Hahah, jest ford, ali prevelik za moje potrebe (dva člana porodice). Osim toga, ne tražim auto, Focus je još relativno mlad i lijepo se vozi...samo trolam ove 'čiji je DSG veći'EFD22 wrote: ↑31/10/2022 17:50Ja ti bolje i jeftinije ne tražio https://www.olx.ba/artikal/43951100/for ... -2-0-tdci/moee wrote: ↑31/10/2022 17:47 Ljudi stvarno vam hvala, baš ste od pomoći bili zadnjih 20 stranica teme.![]()
Znam da neću kupiti VW jer je precijenjeno neudobno 'narodno auto' koje ti ukradu dok skidaš cipele pred kućom.
Neću ni mazdu jer se ne želim isticati u gradu (niko osim Amara je ne vozi)...ona korozira brže od eksera u drvenoj ogradi, a ni ovi "AktivnoNebo" pokušaji od motora nisu nešto jer ni sami ne znaju dal voziš benzin ili dizel.
Francuze neću ni u ludilu, oni nikad dobro auto u historiji nisu napravili (dobro imaju ne loših motora 1.5dCi ili 1.6HDI, ali motor nije auto).
Neću ni ove 'premiume' tipa audi A3, mercedes A/B/C klase gdje ti po premium cijeni uvale golfa i renola uz bonus premium cijene održavanja. Za prave premiume trenutno nemam love, jbg.
Ostane mi Volvo, koji su dosta lijepi u zadnjoj generaciji, ali ni oni nisu jeftini, a nema ni skupih dijelova za njih.
E znam šta ću...kupiću forda! On nije skup u nabavi ni za održavanje, ne vole ga pretjerano lopovi, koristi jedan od onih dobrih francuskih motora, a kako se tek samo vozi. Ali čekaj malo, već imam Focusa? Kad mi dosadi kupiću Pumu, Mondea, Kugu ili Mustanga (električnog, došao je u Grandautomotive).![]()
@EFD22
Jel dobro, a???![]()
![]()
![]()
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
moee
- Posts: 3133
- Joined: 07/06/2011 10:44
#13476 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- Optimist
- Posts: 15517
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#13477 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jesu mu ovo vratili kilometrazu?EFD22 wrote: ↑31/10/2022 17:49Ma dobar je Volvo vjeruj.konektovan wrote: ↑31/10/2022 17:41
E nek si to napisao,..volva izbacujem iz svih koNbinacija za sljedeće vozilo.![]()
Da imaju psa motore mogli bi pričati,..ovako jok.![]()
Mana su mu aksijalni, valjda kod mene zbog opreme i felgi, svaki drugi mali servis sam mijenjao i aksijalne![]()
Evo ga https://www.olx.ba/artikal/35299842/volvo-s60-2-0-d3/
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13478 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
SumnjamOptimist wrote: ↑31/10/2022 17:57Jesu mu ovo vratili kilometrazu?EFD22 wrote: ↑31/10/2022 17:49
Ma dobar je Volvo vjeruj.
Mana su mu aksijalni, valjda kod mene zbog opreme i felgi, svaki drugi mali servis sam mijenjao i aksijalne![]()
Evo ga https://www.olx.ba/artikal/35299842/volvo-s60-2-0-d3/
Tako nešto sam ja prešao, probat ću naći sliku. Bio sam ubijeđen da je 280-290k km al’ vidim da je manje
Brzo su ga i prodali, nije dugo bio na piku.
Edit: nađoh svoj oglas, 272000km ipak
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#13479 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Volvo motor 5 cilindaraEvolution_IV wrote: ↑31/10/2022 17:29buraz, nema lafeta za golf 6 a da ima pumpa za volva![]()
nek stavi od forda/psa mislim da je isto ako je dw motor
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#13480 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da ti je zatrebala izvalio bi 1700 mambi il is'o u Sve'ckuEFD22 wrote: ↑31/10/2022 17:19U mene S60 D3 prešao 290000 i kusur km, nije mi zatrebala puNpa.
Al’ zato jest na 220000 alternator koji ima takav diodni sklop da bukvalno od DC napona pravi nekakvu kvadratnu krivu, kao impulse (kao da ga kodira), i niko ga nije mogao napraviti, i u BiH se samo može nabaviti Boschov koji je koštao 980 KM sa popustom i PDVom![]()
Far za xc60 nasli u sloveniji najblize. Zvao 6 puta ovlasteni za far, poslao mail, niko se nije javio nit je odgovorio
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13481 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma ja ba,..šuti i vozaj Peugeota, Citroena, opela,..rahat si po pitanju nekih stvari.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13482 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
mrka kapa jbg...ebay jedinoThrottle wrote: ↑31/10/2022 18:12Volvo motor 5 cilindaraEvolution_IV wrote: ↑31/10/2022 17:29
buraz, nema lafeta za golf 6 a da ima pumpa za volva![]()
nek stavi od forda/psa mislim da je isto ako je dw motor
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13483 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jasta sam
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#13484 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Eto raspsdaju se motori, pucaju sasvim random ko ledenice. Jebala vas vise ta prica.
Ti i tvoje lafete odes u ovlasteni i kupis, ko mijenja zadnje lafete? Osim ako nije udes ili protruhlo u pm.
Ti i tvoje lafete odes u ovlasteni i kupis, ko mijenja zadnje lafete? Osim ako nije udes ili protruhlo u pm.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13485 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve ovdje ima https://www.skandix.com/#1Throttle wrote: ↑31/10/2022 18:15Da ti je zatrebala izvalio bi 1700 mambi il is'o u Sve'ckuEFD22 wrote: ↑31/10/2022 17:19
U mene S60 D3 prešao 290000 i kusur km, nije mi zatrebala puNpa.
Al’ zato jest na 220000 alternator koji ima takav diodni sklop da bukvalno od DC napona pravi nekakvu kvadratnu krivu, kao impulse (kao da ga kodira), i niko ga nije mogao napraviti, i u BiH se samo može nabaviti Boschov koji je koštao 980 KM sa popustom i PDVom![]()
![]()
Far za xc60 nasli u sloveniji najblize. Zvao 6 puta ovlasteni za far, poslao mail, niko se nije javio nit je odgovorio![]()
A nije bilo dijela kojeg nisam mogao naručiti u Volvo centru u Sa. Samo im dam šifru koju prije toga nađem na toj gore stranici. Najduži rok isporuke bio 20 dana.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#13486 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma moguce, al eto, ja ih nisam uspio dobiti. Nazvao prodaju, dali mi drugi broj, ni na taj se niko nije javio. Trebali sljedece jutro za sloveniju, na parkingu kamion zakacio far i branik, nismo uspjeli rijesit, isli Opelom, logicno 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13487 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
poenta je da u vukojebini apsolutno nista nema i kad imas pare da potrosis
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
#13488 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
E, vala, možeš za Mercedesa, unazad četiri, ili pet generacija, naručiti i dobiti svaki dio.Evolution_IV wrote: ↑01/11/2022 07:35poenta je da u vukojebini apsolutno nista nema i kad imas pare da potrosis![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13489 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Možeš i za Volva provjereno, ali treba čekati. Ja sam najduže čekao 20 dana. Uglavnom svaki dio ima na lageru u Europi negdje.Seawolf wrote: ↑01/11/2022 08:03E, vala, možeš za Mercedesa, unazad četiri, ili pet generacija, naručiti i dobiti svaki dio.Evolution_IV wrote: ↑01/11/2022 07:35
poenta je da u vukojebini apsolutno nista nema i kad imas pare da potrosis![]()
-
zanimame
- Posts: 31
- Joined: 12/07/2013 13:57
#13490 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pozdrav ekipa.
Zamirio sam ford mondea 2017g
Njemacka
Presao 220000
Automatik
Jel to loša investicija jer je malo više prešao?
Volio bi automatika bas. A čitam da su riješili probleme automatika od 2017 god. Ovaj je 2/2017
Titanium oprema obavezno
Sto mislite
Prijateljski savjet bi dobro došao. Prodao bi ga za 10000eura plus uvoz u BiH
Hvala
Zamirio sam ford mondea 2017g
Njemacka
Presao 220000
Automatik
Jel to loša investicija jer je malo više prešao?
Volio bi automatika bas. A čitam da su riješili probleme automatika od 2017 god. Ovaj je 2/2017
Titanium oprema obavezno
Sto mislite
Prijateljski savjet bi dobro došao. Prodao bi ga za 10000eura plus uvoz u BiH
Hvala
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
#13491 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Samo što nisam baš siguran da možeš naručiti i dobiti dio za npr. Volvo 960.
-
Proosvjetni_uhljeb
- Posts: 521
- Joined: 13/09/2022 07:16
#13492 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Šta će ti dijelovi za VAG kad se njihova vozila ne kvare?
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#13493 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
a mene pride zanima kakvi su to toliko specifični dijelovi koji su ekstremno hitni da vozilo ne radi nikako, i da ih nema...? u to teško da mogu povjerovati da će faliti i za jedan europski auto jer je toliko dijelova dijeljeno da je to nevjerovatno
komplet dizelski sistemi 90% bosch, i gdje su ugrađeni, 99% isti
sve ostalo se vrlo često je razlika samo u pećatu na dijelu
hoćeš reći da ti na lafeti nešto lupka i da je vozilo nepomično i da ga ne bi vozio takvog 20 dana?
komplet dizelski sistemi 90% bosch, i gdje su ugrađeni, 99% isti
sve ostalo se vrlo često je razlika samo u pećatu na dijelu
hoćeš reći da ti na lafeti nešto lupka i da je vozilo nepomično i da ga ne bi vozio takvog 20 dana?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#13494 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
@EFD22 Eto uputi čovjeka, pa možda dobijete još jednog člana za kafuzanimame wrote: ↑01/11/2022 08:24 Pozdrav ekipa.
Zamirio sam ford mondea 2017g
Njemacka
Presao 220000
Automatik
Jel to loša investicija jer je malo više prešao?
Volio bi automatika bas. A čitam da su riješili probleme automatika od 2017 god. Ovaj je 2/2017
Titanium oprema obavezno
Sto mislite
Prijateljski savjet bi dobro došao. Prodao bi ga za 10000eura plus uvoz u BiH
Hvala
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#13495 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mogli bi sekretara kluba imati 
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13496 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
O mashallah,..porodica se širi. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13497 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nazovi prodavaci dijelova nemaju nista, ovlasteni ce svaki nabavit to nije problem nikada bilo.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#13498 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ja što sam mijenjao bilo je odmah
i to u 2-3 opcije
volvo je najbolji auto u bosni
i to u 2-3 opcije
volvo je najbolji auto u bosni
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#13499 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa evo npr. u Skoljicu nisu imali opruge za mercedes, ali su ih mogli naruciti kroz 3 dana.Evolution_IV wrote: ↑01/11/2022 09:48Nazovi prodavaci dijelova nemaju nista, ovlasteni ce svaki nabavit to nije problem nikada bilo.
VAG ovlasteni ako nema na stanju cekanje je <7 dana za vecinu dijelova. ( AC quattro je siromasan sto se tice dijelova, kad god mi je trebala neka podloska ili saraf nisu imali. Porsche je imao skoro svaki put sve)
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13500 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Napisao sam mu sve detaljno na PP već.Leon16v wrote: ↑01/11/2022 08:52@EFD22 Eto uputi čovjeka, pa možda dobijete još jednog člana za kafuzanimame wrote: ↑01/11/2022 08:24 Pozdrav ekipa.
Zamirio sam ford mondea 2017g
Njemacka
Presao 220000
Automatik
Jel to loša investicija jer je malo više prešao?
Volio bi automatika bas. A čitam da su riješili probleme automatika od 2017 god. Ovaj je 2/2017
Titanium oprema obavezno
Sto mislite
Prijateljski savjet bi dobro došao. Prodao bi ga za 10000eura plus uvoz u BiH
Hvala![]()
Hoće malo čovjek i drugu stranu medalje da čuje.
