Ako smijem zamijetiti, fale krunice.
Mozda su trebali pokusati ovako:

Ako smijem zamijetiti, fale krunice.

https://okanal.oslobodjenje.ba/okanal/v ... bih-803856Đonlagić: Bez DF-a i SDP-a se ne može dobiti nova državna vlast i Vijeće ministara BiH
Besmisleno je i spominjati formiranje vlasti na nivou entiteta FBiH, sve dok...
Mjesec dana nakon održavanja izbora, kreću dogovori oko koaliranja na svim nivoima vlasti u BiH. Iz Naše stranke su poručili da planovi već postoje, a Dženan Đonlagić generalni sekretar DF-a je kazao kako se bez DF-a i SDP-a ne može dobiti nova državna vlast i Vijeće ministara BiH.
- Pobjeda dva člana Predsjedništva BiH i to iz DF-a i SDP-a, te izbor ukupno osam zastupnika u Predstavničkom domu državnog parlamenta, nam pokazuje da bez DF-a i SDP-a nema dovljno ruku za predlaganje mandatara, izbor Predsjedavajućeg i potvrdu Vijeća ministara BiH, govori Đonlagić.
Podsjeća da se mandatar imenuje u Predsjedništvu BiH sa prostom većinom i da se Vijeće ministara BiH imenuje samo većinom u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH. Dakle, bez Doma naroda PSBiH.
- Što se tiče nižeg nivoa vlasti, taj proces je sada ustavno-pravno usložnjen jednom nedemokratskom, diskriminatornom i ustavno upitnom Odlukom Christiana Schmidta koju je donio u izbornoj noći. Pred Ustavnim sudom BiH je već podnesena apelacija po ovom pitanju i po meni proces formiranja vlasti na nivou FBiH se i ne može realizovati dok Ustavni sud BiH ne donese svoju odluku da li je Schmidtova intervencija u skladu sa Ustavom ili nije? Sve dok se ne okonča ovo ustavno-pravno pitanje i dok se ne završi konstituisanje Doma naroda Parlamenta FBiH, besmisleno je i spominjati formiranje vlasti na nivou entiteta FBiH, poručio je on.
drzavotvorni djonlagic koji ispija kafice sa asimom i osmicom u fabriciStr0nz wrote: ↑25/10/2022 18:01 Neka se ovi dogovore prvo, "prijateljski" projekat trojka/jedanaestorka odhebati, isto kao i SDA.
Bez njih nema drzave vlasti, vladu FBIH ne treba ni diskutovati prije razmatranja Ustavnog suda a bog zna kada ce to biti.
Ko god leti Dodiku i Covicu na noge pod ovakvim uvjetima je neprijatelj BiH koji trguje drzavom i narodom za fotelje.
https://okanal.oslobodjenje.ba/okanal/v ... bih-803856Đonlagić: Bez DF-a i SDP-a se ne može dobiti nova državna vlast i Vijeće ministara BiH
Besmisleno je i spominjati formiranje vlasti na nivou entiteta FBiH, sve dok...
Mjesec dana nakon održavanja izbora, kreću dogovori oko koaliranja na svim nivoima vlasti u BiH. Iz Naše stranke su poručili da planovi već postoje, a Dženan Đonlagić generalni sekretar DF-a je kazao kako se bez DF-a i SDP-a ne može dobiti nova državna vlast i Vijeće ministara BiH.
- Pobjeda dva člana Predsjedništva BiH i to iz DF-a i SDP-a, te izbor ukupno osam zastupnika u Predstavničkom domu državnog parlamenta, nam pokazuje da bez DF-a i SDP-a nema dovljno ruku za predlaganje mandatara, izbor Predsjedavajućeg i potvrdu Vijeća ministara BiH, govori Đonlagić.
Podsjeća da se mandatar imenuje u Predsjedništvu BiH sa prostom većinom i da se Vijeće ministara BiH imenuje samo većinom u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH. Dakle, bez Doma naroda PSBiH.
- Što se tiče nižeg nivoa vlasti, taj proces je sada ustavno-pravno usložnjen jednom nedemokratskom, diskriminatornom i ustavno upitnom Odlukom Christiana Schmidta koju je donio u izbornoj noći. Pred Ustavnim sudom BiH je već podnesena apelacija po ovom pitanju i po meni proces formiranja vlasti na nivou FBiH se i ne može realizovati dok Ustavni sud BiH ne donese svoju odluku da li je Schmidtova intervencija u skladu sa Ustavom ili nije? Sve dok se ne okonča ovo ustavno-pravno pitanje i dok se ne završi konstituisanje Doma naroda Parlamenta FBiH, besmisleno je i spominjati formiranje vlasti na nivou entiteta FBiH, poručio je on.
A ti takav 10x bitniji nego sto ce Dritan Konakovic ikada biti.tramvajtrojka wrote: ↑25/10/2022 21:12drzavotvorni djonlagic koji ispija kafice sa asimom i osmicom u fabriciStr0nz wrote: ↑25/10/2022 18:01 Neka se ovi dogovore prvo, "prijateljski" projekat trojka/jedanaestorka odhebati, isto kao i SDA.
Bez njih nema drzave vlasti, vladu FBIH ne treba ni diskutovati prije razmatranja Ustavnog suda a bog zna kada ce to biti.
Ko god leti Dodiku i Covicu na noge pod ovakvim uvjetima je neprijatelj BiH koji trguje drzavom i narodom za fotelje.
https://okanal.oslobodjenje.ba/okanal/v ... bih-803856![]()
bitan kao utjecaj selidbe ptica iz hutovog blata na cijenu goriva u francuskoj
![]()
![]()
Svaki Cigo svoga krmka hvali.patriot_bih wrote: ↑26/10/2022 14:30 Najava Nemanje Kusturice je najjača:
"Čovjek koji stoji rame uz rame sa Milošem, Lazarom, Principom, Andrićem i Selimovićem"![]()
https://www.youtube.com/watch?v=vBZBM52qKMA
mishic wrote: ↑26/10/2022 16:05 Fenomen iracionalne mržnje priličnog broja botova na forumu općenito, a među tzv. pro-bosankim strankama posebno, uzeo je tolikog maha da je to uistinu zabrinjavajuće. Više se ne pazi ni na rječnik, etiketira se, spinuje i izmišlja idući dotle da se amnestira agresija, ratni zločin, zločinci, UZP, genocid, genocidaši i svi nastavljaći te i takve politike da bi se njihova zlodjela pripisala i poistovjetila sa onima koji su krvarili, branili ovu zemlju, dali dijelove tijela ili živote.
Ti maloumni dušebrižnici nisu ni svjesni da se na taj način uključuju u planove i ciljeve plaćenih revizionista historije čiji projekat o izjednačavanju "tri strane u sukobu" i podjenakoj odgovornosti "zaraćenih strana" iz godine u godinu sve uspješnije napreduje kao da ovdje nije bilo ni agresije, ni bilo čega drugog što su velikodržavni projekti nametnuli Bosni i Hercegovini.
Zaslijepljenost iracionalnom mržnjom ide dotle da nikakav argument, nikakav dokument, presuda Haga ili riječ i stav međunarodnih zvaničnika ne može promijeniti njihova ubjeđenja ili sputati govor mržnje, izliv uvreda i kvalifikacija koje zapravo kazuju da se radi o polupismenim botovima koji su zaduženi ili plaćeni da šire takve narative i ne pokušavajući misliti o onome o čemu se očituju.
I što je još gore, mnogi razumni ljudi vrlo brzo i lahko odustaju od polemike i ubjeđivanja sa tim maloumnicima.
Sve si u pravu ali nije do tebe.mishic wrote: ↑26/10/2022 16:05 Fenomen iracionalne mržnje priličnog broja botova na forumu općenito, a među tzv. pro-bosankim strankama posebno, uzeo je tolikog maha da je to uistinu zabrinjavajuće. Više se ne pazi ni na rječnik, etiketira se, spinuje i izmišlja idući dotle da se amnestira agresija, ratni zločin, zločinci, UZP, genocid, genocidaši i svi nastavljaći te i takve politike da bi se njihova zlodjela pripisala i poistovjetila sa onima koji su krvarili, branili ovu zemlju, dali dijelove tijela ili živote.
Ti maloumni dušebrižnici nisu ni svjesni da se na taj način uključuju u planove i ciljeve plaćenih revizionista historije čiji projekat o izjednačavanju "tri strane u sukobu" i podjenakoj odgovornosti "zaraćenih strana" iz godine u godinu sve uspješnije napreduje kao da ovdje nije bilo ni agresije, ni bilo čega drugog što su velikodržavni projekti nametnuli Bosni i Hercegovini.
Zaslijepljenost iracionalnom mržnjom ide dotle da nikakav argument, nikakav dokument, presuda Haga ili riječ i stav međunarodnih zvaničnika ne može promijeniti njihova ubjeđenja ili sputati govor mržnje, izliv uvreda i kvalifikacija koje zapravo kazuju da se radi o polupismenim botovima koji su zaduženi ili plaćeni da šire takve narative i ne pokušavajući misliti o onome o čemu se očituju.
I što je još gore, mnogi razumni ljudi vrlo brzo i lahko odustaju od polemike i ubjeđivanja sa tim maloumnicima.
P to i jeste problem ove apsurdne drzave da SDP, koji je na izborima uzeo priblizno jednak broj glasova kao HDZ, o vlasti moze samo sanjati dok je HDZ vlast zagarantirana. Pa da mi neko kaze da glas za HDZ ne vrijedi vise nego glas za SDP.tramvajtrojka wrote: ↑25/10/2022 21:12drzavotvorni djonlagic koji ispija kafice sa asimom i osmicom u fabriciStr0nz wrote: ↑25/10/2022 18:01 Neka se ovi dogovore prvo, "prijateljski" projekat trojka/jedanaestorka odhebati, isto kao i SDA.
Bez njih nema drzave vlasti, vladu FBIH ne treba ni diskutovati prije razmatranja Ustavnog suda a bog zna kada ce to biti.
Ko god leti Dodiku i Covicu na noge pod ovakvim uvjetima je neprijatelj BiH koji trguje drzavom i narodom za fotelje.
https://okanal.oslobodjenje.ba/okanal/v ... bih-803856![]()
bitan kao utjecaj selidbe ptica iz hutovog blata na cijenu goriva u francuskoj
![]()
![]()
Smijem se zaklet da imas prijatelja/poznanika za koje uospte ne mislis nista lose a SDA su..al et
Tužilac koji navede:galia95 wrote: ↑26/10/2022 17:37 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sudjenj ... /221026118
Evo do čega nas je dovela politika "pomirenja i relaksacije odnosa". Da se u vlastitom gradu pravdamo što smo se branili, što smo preživjeli.
Na djelu je agresivna i vrlo opasna kampanja revizije istorije, relativizacija karaktera rata i bolesno izjednačavanje agresora i žrtve, što se može primijetiti i ovdje po upisima pojedinih forumskih pametologa i "moralnih vertikala".
je za prijave.da Alija Izetbegović nije bio zatočen u Lukavici nego da je tamo sklonjen zarad sigurnosti
Upravo tako! Gadi mi se sve ovo i šta smo dozvolili, da se isti ti agresori ispišavaju po nama i našim žrtvama 30 godina kasnije!Anquilla wrote: ↑26/10/2022 17:52Tužilac koji navede:galia95 wrote: ↑26/10/2022 17:37 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sudjenj ... /221026118
Evo do čega nas je dovela politika "pomirenja i relaksacije odnosa". Da se u vlastitom gradu pravdamo što smo se branili, što smo preživjeli.
Na djelu je agresivna i vrlo opasna kampanja revizije istorije, relativizacija karaktera rata i bolesno izjednačavanje agresora i žrtve, što se može primijetiti i ovdje po upisima pojedinih forumskih pametologa i "moralnih vertikala".je za prijave.da Alija Izetbegović nije bio zatočen u Lukavici nego da je tamo sklonjen zarad sigurnosti
Odavno nešto gore ne pročitah, a ovakvi nam trebaju vjeru u pravosudni sistem vratiti.
Sutra će i za logoraše slično biti rečeno.
Za rubriku "vjerovali ili ne", zarobljavanje je, u stvari, zaštita.
Ne treba zaboraviti da je novi glavni tuzilac taj koji je podigao ovu optuzbu, napisanu direktno iz Srbije na cirilici. Isto je radili Tadicka, dok su drzali 300 slucajeva ratni zlocina sa A-liste u ladici od kako se ICTY zatvorio. Glavna poenta je da su Zapadni prijatelji dali tuziteljstvo Dodiku i Covicu i da je izbor Kajganica namjesten od Amerike, politicki i selektivno motivisanim optuzbama konkurentima i od drugih prijatelja koje su kupile Bosnjacke sluge u VSTVu.galia95 wrote: ↑26/10/2022 17:37 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sudjenj ... /221026118
Evo do čega nas je dovela politika "pomirenja i relaksacije odnosa". Da se u vlastitom gradu pravdamo što smo se branili, što smo preživjeli.
Na djelu je agresivna i vrlo opasna kampanja revizije istorije, relativizacija karaktera rata i bolesno izjednačavanje agresora i žrtve, što se može primijetiti i ovdje po upisima pojedinih forumskih pametologa i "moralnih vertikala".
Sve si u pravuStr0nz wrote: ↑26/10/2022 18:40Ne treba zaboraviti da je novi glavni tuzilac taj koji je podigao ovu optuzbu, napisanu direktno iz Srbije na cirilici. Isto je radili Tadicka, dok su drzali 300 slucajeva ratni zlocina sa A-liste u ladici od kako se ICTY zatvorio. Glavna poenta je da su Zapadni prijatelji dali tuziteljstvo Dodiku i Covicu i da je izbor Kajganica namjesten od Amerike, politicki i selektivno motivisanim optuzbama konkurentima i od drugih prijatelja koje su kupile Bosnjacke sluge u VSTVu.galia95 wrote: ↑26/10/2022 17:37 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sudjenj ... /221026118
Evo do čega nas je dovela politika "pomirenja i relaksacije odnosa". Da se u vlastitom gradu pravdamo što smo se branili, što smo preživjeli.
Na djelu je agresivna i vrlo opasna kampanja revizije istorije, relativizacija karaktera rata i bolesno izjednačavanje agresora i žrtve, što se može primijetiti i ovdje po upisima pojedinih forumskih pametologa i "moralnih vertikala".
Sada umjesto korumpirane Diane, sljedi nastavak korumpiranog cetnicko ustaskog tuzitelstva gjde su Bosnjaci koji su branili BiH najgori zlocinci agresije.