Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#59451 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by asurbanipal »

Komično je kako SDAovci sinhronizovano baletski mašu graficima ovih dana. Ko eto vlast ne bi trebala da se pravi bez njih, jer oni su dobili najviše glasova, odnosno, narod njih hoće. Da odmah kažem, bez obzira na istupe mnogih, meni je nekako najlogičnije da će SDA biti u vlasti na federalnom i državnom nivou, a eto vidjećemo uskoro šta je je istina. Bošnjaci umjesto da su nosioci demokratije u Bosni, oni već 32 godine glasaju za iste ili za gore od njih. Gledaju u Pale, Laktaše, Široki brijeg i Grude i sa njima se upoređuju i kontaju "ma sve je to još ok, iznad smo". A najgore, prešišala nas i ta nabrojana sela odavno. Bukvalno SDA je postala klasa ljudi kojima je današnja Bosna bolja od onog što je njihov nivo, a svakodnevno oni tu istu zemlju kojom se kunu i čije patriote glume uništavaju rukama i nogama trudeći se da njena patnja i gotovo pa mrtvilo potraju što duže. Zato je na zastavi i reveru ljiljan, a sutra ćemo postavljat spomenik kralju Tvrtku. Normalno, selami, Allah i ostale ceremonije funkcionišu bolje no ikad.
SDA je varala i krala od sviju, krala i varala samu sebe, bukvalno se sjetite onih izbora unutar SDA kad je Asim kupovo Efendićeve ljude, što je kod njih standard. Bukvalno je još samo ostalo da Sebija proda Bakira, zarad diplome i to je to, svi su sviju prevarili.

Odlutah od grafika, sad kao oni pokušavaju da ubjede narod da bi bila nepravda i nedemokratija da oni izvise iz vlasti (nakon vise od 3 decenije). Banditi su uspjeli da izvaraju lopovski HDZ, a da im je pri tome prikolica "građanski" DF. I sad su se doveli u situaciju da tom HDZu moraju dat guzice više nego ikad (ne sumnjam da će ponuda bit finansijski izdašna i na štetu svih), da bi dobili svoj standardni komad vlasti. Nastranu što svi znamo da u demokratiji jedna stranka može imat recimo 49 zastupnika u parlamentu od 100 zastupnika, te da npr ostale tri stranke koje čine parlament naprave vlast. Nije pitanje koliko je neko osvojio već koliko je poželjan partner. Desilo se milion puta, eno zadnji frišak lokalni primjer u Crnoj gori, a evo i prije koji dan završenim izborima u Americi, sa stotinama miliona ljudi, na kraju Republikanci imaju jednog zastupnika više i tako imaju većinu. Navikli su SDA banditi na sistem koji je duboko nedemokratski, jer nema drugog kruga, tako da kad se prebroje relativni pobjednici, oni će uvijek biti na vrhu. SDA će relativizirat Sebijinu diplomu ako joj to treba za neki interes, a kamo li demokratiju, izbore, postojanje Kineskog zida, Zemlju kao kuglu i šta god.

SDA kao stranka, SDAovac kao član te stranke, SDAovac kao glasač te stranke nisu mentalno stigli na nivo osnovne demokratije nit će ikad stić. Za kakvu-takvu demokratiju nužan preduslov je postojanje savjesti. Građani bi morali da glasaju po savjesti za svoje zastupnike u raznim organima države, a onda bi zastupnici morali da rade po savjesti za interes građana. Nema savjesti, nema demokratije. Ne postoji zaobilazni put, prečica, varanje koje to može oprat.

U SDA je sasvjest tamo gdje su i Sebijini ispiti sa magistarskog iz Zagreba. Prvo ona veli da nikad nije tamo studirala, a onda nema nikakvih pisanih tragova o tome u Sarajevu ili Zagrebu. Jedino ko se oglasio i nedvosmisleno stao svojim "autoritetom" (kukala nam majka) iza tih fantomskih ispita, je glavni bandit u Bošnjaka, u Sebije joj muž. Mogli su komotno ko kod Osmice, da proglase i Sebijine nepostojeće nepoložene ispite državnom tajnom. A najjače, ne samo da nema 10 ispita iz Zagreba, nego nema ni ona 4 što je trebala položit u Sarajevu (sve je ovo Alija dogovorio). Tako da ono apsurd i prevara su toliko očigledni da bi ih čovječija ribica napipala onim svojim "ručicama" na dnu najdublje hercegovačke pećine.
Bakirova riječ je sasvim dovoljna za naciju kakva je bošnjačka, da idalje dopušta da ta žena sjedi na vrhu najveće zdravstvene institucije i da predaje na najvažnijem fakultetu u zemlji. Nije to više pitanje SDAovaca, već nedostatka otpora na svakom mogućem mjestu. S obzirom da se radi o ljudskim životima, može se slobodno reći da ta govnara se nalazi na najvažnijem mjestu u državi, te da "podučava" najvažnije ljude u državi kako će raditi svoj budući posao. Sad je samo pitanje jel ta nacija uopšte postojala pa su je Izetbegvići ubili ili je bila obična utvara, a danas nedvosmisleno i dokazano je da ona više ne postoji.

Pitanje nacije nije pitanje osjećanja, kako neko misli, već je pitanje odgovornosti i pitanje djelovanja kada su ugroženi temelji te grupe ljudi koji čine naciju. Nacija ili bilo kakvo društvo se jača i gaji na način da se na vrh biraju najbolji, a kad neko zabrazdi dužnost svih je da ga uklone, pa demonstracijama, demonstracijama. E sad tu upadamo u Sebijin paradoks, ona bez diplome je dobila najviše glasova od svih SDAovca u Kantonu Sarajevo, a SDA je relativni pobjednik tih izbora. Sebijina diploma nije Sebijin i Bakirov problem, već nacionalna bošnjačka sramota koja će biti u istorijskim udžbenicima budućnosti kao jedan sitan detalj, koji najbolje opisuje korumpiranost i pokvarenost režima i naroda u ovom periodu. Svi su sve znali, a niko ništa nije poduzeo. Ovde ne da su temelji ugroženi, već su uništeni od istih tih koji navodno stoje na tim temeljima. Rezanje grane na kojoj se sjedi je nedovoljno adekvatan primjer samosabotaže za ovo što Bošnjaci sebi rade. Prije bi bilo da stablo drži pilu u ruci i samo sebe testera blizu zemlji. E to je danas stanje Bošnjaka, a oni o tome pojma nemaju, oni misle da je fiktivna patriotska emocija ispred razuma, ispred djelovanja i ispred savjesti. Oni misle da je mržnja prema drugim i mržnja drugih prema njima dovoljan razlog za postojanje.
Jest al u ku**u.

Nek vam sad Kapidžići i Zahiragići tabire realnost i Bakirove maloumne grafike, a vi gledajte i upijajte. "Znanost" ne laže, zeleni pravougaonik je najviši, što po njima znači da kockaste seljačke bezumne glave moraju bit u vlasti.
Što se tiče Bošnjaka i "građana", ne dozovu li se fakat iole pameti uskoro, neće ni postojat. SDAovci su rastjerali sve što je valjalo, tako da sad je tu samo ona najsitnija buranija koja nema mrve samopoštovanja. Koja će se nečem ko biva nadat, a suštinski samo koegzistirat sa zelenim. Rezultat, ostaće samo zeleni. SDAovci kad ostanu sami na komadiću Bosne na kom danas žive, će vrlo brzo bukvalno pojest jedni druge. Ne more se krast kad nema od koga i šta, a to je jedino šta se zna radit. Zadnja scena bošnjačke potpune apokalipse, Sebija jede Bakirovu glavušu, koja je posljednje što je ostalo od Bošnjaka u Bosni (pored Sebije), završi jelo, kaže "elhamdulila" i piči u rodnu Crnu Goru.



Preuzeto od Očigledna ubleha
statixx
Posts: 9839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#59452 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by statixx »

Vaya wrote: 18/11/2022 12:52

Medjutim posto su Hrvati, najpametniji i najorganizovaniji narod u BiH, oni su izlobirali da se izmjene IZ usvoje sada, dok je jos uvijek na snazi aktuelni popis iz 2013, gdje kaze da ih im 500k, eh sa ovakvim zakonom kada ih bude bilo i 50k, konzumirat ce istu kvotu vlasti...
Pa i po trenutnom zakonu konzumirali bi istu kvotu jer i sam kazes:
Druze, Hrvati dominantno glasaju za HDZ, to sto se ponekad pojavi poneka lokalna strankica, pa osvoji po kojeg vijecnika i zastupnika tamo gdje pukne biznis relacija medju lokalnog HDZ-a i nekog lokalnog mocnika...to nista sustinski ne igra ulogu za drzavu...
Evo da sad imamo 50 000 Hrvata i dominantno glasaju za HDZ, sta mislis kako bi se popunio Klub Hrvata u DN po trenutnom zakonu.

Ono sto nije dobro je da 50 000 i dalje ima istu kvotu u izvrsnoj vlasti, plus imamo i dalje asimetricna rjesenja u entitetskim domovima.

I ove dvije stvari treba potencirati na pregovorima i ne dopustati HDZu da samo svoje "probleme" konstantno stavlja u prvi plan.
HD_2015
Posts: 1561
Joined: 27/08/2015 12:54

#59453 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HD_2015 »

Član Predsjedništva se bira neposredno. Ako se želi birati u nekom parlamentu (BiH/FBiH), potrebna je izmjena Ustava BiH, a ne samo izbornog zakona.

Kako mislite formirati vlast na nivou BiH bez SNSD-a, kada SNSD ima člana Predsjedništva? Ko će imenovati predsjedavajućeg Vijeća Ministara? Pošto DF ne učestvuje u vlasti, moguće je da i Komšić neće dati saglasnost.

Čitavo vrijeme neki spominju šta ako Bošnjka bude 75% i Hrvata 5%. Prvo, mislim da se to neće dogoditi - ne sa ovim procentima. Ako se zaista dogodi, ovo se rješava na slijedećem popisu gdje bi se određeni procenat Bošnjaka izjasnio Hrvatima i to je to.

Upravo zato, i ovo treba ponavljati: "Čović ide na treći entitet/izbornu jedinicu - nebitno kako će se zvati".



SDA su izdajnici, ne treba ponavljati. Ali, izgleda da se SDA diplomant Konaković trudi na ovom polju da premaši i svoje mentore.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59454 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

HD_2015 wrote: 18/11/2022 13:12 Član Predsjedništva se bira neposredno. Ako se želi birati u nekom parlamentu (BiH/FBiH), potrebna je izmjena Ustava BiH, a ne samo izbornog zakona.

Kako mislite formirati vlast na nivou BiH bez SNSD-a, kada SNSD ima člana Predsjedništva? Ko će imenovati predsjedavajućeg Vijeća Ministara? Pošto DF ne učestvuje u vlasti, moguće je da i Komšić neće dati saglasnost.

Čitavo vrijeme neki spominju šta ako Bošnjka bude 75% i Hrvata 5%. Prvo, mislim da se to neće dogoditi - ne sa ovim procentima. Ako se zaista dogodi, ovo se rješava na slijedećem popisu gdje bi se određeni procenat Bošnjaka izjasnio Hrvatima i to je to.

Upravo zato, i ovo treba ponavljati: "Čović ide na treći entitet/izbornu jedinicu - nebitno kako će se zvati".



SDA su izdajnici, ne treba ponavljati. Ali, izgleda da se SDA diplomant Konaković trudi na ovom polju da premaši i svoje mentore.
Znaci ovo sto je Dino kao dogovorio sa Covicem oko indirektnog izbora clanova Predsjrdnistva se moze okaciti macku o rep, osim ako se i Dodik nije relaksirao kao Covic... :D

Ne bih rekao da se trudi, ali imam osjecaj da se gura i da je zagrizao preveliki zalogaj i ne znam hoce li biti gabaritan dovoljno da se iznese sa mangupom kao sto je Covic... Mene kod njega brine sto je njegova opsesija da naguzi SDA puno veca od bilo cega, a kad si tako pod nabojem, onda se greske prave... A tacno se vidi da je Covic namirisao krv...

Dino se zna previse zaletiti...Osmorka je eto haman dobila priliku, medjutim ukoliko su im bude desilo da imaju kikseve kao sto je Boska Cavar, kao sto je pravljenje duplih lista u Janji i ostale gluposti..njih ce HDZ dobro naguzit

Dino svako jutro kad ustane i svaku vecer prije nego sto legne spavat ovaj video treba pustati da pogleda...cisto da ne zaboravi...
Last edited by Vaya on 18/11/2022 13:43, edited 1 time in total.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59455 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

statixx wrote: 18/11/2022 13:05
Vaya wrote: 18/11/2022 12:52

Medjutim posto su Hrvati, najpametniji i najorganizovaniji narod u BiH, oni su izlobirali da se izmjene IZ usvoje sada, dok je jos uvijek na snazi aktuelni popis iz 2013, gdje kaze da ih im 500k, eh sa ovakvim zakonom kada ih bude bilo i 50k, konzumirat ce istu kvotu vlasti...
Pa i po trenutnom zakonu konzumirali bi istu kvotu jer i sam kazes:
Druze, Hrvati dominantno glasaju za HDZ, to sto se ponekad pojavi poneka lokalna strankica, pa osvoji po kojeg vijecnika i zastupnika tamo gdje pukne biznis relacija medju lokalnog HDZ-a i nekog lokalnog mocnika...to nista sustinski ne igra ulogu za drzavu...
Evo da sad imamo 50 000 Hrvata i dominantno glasaju za HDZ, sta mislis kako bi se popunio Klub Hrvata u DN po trenutnom zakonu.

Ono sto nije dobro je da 50 000 i dalje ima istu kvotu u izvrsnoj vlasti, plus imamo i dalje asimetricna rjesenja u entitetskim domovima.

I ove dvije stvari treba potencirati na pregovorima i ne dopustati HDZu da samo svoje "probleme" konstantno stavlja u prvi plan.
Prema važećem Ustavu i IZ kada bi u BIH bilo samo 1000 Hrvata njih 23 bi bili u DN i imali bi 1/3 vlasti. To je naša realnost. I pozovati se na neku nejednaku vrijednost glasa je potpuno bespredmetno u ovoj situaciji.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59456 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Styling wrote: 18/11/2022 13:34
statixx wrote: 18/11/2022 13:05

Pa i po trenutnom zakonu konzumirali bi istu kvotu jer i sam kazes:



Evo da sad imamo 50 000 Hrvata i dominantno glasaju za HDZ, sta mislis kako bi se popunio Klub Hrvata u DN po trenutnom zakonu.

Ono sto nije dobro je da 50 000 i dalje ima istu kvotu u izvrsnoj vlasti, plus imamo i dalje asimetricna rjesenja u entitetskim domovima.

I ove dvije stvari treba potencirati na pregovorima i ne dopustati HDZu da samo svoje "probleme" konstantno stavlja u prvi plan.
Prema važećem Ustavu i IZ kada bi u BIH bilo samo 1000 Hrvata njih 23 bi bili u DN i imali bi 1/3 vlasti. To je naša realnost. I pozovati se na neku nejednaku vrijednost glasa je potpuno bespredmetno u ovoj situaciji.
Jest tako je...i sa prethodnom verzijom zakona su bili u dobroj mjeri zakovani, a sa novom verzijom su bas zakovani...zato i nova verzija zakona i ne valja...

I interesuje me bash kako Schmidt zamislja da se reforma IZ sprovodi dalje i da IZ mijenja kada budes usvajao sve one presude ESLJP kada je ovakva izmjena bio njegov prvi i inicijalni potez... Jos sad kad Covic bude rekao da hoce zasebnu izbornu jedinicu, ako Dodik ne pristane na indirektan nacin izbora clanova Predsjednistva...
Jordan1961
Posts: 2287
Joined: 29/07/2022 17:35

#59457 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Jordan1961 »

sajber87 wrote: 18/11/2022 09:27
Jordan1961 wrote: 18/11/2022 03:40
Sve sto si napisao indirektno ukazuje da se Osmorka spremna naguzit' momentalno (zamaskirano u "kompromis").
Biranjem u parlamentu ili direktno, izmjena IZ kako je Cirilo opisao je izmjena karaktera drzave zamisljenog u Daytonu i definitivna podjela tj, zadnji cavao u lijes BiH, uz mnoge koje je SDA ranije svesrdno zabijala.
Pises kao da znas sadrzaj buduceg izbornog zakona. Po tebi je jedino rjesenje da se nista ne mjenja i smatras da ce se donijeti losije rjesenje nego sto ga imamo sad, . Ovo sto je smit nametnuo nije dobro ali je otkocilo procese i imacemo novu vlast veoma brzo ko god bude u njoj. Promjene ustava i izbornog zakona i ustava tek predstoje smit je samo otvorio vrata.
Ja sam samo citirao sta je Cirilo govorio.
Na osnovu toga sam postavio pitanja.
I da, bolje ostaviti trenutna rjesenja nego donositi nova, losija. A ono sto je Cirilo naveo a osmorka presutila je losije od ovoga sada.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#59458 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by asurbanipal »

Vaya wrote: 18/11/2022 13:32

Dino se zna previse zaletiti...Osmorka je eto haman dobila priliku, medjutim ukoliko su im bude desilo da imaju kikseve kao sto je Boska Cavar, kao sto je pravljenje duplih lista u Janji i ostale gluposti..njih ce HDZ dobro naguzit


HDZ će zaista naguziti Osmorku jer će za partnere izabrati SDA.

Kada imaš već uhodan i razrađen sistem zašto bi ga mijenjao, a to je na kraju krajeva prirodna koalicija.

Svi podcjenjuju SDA, a oni će kupovinom i malverzacijama doći najprije do pozicije koja će im garantovati vlast...
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59459 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

asurbanipal wrote: 18/11/2022 13:42
Vaya wrote: 18/11/2022 13:32

Dino se zna previse zaletiti...Osmorka je eto haman dobila priliku, medjutim ukoliko su im bude desilo da imaju kikseve kao sto je Boska Cavar, kao sto je pravljenje duplih lista u Janji i ostale gluposti..njih ce HDZ dobro naguzit


HDZ će zaista naguziti Osmorku jer će za partnere izabrati SDA.

Kada imaš već uhodan i razrađen sistem zašto bi ga mijenjao, a to je na kraju krajeva prirodna koalicija.

Svi podcjenjuju SDA, a oni će kupovinom i malverzacijama doći najprije do pozicije koja će im garantovati vlast...
Jebiga ne znam sta da ti kazem...
Dino jucer ponovi 5x da je sve dogovorio sa Covicem i da imaju samo jos neke tehnicke stvari da rijese i koalicija je tu...

Don't kill the messenger... :lol:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59460 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Za sve one koji govore o relaksaciji evo vam ovaj poucni video. Poslusajte samo sta pricaju Bosnjaci, i kako relaksiraju odnose...a onda ako postoji neko ko ne zna, pogledajte sta se desilo u narednih pola godine

User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59461 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Vaya wrote: 18/11/2022 13:40
Styling wrote: 18/11/2022 13:34

Prema važećem Ustavu i IZ kada bi u BIH bilo samo 1000 Hrvata njih 23 bi bili u DN i imali bi 1/3 vlasti. To je naša realnost. I pozovati se na neku nejednaku vrijednost glasa je potpuno bespredmetno u ovoj situaciji.
Jest tako je...i sa prethodnom verzijom zakona su bili u dobroj mjeri zakovani, a sa novom verzijom su bas zakovani...zato i nova verzija zakona i ne valja...

I interesuje me bash kako Schmidt zamislja da se reforma IZ sprovodi dalje i da IZ mijenja kada budes usvajao sve one presude ESLJP kada je ovakva izmjena bio njegov prvi i inicijalni potez... Jos sad kad Covic bude rekao da hoce zasebnu izbornu jedinicu, ako Dodik ne pristane na indirektan nacin izbora clanova Predsjednistva...
Imam osjećaj da bi Čović pristao na indirektni izbor za Predsjedništvo u Parlametu BiH. Time bi se ukinule priče o drugoj izbornoj jedinici, a on bi osigurao da njegov kandidat uvijek bud eizanran. Isto važi i za Dodika.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#59462 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by patriot_bih »

Spit_fire wrote: 18/11/2022 13:53 Za sve one koji govore o relaksaciji evo vam ovaj poucni video. Poslusajte samo sta pricaju Bosnjaci, i kako relaksiraju odnose...a onda ako postoji neko ko ne zna, pogledajte sta se desilo u narednih pola godine

Bošnjačka posla! Uvijek neke frustracije i izmišljanje razloga za samomržnju i izdaju, a u pozadini uvijek novac i korist.

Najveći srbin Emir Nemanja, a najveća hrvatica tamo neka Ćamila. :lol:
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59463 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Styling wrote: 18/11/2022 14:00
Vaya wrote: 18/11/2022 13:40

Jest tako je...i sa prethodnom verzijom zakona su bili u dobroj mjeri zakovani, a sa novom verzijom su bas zakovani...zato i nova verzija zakona i ne valja...

I interesuje me bash kako Schmidt zamislja da se reforma IZ sprovodi dalje i da IZ mijenja kada budes usvajao sve one presude ESLJP kada je ovakva izmjena bio njegov prvi i inicijalni potez... Jos sad kad Covic bude rekao da hoce zasebnu izbornu jedinicu, ako Dodik ne pristane na indirektan nacin izbora clanova Predsjednistva...
Imam osjećaj da bi Čović pristao na indirektni izbor za Predsjedništvo u Parlametu BiH. Time bi se ukinule priče o drugoj izbornoj jedinici, a on bi osigurao da njegov kandidat uvijek bud eizanran. Isto važi i za Dodika.
Pa Dodik je davnih dana rekao da nece pristati na takav nacin izbora clanova Predsjednistva i to je ponovio visr puta, a s obzirom na izjave iz medija zadnjih dana, ne vjerujem da je plaho raspolozen da mijenja narativ...bit ce ok moze indirektan izbor clanova Predsjednistva, ali onda upisi sume i polj. zemljiste na RS ili neki slican uslov...ja to ocekujem...
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59464 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Vaya wrote: 18/11/2022 14:07
Styling wrote: 18/11/2022 14:00

Imam osjećaj da bi Čović pristao na indirektni izbor za Predsjedništvo u Parlametu BiH. Time bi se ukinule priče o drugoj izbornoj jedinici, a on bi osigurao da njegov kandidat uvijek bud eizanran. Isto važi i za Dodika.
Pa Dodik je davnih dana rekao da nece pristati na takav nacin izbora clanova Predsjednistva i to je ponovio visr puta, a s obzirom na izjave iz medija zadnjih dana, ne vjerujem da je plaho raspolozen da mijenja narativ...bit ce ok moze indirektan izbor clanova Predsjednistva, ali onda upisi sume i polj. zemljiste na RS ili neki slican uslov...ja to ocekujem...
Ja lično ne vidim problem da se u FBiH zbog specifičnosti izbora iz dva naroda ne ide na indirektni izbor, a Mile neka organizuje sebi izbore kako hoće. Time bi se mnogo problema riješilo.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59465 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Styling wrote: 18/11/2022 14:15
Vaya wrote: 18/11/2022 14:07

Pa Dodik je davnih dana rekao da nece pristati na takav nacin izbora clanova Predsjednistva i to je ponovio visr puta, a s obzirom na izjave iz medija zadnjih dana, ne vjerujem da je plaho raspolozen da mijenja narativ...bit ce ok moze indirektan izbor clanova Predsjednistva, ali onda upisi sume i polj. zemljiste na RS ili neki slican uslov...ja to ocekujem...
Ja lično ne vidim problem da se u FBiH zbog specifičnosti izbora iz dva naroda ne ide na indirektni izbor, a Mile neka organizuje sebi izbore kako hoće. Time bi se mnogo problema riješilo.
Iskreno, ja ne bih pristao na asimetriju...jer mi je to opet odvajanje i privilegovanje RS na odredjeni nacin...

A receno je gore iznad da je to nemoguce uraditi bez izmjene Ustava BiH, pored izmjene IZ...

Kako god, nek nam je Bog na pomoci...
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59466 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Dino Konakovic za N1: Smitov zakon nije pomogao HDZu

Boze sacuvaj... :run:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#59467 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Jedino mjesto gdje je politicka moc podjeljena koliko toliko posteno u ovom trenutku Presjedistvo BiH. Jer BiH ima svoja dva predstavnika a HR i SRB moraju dijeliti jednog tj.jednu. I sad to NiPovci vide kao stvar koju treba rijesavati jer bi se time rijesilo mnogo problema. Pitam se samo koji to problema bi se time rijesilo.
:?
DonieBrasco
Posts: 20119
Joined: 31/08/2016 16:09

#59468 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Preglupa je ta prica da stranci hoce SDA da sprijece da bude vlast iz njima znatih razloga, preko utjecaj i podrske trojki, osmorki, šezdesetorki, a na drogoj strani dokazani neprijatelji HDZ i SNSD u vlasti prije svega zbog djelovanja tih istih stranaca.

Sem ako se mnogo gore stvari spremaju opet kako za koga, da ce svaka strana morati platiti ceh toga.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59469 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

plavi_E wrote: 18/11/2022 14:20 Jedino mjesto gdje je politicka moc podjeljena koliko toliko posteno u ovom trenutku Presjedistvo BiH. Jer BiH ima svoja dva predstavnika a HR i SRB moraju dijeliti jednog tj.jednu. I sad to NiPovci vide kao stvar koju treba rijesavati jer bi se time rijesilo mnogo problema. Pitam se samo koji to problema bi se time rijesilo.
:?
"Problem" BiH
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#59470 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Spit_fire wrote: 18/11/2022 14:20 Dino Konakovic za N1: Smitov zakon nije pomogao HDZu

Boze sacuvaj... :run:
Veoma ce biti tesko razlikovati koja izjava je od Covica a koja od Konakovica. Jer ce biti slicke ko jaje jajetu. Ovo je tek pocetak. A vec imamo "da nije fer da Bosnjaci biraju hrvatskog clana presjednistva" i "da nije fer da se smanjuju nadleznosti DN" uz naknadno obrazlozenje da to navodi vodu na dodikov mlin.
:lol:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59471 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

plavi_E wrote: 18/11/2022 14:24
Spit_fire wrote: 18/11/2022 14:20 Dino Konakovic za N1: Smitov zakon nije pomogao HDZu

Boze sacuvaj... :run:
Veoma ce biti tesko razlikovati koja izjava je od Covica a koja od Konakovica. Jer ce biti slicke ko jaje jajetu. Ovo je tek pocetak. A vec imamo "da nije fer da Bosnjaci biraju hrvatskog clana presjednistva" i "da nije fer da se smanjuju nadleznosti DN" uz naknadno obrazlozenje da to navodi vodu na dodikov mlin.
:lol:
Kaze mafijaski sistem pao..pita Emela "Pa jel HDZ takodjer mafijaska stranka"...

Dino je odgovorio da je ustvari SDA ta koja lose utice na HDZ :-)

Ja ne vjerujem sta slusam
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59472 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Spit_fire wrote: 18/11/2022 14:25
plavi_E wrote: 18/11/2022 14:24

Veoma ce biti tesko razlikovati koja izjava je od Covica a koja od Konakovica. Jer ce biti slicke ko jaje jajetu. Ovo je tek pocetak. A vec imamo "da nije fer da Bosnjaci biraju hrvatskog clana presjednistva" i "da nije fer da se smanjuju nadleznosti DN" uz naknadno obrazlozenje da to navodi vodu na dodikov mlin.
:lol:
Kaze mafijaski sistem pao..pita Emela "Pa jel HDZ takodjer mafijaska stranka"...

Dino je odgovorio da je ustvari SDA ta koja lose utice na HDZ :-)

Ja ne vjerujem sta slusam
Spinujes
seksi_ideje
Posts: 1261
Joined: 29/07/2022 15:43

#59473 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seksi_ideje »

Jesu sada ovi SDA / DF botovi postali prisutni ovdje na podforumu. Ima ih vise "zabrinuti" patriJota nego ikad. :lol:
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59474 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

DonieBrasco wrote: 18/11/2022 14:22 Preglupa je ta prica da stranci hoce SDA da sprijece da bude vlast iz njima znatih razloga, preko utjecaj i podrske trojki, osmorki, šezdesetorki, a na drogoj strani dokazani neprijatelji HDZ i SNSD u vlasti prije svega zbog djelovanja tih istih stranaca.

Sem ako se mnogo gore stvari spremaju opet kako za koga, da ce svaka strana morati platiti ceh toga.
Je li guraju van SDA ne znam, ali da NiP i NS imaju linije prema odredjenim linijama Amerike i UK - to je neosporno...koliko su bas jake i odlucujuce, ne bih se bas zakleo da je tako, ali da ne rade nista dok se ne usaglase sa njima - to je sigurno...
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59475 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

_BataZiv_0809 wrote: 18/11/2022 14:26
Spit_fire wrote: 18/11/2022 14:25

Kaze mafijaski sistem pao..pita Emela "Pa jel HDZ takodjer mafijaska stranka"...

Dino je odgovorio da je ustvari SDA ta koja lose utice na HDZ :-)

Ja ne vjerujem sta slusam
Spinujes
Evo uvjeri se sam...covjek cak ni nakon direkntog pitanja Emele, imate li kakve aferime HDZa navest nije slova rekao...da se covke ne bi naljutio..covjek ne vidi nista lose u HDZu osim blokada koje su radili al to smatra opravdanim ocigledno

Last edited by Spit_fire on 18/11/2022 14:29, edited 1 time in total.
Locked