Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#59851 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Crithagra »

Iz mog iskustva, SDP ima najnormalnije simpatizere, ali i DF. SDA naporni, NiP divljaci, NS dijagnoze.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59852 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

dale cooper wrote: 19/11/2022 19:04
Spit_fire wrote: 19/11/2022 18:59

Glasovao sam za sve SDP kadrove osim predsjednsitva gdje sam glasao za Komsica
Glasovao sam i ja za SDP na svim nivoima. Ali za sada, za razliku od tebe, ne vidim razloga za razočaranost, niti imam uopšte po čemu
da sudim, jer vlast još nije formirana.
Razocaran sam Dininim narativom i porukama koje salje..ako cemo sudit po njima mogu se nadat samo najgorem
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#59853 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Crithagra wrote: 19/11/2022 20:56 Iz mog iskustva, SDP ima najnormalnije simpatizere, ali i DF. SDA naporni, NiP divljaci, NS dijagnoze.
Ne postoji razlika između SDA i NiP simpatizera. U pet deka.
Dovoljno je samo pogledati kad zapnu braniti neodbranjivo. Baš ona stočarska energija ala Zahiragić i Konaković.
User avatar
Ozimician
Posts: 8144
Joined: 05/09/2012 23:21

#59854 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ozimician »

Student_u_Ostavci wrote: 19/11/2022 21:10
Crithagra wrote: 19/11/2022 20:56 Iz mog iskustva, SDP ima najnormalnije simpatizere, ali i DF. SDA naporni, NiP divljaci, NS dijagnoze.
Ne postoji razlika između SDA i NiP simpatizera. U pet deka.
Dovoljno je samo pogledati kad zapnu braniti neodbranjivo. Baš ona stočarska energija ala Zahiragić i Konaković.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#59855 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Spit_fire wrote: 19/11/2022 20:57
dale cooper wrote: 19/11/2022 19:04

Glasovao sam i ja za SDP na svim nivoima. Ali za sada, za razliku od tebe, ne vidim razloga za razočaranost, niti imam uopšte po čemu
da sudim, jer vlast još nije formirana.
Razocaran sam Dininim narativom i porukama koje salje..ako cemo sudit po njima mogu se nadat samo najgorem
A može biti i da samo igra i odrađuje ulogu koja mu je dodijeljena unutar koalicije. Po hiljaditi put, NiP i Konaković su samo jedan
djelić ove koalicije.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59856 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

dale cooper wrote: 19/11/2022 21:17
Spit_fire wrote: 19/11/2022 20:57

Razocaran sam Dininim narativom i porukama koje salje..ako cemo sudit po njima mogu se nadat samo najgorem
A može biti i da samo igra i odrađuje ulogu koja mu je dodijeljena unutar koalicije. Po hiljaditi put, NiP i Konaković su samo jedan
djelić ove koalicije.
Jbg ne sjedim ja na sastancima sa njima..slusam ono sta prica onaj ko se postavio kao vodja koalicije i ko prica u ime svih. Licno znam bruku raje iz SDP koja ne mirise dinu..al dzaba to kad je ocigledno on taj koji se pita, bar je tako postavljeno u javnom nastupu
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#59857 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laserShow »

Meni je najsmjesnije kada dfovac pocne seruckati :D

Hej dfovci, da se slozimo, sda=nip, nip=sda, ali cvrsto izmedju njih stoji df. Znaci sda-df-nip jedno veliko sranje. Prve dvije stranke su to pokazale, a treca ima priliku da pokaze da su sranje.

Hajmo biti principijelni.

Da se razumijemo, i ostale stranke su šaka jada :D Nije problem u strankama, vec u propuhu u našim glavama.
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#59858 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by geoxx »

Realno, postizborni potezi trojke itekako zasluzuju i kritike. Numanovic je napisao par dobrih tekstova - moraju se postaviti uslovi i odrediti sta se zeli, odnosno neke stvari konkretizirati. Dakle bez standardnih floskula o euroatlantskim integracijama.

I to je legitimna kritika. Problem je sto su ti glasovi u manjini ili su barem tisi, dok dominira retorika o izdajnistvu. Ljudima se zamjera jer uopste pregovaraju. Nece se sa Dodikom, Covicem, u opoziciji su logicno veci cetnici od Dodika, onda ne znam sta i s kim se hoce koji qrac. Sve je to lijepo dok te ne spuca realnost i cinjenicno stanje na terenu.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#59859 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

dale cooper wrote: 19/11/2022 21:17
Spit_fire wrote: 19/11/2022 20:57

Razocaran sam Dininim narativom i porukama koje salje..ako cemo sudit po njima mogu se nadat samo najgorem
A može biti i da samo igra i odrađuje ulogu koja mu je dodijeljena unutar koalicije. Po hiljaditi put, NiP i Konaković su samo jedan
djelić ove koalicije.
Ma sigurno, Konakovic je taj koji ispred koalicije ide i prima metke, to je vjerovatno dogovor neki izmedju njih jer onako dosta karizmatičniji, namazaniji, vještiji kao govornik od nikšića i forte za otkantavanje propagande i harange koju sda vrsi kako bi osmorku omela u preuzimanju vlasti, i onako po backgroundu i ideologiji njegovoj i njegovih glasaca dosta je prihvatljiviji za, tu ulogu neke bliskosti sa covicem

a ta bliskost je cisti pragmatizam politicki, prvo da se laganije udje u vlast, a kasnije ako hdz pocne kenjati da im moze reci mi smo bili korektni. Vidjeli smo kako sda glasila pokusavaju baciti kost medju trojku s pricom o tome hocel premijer biti niksic il konakovic, a i sa pricom da se konakovic postavlja na, celo osmorke, a, nema rezultat za to. Ja vjerujem da se on ne gura, nego ga ovi ostali partneri tu svjesno i dogovorno guraju jer zaista on se tu najbolje snalazi, zna taj sda sistem pritisaka, ima tu neku jalijašku pronicljivost da ih zahebe i zaista je kao takav vrio koristan za, osmorku, mozemo zamisliti kako bi se niksic il forto tu pogubili da na njih krene ova haranga s kojom se konakovic nosi

vrlo vjerovatno sve ovo radi i zrtvuje se vise no ostali iz osmorke zato sto je dogovor pao da on bude premijer federalni i kao takav bi i dalje bio najizlozeniji kompromisima sa hdz

sto se tice ovoga sto o covicu i hdz u trenutno bira rijeci, nemojte misliti da je to zato sto je naivan il ucijenjen, pronicljiv je on i pragmatican, cim se vlast uspostavi i nokautira sda, kad postane jasno da im nema povratka u sedlo, promijenit ce konakovic pricu o hdz ako ovi pocnu opet bojkotovati,petljati, napadati drzavu i sl. zna on da su sledeci izbori daleko ida ce so ko zna sta desavati i da narod zaboraviti ove sadasnje price, ako hdz bude korektniji i naprave se neki pomaci naprijed, ispast ce da je mudro isao pomirbeno s njima, ako hdz nastrvi ko do sad ucjenjivati i u paktu s dodikom da ruse drzavu, promijenit ce i konak pricu bice zešći i od onog reufa bajrovica, ali ce sigurno jasno svima docarati svu pokvarenost hdza, i dodika, a, sebe i osmorku kao dosta boljeg i pismenijeg zastitnika bih interesa

Mozemo mi simpatisati il nesimpatisati konakovica, ali on je izrasto u vrlo hebenog politicara vrlo promisljenog kojeg necete lako zahebati, vrlo je taktican, sjetimo se samo da je bio premijer vlade kantona sarajevo, da je usao u rat protiv sda znajuci da mu slijedi spicoka i sudbina šepića kako su mu sda ovci predvicjali, a i ja licno nisam vjerovo da ce nesto napraviti i izboriti se s bagrom, i onda sa tim nipom ko novom strankom pravi rezultat, ima najbolji rezultat u sarajevu i kao sto bi velika vecina politicara, pa vjerujem i svi mi forumasa ovde insistirali na tom premijerskom mjestu da na taj nacin popisas one koji su te potcijeniil, bio je mudar i potisnuo je licnu ambiciju i odigro je za ekipu, bez obzira na najveci broj glasova pusta fortu da bude premijer, sdp u poziciju gradonacelnika, kasnije i poziciju clana predsjednistva

Namazan je, tesko bi ko tako mudro taktizirao da, ojaca front s partnerima, pokazao je da mu se moze vjerovati i zato vjerovatno mu ovi drugi svjesno prepustaju ulogu neformalnog lidera opozicije i federalnog premijera
Last edited by zabit_mehmedov on 19/11/2022 22:28, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#59860 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

zabit_mehmedov wrote: 19/11/2022 22:19
dale cooper wrote: 19/11/2022 21:17

A može biti i da samo igra i odrađuje ulogu koja mu je dodijeljena unutar koalicije. Po hiljaditi put, NiP i Konaković su samo jedan
djelić ove koalicije.
Ma sigurno, Konakovic je taj koji ispred koalicije ide i prima metke, to je vjerovatno dogovor neki izmedju njih jer onako dosta karizmatičniji, namazaniji, vještiji kao govornik od nikšića i forte za otkantavanje propagande i harange koju sda vrsi kako bi osmorku omela u preuzimanju vlasti, i onako po backgroundu i ideologiji njegovoj i njegovih glasaca dosta je prihvatljiviji za, tu ulogu neke bliskosti sa covicem

a ta bliskost je cisti pragmatizam politicki, prvo da se laganije udje u vlast, a kasnije ako hdz pocne kenjati da im moze reci mi smo bili korektni. Vidjeli smo kako sda glasila pokusavaju baciti kost medju trojku s pricom o tome hocel premijer biti niksic il konakovic, a i sa pricom da se konakovic postavlja na, celo osmorke, a, nema rezultat za to. Ja vjerujem da se on ne gura, nego ga ovi ostali partneri tu svjesno i dogovorno guraju jer zaista on se tu najbolje snalazi, zna taj sda sistem pritisaka, ima tu neku jalijašku pronicljivost da ih zahebe i zaista je kao takav vrio koristan za, osmorku, mozemo zamisliti kako bi se niksic il forto tu pogubili da na njih krene ova haranga s kojom se konakovic nosi

vrlo vjerovatno sve ovo radi i zrtvuje se vise no ostali iz osmorke zato sto je dogovor pao da on bude premijer federalni i kao takav bi i dalje bio najizlozeniji kompromisima sa hdz

sto se tice ovoga sto o covicu i hdz u trenutno bira rijeci, nemojte misliti da je to zato sto je naivan il ucijenjen, pronicljiv je on i pragmatican, cim se vlast uspostavi i nokautira sda, kad postane jasno da im nema povratka u sedlo, promijenit ce konakovic pricu o hdz ako ovi pocnu opet bojkotovati,petljati, napadati drzavu i sl.

Mozemo mi simpatisati il nesimpatisati konakovica, ali on je izrasto u vrlo hebenog politicara vrlo promisljenog kojeg necete lako zahebati, vrlo je taktican, sjetimo se samo da je bio premijer vlade kantona sarajevo, da je usao u rat protiv sda znajuci da mu slijedi spicoka i sudbina šepića kako su mu sda ovci predvicjali, a i ja licno nisam vjerovo da ce nesto napraviti i izboriti se s bagrom, i onda sa tim nipom ko novom strankom pravi rezultat, ima najbolji rezultat u sarajevu i kao sto bi velika vecina politicara, pa vjerujem i svi mi forumasa ovde insistirali na tom premijerskom mjestu da na taj nacin popisas one koji su te potcijeniil, bio je mudar i potisnuo je licnu ambiciju i odigro je za ekipu, bez obzira na najveci broj glasova pusta fortu da bude premijer, sdp u poziciju gradonacelnika, kasnije i poziciju clana predsjednistva

Namazan je, tesko bi ko tako mudro taktizirao da, ojaca front s partnerima, pokazao je da mu se moze vjerovati i zato vjerovatno mu ovi drugi svjesno prepustaju ulogu neformalnog lidera opozicije i federalnog premijera
Ima mnogo jednostavnije objasnjenje.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17577
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#59861 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

Koje, jel i on plaćen kao Ivo Komšić? :D
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#59862 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

JohnnyS wrote: 19/11/2022 22:25 Koje, jel i on plaćen kao Ivo Komšić? :D
Ja bogami zemo nisam nikad rekao da je Ivo placen. Jesam li ?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59863 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Pa de napisi sta mislis
User avatar
JohnnyS
Posts: 17577
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#59864 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

palermo wrote: 19/11/2022 22:28
JohnnyS wrote: 19/11/2022 22:25 Koje, jel i on plaćen kao Ivo Komšić? :D
Ja bogami zemo nisam nikad rekao da je Ivo placen. Jesam li ?
Ti nisi :D

Ali što se Konakovića tiče ne doima se kao idiot koji će zbog jednog mandata ugroziti ostatak karijere. Zna kad bi previše dao Čoviću da se sahranio među svojim biračima. Puno mi svi gatamo, a pojma nitko nema što će biti
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#59865 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

JohnnyS wrote: 19/11/2022 22:33
palermo wrote: 19/11/2022 22:28

Ja bogami zemo nisam nikad rekao da je Ivo placen. Jesam li ?
Ti nisi :D

Ali što se Konakovića tiče ne doima se kao idiot koji će zbog jednog mandata ugroziti ostatak karijere. Zna kad bi previše dao Čoviću da se sahranio među svojim biračima. Puno mi svi gatamo, a pojma nitko nema što će biti

Pa on I ne ugrozava karijeru. On je ucvrscuje I gradi. Odnosno grade mu.

Naravno da ne znamo sta ce biti. Al imamo stavove, misljenja....nekad ista, nekad razlicita....hocu reci, neki imaju, neki su tu samo da ponavljaju sto I'm je receno
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#59866 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Ljudi su glasali za promjene, a ne da bi gledali Dinu Konakovića kako šuruje sa HDZ-om i ulizuje se Draganu Čoviću do granice povraćanja. Lik bukvalno ne izlazi iz Čovićevog dupeta evo već mjesec dana, do te mjere da ga hvale i vodeće uzp perjanice poput Karamatića i Prkačina. Ako su ovo za vas znakovi velikih promjena, onda svaka vam čast.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#59867 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laserShow »

guruguru95 wrote: 19/11/2022 22:49 Ljudi su glasali za promjene, a ne da bi gledali Dinu Konakovića kako šuruje sa HDZ-om i ulizuje se Draganu Čoviću do granice povraćanja. Lik bukvalno ne izlazi iz Čovićevog dupeta evo već mjesec dana, do te mjere da ga hvale i vodeće uzp perjanice poput Karamatića i Prkačina. Ako su ovo za vas znakovi velikih promjena, onda svaka vam čast.
Dobro i sta predlazes? Da se u to dupe ubacuje izetbegovic?
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#59868 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

palermo wrote: 19/11/2022 22:36
JohnnyS wrote: 19/11/2022 22:33

Ti nisi :D

Ali što se Konakovića tiče ne doima se kao idiot koji će zbog jednog mandata ugroziti ostatak karijere. Zna kad bi previše dao Čoviću da se sahranio među svojim biračima. Puno mi svi gatamo, a pojma nitko nema što će biti

Pa on I ne ugrozava karijeru. On je ucvrscuje I gradi. Odnosno grade mu.

Naravno da ne znamo sta ce biti. Al imamo stavove, misljenja....nekad ista, nekad razlicita....hocu reci, neki imaju, neki su tu samo da ponavljaju sto I'm je receno
A zasto se brinete za lika kojem niste glas ostavili?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17066
Joined: 27/04/2021 22:52

#59869 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

JohnnyS wrote: 19/11/2022 22:25 Koje, jel i on plaćen kao Ivo Komšić? :D
Image

Ivo Komšić i Mate Boban bara bara ispadose da je neko ovo pricao 95e svi bi tu osobu proglasili ludom :lol: :lol: :lol:

koji bolesnici da dokazanog patriotu proglasavaju hrvatskim izdajnikom jer se usudio reci nesto protiv sda :-) :-)

sto je najgore i na forumu je dozivio i gore uvrede posebno na face tv temi :cry: :cry: :-) , i kad spomenes da ovo sto ljudi govore i rade je nenormalno ispadas dritanovac :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#59870 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Niko ba normalan vise nece
Nakon smrti Peica mislim da nema tog hrvata koji ce stati javno i reci neku...dati izjavu na ulici za medije... iznijeti svoje misljenje...
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#59871 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

laserShow wrote: 19/11/2022 22:53
guruguru95 wrote: 19/11/2022 22:49 Ljudi su glasali za promjene, a ne da bi gledali Dinu Konakovića kako šuruje sa HDZ-om i ulizuje se Draganu Čoviću do granice povraćanja. Lik bukvalno ne izlazi iz Čovićevog dupeta evo već mjesec dana, do te mjere da ga hvale i vodeće uzp perjanice poput Karamatića i Prkačina. Ako su ovo za vas znakovi velikih promjena, onda svaka vam čast.
Dobro i sta predlazes? Da se u to dupe ubacuje izetbegovic?
Ne daj bože ahahaha. U tome i jeste problem ovdje, što se svaka kritika odmah asocira sa SDA i ljudi se nazivaju botovima, sendvičarima i etiketiraju kojekakvim epitetima. Izetbegović je poražen na ovim izborima, nadam se za sva vremena i da taj govnar više nikad nigdje neće biti relevantan. Ovdje pričamo o onima koji su sve ove godine kritikovali SDA zbog njihove servilnosti i partnerstva sa HDZ i SNDS, a već u prvim danima svojim medijskim istupima nagovještavaju da, kao i njihovi prethodnici, nemaju ništa protiv bliske saradnje za državnim neprijateljima.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#59872 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by agent_zero »

tramvajtrojka wrote: 19/11/2022 19:56
plavi_E wrote: 19/11/2022 19:33 Znaci lider Oktopus koalicije je Konakovic a ne Niksic koji ipak ima najvise glasova.
Image

zar se svi dzematile morate pojiti sa istog izvora imate li svog mišljenja i stavova ljudine :lol: :lol: :mrgreen:
Zar ovaj fašistički baliješina i bolesnik nije trajno banovan sa svih društvenih mreža?????
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#59873 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Truba wrote: 19/11/2022 23:08 Niko ba normalan vise nece
Nakon smrti Peica mislim da nema tog hrvata koji ce stati javno i reci neku...dati izjavu na ulici za medije... iznijeti svoje misljenje...
Labude jel istina da ces biti u novoj koaliciji Dinin Hrvat? :mrgreen:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#59874 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by agent_zero »

_BataZiv_0809 wrote: 19/11/2022 17:20
Prpa.ba wrote: 19/11/2022 17:13 Obracun sa SDA ispred dobrobiti naroda i drzave.
Obracun sa SDA jeste dobrobit naroda i drzave.
:thumbup:
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#59875 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Login77777 wrote: 19/11/2022 22:53
palermo wrote: 19/11/2022 22:36


Pa on I ne ugrozava karijeru. On je ucvrscuje I gradi. Odnosno grade mu.

Naravno da ne znamo sta ce biti. Al imamo stavove, misljenja....nekad ista, nekad razlicita....hocu reci, neki imaju, neki su tu samo da ponavljaju sto I'm je receno
A zasto se brinete za lika kojem niste glas ostavili?
Haj pogodi
Locked