To što tebi ne valja zvučna izolacija, ne znači da je guma buĆna..e tako
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#22402 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sve ovisi gdje je bila guma, kako je skladistena... Sve u svemu, ja ne bih kupio nikad to.F&N wrote: ↑08/11/2022 09:23 Naisao na neki Hankook na olx, nove gume, dobra cijena, ali dot 19.
Uzimati ili ne. Jedni kazu da ako je dobro cuvana guma da nema veze sto je do 19. Drugi opet govore da je oplasticila.
Pa mi sad treba neko strucnije misljenje ako zna neko. Ili da li je neko kupovao nesto slicno pa da ima iskustvo.
Hvalaa
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#22403 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam kupio ljetne gume sa starijim dotom - 2 godine, ali sam vidio gdje su bile skladištene, prodavac mi ponudio popust oko 15% do 20% ne sjećam se tačno, kupio sam ih i sve ok. Miško Primacy 4. Za drugo auto iste godine, kupim tad "frišak" dot i Conti CPC 6 gume kod istog trgovca, nakon par mjeseci reklamirao, uvažena reklamacija od dobavljača i dobio sam dvije nove gume ( na pogonskoj osovini )
...nije bilo do trgovca skladištenja već do guma, kod kojih se u tom slučaju šara počela ozbiljno deformisati. Tako da ako je ozbiljan trgovac, koji skladišti gume na ispravan način, nije problem stariji dot. Guma se ne može u skladištu " oplastičiti " ona ima i fabrički zaštitni premaz, bitno je da se drži u tamnoj i suhoj prostoriji, tako da se može kao nova koristiti sve dok dot nije stariji od 7 godina.
-
F&N
- Posts: 5277
- Joined: 17/10/2010 23:24
- Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...
#22404 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hvala na odgovorima. Gume izgledaju netaknuto. Sa rubovima vidljivim sa strane i onim malim tackicama na gazistu koji bi inace stradali od prve voznje.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#22405 Re: Dolazi zima - zimske gume
Možda da natrpam toalet papira u auto? Pomažel tokonektovan wrote: ↑08/11/2022 12:37To što tebi ne valja zvučna izolacija, ne znači da je guma buĆna..e tako![]()
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#22406 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pojačaj radio 
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#22407 Re: Dolazi zima - zimske gume
Toalet papir u prtljažniku pomaže kad progori zadnji lonac da ga ne čuješ. 
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#22408 Re: Dolazi zima - zimske gume
Može i toalet, ali samo Zewa 3 sloja..Leon16v wrote: ↑08/11/2022 13:53Možda da natrpam toalet papira u auto? Pomažel tokonektovan wrote: ↑08/11/2022 12:37
To što tebi ne valja zvučna izolacija, ne znači da je guma buĆna..e tako![]()
![]()
Ovi 2 sloja ne pomažu previše.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#22409 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bolji je dm-ov tariguz od Zewe 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22410 Re: Dolazi zima - zimske gume
cuj zvucna izolacija problem
guma najvecu razliku pravi, ko ima set 17 i broj ili 2 manje zna kakva je razlika..
guma najvecu razliku pravi, ko ima set 17 i broj ili 2 manje zna kakva je razlika..
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#22412 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da ima, kod nas bi bio najprodavaniji uprkos cijeni i tome što ti na pola puta od zida do anusa istruhne u ruci.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22413 Re: Dolazi zima - zimske gume
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#22414 Re: Dolazi zima - zimske gume
A čuj, ovdje mnogi vole regeneracije, što DPFova to debelih crijeva
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#22415 Re: Dolazi zima - zimske gume
Razlika je u tome sto ti je "samo' trgovac za tih 15-20% "uvalio" michelin primacy 4 s1 stariji dot a mogao si kupiti bolju verziju s2 i naravno noviji dot za tih 20% viseartur morgan wrote: ↑08/11/2022 13:06 Ja sam kupio ljetne gume sa starijim dotom - 2 godine, ali sam vidio gdje su bile skladištene, prodavac mi ponudio popust oko 15% do 20% ne sjećam se tačno, kupio sam ih i sve ok. Miško Primacy 4. Za drugo auto iste godine, kupim tad "frišak" dot i Conti CPC 6 gume kod istog trgovca, nakon par mjeseci reklamirao, uvažena reklamacija od dobavljača i dobio sam dvije nove gume ( na pogonskoj osovini )...nije bilo do trgovca skladištenja već do guma, kod kojih se u tom slučaju šara počela ozbiljno deformisati. Tako da ako je ozbiljan trgovac, koji skladišti gume na ispravan način, nije problem stariji dot. Guma se ne može u skladištu " oplastičiti " ona ima i fabrički zaštitni premaz, bitno je da se drži u tamnoj i suhoj prostoriji, tako da se može kao nova koristiti sve dok dot nije stariji od 7 godina.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22416 Re: Dolazi zima - zimske gume
hocel ko 4 gume 195 65 15 ljetne, 21/14, ok sara...samo da dodje po njih
mislim da su dunlop street resposne 2
mislim da su dunlop street resposne 2
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#22417 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mišelin mi je bila prva opcija zbog ranijih dobrih iskustava sa tom gumom. Ja sam tražio kod njega tu gumu, on je rekao šta ima na stanju, ja sam kupio. I to je tonoviclan wrote: ↑10/11/2022 03:33Razlika je u tome sto ti je "samo' trgovac za tih 15-20% "uvalio" michelin primacy 4 s1 stariji dot a mogao si kupiti bolju verziju s2 i naravno noviji dot za tih 20% viseartur morgan wrote: ↑08/11/2022 13:06 Ja sam kupio ljetne gume sa starijim dotom - 2 godine, ali sam vidio gdje su bile skladištene, prodavac mi ponudio popust oko 15% do 20% ne sjećam se tačno, kupio sam ih i sve ok. Miško Primacy 4. Za drugo auto iste godine, kupim tad "frišak" dot i Conti CPC 6 gume kod istog trgovca, nakon par mjeseci reklamirao, uvažena reklamacija od dobavljača i dobio sam dvije nove gume ( na pogonskoj osovini )...nije bilo do trgovca skladištenja već do guma, kod kojih se u tom slučaju šara počela ozbiljno deformisati. Tako da ako je ozbiljan trgovac, koji skladišti gume na ispravan način, nije problem stariji dot. Guma se ne može u skladištu " oplastičiti " ona ima i fabrički zaštitni premaz, bitno je da se drži u tamnoj i suhoj prostoriji, tako da se može kao nova koristiti sve dok dot nije stariji od 7 godina.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83410
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#22418 Re: Dolazi zima - zimske gume
Baci ti to u kantu moj prika ili stavi na pik za neku simbolicnu cifru. Ti sto dolaze po dzabanu ce te izjebat vise nego da im prodas.Evolution_IV wrote: ↑10/11/2022 07:47 hocel ko 4 gume 195 65 15 ljetne, 21/14, ok sara...samo da dodje po njih
mislim da su dunlop street resposne 2
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#22419 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tako je, stavi ti to za cvanciku i neko ce doci po njih. Onda doplatiš još cenera i odeš fino u KFC da se najedeš_BataZiv_0809 wrote: ↑10/11/2022 10:03Baci ti to u kantu moj prika ili stavi na pik za neku simbolicnu cifru. Ti sto dolaze po dzabanu ce te izjebat vise nego da im prodas.Evolution_IV wrote: ↑10/11/2022 07:47 hocel ko 4 gume 195 65 15 ljetne, 21/14, ok sara...samo da dodje po njih
mislim da su dunlop street resposne 2
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#22420 Re: Dolazi zima - zimske gume
Upravo tako. Sta sam god poklanjao bilo je hajd jos i donesi. Niko nije htio sasvim uredan i ispravan ugao._BataZiv_0809 wrote: ↑10/11/2022 10:03Baci ti to u kantu moj prika ili stavi na pik za neku simbolicnu cifru. Ti sto dolaze po dzabanu ce te izjebat vise nego da im prodas.Evolution_IV wrote: ↑10/11/2022 07:47 hocel ko 4 gume 195 65 15 ljetne, 21/14, ok sara...samo da dodje po njih
mislim da su dunlop street resposne 2
Stavio 150 maraka cijenu, isti dan dosli po njega.
Isto i gume. 7 godina stare ljetne, ali vozene samo oko 5000 km.
Nece niko kao poklon.
Stavio 120, prodao za 80.
- Idemedosumom
- Posts: 8289
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#22421 Re: Dolazi zima - zimske gume
Proljetos montaza i balans guma - 30 KM.
Evo sad' turih zimske, isti vulkanizer - 40 KM.
A sjecam se kad je bilo 20-25 KM
Evo sad' turih zimske, isti vulkanizer - 40 KM.
A sjecam se kad je bilo 20-25 KM
- corsa
- Posts: 2592
- Joined: 15/12/2005 10:35
- Location: Sarajevo
#22422 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa zar ne zanš da je Ukrajina najveći izvounik tegova za balansiranje guma!?Idemedosumom wrote: ↑10/11/2022 12:05 Proljetos montaza i balans guma - 30 KM.
Evo sad' turih zimske, isti vulkanizer - 40 KM.
A sjecam se kad je bilo 20-25 KM![]()
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#22423 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo ako neko hoće da baci stare gume, a vulkanizer hoće da mu za to naplati cenera:
http://efm.ba/otvoreno-reciklazno-dvori ... YUMqkM67ZU
http://efm.ba/otvoreno-reciklazno-dvori ... YUMqkM67ZU
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22424 Re: Dolazi zima - zimske gume
_BataZiv_0809 wrote: ↑10/11/2022 10:03Baci ti to u kantu moj prika ili stavi na pik za neku simbolicnu cifru. Ti sto dolaze po dzabanu ce te izjebat vise nego da im prodas.Evolution_IV wrote: ↑10/11/2022 07:47 hocel ko 4 gume 195 65 15 ljetne, 21/14, ok sara...samo da dodje po njih
mislim da su dunlop street resposne 2
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#22425 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sa 20 na 30 .. jesam li bezobrazan?corsa wrote: ↑10/11/2022 12:14Pa zar ne zanš da je Ukrajina najveći izvounik tegova za balansiranje guma!?Idemedosumom wrote: ↑10/11/2022 12:05 Proljetos montaza i balans guma - 30 KM.
Evo sad' turih zimske, isti vulkanizer - 40 KM.
A sjecam se kad je bilo 20-25 KM![]()
![]()
![]()
![]()
