Koliko ce ruku u DN imati snsd, koliko opozicija?
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59927 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Najvece razocarenje ce dozivjeti ovi sto se sad kunu u Konakovica. Ni Covic ni Dodik nece dozvoliti Konakovicu da se previse bavi kriminalom SDA. Za razliku od Konakovica koji kao pojma nema o kriminalu HDZ, SDA itekako dobro zna sve tajne i kriminala HDZ i kriminala SNSD. I oni sebi ne mogu dozvoliti da SDA krene istovarati prljavi ves zajednickog kriminala.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59928 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovdje izgleda da se Fahro nudi da svojim Avazom bude medijski promoter nove vlasti. Posto je on sad politicki neaktivan mogao bi proci kao neutralan medij. Sve zavisi hoce li zbog veceg zajednickog cilja uspijeti ostaviti medjusobne nesuglasice po strani.Vaya wrote: ↑20/11/2022 01:21SpoilerShowhttps://avaz.ba/vijesti/bih/787933/ivan ... mo-program
"Princip rada Čovića i Dodika dobar je model za Bosnu i Hercegovinu, žao mi je što ga oni zloupotrebljavaju ne da bi zemlja napredovala već da bi je blokirali i što ne rade ništa za narode koje, kako tvrde, predstavljaju. Oni ne pričaju o temama koje su nezgodne, već o onim koje su prihvatljive za obje strane. To je sličan model koji primjenjuje i Trojka u Kantonu Sarajevo i to je zaista dobar model - istakla je."
Je li mi moze neko rastumacit sta je vrla nasa analiticarka htjela da kaze sa ovim pasusom gore iznad?
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38014
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#59929 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ko slaže na ovoj temi osušila mu se ćuna
.
- Pandakonda
- Posts: 6120
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#59930 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
SNSD sigurno 3, opozicija sigurno 1. Ostaje borba za jos jednu ruku. Arnaut je dobro objasnio zasto 3 nije jednako 4. Kada zakon dođe na glasanje u drugom krugu dovoljno je da dvije trećine ne bude protiv tog zakona i on je usvojen.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59931 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Po nekim pricama stranci pritiscu da Dodik ne dobije tu 4. ruku. Moguci razlog staranaca je da time zele da imaju neki nacin pritiska ako bi ovaj pokusao da izvrda neka obecanja koja je morao dati kako nebi ni pomenuli kradju glasova koja je vise nego ocita. Vukanovic pominje neka obecanja u vezi NATO-a.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59932 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Iz proslosti znamo da je kriminalni tronozac Bakir-Covic-Dodik neke stvari radio zajednicki jer su trebali pristanci svih strana. Kljucno pitanje je sta ce Konakovic uraditi kad mu Covic i Dodik ponude neku zajednicku kriminalnu radnju.
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#59933 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kakvo razocarenje mogu imati za 4 godine? Ovo je PRVI KORAK ka nekim rjesenjima. Pa ne mozes za 4 godine rijesiti ono sto je 30 godina sistematski unistavano.
Sta vi ocekujete, sutra nova vlada i krece Švica? A jest nas ubio u pojam ovaj ranij rezim.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#59934 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dosadašnji razgovori i pregovori tzv. "Osmorke" i HDZ-a su primarno i prioritetno usmjereni na zajedničko funkcionisanje i rad u koaliciji na entitetskom nivou.
Naravno uz intenciju "dizanja" i na državni nivo, ali primarno i prioriteno se dogovara FBiH.
Sa tog aspekta i za taj nivo vlasti, a na bazi izbornih rezultata su ti razgovori i logični.
HDZ (kroz klub Hrvata u DN FBiH), a Osmorka (kroz klub Srba) imaju dominantne pozicije za bržu/sporiju prohodnost parlamentarnih procedura. Sudeći po nekim preliminarnim procjenama, i prosta većina u DN FBiH je takođe nemoguća bez Osmorke.
Bilo kako bilo. Izborni rezultati su potvrdili izjave oba bloka iz predizbornog perioda.
I blok oko SDA-DF i blok oko Bećirovića i Trojke su isticali "nezaobilaznost" HDZ-a u pregovorima o formiranju federalne vlade. Tako da ni to nikome ne može sada naprasno biti neko iznenađenje.
Državni nivo je - po mom mišljenju - druga priča.
Iskreno se nadam da će u RS-u Pokret za državu i PDP postići neki dogovor i time spriječiti 4. delegata SNSD-a u DN BiH. Ponovno davanje +2/3 većine SNSD-u u entitetskom, a proste većine glasanja u DN BiH u ruke Dodika i Čovića bi bilo katastrofalno bez obzira ko u konačnici činio koaliciju na državnom nivou.
Naravno uz intenciju "dizanja" i na državni nivo, ali primarno i prioriteno se dogovara FBiH.
Sa tog aspekta i za taj nivo vlasti, a na bazi izbornih rezultata su ti razgovori i logični.
HDZ (kroz klub Hrvata u DN FBiH), a Osmorka (kroz klub Srba) imaju dominantne pozicije za bržu/sporiju prohodnost parlamentarnih procedura. Sudeći po nekim preliminarnim procjenama, i prosta većina u DN FBiH je takođe nemoguća bez Osmorke.
Bilo kako bilo. Izborni rezultati su potvrdili izjave oba bloka iz predizbornog perioda.
I blok oko SDA-DF i blok oko Bećirovića i Trojke su isticali "nezaobilaznost" HDZ-a u pregovorima o formiranju federalne vlade. Tako da ni to nikome ne može sada naprasno biti neko iznenađenje.
Državni nivo je - po mom mišljenju - druga priča.
Iskreno se nadam da će u RS-u Pokret za državu i PDP postići neki dogovor i time spriječiti 4. delegata SNSD-a u DN BiH. Ponovno davanje +2/3 većine SNSD-u u entitetskom, a proste većine glasanja u DN BiH u ruke Dodika i Čovića bi bilo katastrofalno bez obzira ko u konačnici činio koaliciju na državnom nivou.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59935 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Govorim o razocarenju svih onih koji se nadaju da ce dolaskom Konakovica kriminalna SDA platiti sa sav svoj decenijski kriminal. I objasio sam zbog cega se to nece desiti. A kako ce se konakovic ponasati kad mu Covic i Dodik ponude zajednicke kriminalne radnje to ostaje tek da se vidi. Mozda budemo i pozitivno iznenadjeni.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59936 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Meni HdZ smeta od 92...smeto mi je i sa SDA smeta mi i sa NiPom, al posebno mi smeta sad jer se ovakav narativ nije vidjen od Hadziosmanovica
Problem je sto Dini HdZ uopste ne smeta i nije nikalvo nuzno zlo, on je odusevljen sto je da njima
Last edited by Spit_fire on 20/11/2022 15:41, edited 1 time in total.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59937 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Fol je da si ti botina koja nam govori da vjerujemo tebi a ne onome sto Dino javno prica i radiA_A_AKCIJA wrote: ↑20/11/2022 11:51Vi fakat vjerujete da se ovako glupe laži mogu uspješno plasirati u 21. vijeku?
Da će imati nekog efekta?
Pa ko ima grama pismenosti će za pola minute pronaći da si slagao.
Kome ti ovo pišeš?
Šta ti je cilj? Da spamuješ temu dok se ne zaključa?
Da olakšaš sebi dušu?
U čemu je fol?
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59938 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sve su ti znali i prije pola godine, al se onda pricalo relaksirajmo odnose, jer MZ ce kad se napravi ustupak hrvatima iste odmac od Dodika i pritisnut doticnog...kad evo ti ga na ovaj blizi Dodiku nego ikadlaserShow wrote: ↑20/11/2022 12:15Kako ba, kojim vratolomijama izbaciti hdz i snsd i da ne blokiraju procese? Dajte ba taj elaborat, eto prilike da mi budemo glupi, vi pametni.
HNS rekao da nece ici samostalno, znaci ne mozes izbaciti hdz.
SNSD ima sve poluge vlasti u RS, a u domu naroda ce imati 4, jer ce im glupi bosnjo to dati.
I kako da se pravi vlast bez njih, hajde de?
Sto puta sam reko, njje problem biti u vlasti al problem je ovakav narativ..
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#59940 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Na kojoj minuti snimka Dino kaže:Spit_fire wrote: ↑20/11/2022 15:37Fol je da si ti botina koja nam govori da vjerujemo tebi a ne onome sto Dino javno prica i radiA_A_AKCIJA wrote: ↑20/11/2022 11:51
Vi fakat vjerujete da se ovako glupe laži mogu uspješno plasirati u 21. vijeku?
Da će imati nekog efekta?
Pa ko ima grama pismenosti će za pola minute pronaći da si slagao.
Kome ti ovo pišeš?
Šta ti je cilj? Da spamuješ temu dok se ne zaključa?
Da olakšaš sebi dušu?
U čemu je fol?
Čović je žrtva bošnjačke politike?
Hajde, lažove
Pa da te prijavim moderaciji za kršenje pravila foruma.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#59941 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Aktivan je itekako kroz NIP.plavi_E wrote: ↑20/11/2022 12:34Ovdje izgleda da se Fahro nudi da svojim Avazom bude medijski promoter nove vlasti. Posto je on sad politicki neaktivan mogao bi proci kao neutralan medij. Sve zavisi hoce li zbog veceg zajednickog cilja uspijeti ostaviti medjusobne nesuglasice po strani.Vaya wrote: ↑20/11/2022 01:21SpoilerShowhttps://avaz.ba/vijesti/bih/787933/ivan ... mo-program
"Princip rada Čovića i Dodika dobar je model za Bosnu i Hercegovinu, žao mi je što ga oni zloupotrebljavaju ne da bi zemlja napredovala već da bi je blokirali i što ne rade ništa za narode koje, kako tvrde, predstavljaju. Oni ne pričaju o temama koje su nezgodne, već o onim koje su prihvatljive za obje strane. To je sličan model koji primjenjuje i Trojka u Kantonu Sarajevo i to je zaista dobar model - istakla je."
Je li mi moze neko rastumacit sta je vrla nasa analiticarka htjela da kaze sa ovim pasusom gore iznad?
A starka se.opet aktivirala cim su antidrzavne stranke preuzele inicijativu i nakon prolaska IZ nakon svih propalih pokusaja izglasavanja istog, a u korist vec nabrojanih snaga.
Ali neka, treba sacekati da vidimo sta je na meniju i kada. Sta to famozna, a.previse slaba i uvezana osmorka misli isporuciti...
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38014
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#59945 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Prvi put da se slazem s tobomkluz franjo wrote: ↑20/11/2022 13:02 Dosadašnji razgovori i pregovori tzv. "Osmorke" i HDZ-a su primarno i prioritetno usmjereni na zajedničko funkcionisanje i rad u koaliciji na entitetskom nivou.
Naravno uz intenciju "dizanja" i na državni nivo, ali primarno i prioriteno se dogovara FBiH.
Sa tog aspekta i za taj nivo vlasti, a na bazi izbornih rezultata su ti razgovori i logični.
HDZ (kroz klub Hrvata u DN FBiH), a Osmorka (kroz klub Srba) imaju dominantne pozicije za bržu/sporiju prohodnost parlamentarnih procedura. Sudeći po nekim preliminarnim procjenama, i prosta većina u DN FBiH je takođe nemoguća bez Osmorke.
Bilo kako bilo. Izborni rezultati su potvrdili izjave oba bloka iz predizbornog perioda.
I blok oko SDA-DF i blok oko Bećirovića i Trojke su isticali "nezaobilaznost" HDZ-a u pregovorima o formiranju federalne vlade. Tako da ni to nikome ne može sada naprasno biti neko iznenađenje.
Državni nivo je - po mom mišljenju - druga priča.
Iskreno se nadam da će u RS-u Pokret za državu i PDP postići neki dogovor i time spriječiti 4. delegata SNSD-a u DN BiH. Ponovno davanje +2/3 većine SNSD-u u entitetskom, a proste većine glasanja u DN BiH u ruke Dodika i Čovića bi bilo katastrofalno bez obzira ko u konačnici činio koaliciju na državnom nivou.
Jedino je upitno kakve procedure misle da.prolaze?
Pro ili kontra drzavne?
Poznajuci HDZ i SNSD, onda svi znamo u kojem pravcu ide drzava.
I onda se cude kad ih nazivaju Dritanima.
Ali vidjecemo i to. Prerano je govoriti jer jos nisu uzjahali na vlast.
-
zabit_mehmedov
- Posts: 204
- Joined: 13/10/2022 00:26
#59946 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dom naroda i jest problem, sa 4 ruke od 5 dodik moze da blokira sve
problem je sto moze da blokira i sa 3 ruke preko kvoruma, da bi se bilo koji zakon usvojio potrebna je potvda u domu naroda prostom vecinom,no da bi se, sjednica doma naroda uopste i odrzala i da, bi se moglo bilo sta potvrditi, potrebno je da, sjednici prisustvuje najmanje 3 od 5 delagata iz svakog naroda, tako da sa tri dodik opet ima ihstrument za blokade
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#59947 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
https://m.youtube.com/watch?v=LxR4KeN-CZQ
Henry Kissinger: Ne postoji bosanski jezik i mitska Bosna i Hercegovina.
Ne razmisljaju nasi "zapadni prijatelji" puno drugacije od njega.
Henry Kissinger: Ne postoji bosanski jezik i mitska Bosna i Hercegovina.
Ne razmisljaju nasi "zapadni prijatelji" puno drugacije od njega.
-
zabit_mehmedov
- Posts: 204
- Joined: 13/10/2022 00:26
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#59950 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Citao sam svasta o ovom ćikuGrean wrote: ↑20/11/2022 17:22 https://m.youtube.com/watch?v=LxR4KeN-CZQ
Henry Kissinger: Ne postoji bosanski jezik i mitska Bosna i Hercegovina.
Ne razmisljaju nasi "zapadni prijatelji" puno drugacije od njega.
Vise negativno nego pozitivno
Jos je ziv i ima komentare o ukrajini, tajvanu, ali imao je i o vijetnamu svakakvih komentara
Uostalom, mnogo ovome doprinosi i Srbijanska propaganda ovakvog tipa
A ne postojanje naše nikakve
