Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#60001 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mk ultra »

Student_u_Ostavci wrote: 20/11/2022 22:09 Danas sam čuo neki podatak na Novoj kae parlamentarci, za 4 godine mandata, inkasiraju 250 hiljada maraka. I kaže što se bore za vlast :lol:

Inače, ima li namjeru blok preporoda da ove, bezobrazne švicarske plaće dok narod krepava, mijenja?
To nije neka velika cifra, ako uzmes u obzir da jedan stan kosta oko te cifre, a on ih ima 3, plus vikendice plus auta plus posl prostori itd itd...

Platom pokriva hranu i odjecu. Sve ostalo je upitno finansiranje koje mu vlast omogucava, e zato se bore za vlast, a plata je tu neki dzeparac
Last edited by mk ultra on 20/11/2022 22:13, edited 1 time in total.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#60002 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

sarlo wrote: 20/11/2022 22:07
palermo wrote: 20/11/2022 21:53

Ideologije.nema, naravno. Islamofobije , bas kao sto si rekao malo. Novca...svakako. Al ne.na nacin na koji si ti predstavio. Nista Hrvatska nije platila. Ona je samo uporno prezentirala da je zapadu najjeftinija I najkorisnija opcija da oni budu gubernatori iliti kolonijalni upravlitelji Federacije BiH. Mi opet nismo isposyavili nikakvu cijenu zapadu, shodno tome zasto bi se zamarali sa nama. Samo delegirali upravitelju ( tj. Hrvatskoj).
Nemam nikvih insajderskih infornacijama samo procjenjujem da je novac u pitanju. Samo novac.

Mi imamo vise iskrenih prijatelja na Zapadu od Hrvatske. Ali sve je sklonjeno u stranu ljetos.

Pogledaj kakvi tipovi provode politiku palestinizacije Bosne! Kako samo izvrcu istinu i koriste se manipulacijama. Idu po Bihacu i Orasju i vuku za rukav nekakve mizerne tipove! Diplomatsko dno.

I osmorka i Sda bi im ovo sve ispunila ali Covic je izgleda rekao necu Bakira. A zelje se ispunjavaju kad platis.
Nikakve velike politike ja ne vidim u ponasnju medj.zajednice.
Cilje je jasan, karta manje vise mozda i bude na karti na jedna zemlja ali..

HB u Eu i Nato -HV ce uci da zapisa teriotriju a saglasnost ce potpisat koga zapane sa "Bosnjacke" strane
Vucicu protektorat u vidu RS
Albancima njihova RS na kosovu
Bosnjacima gaza

Sad samo cekam da mi neko kaze "Nece svijet dopustit"
Last edited by Spit_fire on 20/11/2022 22:13, edited 1 time in total.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#60003 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

mk ultra wrote: 20/11/2022 22:10
Student_u_Ostavci wrote: 20/11/2022 22:09 Danas sam čuo neki podatak na Novoj kae parlamentarci, za 4 godine mandata, inkasiraju 250 hiljada maraka. I kaže što se bore za vlast :lol:

Inače, ima li namjeru blok preporoda da ove, bezobrazne švicarske plaće dok narod krepava, mijenja?
To nije neka velika cifra
70% stanovništa ovog krša od države za 4 godine, ne zarade ni 50k maraka. Slažem se, nije to neka velika cifra treba to opet podići.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#60004 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Student_u_Ostavci wrote: 20/11/2022 22:12
mk ultra wrote: 20/11/2022 22:10

To nije neka velika cifra
70% stanovništa ovog krša od države za 4 godine, ne zarade ni 50k maraka. Slažem se, nije to neka velika cifra treba to opet podići.
Ja koji radim u najprofitabilnijij industriji i imam platu koju vecina gradjana BiH moze samo sanjati zaradim jedva pola tog iznosa...uz poseban akcenat na ZARADIM za razliku od navedenih i kae nije puno
Last edited by Spit_fire on 20/11/2022 22:22, edited 1 time in total.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#60005 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sarlo »

sajber87 wrote: 20/11/2022 22:02
sarlo wrote: 20/11/2022 21:54 Zasto Smit nije ukinuo domove naroda, a rjesavanje problema vitalnog nacionalnog interesa ostavio obdusmenima i sudovima!
Ovo je zemlja jos od zavnobiha tri naroda i ostalih koji u njoj zive, nazalost je tako. Znam ja da su domovi naroda ovakvi kakvi jesu problem. Smit je ucinio jednu dobru stvar a to je da je izbrisao dio u ustavu federacije gdje je vitalni nacionalni interes bilo sve sta kazu dvije trecine u klubu, toga vise nema i to je dobro. Ono sto po meni treba da bude sledeci korak i to sve stranke moraju da insistiraju a to sam do sada cuo i od sdp nip sda df ns je da vijece naroda dobije ovlasti kao u federaciji a ne obrnuto. Za to se moramo boriti u sledecem periodu bez obzira za koga glasamo i ko bude u vlasti a ko u opoziciji. Jaki bosnjaci i hrvati u rs moraju biti prioritet sledece politike. Dosadasnja je bila katastrofalna na tom planu

To nije ni utopija nego manipulacija. Sarena laza. Sve da se i daju takve ovlasti Bosnjaci i Hrvati ne bi postali ravnopravni. Diskriminacija je duboko u sistemu.

Na kraju krajeva ako iskreno misle neka uslove Smita. Kad je mogao ovdje da izmjeni neka izmjeni i tamo.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#60006 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Spit_fire wrote: 20/11/2022 22:12
sarlo wrote: 20/11/2022 22:07
Nemam nikvih insajderskih infornacijama samo procjenjujem da je novac u pitanju. Samo novac.

Mi imamo vise iskrenih prijatelja na Zapadu od Hrvatske. Ali sve je sklonjeno u stranu ljetos.

Pogledaj kakvi tipovi provode politiku palestinizacije Bosne! Kako samo izvrcu istinu i koriste se manipulacijama. Idu po Bihacu i Orasju i vuku za rukav nekakve mizerne tipove! Diplomatsko dno.

I osmorka i Sda bi im ovo sve ispunila ali Covic je izgleda rekao necu Bakira. A zelje se ispunjavaju kad platis.
Nikakve velike politike ja ne vidim u ponasnju medj.zajednice.
Cilje je jasan, karta manje vise mozda i bude na karti na jedna zemlja ali..

HB u Eu i Nato -HV ce uci da zapisa teriotriju a saglasnost ce potpisat koga zapane sa "Bosnjacke" strane
Vucicu protektorat u vidu RS
Albancima njihova RS na kosovu
Bosnjacima gaza

Sad samo cekam da mi neko kaze "Nece svijet dopustit"
Reci cu ti samo da se to nece desiti a vrijeme ce pokazati ko je bio u pravu
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#60007 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

sajber87 wrote: 20/11/2022 22:18
Spit_fire wrote: 20/11/2022 22:12

Cilje je jasan, karta manje vise mozda i bude na karti na jedna zemlja ali..

HB u Eu i Nato -HV ce uci da zapisa teriotriju a saglasnost ce potpisat koga zapane sa "Bosnjacke" strane
Vucicu protektorat u vidu RS
Albancima njihova RS na kosovu
Bosnjacima gaza

Sad samo cekam da mi neko kaze "Nece svijet dopustit"
Reci cu ti samo da se to nece desiti a vrijeme ce pokazati ko je bio u pravu
Priznajem ovo je moja najcrnja teorija, saml
je problem sto ne vidim nista dobro sto se moze desit za BiH?
sta mislis ti da ce se desiti sa tvoje tacke gledista?
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#60008 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

sarlo wrote: 20/11/2022 22:18
sajber87 wrote: 20/11/2022 22:02

Ovo je zemlja jos od zavnobiha tri naroda i ostalih koji u njoj zive, nazalost je tako. Znam ja da su domovi naroda ovakvi kakvi jesu problem. Smit je ucinio jednu dobru stvar a to je da je izbrisao dio u ustavu federacije gdje je vitalni nacionalni interes bilo sve sta kazu dvije trecine u klubu, toga vise nema i to je dobro. Ono sto po meni treba da bude sledeci korak i to sve stranke moraju da insistiraju a to sam do sada cuo i od sdp nip sda df ns je da vijece naroda dobije ovlasti kao u federaciji a ne obrnuto. Za to se moramo boriti u sledecem periodu bez obzira za koga glasamo i ko bude u vlasti a ko u opoziciji. Jaki bosnjaci i hrvati u rs moraju biti prioritet sledece politike. Dosadasnja je bila katastrofalna na tom planu

To nije ni utopija nego manipulacija. Sarena laza. Sve da se i daju takve ovlasti Bosnjaci i Hrvati ne bi postali ravnopravni. Diskriminacija je duboko u sistemu.

Na kraju krajeva ako iskreno misle neka uslove Smita. Kad je mogao ovdje da izmjeni neka izmjeni i tamo.
To bi bila vazna stvar ali znas sta bi se tada desilo, desilo bi se da bi se bosnjaci borili za legitimno predstavljanje jer bi nam dodik zbog brojnosti srba u rs ubacivao svoje šulice i galijasevice :) . Zato je po meni rjesenje koje cu opet ponoviti, ukidanje vijeca naroda rs i doma naroda federacije, prebacivanje ovlasti na drzavni dom kojem bi se povecao broj delegata i koji bi donosio odluke o vitalnom nacionalnom interesu za sve nivoe tj entiteta i distrikta.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#60009 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Spit_fire wrote: 20/11/2022 22:24
sajber87 wrote: 20/11/2022 22:18

Reci cu ti samo da se to nece desiti a vrijeme ce pokazati ko je bio u pravu
Priznajem ovo je moja najcrnja teorija, saml
je problem sto ne vidim nista dobro sto se moze desit za BiH?
sta mislis ti da ce se desiti sa tvoje tacke gledista?
Mozda je i bolje sto trenutno nema velikih ocekivanja :wink:
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#60010 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sarlo »

sajber87 wrote: 20/11/2022 22:24
sarlo wrote: 20/11/2022 22:18
To nije ni utopija nego manipulacija. Sarena laza. Sve da se i daju takve ovlasti Bosnjaci i Hrvati ne bi postali ravnopravni. Diskriminacija je duboko u sistemu.

Na kraju krajeva ako iskreno misle neka uslove Smita. Kad je mogao ovdje da izmjeni neka izmjeni i tamo.
To bi bila vazna stvar ali znas sta bi se tada desilo, desilo bi se da bi se bosnjaci borili za legitimno predstavljanje jer bi nam dodik zbog brojnosti srba u rs ubacivao svoje šulice i galijasevice :) . Zato je po meni rjesenje koje cu opet ponoviti, ukidanje vijeca naroda rs i doma naroda federacije, prebacivanje ovlasti na drzavni dom kojem bi se povecao broj delegata i koji bi donosio odluke o vitalnom nacionalnom interesu za sve nivoe tj entiteta i distrikta.
Slazem se. Plus obdusmeni.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#60011 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

guruguru95 wrote: 20/11/2022 19:14
dale cooper wrote: 20/11/2022 19:13 Uskoro će se i Dinino dobar dan čitati i tumačiti kao hvaljen isus. :mrgreen:
Uskoro će Dino prozboriti na čistom purgerskom, kako je krenulo :mrgreen:
Ako Milorad Pupovac more govoriti onakav hrvatski zašto ne bi mogao i Dinorad. :D

Doduše, nema niko ni iz HNS da je dorastao Pupovcu. Problem je u akcentu ...
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#60012 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

sajber87 wrote: 20/11/2022 22:26
Spit_fire wrote: 20/11/2022 22:24

Priznajem ovo je moja najcrnja teorija, saml
je problem sto ne vidim nista dobro sto se moze desit za BiH?
sta mislis ti da ce se desiti sa tvoje tacke gledista?
Mozda je i bolje sto trenutno nema velikih ocekivanja :wink:
Evo nez fkt pitam iz znatizelje, imas li ti neku teoriju kuda sve ovo vodi? Mozda sam ja kratkovidan i pesimista?
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#60013 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

tandmand wrote: 20/11/2022 22:33
guruguru95 wrote: 20/11/2022 19:14

Uskoro će Dino prozboriti na čistom purgerskom, kako je krenulo :mrgreen:
Ako Milorad Pupovac more govoriti onakav hrvatski zašto ne bi mogao i Dinorad. :D

Doduše, nema niko ni iz HNS da je dorastao Pupovcu. Problem je u akcentu ...
:mrgreen:
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#60014 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

palermo wrote: 20/11/2022 20:11 Ma meni su stvari prilično jasne. Sjećate se koliko su evropski i američki tzv.posrednici insistirali na sastancima tri lidera. To je čista pragmatika, računa se da tri se čovjeka mogu dogovoriti lakše nego da to ide korz demokratske institucije. Pokazalo se da je Bakir tu najveći problem. Em je pokatkad bio tvrdoglav, em nije nikada imao snagu niti moć kao što su imali Dodo i Čovke.

Dakle, trebalo je skloniti Bakira i instalirati ličnost oko kojeg će se graditi liderstvo Dodikovsko/Čovićevskog tipa ili još bolje Vučićevskog. Izbor je pao na Dinu.I naravno ličnost koja će, samim tim što je instalirana, biti i poslušna.

Sve poslije toga što se događa je samo posljedica odluke koja je donesena u centrima moći. Ovo kriminal, diploma,kadirovci, sda-ovski džiberi.... ovo, ono, je samo metodologija, stotinu puta isprobana u zemljama trećeg svijeta i među nedozrelim nacijama ili narodima (pošto se ovdje raspravlja i o tome šta je nacija a šta narod).

I ono što će nam se događati je takođe isprobano....pa nije teško ni predvidjeti šta će biti.
nidje veze teorija

stranci hoce lidere da mogu lakse sa trojicom dogovarati, imaju dvojicu covica i dodika, al treci im pravi problem jer je tvrdoglav i nema snagu i moc kakvu imaju ova dva, veli nas uvazeni palermo

treci lider je bakir, nema snagu i moc, jest da ima najjacu stranku u bosnjaka sa 250 000 goasova, ima skoro svu moc tamogdje su bosnjaci, sistem koji je gradjee 30 godina, drzavni institucije i duboku drzavu, polopljeno sudstvo, policiju, tajkune, islamsku zajednicu i sta sve ne, a vec je prije pokazao da je spreman na ustupke na stetu drzave...

I kao takav on im je poslab jer nema uticaj dovoljno jak, i onda stranci za lidera pikiraju dinu konakvica, covjeka koji nema stranku od 250 000 glasova neg tek 50-60 000, covjeka koji da bi bio kapacitet bakira za neko glasanje za izdaju mora u to uvjeriti ne samo svoju stranku, nego jos 5-6 stranaka i sve te njihove poslanike sarene ideoloski, nacionalno, regionalno itd

hoce jednog lidera jedne strane a biraju nekoga ko je tek dio ogromne koalicije gdje ovaj nije cak ni sa glasovima najjaci i tek je nabolji govornik i najnamazaniji politicar..

Lakse ce konakovic dogovorit i sprovest izdaju sa 8 stranaka nego bakir sa jednom dvije, zato je konakovic projekat lidera haha

Kakava je ovo prpa udarila u glavu braco slatka, kakvi su sad ovo pokusaji diskreditacije konakovica, kakve su ovo teorije, kakvi scenariji i razlozi, sta je ovo braćo draga

do podne teorije kako stranci guraju osmorku zato sto su sareni, raznovrsni, slabi i bez jasnog vodje i lidera, a od podne kako ih stranci furaju jer im je plan da s jednim covjekom zavrsavaju haha

panika, prpa, ode budzet sine, odose preduzeca, agencije, inspekcije, ode sve
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#60015 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Dr. Kuca »

Oni hoce lidera koji ce klimat glavom, vidjet cemo sta ce dino napraviti. Realno, na kantonu njegova stranka nista znacajno nije napravila.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#60016 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DEMONIKA »

Login77777 wrote: 20/11/2022 20:36 Rekao bi covjek Smit potpisao Dayton a ne SDA… :lol:
ja titami
koji likovi prva linija odbrane sda, koja nas je sve bacila u živi pijesak zarad njihove otimačine rasprodaje i pljačke:-)
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#60017 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Dr. Kuca wrote: 20/11/2022 22:54 Oni hoce lidera koji ce klimat glavom, vidjet cemo sta ce dino napraviti. Realno, na kantonu njegova stranka nista znacajno nije napravila.
:lol: :lol: :lol:
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#60018 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Spit_fire wrote: 20/11/2022 22:34
sajber87 wrote: 20/11/2022 22:26

Mozda je i bolje sto trenutno nema velikih ocekivanja :wink:
Evo nez fkt pitam iz znatizelje, imas li ti neku teoriju kuda sve ovo vodi? Mozda sam ja kratkovidan i pesimista?
Mislim da ce situacija oko dodika biti zanimljiva ali po meni ne smije mu se dati 4 u domu naroda. Hladne glave za nas je vazno da sda ode u opoziciju, mislim da je preduslov da nam zapad pomogne taj da sda bude u opoziciji a tamo treba da se oslobode kadrova i rukovodstva koje nas je dovelo tu gdje smo, a nakon 4 godine ako se reformisu ponude nesto novo, sa potpuno drugim ljudima. Nisi pesimista, ako nisi bot a vjerujem da nisi razumljivo je da se plasis, neko ce da izda izgubicemo drzavu, to je onaj osjecaj na prvu koji se javi kod vecine ljudi koji iskreno vole ovu zemlju a bombardovani su laznim informacijama . Ubijedjen sam da ce ova osmorka odraditi dobar posao ako dobije sansu. Sto se tice hdz a ovo sto cu reci mozda djeluje sada nevjerovatno ali to je moje misljenje, a to je da su oni najslabiji od svih i da u buducnosti nakon ovog izbornog ciklusa najlakse mogu da odu u opoziciju i to bas zbog smitovog nametanja . Ako uzmemo da tkz probosanske stranke uvijek imaju 5 u klubu hrvata a lako i 6 , od preostalih 18 opozicija hdz treba da dobije samo 5 ili 6 od 18 da bi lredlozili predsjednika fbih. Sada je hdz nedodirljiv i tu najvise krivim komsica jer je 90% hrvata ujedinio. Necu da ulazim u polemiku oko komsica ne sumnjam u njegov patriotizam ni najmanje ali rezultat njegovih kandidatura je nikad jaci hdz. Za drzavu bi najbolje bilo da dodik ne dobije 4 ponavljam to kao papagaj ne smijemo tu gresku napraviti ovaj put. :bih:
PS
Izbori su masovno pokradeni
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60019 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

zabit_mehmedov wrote: 20/11/2022 22:47
palermo wrote: 20/11/2022 20:11 Ma meni su stvari prilično jasne. Sjećate se koliko su evropski i američki tzv.posrednici insistirali na sastancima tri lidera. To je čista pragmatika, računa se da tri se čovjeka mogu dogovoriti lakše nego da to ide korz demokratske institucije. Pokazalo se da je Bakir tu najveći problem. Em je pokatkad bio tvrdoglav, em nije nikada imao snagu niti moć kao što su imali Dodo i Čovke.

Dakle, trebalo je skloniti Bakira i instalirati ličnost oko kojeg će se graditi liderstvo Dodikovsko/Čovićevskog tipa ili još bolje Vučićevskog. Izbor je pao na Dinu.I naravno ličnost koja će, samim tim što je instalirana, biti i poslušna.

Sve poslije toga što se događa je samo posljedica odluke koja je donesena u centrima moći. Ovo kriminal, diploma,kadirovci, sda-ovski džiberi.... ovo, ono, je samo metodologija, stotinu puta isprobana u zemljama trećeg svijeta i među nedozrelim nacijama ili narodima (pošto se ovdje raspravlja i o tome šta je nacija a šta narod).

I ono što će nam se događati je takođe isprobano....pa nije teško ni predvidjeti šta će biti.
nidje veze teorija

stranci hoce lidere da mogu lakse sa trojicom dogovarati, imaju dvojicu covica i dodika, al treci im pravi problem jer je tvrdoglav i nema snagu i moc kakvu imaju ova dva, veli nas uvazeni palermo

treci lider je bakir, nema snagu i moc, jest da ima najjacu stranku u bosnjaka sa 250 000 goasova, ima skoro svu moc tamogdje su bosnjaci, sistem koji je gradjee 30 godina, drzavni institucije i duboku drzavu, polopljeno sudstvo, policiju, tajkune, islamsku zajednicu i sta sve ne, a vec je prije pokazao da je spreman na ustupke na stetu drzave...

I kao takav on im je poslab jer nema uticaj dovoljno jak, i onda stranci za lidera pikiraju dinu konakvica, covjeka koji nema stranku od 250 000 glasova neg tek 50-60 000, covjeka koji da bi bio kapacitet bakira za neko glasanje za izdaju mora u to uvjeriti ne samo svoju stranku, nego jos 5-6 stranaka i sve te njihove poslanike sarene ideoloski, nacionalno, regionalno itd

hoce jednog lidera jedne strane a biraju nekoga ko je tek dio ogromne koalicije gdje ovaj nije cak ni sa glasovima najjaci i tek je nabolji govornik i najnamazaniji politicar..

Lakse ce konakovic dogovorit i sprovest izdaju sa 8 stranaka nego bakir sa jednom dvije, zato je konakovic projekat lidera haha

Kakava je ovo prpa udarila u glavu braco slatka, kakvi su sad ovo pokusaji diskreditacije konakovica, kakve su ovo teorije, kakvi scenariji i razlozi, sta je ovo braćo draga

do podne teorije kako stranci guraju osmorku zato sto su sareni, raznovrsni, slabi i bez jasnog vodje i lidera, a od podne kako ih stranci furaju jer im je plan da s jednim covjekom zavrsavaju haha

panika, prpa, ode budzet sine, odose preduzeca, agencije, inspekcije, ode sve
Jesi citao Gluvi barut. Valjda jesi. Podsjecas me na komesara Pavla.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#60020 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

palermo wrote: 20/11/2022 21:53
sarlo wrote: 20/11/2022 21:40
Nema nikakve ideologije, malo islamofobije i vjerovatno mnogo novca.
Ideologije.nema, naravno. Islamofobije , bas kao sto si rekao malo. Novca...svakako. Al ne.na nacin na koji si ti predstavio. Nista Hrvatska nije platila. Ona je samo uporno prezentirala da je zapadu najjeftinija I najkorisnija opcija da oni budu gubernatori iliti kolonijalni upravlitelji Federacije BiH. Mi opet nismo isposyavili nikakvu cijenu zapadu, shodno tome zasto bi se zamarali sa nama. Samo delegirali upravitelju ( tj. Hrvatskoj).
interesantno razmisljanje, i ja ponekad kotam da ni hdz u covicevom ni hrvatskom, a, kamoli ne strancima odavno nije stalo do nekog treceg entiteta, sta ce od tog hercegovackog krša da vladaju njim nezavisno, zar, im, nije logicnije zajahati i ucjenjivati cijelu federaciju koja ima neka botstva, kakvu takvu privredu i ljudstvo koje moze da se muze

da im im sad ponudimo treci entitet pa idrzavu herceg bosnu nesto kotam, sta bi dobili, jednu kamenjarsku koloniju, a izgubili bi puno vecu i potentniju koloniju koja bi ostala ko palestina. Koga i onda gulili, ucjenjivali, ko bi im se kladio i punio dzepove

ova opcija da nemaju nista svoje 1/1,a da imaju vecu jedinicu 1/2 gdje moraju da se pitaju vjerovatno se ise isplati i hercegovcima i zagrebu, zapadu pogotovo jer ne zele palestinu u evropi gdje su muslimani vecinski narod i niko ih ne kontrolise, ovako im hrvati dodju kontrola, zato im je stalo jedino da im osiguraju pravila po kojim oni koliko god da ih je moraju da, se pitaju

treci entitet ili herceg bosna odavno mozda i nisu njihov cilj, nego sredstvo za, plašenje
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#60021 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

zabit_mehmedov wrote: 20/11/2022 23:10
palermo wrote: 20/11/2022 21:53

Ideologije.nema, naravno. Islamofobije , bas kao sto si rekao malo. Novca...svakako. Al ne.na nacin na koji si ti predstavio. Nista Hrvatska nije platila. Ona je samo uporno prezentirala da je zapadu najjeftinija I najkorisnija opcija da oni budu gubernatori iliti kolonijalni upravlitelji Federacije BiH. Mi opet nismo isposyavili nikakvu cijenu zapadu, shodno tome zasto bi se zamarali sa nama. Samo delegirali upravitelju ( tj. Hrvatskoj).
interesantno razmisljanje, i ja ponekad kotam da ni hdz u covicevom ni hrvatskom, a, kamoli ne strancima odavno nije stalo do nekog treceg entiteta, sta ce od tog hercegovackog krša da vladaju njim nezavisno, zar, im, nije logicnije zajahati i ucjenjivati cijelu federaciju koja ima neka botstva, kakvu takvu privredu i ljudstvo koje moze da se muze

da im im sad ponudimo treci entitet pa idrzavu herceg bosnu nesto kotam, sta bi dobili, jednu kamenjarsku koloniju, a izgubili bi puno vecu i potentniju koloniju koja bi ostala ko palestina. Koga i onda gulili, ucjenjivali, ko bi im se kladio i punio dzepove

ova opcija da nemaju nista svoje 1/1,a da imaju vecu jedinicu 1/2 gdje moraju da se pitaju vjerovatno se ise isplati i hercegovcima i zagrebu, zapadu pogotovo jer ne zele palestinu u evropi gdje su muslimani vecinski narod i niko ih ne kontrolise, ovako im hrvati dodju kontrola, zato im je stalo jedino da im osiguraju pravila po kojim oni koliko god da ih je moraju da, se pitaju

treci entitet ili herceg bosna odavno mozda i nisu njihov cilj, nego sredstvo za, plašenje
Sve to stoji ali da im se ponudi kakav referendum za 1/1 mislim da bih znao rezultat. Dapače, kladio bih se na ishod. :D
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60022 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Novak20 wrote: 20/11/2022 23:16
zabit_mehmedov wrote: 20/11/2022 23:10

interesantno razmisljanje, i ja ponekad kotam da ni hdz u covicevom ni hrvatskom, a, kamoli ne strancima odavno nije stalo do nekog treceg entiteta, sta ce od tog hercegovackog krša da vladaju njim nezavisno, zar, im, nije logicnije zajahati i ucjenjivati cijelu federaciju koja ima neka botstva, kakvu takvu privredu i ljudstvo koje moze da se muze

da im im sad ponudimo treci entitet pa idrzavu herceg bosnu nesto kotam, sta bi dobili, jednu kamenjarsku koloniju, a izgubili bi puno vecu i potentniju koloniju koja bi ostala ko palestina. Koga i onda gulili, ucjenjivali, ko bi im se kladio i punio dzepove

ova opcija da nemaju nista svoje 1/1,a da imaju vecu jedinicu 1/2 gdje moraju da se pitaju vjerovatno se ise isplati i hercegovcima i zagrebu, zapadu pogotovo jer ne zele palestinu u evropi gdje su muslimani vecinski narod i niko ih ne kontrolise, ovako im hrvati dodju kontrola, zato im je stalo jedino da im osiguraju pravila po kojim oni koliko god da ih je moraju da, se pitaju

treci entitet ili herceg bosna odavno mozda i nisu njihov cilj, nego sredstvo za, plašenje
Sve to stoji ali da im se ponudi kakav referendum za 1/1 mislim da bih znao rezultat. Dapače, kladio bih se na ishod. :D
Pa rexultati referenduma bi bili onakvi kako odluci Zagreb. Covke I crkva bi bili samo transmisija intencija Zagreba.
.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#60023 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

ne bi trebo biti siguran u ishod, zadojeni narod bi mozda vecieski i bio za odvajanje potpuno, al hdz ne bi i pokrali bi taj referendum ko i izbore i rezultat bi bio ostajemo zajedno, da i dalje muzemo bosnjake
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#60024 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

zabit_mehmedov wrote: 20/11/2022 23:20 ne bi trebo biti siguran u ishod, zadojeni narod bi mozda vecieski i bio za odvajanje potpuno, al hdz ne bi i pokrali bi taj referendum ko i izbore i rezultat bi bio ostajemo zajedno, da i dalje muzemo bosnjake
:lol:
Ja sa druge strane mislim da Bošnjaci muzu Hrvate. A 1/1 je ipak neka sigurica u rahat patnji.

Raštika ne izdaje. :D
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#60025 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

zabit_mehmedov wrote: 20/11/2022 23:20 ne bi trebo biti siguran u ishod, zadojeni narod bi mozda vecieski i bio za odvajanje potpuno, al hdz ne bi i pokrali bi taj referendum ko i izbore i rezultat bi bio ostajemo zajedno, da i dalje muzemo bosnjake
E taj, taj, za odvajanje potpuno, taj bi bio dobar. tj. pripajanje Republici Hrvatskoj, da nas više ne handri konstitutivnost. "Eto vam tamo ..."
Ali ne da ovamo ostane fildžan, već lavor. Neretva granica - u Mostaru Bulevar.
Nadam se da će Dinorad Noćaković postati radikalan, početi blokirati sve i svašta, te tražiti otcepljenje Zapadnohercegovačkog kantona, pola HNK i dio kantona 10.
A možda se i dogovore oko ovih granica, jer NIJE FER da jug Federacije sa preko 95% hrvatskog pučanstva trpi radikalizaciju, unitarizam, islamizam i korupciju bošnjačkih prvaka. Jbt. sve pokraše, poštenjacima iz HNSa samo mrvice sa stola.
Locked