Skupština KS 2022-2026

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Locked

Na izborima za Skupštinu KS glasaću za..

Poll ended at 02/10/2022 22:31

Savez za bolju budućnost
0
No votes
Narodni europski savez
4
1%
Stranka Demokratske Akcije
20
6%
Narod i Pravda
68
22%
Socijaldemokratska Partija BiH
62
20%
Naša stranka
127
41%
Stranka za BiH
9
3%
Za građansku državu - DF/GS
7
2%
Neko drugi (Za nove generacije, Koalicija Država, ...)
6
2%
Nisam građanin Kantona Sarajevo
9
3%
 
Total votes: 312

User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#2926 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Styling »

Login77777 wrote: 03/11/2022 16:53
JoseMujica wrote: 03/11/2022 16:14

mislim da su sada druge okolnosti + nema više "zlatnih ruku", da neko ucjenjuje...u ovoj široj koaliciji haman bez svakoga se može

Na nivou FBiH Osmorka +HDZ+DF ima 66 mandata, a bez DF-a 54
Koliko mandata treba za vecinu?
50
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#2927 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by zabit_mehmedov »

DF je najveca ubleha i najodanija podguzna muha sda-ovska, ne znam ko njih racuna zaozbiljno u bilo cemu.

Evo najsvjeziji primjer je tuzlanski kantona, pisu portali sda obezbijedila vecinu, sda +df +2 kupljena poslanika iz PDA, i to je to, dakle efendic i stranka zabih nisu tu e njima, cak ni sd koji je pominjan kao partner sda.

Eto dakle to su su podguzne muhe i kuje jajare sda- ovske taj DF, poslije proslih izbora 2018. kada je sdp sa df i pda mogao napraviti komotnu vlast bez sda, df je bio najglasniji u prici da je pda i gora od sda, da bi onda usli u vlast sa sda. Sad kad je prpa kako ustoliciti ponovo sda u tk, moze i pda. U kantonu sarajevu isto nip gori od sda, al ipak su usli u vlast sa sda. Na nivou federacije, ni nip ni pda nisu bili nikakav faktot, al su podrzali sda, na nivou drzave isto uz sda

dakle vrlo jednostavno i vrlo lako za uociti je to da je df klasicna sda podguzna muha koja ce raditi sve i svasta, i uci u koaliciju s bilo kim, samo da pomogne ustolicenje sda

prije nekoliko dana na ovoj temi neko je pominjo gore taj tuzlanski kanton i i neke moguce vecine, rekao sam da nista ne treba da iznenadi jer gore je politika u stvari stočna pijaca u kojoj je kupovina tudjih poslanika osnovni demokratski postulat. Aktuelna vlada postoji zahvaljujući sda kupovini na toj stocnoj pijaci kada je kupljena krava simentalka iz pda, df naravno nije smetalo to, buduca vecina kako pisu portali bice formirana opet zahvaljujući sda kupovini iz tora pda, samo sto su sad umjesto krave simentalke kupljena dva junca simentalca pda, nekadasnji premijer i predsjednik skupstine iz reda pda, dakle dvojica pda kapitalaca koji su visokorangirani pda ovci, a df ce opet naravno biti u toj prici jer radi se o ustolicenju sda, moze sad i pda, moci ce sutra i hdz, sve moze kad je guzica sda u pitanju, podguzna muha df ce sve da podrzi.

Dakle bilo je raznoraznih previranja, ono sto je jedina konstanta jeste da df uvijek ide uz sda, da ne moze bilo s kim i moze sa svakim samo kad je to u interesu sda, to je jsano ko dan i ne znam koja budala iz trojke moze na njh racunati ili ih pozivati u koaliciju. Smijesno ih je porediti i sa, efendicem, i meni je rumeni sumnjiv, no da budemo posteni jos dok je bio u sda iznio je u kavnost jednu njihovu brutalnu afefu, napustio ih je, preuzeo drugu stranku, sad kad je najpotrebniji sda-u, otresao ih je i usao u pricu s trojkom. Sumnjiv ili ne, brat bratu smijesno ga je porediti sa DF om koji vodi politiku takvu kao da mu je predsjednik asim sarajlic ili halid genjac, a ne zeljko komsic (ljevicar, građanin, borac protiv nacionalizma, korupcije...)
saabsa
Posts: 1857
Joined: 07/10/2009 01:17

#2928 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by saabsa »

zabit_mehmedov wrote: 03/11/2022 21:03 DF je najveca ubleha i najodanija podguzna muha sda-ovska, ne znam ko njih racuna zaozbiljno u bilo cemu.

Evo najsvjeziji primjer je tuzlanski kantona, pisu portali sda obezbijedila vecinu, sda +df +2 kupljena poslanika iz PDA, i to je to, dakle efendic i stranka zabih nisu tu e njima, cak ni sd koji je pominjan kao partner sda.

Eto dakle to su su podguzne muhe i kuje jajare sda- ovske taj DF, poslije proslih izbora 2018. kada je sdp sa df i pda mogao napraviti komotnu vlast bez sda, df je bio najglasniji u prici da je pda i gora od sda, da bi onda usli u vlast sa sda. Sad kad je prpa kako ustoliciti ponovo sda u tk, moze i pda. U kantonu sarajevu isto nip gori od sda, al ipak su usli u vlast sa sda. Na nivou federacije, ni nip ni pda nisu bili nikakav faktot, al su podrzali sda, na nivou drzave isto uz sda

dakle vrlo jednostavno i vrlo lako za uociti je to da je df klasicna sda podguzna muha koja ce raditi sve i svasta, i uci u koaliciju s bilo kim, samo da pomogne ustolicenje sda

prije nekoliko dana na ovoj temi neko je pominjo gore taj tuzlanski kanton i i neke moguce vecine, rekao sam da nista ne treba da iznenadi jer gore je politika u stvari stočna pijaca u kojoj je kupovina tudjih poslanika osnovni demokratski postulat. Aktuelna vlada postoji zahvaljujući sda kupovini na toj stocnoj pijaci kada je kupljena krava simentalka iz pda, df naravno nije smetalo to, buduca vecina kako pisu portali bice formirana opet zahvaljujući sda kupovini iz tora pda, samo sto su sad umjesto krave simentalke kupljena dva junca simentalca pda, nekadasnji premijer i predsjednik skupstine iz reda pda, dakle dvojica pda kapitalaca koji su visokorangirani pda ovci, a df ce opet naravno biti u toj prici jer radi se o ustolicenju sda, moze sad i pda, moci ce sutra i hdz, sve moze kad je guzica sda u pitanju, podguzna muha df ce sve da podrzi.

Dakle bilo je raznoraznih previranja, ono sto je jedina konstanta jeste da df uvijek ide uz sda, da ne moze bilo s kim i moze sa svakim samo kad je to u interesu sda, to je jsano ko dan i ne znam koja budala iz trojke moze na njh racunati ili ih pozivati u koaliciju. Smijesno ih je porediti i sa, efendicem, i meni je rumeni sumnjiv, no da budemo posteni jos dok je bio u sda iznio je u kavnost jednu njihovu brutalnu afefu, napustio ih je, preuzeo drugu stranku, sad kad je najpotrebniji sda-u, otresao ih je i usao u pricu s trojkom. Sumnjiv ili ne, brat bratu smijesno ga je porediti sa DF om koji vodi politiku takvu kao da mu je predsjednik asim sarajlic ili halid genjac, a ne zeljko komsic (ljevicar, građanin, borac protiv nacionalizma, korupcije...)
:thumbup: za potpis od slova do slova, osim što bi sve ovo u zagradi stavio prefix EX.
User avatar
drug_profi
Posts: 50860
Joined: 16/07/2012 16:00

#2929 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by drug_profi »

Da SDA ima 45% glasova, a stranke opozicije u zbiru 49%.
da DF ima 6% oni bi izabrali SDA.
Uvijek.
Problem je sto sad njihov zbir sa SDA niej dovoljan za vecinu, pa ce malo glumiti nesto, dok se ne obradi nekoliko parlamentaraca. Godina, dvije, koliko bude trebalo.
Mark my words.
laik1981
Posts: 13125
Joined: 05/12/2012 13:04

#2930 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by laik1981 »

Ko zna cime SDA drzi Komsica i DF u saci.. Ova DF-ova lojalnost ne moze biti zasnovana na nekim realnim osnovama.. Oni su bukvalno postali SDA.. Komsic lojalniji Bakiru od dvije trecine SDA kadrova..
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#2931 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Login77777 »

Mislim da niko ozbiljno ne racuna da ce se DF prikljuciti. Ide se na to da ih se pozove i kad ovi ne pristanu moze se reci da su uz SDA. Mislim znamo mi to sve vec ali da imas jos jednu potvrdu.
Dobar potez SDPa. :bih:
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#2932 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by ForumasNormalni »

zabit_mehmedov wrote: 03/11/2022 21:03 DF je najveca ubleha i najodanija podguzna muha sda-ovska, ne znam ko njih racuna zaozbiljno u bilo cemu.

Evo najsvjeziji primjer je tuzlanski kantona, pisu portali sda obezbijedila vecinu, sda +df +2 kupljena poslanika iz PDA, i to je to, dakle efendic i stranka zabih nisu tu e njima, cak ni sd koji je pominjan kao partner sda.

Eto dakle to su su podguzne muhe i kuje jajare sda- ovske taj DF, poslije proslih izbora 2018. kada je sdp sa df i pda mogao napraviti komotnu vlast bez sda, df je bio najglasniji u prici da je pda i gora od sda, da bi onda usli u vlast sa sda. Sad kad je prpa kako ustoliciti ponovo sda u tk, moze i pda. U kantonu sarajevu isto nip gori od sda, al ipak su usli u vlast sa sda. Na nivou federacije, ni nip ni pda nisu bili nikakav faktot, al su podrzali sda, na nivou drzave isto uz sda

dakle vrlo jednostavno i vrlo lako za uociti je to da je df klasicna sda podguzna muha koja ce raditi sve i svasta, i uci u koaliciju s bilo kim, samo da pomogne ustolicenje sda

prije nekoliko dana na ovoj temi neko je pominjo gore taj tuzlanski kanton i i neke moguce vecine, rekao sam da nista ne treba da iznenadi jer gore je politika u stvari stočna pijaca u kojoj je kupovina tudjih poslanika osnovni demokratski postulat. Aktuelna vlada postoji zahvaljujući sda kupovini na toj stocnoj pijaci kada je kupljena krava simentalka iz pda, df naravno nije smetalo to, buduca vecina kako pisu portali bice formirana opet zahvaljujući sda kupovini iz tora pda, samo sto su sad umjesto krave simentalke kupljena dva junca simentalca pda, nekadasnji premijer i predsjednik skupstine iz reda pda, dakle dvojica pda kapitalaca koji su visokorangirani pda ovci, a df ce opet naravno biti u toj prici jer radi se o ustolicenju sda, moze sad i pda, moci ce sutra i hdz, sve moze kad je guzica sda u pitanju, podguzna muha df ce sve da podrzi.

Dakle bilo je raznoraznih previranja, ono sto je jedina konstanta jeste da df uvijek ide uz sda, da ne moze bilo s kim i moze sa svakim samo kad je to u interesu sda, to je jsano ko dan i ne znam koja budala iz trojke moze na njh racunati ili ih pozivati u koaliciju. Smijesno ih je porediti i sa, efendicem, i meni je rumeni sumnjiv, no da budemo posteni jos dok je bio u sda iznio je u kavnost jednu njihovu brutalnu afefu, napustio ih je, preuzeo drugu stranku, sad kad je najpotrebniji sda-u, otresao ih je i usao u pricu s trojkom. Sumnjiv ili ne, brat bratu smijesno ga je porediti sa DF om koji vodi politiku takvu kao da mu je predsjednik asim sarajlic ili halid genjac, a ne zeljko komsic (ljevicar, građanin, borac protiv nacionalizma, korupcije...)
Druze dzaba pricati sve
Na izbore je DF usao u koaliciji sa SDA, i kao takvi su dobili 110 000 glasova
SDP koji je prava i najjaca opozicija SDA je dobio samo 20 hiljada vise
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#2933 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by ForumasNormalni »

Kako citam, krenulo opet osipanje PDA
Sad svi oni koji su iz interesa bili tu napustaju nakon katastrofalnih izbornih rezultata i stranka komotno može u gasenje
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#2934 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by ForumasNormalni »

Nakon što je Politicki.ba danas objelodnio da PDA napuštaju Jakub Suljkanović i Senad Alić, čule su se informacije da bi njihovim putem mogli krenuti i mnogi drugi poznati članovi ove stranke.

"Da, već ove sedmice cijeli Gradski odbor PDA Gradačac koji ima 6 vijećnika u Gradskom vijeću (GV) istupit će iz PDA.


Saznajemo da PDA napušta kompletan Općinski odbor PDA Sapna na čelu sa načelnikom Zudinom Mahmutovićem, kao i …

Da li će svi koji su napustili PDA u Tuzlanskom kantonu, vratiti se u SDA, čiji su članovi nekada bili, ostaje da se vidi.
mistek
Posts: 3407
Joined: 23/05/2010 15:16

#2935 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by mistek »

Vala je ta PDA i bila besmislena politička partija. Svaka čast da su 2018. dogurali na skoro 40 hiljada glasova, ali je svrha njihovog postojanja besmislena. Iako se trudim shvatiti i opravdati postojanje većine političkih subjekata, njima je bolji raspad.
User avatar
pici
Posts: 43713
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2936 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by pici »

U TK ocekujem turbulencije, nista ovo sa dva preletača, sasvim očekivano, gledajte za pola godine kako se DF raspada na svim nivoima kao i prosli put, smučko nema kapacitet isto ko i ridji, prhnuli su u fenjer obojca. KS ima vecinu i bez SBiH al mislim da je Konakovic spustio loptu i da rumenko , Čamparin igrač polako prelazi u tim.
Jest svega ima u trojci tj osmorci al je sdO izbacena iz kolosjeka, pogotovo poslije poraza sefa a sefici sljeduje otkaz kad se uspostavi vecina na pederaciji.
Kolko kmeče prosto ni bebi hapica ne pomaze.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27737
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2937 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

bolje što više ruku skupiti na jednu stranu nego srat da neko ne valja i zbog toga još 4 godine trpiti Don Neonkovu kriminalnu hobotnicu
User avatar
pici
Posts: 43713
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2938 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by pici »

JoseMujica wrote: 04/11/2022 16:39 bolje što više ruku skupiti na jednu stranu nego srat da neko ne valja i zbog toga još 4 godine trpiti Don Neonkovu kriminalnu hobotnicu
Da tu si u pravu, ja sam bio protiv rumenka i jos uvjek sam al ako ce donjeti promjenu snaga i da se sdO-df izbace iz vlasti onda bujrum.Valjda nece zajebat.
putokaz1
Posts: 12494
Joined: 31/05/2014 23:56

#2939 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by putokaz1 »

Za Sapnu se moglo pretpostaviti da su SDA ali
Ko su Alic i Suljkanovic na KS?
Jos sute
User avatar
JoseMujica
Posts: 27737
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2940 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

pici wrote: 04/11/2022 16:48
JoseMujica wrote: 04/11/2022 16:39 bolje što više ruku skupiti na jednu stranu nego srat da neko ne valja i zbog toga još 4 godine trpiti Don Neonkovu kriminalnu hobotnicu
Da tu si u pravu, ja sam bio protiv rumenka i jos uvjek sam al ako ce donjeti promjenu snaga i da se sdO-df izbace iz vlasti onda bujrum.Valjda nece zajebat.
što više ruku ima ne isplati se nikom zajebat, jer ništa ne dobija i što više ruku manje opcija za ucjenu s bilo čije strane
putokaz1
Posts: 12494
Joined: 31/05/2014 23:56

#2941 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by putokaz1 »

mistek wrote: 04/11/2022 16:24 Vala je ta PDA i bila besmislena politička partija. Svaka čast da su 2018. dogurali na skoro 40 hiljada glasova, ali je svrha njihovog postojanja besmislena. Iako se trudim shvatiti i opravdati postojanje većine političkih subjekata, njima je bolji raspad.
Svrha je ispunjena
Da se SDP TK podijelu na
One koji hoce s Bakirom SDA
One koji hoce s Kukinom SDA
One koji hoce s Obje
Mene koji nece ni s jednim
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#2942 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by denis.istok »

pici wrote: 04/11/2022 16:37 U TK ocekujem turbulencije, nista ovo sa dva preletača, sasvim očekivano, gledajte za pola godine kako se DF raspada na svim nivoima kao i prosli put, smučko nema kapacitet isto ko i ridji, prhnuli su u fenjer obojca. KS ima vecinu i bez SBiH al mislim da je Konakovic spustio loptu i da rumenko , Čamparin igrač polako prelazi u tim.
Jest svega ima u trojci tj osmorci al je sdO izbacena iz kolosjeka, pogotovo poslije poraza sefa a sefici sljeduje otkaz kad se uspostavi vecina na pederaciji.
Kolko kmeče prosto ni bebi hapica ne pomaze.
Koja vecina? Mislis Dom naroda gdje vec kmece kako su im preletaci iz PDA uzeli 12.delegata. sad je projektovani omjer 13:10. Ovo tvoje isto pismo djeda mrazu. DF se raspada. Ne vidim nervozu kod SDFA. Ovi drugi samo nesto galame i hrabre se...imamo vecinu. Imaju u Gorazdu i KS. I mozda Bihacu. Taman.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#2943 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Styling »

denis.istok wrote: 04/11/2022 19:04
pici wrote: 04/11/2022 16:37 U TK ocekujem turbulencije, nista ovo sa dva preletača, sasvim očekivano, gledajte za pola godine kako se DF raspada na svim nivoima kao i prosli put, smučko nema kapacitet isto ko i ridji, prhnuli su u fenjer obojca. KS ima vecinu i bez SBiH al mislim da je Konakovic spustio loptu i da rumenko , Čamparin igrač polako prelazi u tim.
Jest svega ima u trojci tj osmorci al je sdO izbacena iz kolosjeka, pogotovo poslije poraza sefa a sefici sljeduje otkaz kad se uspostavi vecina na pederaciji.
Kolko kmeče prosto ni bebi hapica ne pomaze.
Koja vecina? Mislis Dom naroda gdje vec kmece kako su im preletaci iz PDA uzeli 12.delegata. sad je projektovani omjer 13:10. Ovo tvoje isto pismo djeda mrazu. DF se raspada. Ne vidim nervozu kod SDFA. Ovi drugi samo nesto galame i hrabre se...imamo vecinu. Imaju u Gorazdu i KS. I mozda Bihacu. Taman.
Trenutni omjer je 12:11.
User avatar
pici
Posts: 43713
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2944 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by pici »

denis.istok wrote: 04/11/2022 19:04
pici wrote: 04/11/2022 16:37 U TK ocekujem turbulencije, nista ovo sa dva preletača, sasvim očekivano, gledajte za pola godine kako se DF raspada na svim nivoima kao i prosli put, smučko nema kapacitet isto ko i ridji, prhnuli su u fenjer obojca. KS ima vecinu i bez SBiH al mislim da je Konakovic spustio loptu i da rumenko , Čamparin igrač polako prelazi u tim.
Jest svega ima u trojci tj osmorci al je sdO izbacena iz kolosjeka, pogotovo poslije poraza sefa a sefici sljeduje otkaz kad se uspostavi vecina na pederaciji.
Kolko kmeče prosto ni bebi hapica ne pomaze.
Koja vecina? Mislis Dom naroda gdje vec kmece kako su im preletaci iz PDA uzeli 12.delegata. sad je projektovani omjer 13:10. Ovo tvoje isto pismo djeda mrazu. DF se raspada. Ne vidim nervozu kod SDFA. Ovi drugi samo nesto galame i hrabre se...imamo vecinu. Imaju u Gorazdu i KS. I mozda Bihacu. Taman.
de ti tamburaj nekom drugom.foe...
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#2945 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by denis.istok »

Styling wrote: 04/11/2022 19:10


Koja vecina? Mislis Dom naroda gdje vec kmece kako su im preletaci iz PDA uzeli 12.delegata. sad je projektovani omjer 13:10. Ovo tvoje isto pismo djeda mrazu. DF se raspada. Ne vidim nervozu kod SDFA. Ovi drugi samo nesto galame i hrabre se...imamo vecinu. Imaju u Gorazdu i KS. I mozda Bihacu. Taman.
Trenutni omjer je 12:11.------Ciji je ovaj iz Gruda zna li se sta? To je 13.ratnik :D
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 20008
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#2946 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by teskeredzic_22 »

JoseMujica wrote: 04/11/2022 16:39 bolje što više ruku skupiti na jednu stranu nego srat da neko ne valja i zbog toga još 4 godine trpiti Don Neonkovu kriminalnu hobotnicu
Slažem se.
Konaković , Nikšić i Forto trebaju javno reći skupa na konferenciji za štampu : POZIVAMO DF DA NAM SE PRIDRUŽI.
Ili hoće ili neće - jednostavno je.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#2947 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Styling »

denis.istok wrote: 04/11/2022 20:07
Styling wrote: 04/11/2022 19:10


Koja vecina? Mislis Dom naroda gdje vec kmece kako su im preletaci iz PDA uzeli 12.delegata. sad je projektovani omjer 13:10. Ovo tvoje isto pismo djeda mrazu. DF se raspada. Ne vidim nervozu kod SDFA. Ovi drugi samo nesto galame i hrabre se...imamo vecinu. Imaju u Gorazdu i KS. I mozda Bihacu. Taman.
Trenutni omjer je 12:11.------Ciji je ovaj iz Gruda zna li se sta? To je 13.ratnik :D
Pogrešan ti quote 😂 Ovo nisam ja napisala
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#2948 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by ragib »

Fazon je u tome sto su mnogi iz ove osmorke govorili nikad sa nacionalistima, pa sad bi htjeli ko sa svim osim sa sda, I naravno da se namece tu pitanje ako mogu sa dodikom sto ne mogu sa bakirom. Sda nikad nije ni sirila pricu da nece sa Covicem. Pa sda je sa karadzicem pravila koaliciju 95. Ali koliko puta od kjudi iz recimo NS se culo nikad sa nacionalistima. Zato je meni ovo malo sve cudno. Ta borba sa korupcijom protiv sda bi bila opravdana da se ne ulazi u koaliciju sa kukicem I ostalim koji ne zaostaju u tom smradu. Nece valjda dodik colic kukic podrzavati zakone koji ce njima stvarati probleme. Ali eto dobro je zamjeniti I ove sto stalno vladaju poslati na hladjenje, mozda novi vjetrovi donesu neki boljitak, mada ce se ovdje svasta desavati.
sajber87
Posts: 4026
Joined: 25/07/2008 13:14

#2949 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by sajber87 »

ragib wrote: 04/11/2022 22:41 Fazon je u tome sto su mnogi iz ove osmorke govorili nikad sa nacionalistima, pa sad bi htjeli ko sa svim osim sa sda, I naravno da se namece tu pitanje ako mogu sa dodikom sto ne mogu sa bakirom. Sda nikad nije ni sirila pricu da nece sa Covicem. Pa sda je sa karadzicem pravila koaliciju 95. Ali koliko puta od kjudi iz recimo NS se culo nikad sa nacionalistima. Zato je meni ovo malo sve cudno. Ta borba sa korupcijom protiv sda bi bila opravdana da se ne ulazi u koaliciju sa kukicem I ostalim koji ne zaostaju u tom smradu. Nece valjda dodik colic kukic podrzavati zakone koji ce njima stvarati probleme. Ali eto dobro je zamjeniti I ove sto stalno vladaju poslati na hladjenje, mozda novi vjetrovi donesu neki boljitak, mada ce se ovdje svasta desavati.
Koliko sam shvatio dok se cijeli tronozac ne skine odjednom ne treba ulaziti u vlast ni ja jednom od tri noge, a dok se to ne desi ostaviti ih da vladaju pa makar bilo i 50+ godina. Evo ako mozes da mi kazes iskreno kojoj politickoj opciji takva logika najvise odgovara
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#2950 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by ragib »

sajber87 wrote: 04/11/2022 23:43
ragib wrote: 04/11/2022 22:41 Fazon je u tome sto su mnogi iz ove osmorke govorili nikad sa nacionalistima, pa sad bi htjeli ko sa svim osim sa sda, I naravno da se namece tu pitanje ako mogu sa dodikom sto ne mogu sa bakirom. Sda nikad nije ni sirila pricu da nece sa Covicem. Pa sda je sa karadzicem pravila koaliciju 95. Ali koliko puta od kjudi iz recimo NS se culo nikad sa nacionalistima. Zato je meni ovo malo sve cudno. Ta borba sa korupcijom protiv sda bi bila opravdana da se ne ulazi u koaliciju sa kukicem I ostalim koji ne zaostaju u tom smradu. Nece valjda dodik colic kukic podrzavati zakone koji ce njima stvarati probleme. Ali eto dobro je zamjeniti I ove sto stalno vladaju poslati na hladjenje, mozda novi vjetrovi donesu neki boljitak, mada ce se ovdje svasta desavati.
Koliko sam shvatio dok se cijeli tronozac ne skine odjednom ne treba ulaziti u vlast ni ja jednom od tri noge, a dok se to ne desi ostaviti ih da vladaju pa makar bilo i 50+ godina. Evo ako mozes da mi kazes iskreno kojoj politickoj opciji takva logika najvise odgovara
Nisam ja to rekao nego su na to pozivali ljudi iz nase stranke, uvijek bih pomislio pa ovi nikad nece biti dio vlasti. Na kraju hoce sa dodikom ali bakira odbacuju. Sda je u tome iskrenija I nije licemjerna vec 95 je koalirala sa karadzicem
Locked