cm³.
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14053 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

:thumbup:
User avatar
permanentan
Posts: 493
Joined: 30/01/2008 14:11

#14054 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by permanentan »

Kod ovih konkretno je 1395 zapremina, 110kW.
Po licnom iskustvu stedljiviji od 1.5 tsi motora.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14055 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Seawolf wrote: 22/11/2022 08:00
konektovan wrote: 22/11/2022 07:56 Opel nikad bolji nije bio... :mrgreen:
I nikad veći izbor modela i motorizacija.

Možeš birati koji god hoćeš motor, pod uslovom da je trocilindraš od litra i dvije dece.
Tuzna istina
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#14056 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

Kod mene je 1395ccm, a 103kw, ne znam sad jel valja il ne valja :mrgreen:
Ove oktavije se cine kao dobra ponuda u odnosu na trenutne cijene kakve su, mislim da je neki fol sa euro normom kao kod onih altea sto su bile prije par godina... navodno, u eu se moze prodavati eu6d norma, a ovi su motori euro6b ili c, i prodaju se kod nas, srbija, uglavnom zemlje van eu, navodno za egipatsko trziste namijenjene neka me neko upuceniji ispravi. Za mjenjac nemam pojma, nisam imao susreta s tim aisin... a onaj a4 mi je vrh ponuda trenutno, cijena malo opremljenijeg golfa...
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#14057 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Gledam kod tih novih salonskih akcijskih modela Audija, svi imaju osnovna sjedišta. Pa čak i kod jednog A3 koji nije akcijski koji košta ogromnih 80 hiljada KM s obzirom da ima početnu motorizaciju i on ima osnovna sjedišta. Ostalo više manje od opreme imaju, posebno se tu ističu njihova nova svjetla, osim motorizacije koja je iz početne ponude. Znači, ta sjedišta nisu čemu a ona su jedna od najvažnih stvari da bi se osjećao normalno i ugodno u autu. Kad pogledaš cijne i ta sjedišta, zapitaš se šta je fazon, pa nisu neka malo bolja sjedišta danas u autima nešto aman zaman luksuz da nisu mogli sastaviti neki akcijski model sa sjedištima iz nekog srednjeg paketa opreme. Ova sjedišta vani idu u službenjake, rente, ili ovakve modele. Većinom se sjedišta posebno kontaju šta kako kod odabira pri kupovini a ovdje izgleda da to niko ne gleda.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#14058 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

:thumbup: :lol:

80 milja i sjedis na drvenoj klupi al‘ zato 4 kruga :zoka:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14059 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Bitnije su LEDice, pa makar i one nepomične najobičnije.
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#14060 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

artur morgan wrote: 22/11/2022 09:59 Gledam kod tih novih salonskih akcijskih modela Audija, svi imaju osnovna sjedišta. Pa čak i kod jednog A3 koji nije akcijski koji košta ogromnih 80 hiljada KM s obzirom da ima početnu motorizaciju i on ima osnovna sjedišta. Ostalo više manje od opreme imaju, posebno se tu ističu njihova nova svjetla, osim motorizacije koja je iz početne ponude. Znači, ta sjedišta nisu čemu a ona su jedna od najvažnih stvari da bi se osjećao normalno i ugodno u autu. Kad pogledaš cijne i ta sjedišta, zapitaš se šta je fazon, pa nisu neka malo bolja sjedišta danas u autima nešto aman zaman luksuz da nisu mogli sastaviti neki akcijski model sa sjedištima iz nekog srednjeg paketa opreme. Ova sjedišta vani idu u službenjake, rente, ili ovakve modele. Većinom se sjedišta posebno kontaju šta kako kod odabira pri kupovini a ovdje izgleda da to niko ne gleda.
Sto je najgore doplata za sportska sjedista u platnu nije neka, ispod hiljade mislim 7-8 stoja, a upravu si 100%. Mada je meni nenormalna ta cijena za a3 svakako, i nije bas pocetni, 150ks tdi, ali opet je previse kao i sva nova auta opcenito...
User avatar
B6Redhell
Posts: 7817
Joined: 25/12/2010 04:56

#14061 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Kod vecine azijskih nakaza nije bitno koliko “daš”. I dalje sjediš na drvenoj klupi :D
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14062 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Čovjek bi po pisanju nekih forumsša, stvarno pomislio da se u audiju dobiju drvene klupe. :-)
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#14063 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

artur morgan wrote: 22/11/2022 09:59 Gledam kod tih novih salonskih akcijskih modela Audija, svi imaju osnovna sjedišta. Pa čak i kod jednog A3 koji nije akcijski koji košta ogromnih 80 hiljada KM s obzirom da ima početnu motorizaciju i on ima osnovna sjedišta. Ostalo više manje od opreme imaju, posebno se tu ističu njihova nova svjetla, osim motorizacije koja je iz početne ponude. Znači, ta sjedišta nisu čemu a ona su jedna od najvažnih stvari da bi se osjećao normalno i ugodno u autu. Kad pogledaš cijne i ta sjedišta, zapitaš se šta je fazon, pa nisu neka malo bolja sjedišta danas u autima nešto aman zaman luksuz da nisu mogli sastaviti neki akcijski model sa sjedištima iz nekog srednjeg paketa opreme. Ova sjedišta vani idu u službenjake, rente, ili ovakve modele. Većinom se sjedišta posebno kontaju šta kako kod odabira pri kupovini a ovdje izgleda da to niko ne gleda.
Audi jest generalno uvijek bio škrt sa opremom, i to posebno osnovnoj opremi. A sad je druga stvar što su i specifično ta osnovna sjedišta meni bila udobna u Audijima.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#14064 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

konektovan wrote: 22/11/2022 14:25 Čovjek bi po pisanju nekih forumsša, stvarno pomislio da se u audiju dobiju drvene klupe. :-)
Svi oni sjede u Recaro sjedištima :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#14065 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

konektovan wrote: 22/11/2022 14:25 Čovjek bi po pisanju nekih forumsša, stvarno pomislio da se u audiju dobiju drvene klupe. :-)
Logy, sjedi i pogledaj :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14066 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 22/11/2022 14:25 Čovjek bi po pisanju nekih forumsša, stvarno pomislio da se u audiju dobiju drvene klupe. :-)
seru kao i obicno :D

tvrdi su amortizeri, s line kamen temeljac :)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14067 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

B6Redhell wrote: 22/11/2022 14:14 Kod vecine azijskih nakaza nije bitno koliko “daš”. I dalje sjediš na drvenoj klupi :D
ja ako toyotu vozis :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14068 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

kod mene su premiJum cicevi

Image
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#14069 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/11/2022 18:14 kod mene su premiJum cicevi

Image
Pukli cicevi od prejakih grijača i masaže u njima
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14070 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

puno sam prdio ...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#14071 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Njemci su oduvijek bili skrti sa opremom, nazalost taj biznis model gdje je i pepeljara doplata sada usvaja i vecina drugih proizvodjaca
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14072 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Auta me zanimaju čitav život, a nikada se nisam ložio na njemačka auta. Jednostavno hladan dizajn i ta igra na sigurno su me odbijali. Međutim kao i svi drugi ozbiljni proizvođači, imaju svojih bisera auto industrije ili jednostavno dobrih primjeraka. Ovaj A4 ovako osnovni mi je baš jedan takav primjerak, dobar auto sa dobrom cijenom.
User avatar
drug_profi
Posts: 65422
Joined: 16/07/2012 16:00

#14073 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/11/2022 18:32 puno sam prdio ...
A jeo ljutu hranu.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2903
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#14074 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by moon_walker_90 »

Dobar grah daleko se cuje
User avatar
B6Redhell
Posts: 7817
Joined: 25/12/2010 04:56

#14075 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Jebiga. Nametanja sigurnosnih uredjaja i ekoloskih normi je dovela do toga da auta moraju imati radare, autonomno kocenje, 10 zracnih jastuka. 5 kamera. Intel procesore. Abs, srs, dtc, bulšit, i bruku ostalih stvari kao osnovna oprema. A pri tome da se ne kvare,ne izbacuju stetne gasove. da su lahka i malo trose. I opet mehmed popizdio nea pepeljare… :D :wink:
Post Reply