Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
moee
Posts: 3133
Joined: 07/06/2011 10:44

#13476 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by moee »

EFD22 wrote: 31/10/2022 17:50
moee wrote: 31/10/2022 17:47 Ljudi stvarno vam hvala, baš ste od pomoći bili zadnjih 20 stranica teme. :lol:

Znam da neću kupiti VW jer je precijenjeno neudobno 'narodno auto' koje ti ukradu dok skidaš cipele pred kućom.

Neću ni mazdu jer se ne želim isticati u gradu (niko osim Amara je ne vozi)...ona korozira brže od eksera u drvenoj ogradi, a ni ovi "AktivnoNebo" pokušaji od motora nisu nešto jer ni sami ne znaju dal voziš benzin ili dizel.

Francuze neću ni u ludilu, oni nikad dobro auto u historiji nisu napravili (dobro imaju ne loših motora 1.5dCi ili 1.6HDI, ali motor nije auto).

Neću ni ove 'premiume' tipa audi A3, mercedes A/B/C klase gdje ti po premium cijeni uvale golfa i renola uz bonus premium cijene održavanja. Za prave premiume trenutno nemam love, jbg.

Ostane mi Volvo, koji su dosta lijepi u zadnjoj generaciji, ali ni oni nisu jeftini, a nema ni skupih dijelova za njih.

E znam šta ću...kupiću forda! On nije skup u nabavi ni za održavanje, ne vole ga pretjerano lopovi, koristi jedan od onih dobrih francuskih motora, a kako se tek samo vozi. Ali čekaj malo, već imam Focusa? Kad mi dosadi kupiću Pumu, Mondea, Kugu ili Mustanga (električnog, došao je u Grandautomotive). :izet:

@EFD22
Jel dobro, a???
Ja ti bolje i jeftinije ne tražio https://www.olx.ba/artikal/43951100/for ... -2-0-tdci/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hahah, jest ford, ali prevelik za moje potrebe (dva člana porodice). Osim toga, ne tražim auto, Focus je još relativno mlad i lijepo se vozi...samo trolam ove 'čiji je DSG veći' :D
User avatar
Optimist
Posts: 15517
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#13477 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

EFD22 wrote: 31/10/2022 17:49
konektovan wrote: 31/10/2022 17:41

E nek si to napisao,..volva izbacujem iz svih koNbinacija za sljedeće vozilo. :mrgreen:
Da imaju psa motore mogli bi pričati,..ovako jok. :mrgreen:
Ma dobar je Volvo vjeruj.
Mana su mu aksijalni, valjda kod mene zbog opreme i felgi, svaki drugi mali servis sam mijenjao i aksijalne :mrgreen:

Evo ga https://www.olx.ba/artikal/35299842/volvo-s60-2-0-d3/
Jesu mu ovo vratili kilometrazu?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13478 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Optimist wrote: 31/10/2022 17:57
EFD22 wrote: 31/10/2022 17:49

Ma dobar je Volvo vjeruj.
Mana su mu aksijalni, valjda kod mene zbog opreme i felgi, svaki drugi mali servis sam mijenjao i aksijalne :mrgreen:

Evo ga https://www.olx.ba/artikal/35299842/volvo-s60-2-0-d3/
Jesu mu ovo vratili kilometrazu?
Sumnjam
Tako nešto sam ja prešao, probat ću naći sliku. Bio sam ubijeđen da je 280-290k km al’ vidim da je manje 😆
Brzo su ga i prodali, nije dugo bio na piku.

Edit: nađoh svoj oglas, 272000km ipak
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13479 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Evolution_IV wrote: 31/10/2022 17:29
Throttle wrote: 31/10/2022 17:13

Kod nas je peglancija sa specificnijim dijelovima za volvo. Za s60 2.0 d3 nema pumpe goriva polovne nigdje u BiH, za xc60 nema halogenog fara nigdje u BiH. Inace, dobra auta
buraz, nema lafeta za golf 6 a da ima pumpa za volva :run:

nek stavi od forda/psa mislim da je isto ako je dw motor
Volvo motor 5 cilindara
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13480 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

EFD22 wrote: 31/10/2022 17:19
Throttle wrote: 31/10/2022 17:13

Kod nas je peglancija sa specificnijim dijelovima za volvo. Za s60 2.0 d3 nema pumpe goriva polovne nigdje u BiH, za xc60 nema halogenog fara nigdje u BiH. Inace, dobra auta
U mene S60 D3 prešao 290000 i kusur km, nije mi zatrebala puNpa.

Al’ zato jest na 220000 alternator koji ima takav diodni sklop da bukvalno od DC napona pravi nekakvu kvadratnu krivu, kao impulse (kao da ga kodira), i niko ga nije mogao napraviti, i u BiH se samo može nabaviti Boschov koji je koštao 980 KM sa popustom i PDVom 😁
Da ti je zatrebala izvalio bi 1700 mambi il is'o u Sve'cku :D
Far za xc60 nasli u sloveniji najblize. Zvao 6 puta ovlasteni za far, poslao mail, niko se nije javio nit je odgovorio :?
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13481 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ma ja ba,..šuti i vozaj Peugeota, Citroena, opela,..rahat si po pitanju nekih stvari.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13482 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Throttle wrote: 31/10/2022 18:12
Evolution_IV wrote: 31/10/2022 17:29

buraz, nema lafeta za golf 6 a da ima pumpa za volva :run:

nek stavi od forda/psa mislim da je isto ako je dw motor
Volvo motor 5 cilindara
mrka kapa jbg...ebay jedino
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13483 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 31/10/2022 16:17 Nisi to valjda čojeka smarao privatnim porukama i upozoravao? :lol:
jasta sam :lol: :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#13484 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Eto raspsdaju se motori, pucaju sasvim random ko ledenice. Jebala vas vise ta prica.
Ti i tvoje lafete odes u ovlasteni i kupis, ko mijenja zadnje lafete? Osim ako nije udes ili protruhlo u pm.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13485 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Throttle wrote: 31/10/2022 18:15
EFD22 wrote: 31/10/2022 17:19

U mene S60 D3 prešao 290000 i kusur km, nije mi zatrebala puNpa.

Al’ zato jest na 220000 alternator koji ima takav diodni sklop da bukvalno od DC napona pravi nekakvu kvadratnu krivu, kao impulse (kao da ga kodira), i niko ga nije mogao napraviti, i u BiH se samo može nabaviti Boschov koji je koštao 980 KM sa popustom i PDVom 😁
Da ti je zatrebala izvalio bi 1700 mambi il is'o u Sve'cku :D
Far za xc60 nasli u sloveniji najblize. Zvao 6 puta ovlasteni za far, poslao mail, niko se nije javio nit je odgovorio :?
Sve ovdje ima https://www.skandix.com/#1


A nije bilo dijela kojeg nisam mogao naručiti u Volvo centru u Sa. Samo im dam šifru koju prije toga nađem na toj gore stranici. Najduži rok isporuke bio 20 dana.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13486 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Ma moguce, al eto, ja ih nisam uspio dobiti. Nazvao prodaju, dali mi drugi broj, ni na taj se niko nije javio. Trebali sljedece jutro za sloveniju, na parkingu kamion zakacio far i branik, nismo uspjeli rijesit, isli Opelom, logicno :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13487 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 31/10/2022 19:25 Eto raspsdaju se motori, pucaju sasvim random ko ledenice. Jebala vas vise ta prica.
Ti i tvoje lafete odes u ovlasteni i kupis, ko mijenja zadnje lafete? Osim ako nije udes ili protruhlo u pm.
poenta je da u vukojebini apsolutno nista nema i kad imas pare da potrosis :run:
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#13488 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Evolution_IV wrote: 01/11/2022 07:35
kabal1337 wrote: 31/10/2022 19:25 Eto raspsdaju se motori, pucaju sasvim random ko ledenice. Jebala vas vise ta prica.
Ti i tvoje lafete odes u ovlasteni i kupis, ko mijenja zadnje lafete? Osim ako nije udes ili protruhlo u pm.
poenta je da u vukojebini apsolutno nista nema i kad imas pare da potrosis :run:
E, vala, možeš za Mercedesa, unazad četiri, ili pet generacija, naručiti i dobiti svaki dio.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13489 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Seawolf wrote: 01/11/2022 08:03
Evolution_IV wrote: 01/11/2022 07:35

poenta je da u vukojebini apsolutno nista nema i kad imas pare da potrosis :run:
E, vala, možeš za Mercedesa, unazad četiri, ili pet generacija, naručiti i dobiti svaki dio.
Možeš i za Volva provjereno, ali treba čekati. Ja sam najduže čekao 20 dana. Uglavnom svaki dio ima na lageru u Europi negdje.
zanimame
Posts: 31
Joined: 12/07/2013 13:57

#13490 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zanimame »

Pozdrav ekipa.
Zamirio sam ford mondea 2017g
Njemacka
Presao 220000
Automatik
Jel to loša investicija jer je malo više prešao?
Volio bi automatika bas. A čitam da su riješili probleme automatika od 2017 god. Ovaj je 2/2017
Titanium oprema obavezno
Sto mislite
Prijateljski savjet bi dobro došao. Prodao bi ga za 10000eura plus uvoz u BiH

Hvala
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#13491 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

EFD22 wrote: 01/11/2022 08:11
Seawolf wrote: 01/11/2022 08:03
E, vala, možeš za Mercedesa, unazad četiri, ili pet generacija, naručiti i dobiti svaki dio.
Možeš i za Volva provjereno, ali treba čekati. Ja sam najduže čekao 20 dana. Uglavnom svaki dio ima na lageru u Europi negdje.
Samo što nisam baš siguran da možeš naručiti i dobiti dio za npr. Volvo 960.
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#13492 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Proosvjetni_uhljeb »

EFD22 wrote: 01/11/2022 08:11
Seawolf wrote: 01/11/2022 08:03
E, vala, možeš za Mercedesa, unazad četiri, ili pet generacija, naručiti i dobiti svaki dio.
Možeš i za Volva provjereno, ali treba čekati. Ja sam najduže čekao 20 dana. Uglavnom svaki dio ima na lageru u Europi negdje.
Šta će ti dijelovi za VAG kad se njihova vozila ne kvare?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13493 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

a mene pride zanima kakvi su to toliko specifični dijelovi koji su ekstremno hitni da vozilo ne radi nikako, i da ih nema...? u to teško da mogu povjerovati da će faliti i za jedan europski auto jer je toliko dijelova dijeljeno da je to nevjerovatno

komplet dizelski sistemi 90% bosch, i gdje su ugrađeni, 99% isti
sve ostalo se vrlo često je razlika samo u pećatu na dijelu

hoćeš reći da ti na lafeti nešto lupka i da je vozilo nepomično i da ga ne bi vozio takvog 20 dana?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13494 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

zanimame wrote: 01/11/2022 08:24 Pozdrav ekipa.
Zamirio sam ford mondea 2017g
Njemacka
Presao 220000
Automatik
Jel to loša investicija jer je malo više prešao?
Volio bi automatika bas. A čitam da su riješili probleme automatika od 2017 god. Ovaj je 2/2017
Titanium oprema obavezno
Sto mislite
Prijateljski savjet bi dobro došao. Prodao bi ga za 10000eura plus uvoz u BiH

Hvala
@EFD22 Eto uputi čovjeka, pa možda dobijete još jednog člana za kafu :D
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#13495 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Mogli bi sekretara kluba imati :)
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13496 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

O mashallah,..porodica se širi. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13497 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 01/11/2022 08:11
Seawolf wrote: 01/11/2022 08:03
E, vala, možeš za Mercedesa, unazad četiri, ili pet generacija, naručiti i dobiti svaki dio.
Možeš i za Volva provjereno, ali treba čekati. Ja sam najduže čekao 20 dana. Uglavnom svaki dio ima na lageru u Europi negdje.
Nazovi prodavaci dijelova nemaju nista, ovlasteni ce svaki nabavit to nije problem nikada bilo.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13498 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

ja što sam mijenjao bilo je odmah
i to u 2-3 opcije

volvo je najbolji auto u bosni
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#13499 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 01/11/2022 09:48
EFD22 wrote: 01/11/2022 08:11

Možeš i za Volva provjereno, ali treba čekati. Ja sam najduže čekao 20 dana. Uglavnom svaki dio ima na lageru u Europi negdje.
Nazovi prodavaci dijelova nemaju nista, ovlasteni ce svaki nabavit to nije problem nikada bilo.
Pa evo npr. u Skoljicu nisu imali opruge za mercedes, ali su ih mogli naruciti kroz 3 dana.
VAG ovlasteni ako nema na stanju cekanje je <7 dana za vecinu dijelova. ( AC quattro je siromasan sto se tice dijelova, kad god mi je trebala neka podloska ili saraf nisu imali. Porsche je imao skoro svaki put sve)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13500 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Leon16v wrote: 01/11/2022 08:52
zanimame wrote: 01/11/2022 08:24 Pozdrav ekipa.
Zamirio sam ford mondea 2017g
Njemacka
Presao 220000
Automatik
Jel to loša investicija jer je malo više prešao?
Volio bi automatika bas. A čitam da su riješili probleme automatika od 2017 god. Ovaj je 2/2017
Titanium oprema obavezno
Sto mislite
Prijateljski savjet bi dobro došao. Prodao bi ga za 10000eura plus uvoz u BiH

Hvala
@EFD22 Eto uputi čovjeka, pa možda dobijete još jednog člana za kafu :D
Napisao sam mu sve detaljno na PP već.

Hoće malo čovjek i drugu stranu medalje da čuje.
Post Reply