Da sam ja ono sto ti meni maliciozno prisivas da sam, ja bih tu koaliciju pozdravio. Ali haj, nek si mi se nagovorio.
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#58051 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Student_u_Ostavci
- Posts: 3901
- Joined: 04/09/2015 16:50
#58052 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Spoiler
Show

- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#58053 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Za SDAovce nema srednjeg puta
Ako nisi za SDa, onda si za HDz, ako nisi za HDZ, onda si za SDa...nema sredine gdje mozes reci, ne zelim sa vama.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#58054 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Gandalf wrote: ↑23/10/2022 17:06Lijepo to sve zvuči, ali ništa od toga, za to treba imati kičmu i ne razmišljati samo o nekim budućim tenderima. Plus, očekujem da bi se sve zapadne ambasade digle na zadnje noge da odbrane svog legitimnog od nasrtaja takve koalicije. Siguran sam da su zapadne ambasade već dostavile spiskove poželjnih koalicija stranačkim liderima a ta sigurno nije omiljena našim zapadnim prijateljima. Ništa ne smije stajati na putu dva separatizma. Bilo kakva politička kičma iz Sarajeva se mora lomiti, barem su ovi i ovoliko naštimani izbori pokazali koliko strane ambasade priželjkuju promjene i neke nove snage u politici. Ne žele. I sve će poduzeti da ostanemo kao država zakopani u ovim govnima u kojima jesmo do guše. Niko ni riječi iz ambasada za ove kriminalne izbore. Sve je po zakonu, mamicu im j.......... svima.plavi_E wrote: ↑23/10/2022 15:53 Posto Niksica hvata strah da ga ne stigne sudbina Radoncica to bi se moglo iskoristiti za jedan potez. Da se posjetimo Radoncic je na pocetku korona Krize bio ministar sigurnosti BiH. I onda je preko noci dao ostavku i pobjegao iz vlasti. Plan mu je bio iz opozicione hladovine lajati na SDA i tako sakupljati poene za izbore. Da bi poslije izbora raspustio sve stranace odbore jer mu je stranka propala ko zeton. Poruka radonciceve sudbine je da se izbori ne mogu vise dobijati bjezanjem od odgovornosti lajanjem na SDA i sebijinu diplomu. Iako se ocekivalo da ce Komsica docekati Fahrina sudbina zbog ostanka u vlasti sa SDA to se nije dogodilo. To sto nije dobio ni jedno mjesto ni u jednom parlamentu u BiH (a nije da ih nema) bi takodje trebalo zabrinuti Niksica. Kad bi Niksic uspio prevazici svoju sujetu i pristati na koaliciju SDP-DF-SDA i time stvoriti najjaci politicki blok u drzavi. Taj konverzativno-gradjanski blok pojedinacno predstavljao najvise glasaca od koverzativni preko socijaldemokratski do liberalni. Ili receno covicevim rijecnikom to bi bio najlegalniji i najlegitimniji politicki blok u BiH. I onda kao takvi izaci pred Covica i poruciti mu nemas alternative i dzaba gledas u NS koji su ti dali gradonacelnika Mostara ili u NiP koji su bili protiv smanjenja ovlasti Domova Naroda. A i pred strancima bi to bio blok koji bi imao snagu da nosi promjene na svojim ladjima.
@plavi_E
-
NightCrawler90
- Posts: 75
- Joined: 31/07/2018 00:41
#58055 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne mislim na SDP vec Niksica kao osobu. I ja sam glasao za SDP.GandalfSivi wrote: ↑23/10/2022 18:15A 23 mjesta u Federalnom Domu Naroda, plus koliko na drzavnoj razini. Pa da se i maca i cuko na budzet stave, a ne jedan Niksic, ako je to problem…NightCrawler90 wrote: ↑23/10/2022 17:55
Ne volim SDA, ne zbog lokalne politike u mojoj opcini vec zbog onoga sto rade na federalnom i drzavnom nivou ali ovo ti pije vode. Nermin je davljenik i njemu je potrebna podrska da bi ostao na budzetu. Covjek jest branilac Bosne i Hercegovine, borac, i to je sve sto sam cuo na SDP skupu prije izbora, a da nije doticanje Bakira i SDA. Narod je prepoznao supljak.
- GandalfSivi
- Posts: 22750
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#58056 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa na njega i mislim, naci ce se mjesto u nekom od domova naroda…NightCrawler90 wrote: ↑23/10/2022 23:42Ne mislim na SDP vec Niksica kao osobu. I ja sam glasao za SDP.GandalfSivi wrote: ↑23/10/2022 18:15
A 23 mjesta u Federalnom Domu Naroda, plus koliko na drzavnoj razini. Pa da se i maca i cuko na budzet stave, a ne jedan Niksic, ako je to problem…
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#58057 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dobronamjeran savjet trojci i ljudima koji pisu po forumu iz sarjaeva..nije svaki lik u SDA prevljak i nije svakom u svakom gradu glavni prioritet pruga u sarajevu..nit je Sarajevo centar svijeta
- Haris.ba
- Posts: 35280
- Joined: 08/09/2005 20:08
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#58059 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nisam istina...al znam ih fkt normala likova al vise sam referisao na programe stranak. Ko sto @plavi_E rece ..da ti pricas o sebijinok diplomi, nekavim politickim borbama jos to sve zacins sa "svi smo palili kuce" hajmo suzivot..a ljudi suoceni tamo negdje sa aparthejdom i strahom u kojoj ce drzavi osvanut..ne ide jbg, mislim vidite i sami po rezultatima NiP i NS mimo KS kako im ide...
Jbg lako je iz sarajeva pricat RECITE NE NACIONALISTIMA...
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#58060 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kad smo kod socijaldemokratije i radnika..Evo fahro ima pare firme novine qrac palac, sda ima armiju glasaca i uhljeba..e pa kad vec tjeramo mak na konac i bavimo se i "vidi ih sta rade".. nek niksic koji nema ni pare ni glasace objasni kako je sa 5k glasova medju najbogatijim politicarima i jos uhljebio toliko ljudi da bi mu i asim pozavidio...da nije do plate mozda?plavi_E wrote: ↑23/10/2022 18:30 Najveca politicka steta u BiH je unistenje socijaldemokratije. Prvo raskol sa Komsicem pa onda dolazak ovog kretena na celo stranke. Imati jaku socijaldemokratsku komponentu u svom politickom zivotu je za evropski kontinet nesto najnormalnije i imaju je skoro svi evropski narodi. Mislim na socijaldemokratiju u pravom smislu te rijeci. Kod nas je socijaldemokratija spala na brigu o vojniku Bakiru i sebijinoj diplomi. Nisu davni dana radnici ginuli na barikadama i protestima za svoja prava zbog Bakira i sebijine diplome. To bi neko trebao javiti Niksicu i ostalim im haverima u partiji.
- sime_cipol
- Posts: 23398
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#58061 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Isto od cega je Bakir napravio svadbu cerki od milion maraka, a znamo da cijelu platu daje u dobrotvorne svrhe
- Haris.ba
- Posts: 35280
- Joined: 08/09/2005 20:08
#58062 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Mislim da se ne razumije sta se desilo u Sarajevu. Nisu u Sarajevu glasaci postali liberali i zeleni. Vec je skupilo se dovoljno politicke mase da sklone Sda usljed raskola unutar same stranke.Spit_fire wrote: ↑24/10/2022 01:17Nisam istina...al znam ih fkt normala likova al vise sam referisao na programe stranak. Ko sto @plavi_E rece ..da ti pricas o sebijinok diplomi, nekavim politickim borbama jos to sve zacins sa "svi smo palili kuce" hajmo suzivot..a ljudi suoceni tamo negdje sa aparthejdom i strahom u kojoj ce drzavi osvanut..ne ide jbg, mislim vidite i sami po rezultatima NiP i NS mimo KS kako im ide...
Jbg lako je iz sarajeva pricat RECITE NE NACIONALISTIMA...
Nije Sda da nije imala raskola. Samo bi otpadnici na kraju zavrsavali u koaliciji sa Sda (SzBiH, Sbb...). Da ne pisem o sizofrenoj situaciji sa Pda u TK.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#58063 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ah znaci iste metode ist sredstva?sime_cipol wrote: ↑24/10/2022 01:35 Isto od cega je Bakir napravio svadbu cerki od milion maraka, a znamo da cijelu platu daje u dobrotvorne svrhe
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#58064 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Znam..al fino ti kazem ..U SARAJEVUHaris.ba wrote: ↑24/10/2022 01:36Mislim da se ne razumije sta se desilo u Sarajevu. Nisu u Sarajevu glasaci postali liberali i zeleni. Vec je skupilo se dovoljno politicke mase da sklone Sda usljed raskola unutar same stranke.Spit_fire wrote: ↑24/10/2022 01:17
Nisam istina...al znam ih fkt normala likova al vise sam referisao na programe stranak. Ko sto @plavi_E rece ..da ti pricas o sebijinok diplomi, nekavim politickim borbama jos to sve zacins sa "svi smo palili kuce" hajmo suzivot..a ljudi suoceni tamo negdje sa aparthejdom i strahom u kojoj ce drzavi osvanut..ne ide jbg, mislim vidite i sami po rezultatima NiP i NS mimo KS kako im ide...
Jbg lako je iz sarajeva pricat RECITE NE NACIONALISTIMA...
Nije Sda da nije imala raskola. Samo bi otpadnici na kraju zavrsavali u koaliciji sa Sda (SzBiH, Sbb...). Da ne pisem o sizofrenoj situaciji sa Pda u TK.
- Haris.ba
- Posts: 35280
- Joined: 08/09/2005 20:08
#58065 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Govorim ti da nije u Sarajevu sustina bila ne sa desno orjentisanim. Vec, da je fazon da ima za sada cvrsto alternativa Sda koja ne izgleda gadljiva ni lijevim ni liberalnim strankama.
Glasacko tijelo postoji u svim kantonima za to (TK, USK i ZEDO). Samo je malo drugacije nego u Sarajevu.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#58066 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja dam zivio u npr HNK vise ne zivim, valjda ljudi dole bolje znaju i od mene i od tebe ko su ljudi u trojci i zasto im nisu dali glas..Haris.ba wrote: ↑24/10/2022 01:46Govorim ti da nije u Sarajevu sustina bila ne sa desno orjentisanim. Vec, da je fazon da ima za sada cvrsto alternativa Sda koja ne izgleda gadljiva ni lijevim ni liberalnim strankama.
Glasacko tijelo postoji u svim kantonima za to (TK, USK i ZEDO). Samo je malo drugacije nego u Sarajevu.
- sime_cipol
- Posts: 23398
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#58067 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ako trojka zajebe u KS, nece ni ovdje dobiti glas.
-
YouAreMyDestiny
- Posts: 2852
- Joined: 08/03/2021 17:27
#58068 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne treba nas ništa čuditi.


- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#58072 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Novi nivo psihoze kod ovih
- JohnnyS
- Posts: 17460
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#58073 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa valjda je to legitimno pravo na prosvjed kao što ga imaju i unitaristi od sinoć?
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#58074 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jeste, samo je manifestacija psihoze 
- Student_u_Ostavci
- Posts: 3901
- Joined: 04/09/2015 16:50
#58075 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
S kim mi živimo u istoj državi jbte
