Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13551 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Ja vozim K, 1.4t sa plinom :D
U astri k je dosta kvalitetniji enterijer nego u J
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13552 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Al je ljepsi u J :D

ta tvoja ima fino mjesta nazad, ne znam kakav je gepek..
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13553 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

Throttle wrote: 03/11/2022 17:38 Ko ce dat 28 za tu alfu, makar i nova bila. Te alfe su prvo bile po 31500 cini mi se, novo al proizvedeno prije 5 godina. Meni je prvo dizajn upitan, za moj ukus al to je do kupca. Ako gledas i postprodaju, vec imas auto staro 5 godina. Za 5 godina ce bit staro 10. Koliko vrijedi alfa stara 10 godina? I koliko ima interesanata za kupovinu?
Jedna 2012to 2.0 jtdm sa 250kkm kosta 16.200 trenutno. Ako uzme 15 nek bude sretan.
A taj dizel ce prije ovog benzinca otici. Dzaba kilometri
Pa ako je nova bila 31500, onda “polovna” nova ne vrijedi ni 25. Ja sam mislio da je bila skuplja.

Samo ne znam kakva prica moze biti iza ovog auta. Nerealno mi je da se 5 godina provlacila po salonima.
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#13554 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

A ovdje vam ne smetaju sto je dot guma 5+ godina?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13555 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Kad onaj lik onog Hyundai Coupe 90 i neko godište tuši za 40+ k KM, more i ovaj alfu :D
User avatar
Darh Wader
Posts: 448
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#13556 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Darh Wader »

Brat za Hyundaia iz 1997 traži 48 000 KM. :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13557 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Darh Wader wrote: 04/11/2022 09:11 Brat za Hyundaia iz 1997 traži 48 000 KM. :lol:
Još su gume isto godište :D
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#13558 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Proosvjetni_uhljeb »

Leon16v wrote: 04/11/2022 09:13
Darh Wader wrote: 04/11/2022 09:11 Brat za Hyundaia iz 1997 traži 48 000 KM. :lol:
Još su gume isto godište :D
Fabričko stanje, logično.
User avatar
Darh Wader
Posts: 448
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#13559 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Darh Wader »

U vrijeme kad je izašao nov vjerujem da nije bio više od možda 15-20k.

Nije Bmw M5. :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13560 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

emko1234 wrote: 04/11/2022 08:22
Throttle wrote: 03/11/2022 17:38 Ko ce dat 28 za tu alfu, makar i nova bila. Te alfe su prvo bile po 31500 cini mi se, novo al proizvedeno prije 5 godina. Meni je prvo dizajn upitan, za moj ukus al to je do kupca. Ako gledas i postprodaju, vec imas auto staro 5 godina. Za 5 godina ce bit staro 10. Koliko vrijedi alfa stara 10 godina? I koliko ima interesanata za kupovinu?
Jedna 2012to 2.0 jtdm sa 250kkm kosta 16.200 trenutno. Ako uzme 15 nek bude sretan.
A taj dizel ce prije ovog benzinca otici. Dzaba kilometri
Pa ako je nova bila 31500, onda “polovna” nova ne vrijedi ni 25. Ja sam mislio da je bila skuplja.

Samo ne znam kakva prica moze biti iza ovog auta. Nerealno mi je da se 5 godina provlacila po salonima.
Ista ova bila 31500, stara par godina. Prije 3 mjeseca
User avatar
sime_cipol
Posts: 23392
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13561 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

emko1234 wrote: 04/11/2022 08:22
Throttle wrote: 03/11/2022 17:38 Ko ce dat 28 za tu alfu, makar i nova bila. Te alfe su prvo bile po 31500 cini mi se, novo al proizvedeno prije 5 godina. Meni je prvo dizajn upitan, za moj ukus al to je do kupca. Ako gledas i postprodaju, vec imas auto staro 5 godina. Za 5 godina ce bit staro 10. Koliko vrijedi alfa stara 10 godina? I koliko ima interesanata za kupovinu?
Jedna 2012to 2.0 jtdm sa 250kkm kosta 16.200 trenutno. Ako uzme 15 nek bude sretan.
A taj dizel ce prije ovog benzinca otici. Dzaba kilometri
Pa ako je nova bila 31500, onda “polovna” nova ne vrijedi ni 25. Ja sam mislio da je bila skuplja.

Samo ne znam kakva prica moze biti iza ovog auta. Nerealno mi je da se 5 godina provlacila po salonima.
Kao nova ova je bila skuplja sigurno. Vjerovatno oko 37k.
Nije osnovni motor, nije osnovna oprema. Mislim da je Super paket opreme.
Evo cjenovnika iz 2019
2019-3-13-13-21-7-Giulietta_cjenovnik_2019_mart_KM.pdf
Prodavalo se nekoliko slicnih na OLX, ali su imale jos bolju opremu. Mislim da je neko sa foruma kupio jednu ili neciji prijatelj.
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13562 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

Ma raspitao sam se malo. Ima u nju odmah u startu par hiljada uvale. Mora se osvjeziti kompletan motor, uraditi servisi, mozda cak i veliki. Kazu da je za auto najgore da stoji. Plus gume jer ove P7 na njoj mozes samo skinuti i baciti.
Ako uzmemo da je u garanciji, sve to mora raditi ovlasteni tako da nije neka racunica.
Bas cu pratiit da vidim kako ce zavrsiiti.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13563 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

emko1234 wrote: 04/11/2022 12:03 Ma raspitao sam se malo. Ima u nju odmah u startu par hiljada uvale. Mora se osvjeziti kompletan motor, uraditi servisi, mozda cak i veliki. Kazu da je za auto najgore da stoji. Plus gume jer ove P7 na njoj mozes samo skinuti i baciti.
Ako uzmemo da je u garanciji, sve to mora raditi ovlasteni tako da nije neka racunica.
Bas cu pratiit da vidim kako ce zavrsiiti.
Ako je paljena svako malo, motor ne bi trebao da propiša nigdje.

Ali ako je baš stajala bez paljenja svo ovo vrijeme, trebalo bi je fino pripaziti kad se kupi, pogotovo prije bilo kakvog gasiranja, uz dobar detaljan pregled i zamjenu svih tečnosti i filtera. Ako ovaj motor ima zupčasti remen, ne bi trebalo biti problema zbog stajanja, mogu oni dugo stajati.

Gume ako nisu bile prepuhane makar 0.7 bara iznad preporuke su vjerovatno za baciti.

Treba svakako provjeriti u kakvom su stanju sva crijeva i spojnice.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23392
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13564 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Ok zamjeniti ulje, filteri, zupčasti. Na tom motoru to nije skupo. Mada se i to moze prebiti kroz cijenu.
Mozda bi i to moglo proći kroz garanciju. Ono vozis, ne diraj nista, ako se sta desi pravac u ovlasteni.
Zar svaki ostali problem ne bi trebao rijesiti ovlasteni sto spada u garanciju.
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13565 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

sime_cipol wrote: 04/11/2022 12:17 Ok zamjeniti ulje, filteri, zupčasti. Na tom motoru to nije skupo. Mada se i to moze prebiti kroz cijenu.
Mozda bi i to moglo proći kroz garanciju. Ono vozis, ne diraj nista, ako se sta desi pravac u ovlasteni.
Zar svaki ostali problem ne bi trebao rijesiti ovlasteni sto spada u garanciju.
Me ne možeš kroz garanciju jer je auto po knjizi staro 5 godina bez ijednog servisa. U servisnoj je interval ili kilometraža ili vrijeme. Znači ako nešto draufne bez obzira što je u garanciji, ovlašteni će to tretirat ko da nije održavana na predviđeni način i izgubiš garanciju.
Uvala ne gine. Ali ne meni :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13566 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ja bih prije pregaženu dizelku jtd,..nego tu "novu" 6 godina staru sa 0 kilometara..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13567 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

https://www.olx.ba/artikal/50348473/jet ... r-1991-92/

Nije GTD, ali je fin primjerak, barem ovako na prvu.

Ja bih samo stavio tablu s obrtomjerom i ne bih ništa drugo dirao.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13568 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Fina je, ali 5500 je puno.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#13569 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by shalla »

Za sve vlasnike Astre J, ja sam je imao 10 godina i stvarno sam bio baš zadovoljan ali da znate da očigledno imaju neku zajebanciju sa termostatom, što je mene, slijedom drugih stvari koje je to uzrokovalo i zahvaljujući nemarnom majstoru koštalo dobrih para i živaca...

Neću da pišem detalje ovdje ali može u PM koga bude interesovalo
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13570 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Pa napisi detalje, da svi znamo :D
To na dizelima?
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#13571 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by shalla »

Throttle wrote: 04/11/2022 16:57 Pa napisi detalje, da svi znamo :D
To na dizelima?
Nije dizel, 1,6 benzin, automatski mjenjač.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13572 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Jedna 1.6 kod brata, jedna kod prijatelja, nikad problema...
Prva na satu ima 170k, druga 75k, na oba mijenjani samo dihtunzi poklopca ventila. Ostalo ok
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#13573 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by shalla »

Ja sam samo rekao svoje iskustvo, jedan od majstora kroz čije je ruke prošlo auto rekao da im je to drama glupo napravljeno, nešto je vezano za posudu ulja, više nisam ni zapamtio, pokušavam da potisnem prošlu godinu iz sjećanja :mrgreen:

A da me je sve ostalo slušalo, stvarno jeste, pregazio sam 170K sa njim u 9 godina i to je jedino sranje koje me je zadesilo, e sad što je to povuklo za sobom druge kvarove... Možda je samo bio bad luck🤷‍♂️
Turism
Posts: 12
Joined: 19/10/2022 12:26

#13574 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Turism »

Pretrazivao sam jedno onako interesantno auto, a to je Nissan murrano 3.5 benzin, 2006 godiste i 170 kw.
Imal ko iskustva sa ovim autom, na prvi pogled bi rekao pa nema dijelova za nissan ili alicno, ali auto nije lose.
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#13575 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Je li to onaj što ga je vozio Fadil Ćerimagić?
Post Reply