Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#14026 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

Koliko je Quattro verzija te motorizacije, da li uopste postoji?
adv.K
Posts: 271
Joined: 08/05/2012 19:45

#14027 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by adv.K »

Za pojam trenutnih cijena novih automobila, taj A4 2.0 TFSI S tronic za 67500 KM ili manuelac za 64000 KM je sasvim korektna ponuda. Pored toga bile su skoro super opremljene skode superb za rusko trziste, isto 2.0 TSI sa 190 ks, za od 61500 do 69000 KM (jos jedna ostala u BL po toj cijeni). A nisu lose ni ove octavie za rusko trziste 1.4 TSI 150ks DSG 8 za cca 47000 KM. Moze se naci vec nesto kome je potrebno novo vozilo.
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14028 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

adv.K wrote: 21/11/2022 17:47 Za pojam trenutnih cijena novih automobila, taj A4 2.0 TFSI S tronic za 67500 KM ili manuelac za 64000 KM je sasvim korektna ponuda. Pored toga bile su skoro super opremljene skode superb za rusko trziste, isto 2.0 TSI sa 190 ks, za od 61500 do 69000 KM (jos jedna ostala u BL po toj cijeni). A nisu lose ni ove octavie za rusko trziste 1.4 TSI 150ks DSG 8 za cca 47000 KM. Moze se naci vec nesto kome je potrebno novo vozilo.
E za ove octavije mi nje bilo jasno....nudile se isključivo sa 1.5 tsi motorima kod nas, kad odjednom i 1.4 tsi se prodaje.
User avatar
permanentan
Posts: 493
Joined: 30/01/2008 14:11

#14029 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by permanentan »

Model za egipatsko trziste, doslo ih je dosta, 1.4 tsi 110kW sa automatskim 8brzinskim mjenjacem (nije dsg).
Odlican auto za 45k KM
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14030 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

permanentan wrote: 21/11/2022 18:58 Model za egipatsko trziste, doslo ih je dosta, 1.4 tsi 110kW sa automatskim 8brzinskim mjenjacem (nije dsg).
Odlican auto za 45k KM
Koji je to mjenjac jbt?

A i audi je neko strano trziste (istocno) tako mi djeluje
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14031 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

permanentan wrote: 21/11/2022 18:58 Model za egipatsko trziste, doslo ih je dosta, 1.4 tsi 110kW sa automatskim 8brzinskim mjenjacem (nije dsg).
Odlican auto za 45k KM
NIje DSG?

Vidim pise 8+R. Pa koji je onda mjenjac u pitanju ?
User avatar
permanentan
Posts: 493
Joined: 30/01/2008 14:11

#14032 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by permanentan »

Klasicni automatik 8 +R
A audi A4 je narucen za nase trziste, samo spakovan tako da bude atraktivna cijena.
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#14033 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Optimist wrote: 21/11/2022 20:22
permanentan wrote: 21/11/2022 18:58 Model za egipatsko trziste, doslo ih je dosta, 1.4 tsi 110kW sa automatskim 8brzinskim mjenjacem (nije dsg).
Odlican auto za 45k KM
NIje DSG?

Vidim pise 8+R. Pa koji je onda mjenjac u pitanju ?
Volkswagen AQ450, u široj javnosti poznatiji kao Aisin AWF8F45.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7118
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14034 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

jos siroj javnosti poznat kao qrton od mjenjaca.... :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14035 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Seawolf wrote: 21/11/2022 20:44
Optimist wrote: 21/11/2022 20:22

NIje DSG?

Vidim pise 8+R. Pa koji je onda mjenjac u pitanju ?
Volkswagen AQ450, u široj javnosti poznatiji kao Aisin AWF8F45.
Obzirom da je Aisin, ne bi trebalo da je los? Znas li u koje modele se jos ugradjuje? Mozda francuze?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14036 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Volvo kompletan ako je taj mjenjac
User avatar
sime_cipol
Posts: 23412
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14037 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Seawolf wrote: 21/11/2022 20:44
Optimist wrote: 21/11/2022 20:22

NIje DSG?

Vidim pise 8+R. Pa koji je onda mjenjac u pitanju ?
Volkswagen AQ450, u široj javnosti poznatiji kao Aisin AWF8F45.
Onda je to najbolji auto koji se moze kupiti.
Kako si govori, da ima TSI, da ima Aisin i da je upakovan u Captur odijelo.
Vazda nesto fali :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23412
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14038 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Optimist wrote: 21/11/2022 20:53
Seawolf wrote: 21/11/2022 20:44
Volkswagen AQ450, u široj javnosti poznatiji kao Aisin AWF8F45.
Obzirom da je Aisin, ne bi trebalo da je los? Znas li u koje modele se jos ugradjuje? Mozda francuze?
Ford, PSA, Volvo ...
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14039 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

Ja vozim taj Aisin.. Nije los mjenjac..
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7118
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14040 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

kolko ima konjskih snaga taj tvoj ajsin?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#14041 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Primamljive ove oktavije, samo ovo tudje trziste…gdje li je kvaka?
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#14042 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

sime_cipol wrote: 21/11/2022 21:18
Seawolf wrote: 21/11/2022 20:44
Volkswagen AQ450, u široj javnosti poznatiji kao Aisin AWF8F45.
Onda je to najbolji auto koji se moze kupiti.
Kako si govori, da ima TSI, da ima Aisin i da je upakovan u Captur odijelo.
Vazda nesto fali :D
Ne valja 1.4 TSI, treba biti 1.5 TSI.
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#14043 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

sime_cipol wrote: 21/11/2022 21:18
Optimist wrote: 21/11/2022 20:53

Obzirom da je Aisin, ne bi trebalo da je los? Znas li u koje modele se jos ugradjuje? Mozda francuze?
Ford, PSA, Volvo ...
Opel (Astra L i Mokka B).
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#14044 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Optimist wrote: 21/11/2022 20:53
Seawolf wrote: 21/11/2022 20:44
Volkswagen AQ450, u široj javnosti poznatiji kao Aisin AWF8F45.
Obzirom da je Aisin, ne bi trebalo da je los? Znas li u koje modele se jos ugradjuje? Mozda francuze?
Od vozila iz VW grupe ide u:

Volkswagen Crafter / MAN TGE, produkcija od 2017-e (samo varijante sa poprečno ugrađenim motorom);

Volkswagen Tiguan, produkcija od 2017-e (samo USA tržište);

Volkswagen Atlas, produkcija od 2017-e (samo USA tržište);

Volkswagen Golf, produkcija od 2017-e (samo Mk 7 USA tržište i Mk 8 australijsko tržište);

Volkswagen Jetta, produkcija od 2018-e (samo USA tržište);

Volkswagen Arteon, produkcija od 2018-e (samo USA tržište);

Volkswagen Taos, produkcija od 2021-e (samo varijante sa prednjim pogonom);

Škoda Karoq, produkcija od 2017-e (samo australijsko tržište) i

Škoda Octavia, produkcija od 2019-e (samo neka tržišta).
User avatar
B6Redhell
Posts: 7816
Joined: 25/12/2010 04:56

#14045 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Aisin automatici beton mjenjaci… turali su ih i sa VR6 motorima 3.2 i 3.6 mogu kamaru Nm podnijet… :-D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14046 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

skrbavi-admin wrote: 21/11/2022 22:10 kolko ima konjskih snaga taj tvoj ajsin?
250
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14047 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 22/11/2022 00:37
sime_cipol wrote: 21/11/2022 21:18
Ford, PSA, Volvo ...
Opel (Astra L i Mokka B).
Pa i opel je PSA morski... :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14048 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Seawolf wrote: 22/11/2022 00:33
sime_cipol wrote: 21/11/2022 21:18
Onda je to najbolji auto koji se moze kupiti.
Kako si govori, da ima TSI, da ima Aisin i da je upakovan u Captur odijelo.
Vazda nesto fali :D
Ne valja 1.4 TSI, treba biti 1.5 TSI.
Ako sam dobro upratio, 1.4TSI sa 140ks nije valjao, a ovaj od 150ks je dobar?
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#14049 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 22/11/2022 07:29
Seawolf wrote: 22/11/2022 00:37
Opel (Astra L i Mokka B).
Pa i opel je PSA morski... :mrgreen:
Teško je pomiriti se s tom činjenicom.
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14050 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Opel nikad bolji nije bio... :mrgreen:
Post Reply