Koji su uslovi akcije? Da nije 10 mjeseci po cener? Koji paket moras uzeti?korisnicki wrote: ↑29/10/2022 15:40 Šta kažete na ovu akciju do 31.12.2022., tko prenese plati kod njih dobija 100KM na račun. Meni se čini primamljivo?
Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#4251 Re: Raiffeisen banka
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#4252 Re: Raiffeisen banka
Ja kad sam prešao kod njih zbog kredita i prenio platu ispoštovali su ovo 100km na račun ili bon za Bingo je tad bio. Uglavnom ja sam uzeo 100km tj. uplatili su na računlaserShow wrote: ↑29/10/2022 18:32Koji su uslovi akcije? Da nije 10 mjeseci po cener? Koji paket moras uzeti?korisnicki wrote: ↑29/10/2022 15:40 Šta kažete na ovu akciju do 31.12.2022., tko prenese plati kod njih dobija 100KM na račun. Meni se čini primamljivo?
- moon_walker_90
- Posts: 2903
- Joined: 21/12/2012 18:16
- Location: Ćućurak
#4253 Re: Raiffeisen banka
Ja sam placao i bilo je uredno(stigla sms poruka, ukucao kod i prosla transakcija). Pokusaj obrisati sve sms poruke i opet pokrenuti transakciju. Ako opet bude problema, to je zbog te stranice i zovni podrsku da ti puste transakciju.
-
nlt
- Posts: 2608
- Joined: 18/05/2014 18:02
#4254 Re: Raiffeisen banka
Zvao sam ja njih, ali nema pomoći. Eto oni će napisati email kolegama pa će zvati kad riješe
Ne mogu oni ništa drugo..
Na Mastercard kartici uredno prolazila plaćanja i dođe poruka sa kodom i to sve
Ne mogu oni ništa drugo..
Na Mastercard kartici uredno prolazila plaćanja i dođe poruka sa kodom i to sve
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#4255 Re: Raiffeisen banka
Da li i ako da, koliko banka uzma provizije kada se sa žioro racuna ka kojem su euri isplacuje u KM-ovima?
Predpostavljam da je klasična prodaja eura za marke... ovisi li to od kursne liste jer je KM fiksno vezan za euro ili je to fiksno npr 1 ili 2% provizije?
Predpostavljam da je klasična prodaja eura za marke... ovisi li to od kursne liste jer je KM fiksno vezan za euro ili je to fiksno npr 1 ili 2% provizije?
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4256 Re: Raiffeisen banka
Uzmu i konverziju i postotak.
Evo meni su legle pare koje sam prebacio iz hr banke u kunama na bh banku u KM.
Prvo me je oderala hr banka,uzeli su 30 kuna za transakciju plus neki njihov kurs konverzije Km iz kuna...kada sam to ustimao sve,bilo je da mi se prebacuje 495-496 KM.
Na racun u BiH mi je leglo 485 KM.
Suma sumarum,na transakciji sam izgubio preko 10 eura
Od 260 eura na racunu u Hr,dobio sam 485 KM na racun u Bih
Evo meni su legle pare koje sam prebacio iz hr banke u kunama na bh banku u KM.
Prvo me je oderala hr banka,uzeli su 30 kuna za transakciju plus neki njihov kurs konverzije Km iz kuna...kada sam to ustimao sve,bilo je da mi se prebacuje 495-496 KM.
Na racun u BiH mi je leglo 485 KM.
Suma sumarum,na transakciji sam izgubio preko 10 eura
Od 260 eura na racunu u Hr,dobio sam 485 KM na racun u Bih
- Quaresma
- Posts: 7932
- Joined: 19/07/2010 16:37
#4257 Re: Raiffeisen banka
radi li vam aplikacija?
kad otvorim app, pise 'this user doesn't have active accounts'
kad otvorim app, pise 'this user doesn't have active accounts'
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4258 Re: Raiffeisen banka
Kod mene radi normalno
-
fast-and-the-curious
- Posts: 210
- Joined: 07/06/2022 16:38
#4259 Re: Raiffeisen banka
More li mi neko objasniti kako mogu platiti Eronet račun preko app mobilnog bankarstva? Je li potrebno odabrati "plaćanja u zemlji" ili "uplata javnih prihoda" i šta dalje?
- moon_walker_90
- Posts: 2903
- Joined: 21/12/2012 18:16
- Location: Ćućurak
#4260 Re: Raiffeisen banka
Uplate racuna su placanja u zemlji(bilo kojeg racuna), odaberes racun sa kojeg uplacujes, uneses broj racuna na koji placas(za rezije pretezno stoji na racunu brojevi u razlicitim bankama na koje se moze uplatiti),iznos, uneses svrhu naloga(tipa uplata racuna,obavezno navesti referencu), uneses primaoca i potvrdis i to je to.fast-and-the-curious wrote: ↑08/11/2022 15:08 More li mi neko objasniti kako mogu platiti Eronet račun preko app mobilnog bankarstva? Je li potrebno odabrati "plaćanja u zemlji" ili "uplata javnih prihoda" i šta dalje?
- fusion_ba
- Posts: 4962
- Joined: 02/12/2017 20:10
#4261 Re: Raiffeisen banka
Sad daju 130 KM za prenos plate u Raiffeisen
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4262 Re: Raiffeisen banka
Danas uletio u RF banku da dignem para na salteru,kad mi security kaze vec 2 mjeseca se ne mogu dizati pare na salteru,samo na bankomatu 
Pojma nisam imao.
Nego,da li neko zna ima li kakva caka da iz BiH (bh kartica) prebacim par eura (kuna) na hrvatsku karticu a da me ne zakolju provizije od obje banke?
Nedavno sam prebacivao iz HR u BiH i provizija je bila 10-15 eura ukupno od obje banke pa pokusavam da to izbjegnem
Ima li neki nacin preko kakvih ovih servisa ili nesto,tipa western ili paypal ili sta vec znam ?
Idealno bi bilo da neko sa teme ima racun u Hr banci da mi prebaci na moj racun u Hr a da ja njemu u BiH prebacim u KM protuvrijednost.
Ako neko ima i htio bi pomoci,neka se javi u PM.
Razlog je sto hocu da zatvorim racun u Hr a moram biti u plusu a trenutno sam u minusu 0.07 eura (0.50 kn)
,pa mi garant nece htjeti zatvoriti,jer se online zahtjev salje.
Pojma nisam imao.
Nego,da li neko zna ima li kakva caka da iz BiH (bh kartica) prebacim par eura (kuna) na hrvatsku karticu a da me ne zakolju provizije od obje banke?
Nedavno sam prebacivao iz HR u BiH i provizija je bila 10-15 eura ukupno od obje banke pa pokusavam da to izbjegnem
Ima li neki nacin preko kakvih ovih servisa ili nesto,tipa western ili paypal ili sta vec znam ?
Idealno bi bilo da neko sa teme ima racun u Hr banci da mi prebaci na moj racun u Hr a da ja njemu u BiH prebacim u KM protuvrijednost.
Ako neko ima i htio bi pomoci,neka se javi u PM.
Razlog je sto hocu da zatvorim racun u Hr a moram biti u plusu a trenutno sam u minusu 0.07 eura (0.50 kn)
Last edited by zippoo87 on 21/11/2022 19:27, edited 1 time in total.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#4263 Re: Raiffeisen banka
Jako teško je te ino uplate kod nas raditi.zippoo87 wrote: ↑21/11/2022 19:24 Danas uletio u RF banku da dignem para na salteru,kad mi security kaze vec 2 mjeseca se ne mogu dizati pare na salteru,samo na bankomatu
Pojma nisam imao.
Nego,da li neko zna ima li kakva caka da iz BiH (bh kartica) prebacim par eura na hrvatsku karticu a da me ne zakolju provizije od obje banke.
Nedavno sam prebacivao iz HR u BiH i provizija je bila 10-15 eura ukupno od obje banke pa pokusavam da to izbjegnem
Ima li neki nacin preko kakvih ovih servisa ili nesto ?
Idealno bi bilo da neko sa teme ima racun u Hr banci da mi prebaci na moj racun u Hr a da ja njemu u BiH prebacim u KM protuvrijednost.
Ako neko ima i htio bi pomoci,neka se javi u PM.
Razlog je sto hocu da zatvorim racun u Hr a moram biti u plusu a trenutno sam u minusu 0.07 eura,pa mi garant nece htjeti zatvoriti,jer se online zahtjev salje.
Moraš imati račun ili ugovor ili nešto slično da bi mogao plaćati vani. Jer taj transfer oni smatraju plaćanjem. Uz to još moraš imati devizni račun ovdje s kojeg bi to platio.
Uglavnom sranje.
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4264 Re: Raiffeisen banka
Pa kako bez problema proslo placanje iz Hr u BiH i to preko mobilnog bankarstva ?EFD22 wrote: ↑21/11/2022 19:26Jako teško je te ino uplate kod nas raditi.zippoo87 wrote: ↑21/11/2022 19:24 Danas uletio u RF banku da dignem para na salteru,kad mi security kaze vec 2 mjeseca se ne mogu dizati pare na salteru,samo na bankomatu
Pojma nisam imao.
Nego,da li neko zna ima li kakva caka da iz BiH (bh kartica) prebacim par eura na hrvatsku karticu a da me ne zakolju provizije od obje banke.
Nedavno sam prebacivao iz HR u BiH i provizija je bila 10-15 eura ukupno od obje banke pa pokusavam da to izbjegnem
Ima li neki nacin preko kakvih ovih servisa ili nesto ?
Idealno bi bilo da neko sa teme ima racun u Hr banci da mi prebaci na moj racun u Hr a da ja njemu u BiH prebacim u KM protuvrijednost.
Ako neko ima i htio bi pomoci,neka se javi u PM.
Razlog je sto hocu da zatvorim racun u Hr a moram biti u plusu a trenutno sam u minusu 0.07 eura,pa mi garant nece htjeti zatvoriti,jer se online zahtjev salje.
Moraš imati račun ili ugovor ili nešto slično da bi mogao plaćati vani. Jer taj transfer oni smatraju plaćanjem. Uz to još moraš imati devizni račun ovdje s kojeg bi to platio.
Uglavnom sranje.
Ja mislim da bi proslo i u obrnutom smjeru samo je problem sto provizija odere poprilicno...zato i jesam usao u minus,jer sam bio ostavio para na racunu ali nedovoljno ,nisam tacno znao provizije kolike su.
- Del_Boy1
- Posts: 2839
- Joined: 19/01/2013 14:37
- Location: TK
#4265 Re: Raiffeisen banka
Koliko trebaš imati kuna na računu da bi ga zatvorio?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#4266 Re: Raiffeisen banka
Plaća i meni sestra iz Austrije preko iban broja bez ikakvih problema direktno na račun i to bez provizije. Meni RBA samo uzme 0.1% za konverziju iz EUR u BAM.zippoo87 wrote: ↑21/11/2022 19:28Pa kako bez problema proslo placanje iz Hr u BiH i to preko mobilnog bankarstva ?
Ja mislim da bi proslo i u obrnutom smjeru samo je problem sto provizija odere poprilicno...zato i jesam usao u minus,jer sam bio ostavio para na racunu ali nedovoljno ,nisam tacno znao provizije kolike su.
Ali obrnuto ne može. Kriv je zakon o deviznom poslovanju (federalni). Bez računa ne možeš ništa platiti ino. Čak ni ja sa firmom ne mogu preko internet bankarstva dok im (banci) na mail ne pošaljem predračun ili račun od firme kojoj plaćam.
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4267 Re: Raiffeisen banka
A jbte pa ima li ista da kod nas ovi debili znaju i mogu u PM.EFD22 wrote: ↑21/11/2022 19:46Plaća i meni sestra iz Austrije preko iban broja bez ikakvih problema direktno na račun i to bez provizije. Meni RBA samo uzme 0.1% za konverziju iz EUR u BAM.zippoo87 wrote: ↑21/11/2022 19:28
Pa kako bez problema proslo placanje iz Hr u BiH i to preko mobilnog bankarstva ?
Ja mislim da bi proslo i u obrnutom smjeru samo je problem sto provizija odere poprilicno...zato i jesam usao u minus,jer sam bio ostavio para na racunu ali nedovoljno ,nisam tacno znao provizije kolike su.
Ali obrnuto ne može. Kriv je zakon o deviznom poslovanju (federalni). Bez računa ne možeš ništa platiti ino. Čak ni ja sa firmom ne mogu preko internet bankarstva dok im (banci) na mail ne pošaljem predračun ili račun od firme kojoj plaćam.
Nisam znao za ovo...znaci i da hocu da prebacim pare sa svim provizijama,opet ne mogu.
Hvala za info.
A znas li ima li neki drugi nacin ?
Najbolje bi bilo da ima neko iz Hr da mi to uplati a ja da njemu uplatim u BiH i rijeseno...mislim smijesan je iznos...2-3 eura,samo da budem u plusu i to je to.
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#4269 Re: Raiffeisen banka
Ma kod nas kao i u svemu.zippoo87 wrote: ↑21/11/2022 19:49A jbte pa ima li ista da kod nas ovi debili znaju i mogu u PM.EFD22 wrote: ↑21/11/2022 19:46
Plaća i meni sestra iz Austrije preko iban broja bez ikakvih problema direktno na račun i to bez provizije. Meni RBA samo uzme 0.1% za konverziju iz EUR u BAM.
Ali obrnuto ne može. Kriv je zakon o deviznom poslovanju (federalni). Bez računa ne možeš ništa platiti ino. Čak ni ja sa firmom ne mogu preko internet bankarstva dok im (banci) na mail ne pošaljem predračun ili račun od firme kojoj plaćam.
Nisam znao za ovo...znaci i da hocu da prebacim pare sa svim provizijama,opet ne mogu.
Hvala za info.
A znas li ima li neki drugi nacin ?
Najbolje bi bilo da ima neko iz Hr da mi to uplati a ja da njemu uplatim u BiH i rijeseno...mislim smijesan je iznos...2-3 eura,samo da budem u plusu i to je to.
Kao fol razlog je da se spriječi pranje novca
Kako god, najjednostavnije ti je da ti neko to uplati i to tačno da nuliraš. Jer i višak moraš pokupiti ako ga bude, prilikom zatvaranja.
A kad se nađeš u HR next time počastiš ju/ga kafom/pivom i mirna Bosna
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4270 Re: Raiffeisen banka
Da se i javno zahvalim kolegi forumasu del boy1-u koji mi je pomogao preko svog kontakta i prebacili smo pare na Hr racun .
Hvala kolega,ziv i zdrav bio
Hvala kolega,ziv i zdrav bio
- Del_Boy1
- Posts: 2839
- Joined: 19/01/2013 14:37
- Location: TK
#4271 Re: Raiffeisen banka
Tu smo da se pomažemo. 
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#4272 Re: Raiffeisen banka
Ako imam eure na žiro racunu a želim da mi isplate u kmovima da li banka uzma neku proviziju ili isplati po srednjem kursu 1,95583?
Da li mi je isplativije podici npr 100€ i razmjeniti ih kod švercera na pijaci i loliko bi kod njega dobio KM za 100 €?
Da li mi je isplativije podici npr 100€ i razmjeniti ih kod švercera na pijaci i loliko bi kod njega dobio KM za 100 €?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#4273 Re: Raiffeisen banka
Pa nije na eure neka velika provizija.bumerangss wrote: ↑22/11/2022 09:11 Ako imam eure na žiro racunu a želim da mi isplate u kmovima da li banka uzma neku proviziju ili isplati po srednjem kursu 1,95583?
Da li mi je isplativije podici npr 100€ i razmjeniti ih kod švercera na pijaci i loliko bi kod njega dobio KM za 100 €?
Zar ima još tih švrecera po pijacama?
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#4274 Re: Raiffeisen banka
Vjerovatno full paket sa mobilnim bakarstvom koji je negdje oko 10 km tako da za godinu dana oni opet dobri na tebi, uvjek jbg ima neka kvaka niko nista ne da dzaba.the_hooligan_ec wrote: ↑29/10/2022 18:41Ja kad sam prešao kod njih zbog kredita i prenio platu ispoštovali su ovo 100km na račun ili bon za Bingo je tad bio. Uglavnom ja sam uzeo 100km tj. uplatili su na račun
- fusion_ba
- Posts: 4962
- Joined: 02/12/2017 20:10
#4275 Re: Raiffeisen banka
Mobilno bankarstvo se dobija i u onom paketu od 5 KM. E sad da li je uslov za tih 100 KM onaj "jači" paket, to ne znamIronmen wrote: ↑22/11/2022 10:19Vjerovatno full paket sa mobilnim bakarstvom koji je negdje oko 10 km tako da za godinu dana oni opet dobri na tebi, uvjek jbg ima neka kvaka niko nista ne da dzaba.the_hooligan_ec wrote: ↑29/10/2022 18:41
Ja kad sam prešao kod njih zbog kredita i prenio platu ispoštovali su ovo 100km na račun ili bon za Bingo je tad bio. Uglavnom ja sam uzeo 100km tj. uplatili su na račun
