Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22451 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

Qwerty1234 wrote: 13/11/2022 00:48 Aldin nove nexenke nabacio danas na avdiju.

Gdje taj snjeg jebem mu
Narucio si gume, nisi narucio snijeg :mrgreen:
elk
Posts: 3148
Joined: 14/08/2006 12:03

#22452 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by elk »

A sto mora biti snijeg da bi se stavile zimske? Jutros u 7 sati 2 stepena.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#22453 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

elk wrote: 13/11/2022 08:17 A sto mora biti snijeg da bi se stavile zimske? Jutros u 7 sati 2 stepena.
Ne mora al jbg, znas koja je razlika u strukturi gume i kako se ponasa na 0 ili 15 stepeni. Nije sad bogzna hladno da moraju zimske na ovoj loko voznji, moze se jos koji dan, a nije ni nedozvoljeno.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22454 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Audi premiJum i nexen ne idu u istu rečenicu :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22455 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Leon16v wrote: 13/11/2022 09:19 Audi premiJum i nexen ne idu u istu rečenicu :mrgreen:
Klasika, stedi se na odrzavanju :D
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#22456 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tovarish »

Leon16v wrote: 13/11/2022 09:19 Audi premiJum i nexen ne idu u istu rečenicu :mrgreen:
Prije 5-6 godina u Rovinju sam vidio Audija sa švicarskim tablama na Nexen gumama.
User avatar
hopi
Posts: 7256
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22457 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

pa šta je problem nexen an audiju?
pa nije valjda r8 u pitanju jbte?
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#22458 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Peryton_ »

Nexen prva ugradnja na Skodu iz 2018. Mogu jos najmanje jedno ljeto :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22459 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

hopi wrote: 13/11/2022 12:35 pa šta je problem nexen an audiju?
pa nije valjda r8 u pitanju jbte?
Na premijum idu samo premijum gume
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#22460 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qwerty1234 »

Leon16v wrote: 13/11/2022 09:19 Audi premiJum i nexen ne idu u istu rečenicu :mrgreen:
Ljetne su premium, tad vozimo 260 na sat sa premium vozilom.
Zima je lagana varijanta :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22461 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Throttle wrote: 13/11/2022 14:52
hopi wrote: 13/11/2022 12:35 pa šta je problem nexen an audiju?
pa nije valjda r8 u pitanju jbte?
Na premijum idu samo premijum gume
Ne znam, ja sam najviše Tigrova i Petlasa vidio na premiJum švabskim harabatijama
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#22462 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qwerty1234 »

EFD22 wrote: 13/11/2022 16:20
Throttle wrote: 13/11/2022 14:52

Na premijum idu samo premijum gume
Ne znam, ja sam najviše Tigrova i Petlasa vidio na premiJum švabskim harabatijama
Samo nek nisu one iz penija, sailun ili kako vec :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22463 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Bude i toga, ali u manjoj mjeri :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22464 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Sayron :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22465 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Ma sta ce nego sailun. Uvale se za kvarove u startu pa nemaju za guma :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22466 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

:mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#22467 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shalla »

Ja sam na prvom autu (Ford focus sedan) imao one Vredestein Snowtrac i bio stvarno prezadovoljan sa njima, nikad nigdje proklizao nisam.
Nakon toga, na Astri oba puta kao zimske gume kupovao Goodyear Ultragrip, također bio zadovoljan, sa prvim setom vozio 5 zima, sa drugim 4. Neposredno prije prodaje auta kupio Sava Eskimo tako da ih nisam ni stigao nešto vozati da bih mogao reći kakve su...

Sada na PUG 308 kupio auto u Martu 2022, na njemu Hankook Winter i*cept RS 2, DOT 46/21, lik ih kupio u Novembru 2021. Obzirom da sam auto uzeo u Martu, vrlo malo sam vozio na njima tako da ne mogu donijeti nikakav sud, znaćemo više nakon ove zime :mrgreen:

Nego, vidio sam i prošli put kad sam stavljao ljetne a i sad da su mi izgrebali felge. Jbg, nisam rob materijalnih stvari ali mi baš nešto žao obzirom da su ove na Peugeotu baš lijepe. Pitam druga preko kojeg sam išao dole, kaže sve znam, to je neizbježno, samo fkt nastojimo da ih što manje izgrebemo. Slegnem ramenima, šta se može :-?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22468 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Cuj neizbjezno da ih izgrebu :D cime skidaju, montiracima?
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#22469 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shalla »

Ma ne znam čime skidaju, znam da sam pričao sa svojom rajom nakon što sam na proljeće stavljao ljetne i vidio da su ih malo izgrebali, od 5 likova svi mijenjaju na različitim mjestima i svi mi rekoše "a mora malo, jebeno je bez ikakvog oštećenja" i tad se pomirio sa tim, kontam ok, nije onda samo do ovih gdje ja idem...
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#22470 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by profatr »

Redovito su mi izgrebane felge bez obzira gdje mi montirali gume. Zato imam dva seta pa sam to sveo na minimum.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#22471 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

Throttle wrote: 13/11/2022 19:18 Cuj neizbjezno da ih izgrebu :D cime skidaju, montiracima?
Sjekirama
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#22472 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kakaljin »

profatr wrote: 13/11/2022 19:59 Redovito su mi izgrebane felge bez obzira gdje mi montirali gume. Zato imam dva seta pa sam to sveo na minimum.
Tako je dva seta i nema grebanja felgi i skidanja guma sa njih sem u najgoroj soluciji.
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#22473 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by preludezalude »

shalla wrote: 13/11/2022 19:13 Ja sam na prvom autu (Ford focus sedan) imao one Vredestein Snowtrac i bio stvarno prezadovoljan sa njima, nikad nigdje proklizao nisam.
Nakon toga, na Astri oba puta kao zimske gume kupovao Goodyear Ultragrip, također bio zadovoljan, sa prvim setom vozio 5 zima, sa drugim 4. Neposredno prije prodaje auta kupio Sava Eskimo tako da ih nisam ni stigao nešto vozati da bih mogao reći kakve su...

Sada na PUG 308 kupio auto u Martu 2022, na njemu Hankook Winter i*cept RS 2, DOT 46/21, lik ih kupio u Novembru 2021. Obzirom da sam auto uzeo u Martu, vrlo malo sam vozio na njima tako da ne mogu donijeti nikakav sud, znaćemo više nakon ove zime :mrgreen:

Nego, vidio sam i prošli put kad sam stavljao ljetne a i sad da su mi izgrebali felge. Jbg, nisam rob materijalnih stvari ali mi baš nešto žao obzirom da su ove na Peugeotu baš lijepe. Pitam druga preko kojeg sam išao dole, kaže sve znam, to je neizbježno, samo fkt nastojimo da ih što manje izgrebemo. Slegnem ramenima, šta se može :-?
To za grebanje felgi je cista ubleha da je neizbjezno. Ako nanesu stetu onda je trenaju i nadoknaditi. Covjek otisao u Gumu u Tuzli da zamjeni gume. Na autu mu 235 35 19 na nekim jebackim felgama. Ljudi zamjenili gume i nista ne spominju. Vlasnik pogledao a ono ostecene felge, boja spala sa rubova. Covjek dignuo dreku i Guma mu ponudila 400KM za stetu na sta je ovaj pristao.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#22474 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by artur morgan »

Da li je ko ovo testirao po snijegu :-D

https://ibb.co/6vd9qPN

Image
Last edited by artur morgan on 14/11/2022 08:37, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22475 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Jesu to slićure :D
Post Reply