Kad se pregovara sa Covicem mora mu se dati mnogo vise nego sto mu pripada, vrijeme ce pokzati na sta je pristala trojka, osmorka.Vaya wrote: ↑18/11/2022 14:26Je li guraju van SDA ne znam, ali da NiP i NS imaju linije prema odredjenim linijama Amerike i UK - to je neosporno...koliko su bas jake i odlucujuce, ne bih se bas zakleo da je tako, ali da ne rade nista dok se ne usaglase sa njima - to je sigurno...DonieBrasco wrote: ↑18/11/2022 14:22 Preglupa je ta prica da stranci hoce SDA da sprijece da bude vlast iz njima znatih razloga, preko utjecaj i podrske trojki, osmorki, šezdesetorki, a na drogoj strani dokazani neprijatelji HDZ i SNSD u vlasti prije svega zbog djelovanja tih istih stranaca.
Sem ako se mnogo gore stvari spremaju opet kako za koga, da ce svaka strana morati platiti ceh toga.
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
DonieBrasco
- Posts: 20140
- Joined: 31/08/2016 16:09
#59476 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
seksi_ideje
- Posts: 1261
- Joined: 29/07/2022 15:43
#59477 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Naravno provjerena informacija. Rekla nana Rasima.Vaya wrote: ↑18/11/2022 14:26Je li guraju van SDA ne znam, ali da NiP i NS imaju linije prema odredjenim linijama Amerike i UK - to je neosporno...koliko su bas jake i odlucujuce, ne bih se bas zakleo da je tako, ali da ne rade nista dok se ne usaglase sa njima - to je sigurno...DonieBrasco wrote: ↑18/11/2022 14:22 Preglupa je ta prica da stranci hoce SDA da sprijece da bude vlast iz njima znatih razloga, preko utjecaj i podrske trojki, osmorki, šezdesetorki, a na drogoj strani dokazani neprijatelji HDZ i SNSD u vlasti prije svega zbog djelovanja tih istih stranaca.
Sem ako se mnogo gore stvari spremaju opet kako za koga, da ce svaka strana morati platiti ceh toga.
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#59478 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da ti ne pisem ponovo i ovdje sta i kako...vrati se jedno 20-tak stranica unazad i vidjet ces detaljnije sta sam pisao oko ovoga...
Dino je osnovao NiP pred kraj 2017. Napravio je stranku koja trosi mnogo para na svoju infrastrukturu, medije, predizbornu kampanju, poslovne prostore gdje god imaju opcinsku organizaciju. Usudio bih se da kazem, da u tom segmentu ne kaska za SDP-om nimalo...je li ti mislis da je Dino te pare na putu nasao...
Pa sam Dino u intervjuima govori kako imaju izuzetno blisku saradnju sa ambasadama zemalja Kvinte...
Last edited by Vaya on 18/11/2022 14:36, edited 1 time in total.
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#59479 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa, jarane
Kakve to veze ima sa današnjim događanjima?
Formira se Vlada nakon izbora. Nije Dayton 2. Prestani igrati na argument straha. Nanosiš zlo svom narodu.
Ja znam da je za SDA propao svijet. Ne mora i nama ostalima propasti.
Jel hoćeš da kažeš da se za puške prifatimo? Da zaratimo jer SDA nije u vlasti?
Uporno guraš tu priču, izdaja i popuštanje Hrvatima. Postaješ naporan kada pričaš bez argumenata. Nije zanimljivo da igraš istu priču, kada ti se argumentima objasni da nisi upravu. Poslije toga to postaje propaganda kojom samo truješ.
Nema većih izdajica od SDA. Da se svi skupimo, ne možemo nas same unazaditi koliko oni.
Sve što imamo i gdje se nalazimo, kriva je SDA, jer je sve to vrijeme na vlasti. Ništa nije moglo mimo njih proći, a da oni nisu učestvovali u tome.
Tako, sjaši više.
Ako te žuljaju te teme, imaš pdf SDA, pa tamo postavljaj slične sadržaje.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#59480 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nismo djeca. Stranci ne kriju koje politicke opcije imaju njihovu podrsku. Zasto da se lazemo? Legitimno je misliti da su te stranke zasluzile podrsku i slagati se s ovim sto stranci guraju.
-
seksi_ideje
- Posts: 1261
- Joined: 29/07/2022 15:43
#59481 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vaya wrote: ↑18/11/2022 14:32Da ti ne pisem ponovo i ovdje sta i kako...vrati se jedno 20-tak stranica unazad i vidjet ces detaljnije sta sam pisao oko ovoga...
Dino je osnovao NiP pred kraj 2017. Napravio je stranku koja trosi mnogo para na svoju infrastrukturu, medije, predizbornu kampanju, poslovne prostore gdje god imaju opcinsku organizaciju. Usudio bih se da kazem, da u tom segmentu ne kaska za SDP-om nimalo...je li ti mislis da je Dino te pare na putu nasao...
Pa sam Dino u intervjuima govori kako imaju izuzetno blisku saradnju sa ambasadama zemalja Kvinte...
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#59482 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne kontam sta ti je smijesna stvar za koju svako dijete u vrticu zna...seksi_ideje wrote: ↑18/11/2022 14:39Vaya wrote: ↑18/11/2022 14:32
Da ti ne pisem ponovo i ovdje sta i kako...vrati se jedno 20-tak stranica unazad i vidjet ces detaljnije sta sam pisao oko ovoga...
Dino je osnovao NiP pred kraj 2017. Napravio je stranku koja trosi mnogo para na svoju infrastrukturu, medije, predizbornu kampanju, poslovne prostore gdje god imaju opcinsku organizaciju. Usudio bih se da kazem, da u tom segmentu ne kaska za SDP-om nimalo...je li ti mislis da je Dino te pare na putu nasao...
Pa sam Dino u intervjuima govori kako imaju izuzetno blisku saradnju sa ambasadama zemalja Kvinte...
![]()
![]()
![]()
Izaberi na youtube random 5 intervjua Dine i u svakom ce ti reci da imaju extra saradnju sa americkom i britanskom ambasadom...
Istu stvar mozes uraditi sa Pedjom Kojovicem, Arnautom ili Sabinom...
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59483 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ponovicu ...ne kazem da je iko od osmorke ista uradio, o tome cu kad nesto urade, pa cemo komentarisat jel dobro il lose. Nisam nigdje napisao da ne trebaju u vlast ili da SDA trebaA_A_AKCIJA wrote: ↑18/11/2022 14:34Pa, jarane![]()
Kakve to veze ima sa današnjim događanjima?
Formira se Vlada nakon izbora. Nije Dayton 2. Prestani igrati na argument straha. Nanosiš zlo svom narodu.
Ja znam da je za SDA propao svijet. Ne mora i nama ostalima propasti.
Jel hoćeš da kažeš da se za puške prifatimo? Da zaratimo jer SDA nije u vlasti?
Uporno guraš tu priču, izdaja i popuštanje Hrvatima. Postaješ naporan kada pričaš bez argumenata. Nije zanimljivo da igraš istu priču, kada ti se argumentima objasni da nisi upravu. Poslije toga to postaje propaganda kojom samo truješ.
Nema većih izdajica od SDA. Da se svi skupimo, ne možemo nas same unazaditi koliko oni.
Sve što imamo i gdje se nalazimo, kriva je SDA, jer je sve to vrijeme na vlasti. Ništa nije moglo mimo njih proći, a da oni nisu učestvovali u tome.
Tako, sjaši više.
Ako te žuljaju te teme, imaš pdf SDA, pa tamo postavljaj slične sadržaje.
Pricam o narwtivu koji se prosip i posljedicama toga sta ce biti ako se narativ provede
Evo okacio sam kolegi link zadnjeg gosotovanja dine...eto poslusaj sta kaze covjek..ako vec ne smatras mene relevantnim...
Dino kaze ono sto i ja ovdje pricam i onda me vi ubjedujete da nije to reko...
Last edited by Spit_fire on 18/11/2022 14:45, edited 2 times in total.
-
seksi_ideje
- Posts: 1261
- Joined: 29/07/2022 15:43
#59484 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I sta je tu lose?
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#59485 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dobro nisam shvatio da pricam sa trolom, mozes ovo napisati u prvom postu, a ne u cetvrtom...a da ti prethodna tri posta budu samo smajliji...
Kad vratis gore u nazad, neces naci nigdje da sam napisao da je lose, samo sam konstatovao da je cinjenicno stanje.
Izvini, ovdje bih zavrsio ovu nepotrebnu diskusiju.
-
sarlo
- Posts: 1350
- Joined: 31/07/2006 21:57
#59486 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Admir Cavalic, SzBiH, o pregovorima tj Koalicionom sporazumu.
Nemas ti sta kasnije nametati i traziti. Time gazis svoju "rijec", krsis sporazum.
O svemu mimo sporazuma mozes postaviti pitanje, ali ako se druga strana ne slozi to pitanje povlacis.
A pitanje je koliko ce se dohovorenih projekata realizovati. Sve su to visestruki talovi.
Mislim da dok je Pravdic na celu Cesta FBiH ni Krajina ni Tuzla nece vidjeti zavrsenih brzih cesta.
Ponavljam, sto se sad dogovori dogovorilo se. A realizacija ce izgleda zavisiti od hdzovih kadrova, ministara finansija itd.
Covjek ne razumije da je ono sto se trazi i o cemu se dogovori i potpise je sporazum, dogovor, "rijec"....Pitanje oporezivanja kladionica nije otvoreno u obavljenim razgovorima "Osmorke" i HDZ-a BiH što ne znači da neće biti nekad otvoreno. Znam da se oporezivanje kladionica u javnosti opisuje kao neka kontroverza, odnosno pitanje koje se izbjegava, a što se mene lično tiče, to je otvoreno pitanje za Stranku za BiH da ga kasnije namećemo. Mislim da ne treba ništa biti tabu tema. Lično, kao šef Kluba SBiH u Federalnom parlamentu neću štititi kladioničarski lobi – kaže Čavalić.
Nemas ti sta kasnije nametati i traziti. Time gazis svoju "rijec", krsis sporazum.
O svemu mimo sporazuma mozes postaviti pitanje, ali ako se druga strana ne slozi to pitanje povlacis.
A pitanje je koliko ce se dohovorenih projekata realizovati. Sve su to visestruki talovi.
Mislim da dok je Pravdic na celu Cesta FBiH ni Krajina ni Tuzla nece vidjeti zavrsenih brzih cesta.
Ponavljam, sto se sad dogovori dogovorilo se. A realizacija ce izgleda zavisiti od hdzovih kadrova, ministara finansija itd.
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#59487 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
E ovog se ja bojim kod Trojke, previse se zalijecu i obecavaju, a kad se uhvate valjat u blatu sa HDZ-om, bojim se da ce izgorit, pa da ce ih glasaci na slijedecim izborima pustit niz vodu kao veliko razocarenje, a iskreno bilo bi grehota da ova zamisao oko Trojke ne proba opstati neko vrijeme... a to primarno mislim na Dinu, jer nema, on obecava da ce hapsit, skidat rezim, ide pravican sistem, nema namjestanja tendera i slicnih stvari...sarlo wrote: ↑18/11/2022 15:08 Admir Cavalic, SzBiH, o pregovorima tj Koalicionom sporazumu.Covjek ne razumije da je ono sto se trazi i o cemu se dogovori i potpise je sporazum, dogovor, "rijec"....Pitanje oporezivanja kladionica nije otvoreno u obavljenim razgovorima "Osmorke" i HDZ-a BiH što ne znači da neće biti nekad otvoreno. Znam da se oporezivanje kladionica u javnosti opisuje kao neka kontroverza, odnosno pitanje koje se izbjegava, a što se mene lično tiče, to je otvoreno pitanje za Stranku za BiH da ga kasnije namećemo. Mislim da ne treba ništa biti tabu tema. Lično, kao šef Kluba SBiH u Federalnom parlamentu neću štititi kladioničarski lobi – kaže Čavalić.
Nemas ti sta kasnije nametati i traziti. Time gazis svoju "rijec", krsis sporazum.
O svemu mimo sporazuma mozes postaviti pitanje, ali ako se druga strana ne slozi to pitanje povlacis.
A pitanje je koliko ce se dohovorenih projekata realizovati. Sve su to visestruki talovi.
Mislim da dok je Pravdic na celu Cesta FBiH ni Krajina ni Tuzla nece vidjeti brzih cesta.
Ponavljam, sto se sad dogovori dogovorilo se. A realizacija ce izgleda zavisiti od hdzovih kadrova, ministara finansija itd.
Mi zaboravljamo da je kod nas takav sistem, da onaj koji obecava revoluciju i pravednu drzavu od ponedjeljka, obicno nije ostao u fotelji do kraja sedmice...
Dino misli da ce mu na Federaciji stvari prolazit kao sto mu je prolazilo u KS, gdje je poklopio vladu sa jos 2 stranke sa kojim se razumije i kojima ima dogovor da nece smetati jedni drugima...
Nema mi mrzis pojedinaca od Pravdica i Lasica...
Ne konta Dino, kada on nesto zamisli da pusti prema Sarajevu, da ce prije toga morati sarnuti da pusti 2x prema Sirokom i 1x prema Grudama, pa tek onda ce Jelka kliknuti da u trezoru to prodje...
Last edited by Vaya on 18/11/2022 15:27, edited 2 times in total.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59488 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Izmedju 6:00 i 6:30 kaze Konakovic da Shmit nije pomogao HDZ-u nego je jedino kome je pomogao SDA.
Rijec SDA je pomenuo milion u njegovom slucaju milijun puta. Na skoro ni jedno pitanje nije dao konkretan odgovor. Ima jos interesantnih ndetalje za nanalize. Za sad mogu reci da ce se njegovi botovi ovdje itekako znojiti i ponizavati sami sebe da opravdaju njegove postupke. Ono pravdanje dodikovog pishanja o Muslimanima i laganje kako SDA moze zaustaviti Konakovica u DN i Prestavnickom domu su nista sta konakovicove botove ceka.
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#59489 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I šta sad? Dino još fin. Ja bih joj natrljala nos za sav sarkazam koji prosipa.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59490 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa zato su izabrani za koalicionog partnera jer pojma nemaju sta ih ceka.sarlo wrote: ↑18/11/2022 15:08SpoilerShowAdmir Cavalic, SzBiH, o pregovorima tj Koalicionom sporazumu.Covjek ne razumije da je ono sto se trazi i o cemu se dogovori i potpise je sporazum, dogovor, "rijec"....Pitanje oporezivanja kladionica nije otvoreno u obavljenim razgovorima "Osmorke" i HDZ-a BiH što ne znači da neće biti nekad otvoreno. Znam da se oporezivanje kladionica u javnosti opisuje kao neka kontroverza, odnosno pitanje koje se izbjegava, a što se mene lično tiče, to je otvoreno pitanje za Stranku za BiH da ga kasnije namećemo. Mislim da ne treba ništa biti tabu tema. Lično, kao šef Kluba SBiH u Federalnom parlamentu neću štititi kladioničarski lobi – kaže Čavalić.
Nemas ti sta kasnije nametati i traziti. Time gazis svoju "rijec", krsis sporazum.
O svemu mimo sporazuma mozes postaviti pitanje, ali ako se druga strana ne slozi to pitanje povlacis.
A pitanje je koliko ce se dohovorenih projekata realizovati. Sve su to visestruki talovi.
Mislim da dok je Pravdic na celu Cesta FBiH ni Krajina ni Tuzla nece vidjeti zavrsenih brzih cesta.
Ponavljam, sto se sad dogovori dogovorilo se. A realizacija ce izgleda zavisiti od hdzovih kadrova, ministara finansija itd.
-
seksi_ideje
- Posts: 1261
- Joined: 29/07/2022 15:43
#59491 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne pricas ti sa trolom nego ti ovdje siris price tipa "rekla-kazala", ciste spekulacije i slicno. Kako da to smatramo ozbiljnim? Kako da cistu informaciju da neko ima dobro suradjnu sa Amerikancima ili Britancima gurati prema narativu da oni hoce da izbace SDA iz vlasti? Skoro svaka stranka osim neki iz RS-a voli reci da ima odlicnu suradjnu sa ambasadama iz USA ili VB. Niti su oni bilo koga stavili na politicku mapu, niti oni njih treniraju kao u nekom survival campu.Vaya wrote: ↑18/11/2022 14:48Dobro nisam shvatio da pricam sa trolom, mozes ovo napisati u prvom postu, a ne u cetvrtom...a da ti prethodna tri posta budu samo smajliji...![]()
Kad vratis gore u nazad, neces naci nigdje da sam napisao da je lose, samo sam konstatovao da je cinjenicno stanje.
Izvini, ovdje bih zavrsio ovu nepotrebnu diskusiju.
Ta prica o ambasadima je stari SDA spin. "Stranci nas ne vole, stranci vole one druge, jadni mi" blablabla
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#59492 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nova rjesenja ce biti bolja a ne losija, od ovog sto imamo ne moze gore, moraju se u zakon staviti sve presude evropskog suda. Covic to sto govori je za njegove birace a i da malo nervira drugu stranu, naravno da nece biti po njegovim zeljama ali ajde ti objasni ljudimaJordan1961 wrote: ↑18/11/2022 13:42Ja sam samo citirao sta je Cirilo govorio.sajber87 wrote: ↑18/11/2022 09:27
Pises kao da znas sadrzaj buduceg izbornog zakona. Po tebi je jedino rjesenje da se nista ne mjenja i smatras da ce se donijeti losije rjesenje nego sto ga imamo sad, . Ovo sto je smit nametnuo nije dobro ali je otkocilo procese i imacemo novu vlast veoma brzo ko god bude u njoj. Promjene ustava i izbornog zakona i ustava tek predstoje smit je samo otvorio vrata.
Na osnovu toga sam postavio pitanja.
I da, bolje ostaviti trenutna rjesenja nego donositi nova, losija. A ono sto je Cirilo naveo a osmorka presutila je losije od ovoga sada.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#59493 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Svaka cast vama koji imate stomak slusati ovu zmiju, nekoliko recenica njegove izdajnicke demagogije dovoljno da letim po kantu za povracanje.
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#59494 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Posljednje izmjene IZ isto tako nisu bile po njegovoj volji ili? Ako nisu bile, da mu sva 23 hrvatska delegata strpamo u HNK i ZHK, pa da bude rahat, da ne razmislja sta ce...sajber87 wrote: ↑18/11/2022 15:36Nova rjesenja ce biti bolja a ne losija, od ovog sto imamo ne moze gore, moraju se u zakon staviti sve presude evropskog suda. Covic to sto govori je za njegove birace a i da malo nervira drugu stranu, naravno da nece biti po njegovim zeljama ali ajde ti objasni ljudimaJordan1961 wrote: ↑18/11/2022 13:42
Ja sam samo citirao sta je Cirilo govorio.
Na osnovu toga sam postavio pitanja.
I da, bolje ostaviti trenutna rjesenja nego donositi nova, losija. A ono sto je Cirilo naveo a osmorka presutila je losije od ovoga sada.
Last edited by Vaya on 18/11/2022 15:44, edited 2 times in total.
- Student_u_Ostavci
- Posts: 3901
- Joined: 04/09/2015 16:50
#59495 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
O kakvom ovo Čović zaokruživanju priča?
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#59496 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dom Naroda obezbijedjen, sad se puca na predsjednistvo.
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#59497 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja bih volio da hoce Dino da pojasni do u detalje, posto i to stalno spominje da je Bakir u Neumu odbio model izmjene IZ koji je 100x bolji od ovog koji je nametnuo Schmidt, tacno do u detalje sta je ponudjeno i kako je odbijeno...
- Truba
- Posts: 93850
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#59498 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
kako ce hdz sada namijestati tendere ako nip i sdp neće
to je to
to je to
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59499 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Cuj sta sad ???!! Pa eto nista...
Pa ti ne vidis nista sporno u tome sto dino ne vidi nista lose u HDZu? Ako ne vidis sta se onda ljutis kad vam velikog vodju neko nazove glasonovornikom HDZa
Koji sarkazam? Postavila je dva konkretna pitanja.
1.Da li smatrate da je i HDZ bio dio tr koruptivne i mafijaske vlasti s obzirom da su bili dio iste?
2.Da li postoji ista sto zamjerete HDZu ?
I jedno i drugo je odgovorio sa Ne
Sta sad i N1 je rezimski mediji? Mozda Dinu niko ni sta ne smije pitati vec samo slusati?
Znaci HDZ je ustvari fina stranka koju je SDA koristila za svoje prljave rabote, a nemaju uopste dodira ni sa korpucijom ni antidrzavnim djelovanjem
Isto ko sunce iz banovica sto rece, citiram "HDZ NIJE KRIV ZA BLOKADU"
Ovo je stvarno novi nivo bezobrazluk..sad me ubjedjujete i da sam gluh
Last edited by Spit_fire on 18/11/2022 16:00, edited 5 times in total.
-
geoxx
- Posts: 2494
- Joined: 08/08/2015 23:39
#59500 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I dalje o izdajicama i strancima koji bi da nas nema. Iako je sva logika, ono majke mi mrzim SDA al ako ne diraju Dodika i Covica nemoj ni ove.
Kakvi pacenici.
Kakvi pacenici.
