Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
#59851 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Iz mog iskustva, SDP ima najnormalnije simpatizere, ali i DF. SDA naporni, NiP divljaci, NS dijagnoze.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59852 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Razocaran sam Dininim narativom i porukama koje salje..ako cemo sudit po njima mogu se nadat samo najgoremdale cooper wrote: ↑19/11/2022 19:04Glasovao sam i ja za SDP na svim nivoima. Ali za sada, za razliku od tebe, ne vidim razloga za razočaranost, niti imam uopšte po čemu
da sudim, jer vlast još nije formirana.
- Student_u_Ostavci
- Posts: 3901
- Joined: 04/09/2015 16:50
#59853 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne postoji razlika između SDA i NiP simpatizera. U pet deka.
Dovoljno je samo pogledati kad zapnu braniti neodbranjivo. Baš ona stočarska energija ala Zahiragić i Konaković.
- Ozimician
- Posts: 8144
- Joined: 05/09/2012 23:21
#59854 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Student_u_Ostavci wrote: ↑19/11/2022 21:10Ne postoji razlika između SDA i NiP simpatizera. U pet deka.
Dovoljno je samo pogledati kad zapnu braniti neodbranjivo. Baš ona stočarska energija ala Zahiragić i Konaković.
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#59855 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A može biti i da samo igra i odrađuje ulogu koja mu je dodijeljena unutar koalicije. Po hiljaditi put, NiP i Konaković su samo jedanSpit_fire wrote: ↑19/11/2022 20:57Razocaran sam Dininim narativom i porukama koje salje..ako cemo sudit po njima mogu se nadat samo najgoremdale cooper wrote: ↑19/11/2022 19:04
Glasovao sam i ja za SDP na svim nivoima. Ali za sada, za razliku od tebe, ne vidim razloga za razočaranost, niti imam uopšte po čemu
da sudim, jer vlast još nije formirana.
djelić ove koalicije.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59856 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jbg ne sjedim ja na sastancima sa njima..slusam ono sta prica onaj ko se postavio kao vodja koalicije i ko prica u ime svih. Licno znam bruku raje iz SDP koja ne mirise dinu..al dzaba to kad je ocigledno on taj koji se pita, bar je tako postavljeno u javnom nastupudale cooper wrote: ↑19/11/2022 21:17A može biti i da samo igra i odrađuje ulogu koja mu je dodijeljena unutar koalicije. Po hiljaditi put, NiP i Konaković su samo jedan
djelić ove koalicije.
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#59857 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Meni je najsmjesnije kada dfovac pocne seruckati 
Hej dfovci, da se slozimo, sda=nip, nip=sda, ali cvrsto izmedju njih stoji df. Znaci sda-df-nip jedno veliko sranje. Prve dvije stranke su to pokazale, a treca ima priliku da pokaze da su sranje.
Hajmo biti principijelni.
Da se razumijemo, i ostale stranke su šaka jada
Nije problem u strankama, vec u propuhu u našim glavama.
Hej dfovci, da se slozimo, sda=nip, nip=sda, ali cvrsto izmedju njih stoji df. Znaci sda-df-nip jedno veliko sranje. Prve dvije stranke su to pokazale, a treca ima priliku da pokaze da su sranje.
Hajmo biti principijelni.
Da se razumijemo, i ostale stranke su šaka jada
-
geoxx
- Posts: 2494
- Joined: 08/08/2015 23:39
#59858 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Realno, postizborni potezi trojke itekako zasluzuju i kritike. Numanovic je napisao par dobrih tekstova - moraju se postaviti uslovi i odrediti sta se zeli, odnosno neke stvari konkretizirati. Dakle bez standardnih floskula o euroatlantskim integracijama.
I to je legitimna kritika. Problem je sto su ti glasovi u manjini ili su barem tisi, dok dominira retorika o izdajnistvu. Ljudima se zamjera jer uopste pregovaraju. Nece se sa Dodikom, Covicem, u opoziciji su logicno veci cetnici od Dodika, onda ne znam sta i s kim se hoce koji qrac. Sve je to lijepo dok te ne spuca realnost i cinjenicno stanje na terenu.
I to je legitimna kritika. Problem je sto su ti glasovi u manjini ili su barem tisi, dok dominira retorika o izdajnistvu. Ljudima se zamjera jer uopste pregovaraju. Nece se sa Dodikom, Covicem, u opoziciji su logicno veci cetnici od Dodika, onda ne znam sta i s kim se hoce koji qrac. Sve je to lijepo dok te ne spuca realnost i cinjenicno stanje na terenu.
-
zabit_mehmedov
- Posts: 204
- Joined: 13/10/2022 00:26
#59859 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ma sigurno, Konakovic je taj koji ispred koalicije ide i prima metke, to je vjerovatno dogovor neki izmedju njih jer onako dosta karizmatičniji, namazaniji, vještiji kao govornik od nikšića i forte za otkantavanje propagande i harange koju sda vrsi kako bi osmorku omela u preuzimanju vlasti, i onako po backgroundu i ideologiji njegovoj i njegovih glasaca dosta je prihvatljiviji za, tu ulogu neke bliskosti sa covicemdale cooper wrote: ↑19/11/2022 21:17A može biti i da samo igra i odrađuje ulogu koja mu je dodijeljena unutar koalicije. Po hiljaditi put, NiP i Konaković su samo jedan
djelić ove koalicije.
a ta bliskost je cisti pragmatizam politicki, prvo da se laganije udje u vlast, a kasnije ako hdz pocne kenjati da im moze reci mi smo bili korektni. Vidjeli smo kako sda glasila pokusavaju baciti kost medju trojku s pricom o tome hocel premijer biti niksic il konakovic, a i sa pricom da se konakovic postavlja na, celo osmorke, a, nema rezultat za to. Ja vjerujem da se on ne gura, nego ga ovi ostali partneri tu svjesno i dogovorno guraju jer zaista on se tu najbolje snalazi, zna taj sda sistem pritisaka, ima tu neku jalijašku pronicljivost da ih zahebe i zaista je kao takav vrio koristan za, osmorku, mozemo zamisliti kako bi se niksic il forto tu pogubili da na njih krene ova haranga s kojom se konakovic nosi
vrlo vjerovatno sve ovo radi i zrtvuje se vise no ostali iz osmorke zato sto je dogovor pao da on bude premijer federalni i kao takav bi i dalje bio najizlozeniji kompromisima sa hdz
sto se tice ovoga sto o covicu i hdz u trenutno bira rijeci, nemojte misliti da je to zato sto je naivan il ucijenjen, pronicljiv je on i pragmatican, cim se vlast uspostavi i nokautira sda, kad postane jasno da im nema povratka u sedlo, promijenit ce konakovic pricu o hdz ako ovi pocnu opet bojkotovati,petljati, napadati drzavu i sl. zna on da su sledeci izbori daleko ida ce so ko zna sta desavati i da narod zaboraviti ove sadasnje price, ako hdz bude korektniji i naprave se neki pomaci naprijed, ispast ce da je mudro isao pomirbeno s njima, ako hdz nastrvi ko do sad ucjenjivati i u paktu s dodikom da ruse drzavu, promijenit ce i konak pricu bice zešći i od onog reufa bajrovica, ali ce sigurno jasno svima docarati svu pokvarenost hdza, i dodika, a, sebe i osmorku kao dosta boljeg i pismenijeg zastitnika bih interesa
Mozemo mi simpatisati il nesimpatisati konakovica, ali on je izrasto u vrlo hebenog politicara vrlo promisljenog kojeg necete lako zahebati, vrlo je taktican, sjetimo se samo da je bio premijer vlade kantona sarajevo, da je usao u rat protiv sda znajuci da mu slijedi spicoka i sudbina šepića kako su mu sda ovci predvicjali, a i ja licno nisam vjerovo da ce nesto napraviti i izboriti se s bagrom, i onda sa tim nipom ko novom strankom pravi rezultat, ima najbolji rezultat u sarajevu i kao sto bi velika vecina politicara, pa vjerujem i svi mi forumasa ovde insistirali na tom premijerskom mjestu da na taj nacin popisas one koji su te potcijeniil, bio je mudar i potisnuo je licnu ambiciju i odigro je za ekipu, bez obzira na najveci broj glasova pusta fortu da bude premijer, sdp u poziciju gradonacelnika, kasnije i poziciju clana predsjednistva
Namazan je, tesko bi ko tako mudro taktizirao da, ojaca front s partnerima, pokazao je da mu se moze vjerovati i zato vjerovatno mu ovi drugi svjesno prepustaju ulogu neformalnog lidera opozicije i federalnog premijera
Last edited by zabit_mehmedov on 19/11/2022 22:28, edited 1 time in total.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#59860 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ima mnogo jednostavnije objasnjenje.zabit_mehmedov wrote: ↑19/11/2022 22:19Ma sigurno, Konakovic je taj koji ispred koalicije ide i prima metke, to je vjerovatno dogovor neki izmedju njih jer onako dosta karizmatičniji, namazaniji, vještiji kao govornik od nikšića i forte za otkantavanje propagande i harange koju sda vrsi kako bi osmorku omela u preuzimanju vlasti, i onako po backgroundu i ideologiji njegovoj i njegovih glasaca dosta je prihvatljiviji za, tu ulogu neke bliskosti sa covicemdale cooper wrote: ↑19/11/2022 21:17
A može biti i da samo igra i odrađuje ulogu koja mu je dodijeljena unutar koalicije. Po hiljaditi put, NiP i Konaković su samo jedan
djelić ove koalicije.
a ta bliskost je cisti pragmatizam politicki, prvo da se laganije udje u vlast, a kasnije ako hdz pocne kenjati da im moze reci mi smo bili korektni. Vidjeli smo kako sda glasila pokusavaju baciti kost medju trojku s pricom o tome hocel premijer biti niksic il konakovic, a i sa pricom da se konakovic postavlja na, celo osmorke, a, nema rezultat za to. Ja vjerujem da se on ne gura, nego ga ovi ostali partneri tu svjesno i dogovorno guraju jer zaista on se tu najbolje snalazi, zna taj sda sistem pritisaka, ima tu neku jalijašku pronicljivost da ih zahebe i zaista je kao takav vrio koristan za, osmorku, mozemo zamisliti kako bi se niksic il forto tu pogubili da na njih krene ova haranga s kojom se konakovic nosi
vrlo vjerovatno sve ovo radi i zrtvuje se vise no ostali iz osmorke zato sto je dogovor pao da on bude premijer federalni i kao takav bi i dalje bio najizlozeniji kompromisima sa hdz
sto se tice ovoga sto o covicu i hdz u trenutno bira rijeci, nemojte misliti da je to zato sto je naivan il ucijenjen, pronicljiv je on i pragmatican, cim se vlast uspostavi i nokautira sda, kad postane jasno da im nema povratka u sedlo, promijenit ce konakovic pricu o hdz ako ovi pocnu opet bojkotovati,petljati, napadati drzavu i sl.
Mozemo mi simpatisati il nesimpatisati konakovica, ali on je izrasto u vrlo hebenog politicara vrlo promisljenog kojeg necete lako zahebati, vrlo je taktican, sjetimo se samo da je bio premijer vlade kantona sarajevo, da je usao u rat protiv sda znajuci da mu slijedi spicoka i sudbina šepića kako su mu sda ovci predvicjali, a i ja licno nisam vjerovo da ce nesto napraviti i izboriti se s bagrom, i onda sa tim nipom ko novom strankom pravi rezultat, ima najbolji rezultat u sarajevu i kao sto bi velika vecina politicara, pa vjerujem i svi mi forumasa ovde insistirali na tom premijerskom mjestu da na taj nacin popisas one koji su te potcijeniil, bio je mudar i potisnuo je licnu ambiciju i odigro je za ekipu, bez obzira na najveci broj glasova pusta fortu da bude premijer, sdp u poziciju gradonacelnika, kasnije i poziciju clana predsjednistva
Namazan je, tesko bi ko tako mudro taktizirao da, ojaca front s partnerima, pokazao je da mu se moze vjerovati i zato vjerovatno mu ovi drugi svjesno prepustaju ulogu neformalnog lidera opozicije i federalnog premijera
- JohnnyS
- Posts: 17571
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#59861 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Koje, jel i on plaćen kao Ivo Komšić? 
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83510
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#59863 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa de napisi sta mislis
- JohnnyS
- Posts: 17571
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#59864 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ti nisi
Ali što se Konakovića tiče ne doima se kao idiot koji će zbog jednog mandata ugroziti ostatak karijere. Zna kad bi previše dao Čoviću da se sahranio među svojim biračima. Puno mi svi gatamo, a pojma nitko nema što će biti
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#59865 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa on I ne ugrozava karijeru. On je ucvrscuje I gradi. Odnosno grade mu.
Naravno da ne znamo sta ce biti. Al imamo stavove, misljenja....nekad ista, nekad razlicita....hocu reci, neki imaju, neki su tu samo da ponavljaju sto I'm je receno
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#59866 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ljudi su glasali za promjene, a ne da bi gledali Dinu Konakovića kako šuruje sa HDZ-om i ulizuje se Draganu Čoviću do granice povraćanja. Lik bukvalno ne izlazi iz Čovićevog dupeta evo već mjesec dana, do te mjere da ga hvale i vodeće uzp perjanice poput Karamatića i Prkačina. Ako su ovo za vas znakovi velikih promjena, onda svaka vam čast.
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#59867 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dobro i sta predlazes? Da se u to dupe ubacuje izetbegovic?guruguru95 wrote: ↑19/11/2022 22:49 Ljudi su glasali za promjene, a ne da bi gledali Dinu Konakovića kako šuruje sa HDZ-om i ulizuje se Draganu Čoviću do granice povraćanja. Lik bukvalno ne izlazi iz Čovićevog dupeta evo već mjesec dana, do te mjere da ga hvale i vodeće uzp perjanice poput Karamatića i Prkačina. Ako su ovo za vas znakovi velikih promjena, onda svaka vam čast.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#59868 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A zasto se brinete za lika kojem niste glas ostavili?
- tramvajtrojka
- Posts: 17062
- Joined: 27/04/2021 22:52
#59869 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Ivo Komšić i Mate Boban bara bara ispadose da je neko ovo pricao 95e svi bi tu osobu proglasili ludom
koji bolesnici da dokazanog patriotu proglasavaju hrvatskim izdajnikom jer se usudio reci nesto protiv sda
sto je najgore i na forumu je dozivio i gore uvrede posebno na face tv temi
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#59870 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Niko ba normalan vise nece
Nakon smrti Peica mislim da nema tog hrvata koji ce stati javno i reci neku...dati izjavu na ulici za medije... iznijeti svoje misljenje...
Nakon smrti Peica mislim da nema tog hrvata koji ce stati javno i reci neku...dati izjavu na ulici za medije... iznijeti svoje misljenje...
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#59871 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne daj bože ahahaha. U tome i jeste problem ovdje, što se svaka kritika odmah asocira sa SDA i ljudi se nazivaju botovima, sendvičarima i etiketiraju kojekakvim epitetima. Izetbegović je poražen na ovim izborima, nadam se za sva vremena i da taj govnar više nikad nigdje neće biti relevantan. Ovdje pričamo o onima koji su sve ove godine kritikovali SDA zbog njihove servilnosti i partnerstva sa HDZ i SNDS, a već u prvim danima svojim medijskim istupima nagovještavaju da, kao i njihovi prethodnici, nemaju ništa protiv bliske saradnje za državnim neprijateljima.laserShow wrote: ↑19/11/2022 22:53Dobro i sta predlazes? Da se u to dupe ubacuje izetbegovic?guruguru95 wrote: ↑19/11/2022 22:49 Ljudi su glasali za promjene, a ne da bi gledali Dinu Konakovića kako šuruje sa HDZ-om i ulizuje se Draganu Čoviću do granice povraćanja. Lik bukvalno ne izlazi iz Čovićevog dupeta evo već mjesec dana, do te mjere da ga hvale i vodeće uzp perjanice poput Karamatića i Prkačina. Ako su ovo za vas znakovi velikih promjena, onda svaka vam čast.
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#59872 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Zar ovaj fašistički baliješina i bolesnik nije trajno banovan sa svih društvenih mreža?????tramvajtrojka wrote: ↑19/11/2022 19:56
zar se svi dzematile morate pojiti sa istog izvora imate li svog mišljenja i stavova ljudine![]()
![]()
![]()
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#59874 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#59875 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Haj pogodi

