palermo wrote: ↑20/11/2022 20:11
Ma meni su stvari prilično jasne. Sjećate se koliko su evropski i američki tzv.posrednici insistirali na sastancima tri lidera. To je čista pragmatika, računa se da tri se čovjeka mogu dogovoriti lakše nego da to ide korz demokratske institucije. Pokazalo se da je Bakir tu najveći problem. Em je pokatkad bio tvrdoglav, em nije nikada imao snagu niti moć kao što su imali Dodo i Čovke.
Dakle, trebalo je skloniti Bakira i instalirati ličnost oko kojeg će se graditi liderstvo Dodikovsko/Čovićevskog tipa ili još bolje Vučićevskog. Izbor je pao na Dinu.I naravno ličnost koja će, samim tim što je instalirana, biti i poslušna.
Sve poslije toga što se događa je samo posljedica odluke koja je donesena u centrima moći. Ovo kriminal, diploma,kadirovci, sda-ovski džiberi.... ovo, ono, je samo metodologija, stotinu puta isprobana u zemljama trećeg svijeta i među nedozrelim nacijama ili narodima (pošto se ovdje raspravlja i o tome šta je nacija a šta narod).
I ono što će nam se događati je takođe isprobano....pa nije teško ni predvidjeti šta će biti.
nidje veze teorija
stranci hoce lidere da mogu lakse sa trojicom dogovarati, imaju dvojicu covica i dodika, al treci im pravi problem jer je tvrdoglav i nema snagu i moc kakvu imaju ova dva, veli nas uvazeni palermo
treci lider je bakir, nema snagu i moc, jest da ima najjacu stranku u bosnjaka sa 250 000 goasova, ima skoro svu moc tamogdje su bosnjaci, sistem koji je gradjee 30 godina, drzavni institucije i duboku drzavu, polopljeno sudstvo, policiju, tajkune, islamsku zajednicu i sta sve ne, a vec je prije pokazao da je spreman na ustupke na stetu drzave...
I kao takav on im je poslab jer nema uticaj dovoljno jak, i onda stranci za lidera pikiraju dinu konakvica, covjeka koji nema stranku od 250 000 glasova neg tek 50-60 000, covjeka koji da bi bio kapacitet bakira za neko glasanje za izdaju mora u to uvjeriti ne samo svoju stranku, nego jos 5-6 stranaka i sve te njihove poslanike sarene ideoloski, nacionalno, regionalno itd
hoce jednog lidera jedne strane a biraju nekoga ko je tek dio ogromne koalicije gdje ovaj nije cak ni sa glasovima najjaci i tek je nabolji govornik i najnamazaniji politicar..
Lakse ce konakovic dogovorit i sprovest izdaju sa 8 stranaka nego bakir sa jednom dvije, zato je konakovic projekat lidera haha
Kakava je ovo prpa udarila u glavu braco slatka, kakvi su sad ovo pokusaji diskreditacije konakovica, kakve su ovo teorije, kakvi scenariji i razlozi, sta je ovo braćo draga
do podne teorije kako stranci guraju osmorku zato sto su sareni, raznovrsni, slabi i bez jasnog vodje i lidera, a od podne kako ih stranci furaju jer im je plan da s jednim covjekom zavrsavaju haha
panika, prpa, ode budzet sine, odose preduzeca, agencije, inspekcije, ode sve