Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#6751 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nadam se da će Shitlera Senad veceras dobro izresetati u Dnevniku ali njemački nacista je odličan u ignorisanju kljucnih pitanja.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#6752 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Lik se poredi sa Francom Jozefom... nevjerovatno kakva bahatost. Sve vise mi djeluje da je mentalno neuravnotezen.
https://vijesti.ba/clanak/580978/schmid ... -raj-u-bih
https://vijesti.ba/clanak/580978/schmid ... -raj-u-bih
-
saimidin
- Posts: 3254
- Joined: 20/05/2011 17:53
#6753 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ok
Sada je jasno da je odluka samo u korist hdz, tj da se pokusa sprijeciti da
stranke izaberu onih famoznih 6 delegata u klubu hrvata, tj sada je potrebno 11
Da se bas to hoce, cini mi se da nije nemoguce, potrebno je da se svi iz tih stranaka izabrani u kantonalne skupstine u hnk, sbk, pk, te dio u ostalim izjasne kao hrvati, te izglasaju u dom naroda fbih
Sada je jasno da je odluka samo u korist hdz, tj da se pokusa sprijeciti da
Da se bas to hoce, cini mi se da nije nemoguce, potrebno je da se svi iz tih stranaka izabrani u kantonalne skupstine u hnk, sbk, pk, te dio u ostalim izjasne kao hrvati, te izglasaju u dom naroda fbih
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#6754 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Rezultati izbora su pokazali da se ne bi moglo izabrati 6 delegata.saimidin wrote: ↑08/10/2022 11:59 Ok
Sada je jasno da je odluka samo u korist hdz, tj da se pokusa sprijeciti dastranke izaberu onih famoznih 6 delegata u klubu hrvata, tj sada je potrebno 11
Da se bas to hoce, cini mi se da nije nemoguce, potrebno je da se svi iz tih stranaka izabrani u kantonalne skupstine u hnk, sbk, pk, te dio u ostalim izjasne kao hrvati, te izglasaju u dom naroda fbih
Spoiler
Show
Sto znaci da bi aparthejd bio kako god okrenes
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#6755 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Ja sam racionalni Nijemac. Prvo, treba nam biti jasno da nećemo stvoriti raj u BiH. Drugo, Hrvati nisu totalno potisnuti. Treće, i Bošnjaci ovdje žive i trebaju živjeti. Ja bih se radovao da svi oni koji vide neke prednosti ili mane o tome razgovaraju. U ovoj zemlji jednostavno se mnogo priča okolo, a malo se donose odluke. To vam mogu reći iz svog iskustva ovdje. Car Franjo Josip koji je vladao ovdje jednom je rekao: “Bio sam dobar vladar ako su svi moji narodi podjednako nezadovoljni” - kazao je Schmidt.noviforumas wrote: ↑08/10/2022 11:56 Lik se poredi sa Francom Jozefom... nevjerovatno kakva bahatost. Sve vise mi djeluje da je mentalno neuravnotezen.
https://vijesti.ba/clanak/580978/schmid ... -raj-u-bih
Više nego jasna poruka Bošnjacima: Eto kao nasli su se tu i žive i sad za sad ih treba pustiti da žive, ali pod potpunom kontrolom bez ikakvih prava na razvoj napredak, na zastitu svojih vlastitih osobenosti itd. Schmitler je jedan nesposobni korumpirani islamofobi fašisodni Njemac koji mrzi BiH i Bošnjake.
P.S. Pozdrav tupavoj Jasmili.
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#6756 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
noviforumas wrote: ↑08/10/2022 11:56 Lik se poredi sa Francom Jozefom... nevjerovatno kakva bahatost. Sve vise mi djeluje da je mentalno neuravnotezen.
https://vijesti.ba/clanak/580978/schmid ... -raj-u-bih
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#6757 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
patriot_bih
- Posts: 743
- Joined: 28/12/2020 17:03
#6758 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ja bi volio da Šmita neko upita da li Turci u Njemačkoj (kojih je 5%) mogu biti konstitutivan narod.
Da li se njima može dati 33% ministarskih funkcija i direktorskih pozicija u Njemačkoj?
Podržava li tamo Šmit tzv. "pozitivnu diskriminaciju" koju nameću Bošnjacima kao fin naziv za aparthejd?
Da li se njima može dati 33% ministarskih funkcija i direktorskih pozicija u Njemačkoj?
Podržava li tamo Šmit tzv. "pozitivnu diskriminaciju" koju nameću Bošnjacima kao fin naziv za aparthejd?
-
pinkman
- Posts: 3090
- Joined: 07/09/2013 18:57
#6759 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Reci ce ti da Njemacka nacionalna drzava njemackog naroda i pripradnika nacionalnih manjina, dok je BIH drzava BHS.patriot_bih wrote: ↑08/10/2022 12:23 Ja bi volio da Šmita neko upita da li Turci u Njemačkoj (kojih je 5%) mogu biti konstutivan narod.
Da li se njima može dati 33% ministarskih funkcija i direktorskih pozicija u Njemačkoj?
Podržava li tamo Šmit tzv. "pozitivnu diskriminaciju" koju nameću Bošnjacima kao fin naziv za aparthejd?
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52679
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#6760 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nije se moglo pišati po drugima? To tek tako došlo, ni iz čega? USA mrzi katolike? Evropa mrzi Hrvate? Neki od tih faktora?
-
patriot_bih
- Posts: 743
- Joined: 28/12/2020 17:03
#6761 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Slažemo se, ali da li značenje konstitutivan automatski znači 1/3 vlasti?
Moraju li Hrvati kojih je 15%(zvanično) u BiH imati 33% vlasti na državnom nivou?
Zašto nije 15% stanovništva 15% konstitutivnosti?
Mogu i oni u Njemačkoj napraviti pozitivnu diskriminaciju pa Turcima dati 10% vlasti ako ih je već tamo 5%. Može se to zvati kao pozitivna diskriminacija manjina.
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#6762 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Već smo dokazali da je ovo laz.noviforumas wrote: ↑08/10/2022 11:56 Lik se poredi sa Francom Jozefom... nevjerovatno kakva bahatost. Sve vise mi djeluje da je mentalno neuravnotezen.
https://vijesti.ba/clanak/580978/schmid ... -raj-u-bih
Šmitler laze čim zine. Gleda te u oci i uvjerava da tokom noći sija sunce.Visoki predstavnik Christian Schmidt u intervjuu za bh. izdanje Večernjeg lista kazao je kako cilj izmjena Izbornog zakona i Ustava FBiH, koje je nametnuo u izbornoj noći...
... nije da budu od koristi samo jednom narodu već su osmišljene kako bi se omogućilo uklanjanje političkih blokada.
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#6763 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Fokus na ovome. On se ovako odnosi prema većinskom narodu zahvaljući kome država Bosna i Hercegovina postoji. Zahvaljući Bosnjacima ti sad imaš posao na kojem zaradjujes 15k mjesecno, inače bi sjedio i drk** *urac kući na kauču sad. Stavili su te ovdje jer su znali gdje nacista još u Evropi može da se izivljava. Zahvaljući Bosnjacima Bosna postoji i Skutori za koje se boris izvlace ogromne pare iz nje. Inače bi u Hrvatskoj, kojoj i žele da se pripoje, bili pustahija kao Imotski, Metkovic i Knin.Lex77 wrote: ↑08/10/2022 12:04- Ja sam racionalni Nijemac. Prvo, treba nam biti jasno da nećemo stvoriti raj u BiH. Drugo, Hrvati nisu totalno potisnuti. Treće, i Bošnjaci ovdje žive i trebaju živjeti. Ja bih se radovao da svi oni koji vide neke prednosti ili mane o tome razgovaraju. U ovoj zemlji jednostavno se mnogo priča okolo, a malo se donose odluke. To vam mogu reći iz svog iskustva ovdje. Car Franjo Josip koji je vladao ovdje jednom je rekao: “Bio sam dobar vladar ako su svi moji narodi podjednako nezadovoljni” - kazao je Schmidt.noviforumas wrote: ↑08/10/2022 11:56 Lik se poredi sa Francom Jozefom... nevjerovatno kakva bahatost. Sve vise mi djeluje da je mentalno neuravnotezen.
https://vijesti.ba/clanak/580978/schmid ... -raj-u-bih
Više nego jasna poruka Bošnjacima: Eto kao nasli su se tu i žive i sad za sad ih treba pustiti da žive, ali pod potpunom kontrolom bez ikakvih prava na razvoj napredak, na zastitu svojih vlastitih osobenosti itd. Schmitler je jedan nesposobni korumpirani islamofobi fašisodni Njemac koji mrzi BiH i Bošnjake.
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#6764 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jedino on od bosnjackih politicara ima muda reci na ovakav nacin. Ne podrzavam ga kao branioca SDA politike ali da svaki probh. i bosnjacki politicar ovako reaguje, vecinski narod bi Smitleru vec vidio ledja. Plus ga je i opozicija iz RS-a dobrano pocastila rijecima.
https://www.facebook.com/watch/zahiragicharis/
https://www.facebook.com/watch/zahiragicharis/
- k3ngur
- Posts: 1952
- Joined: 21/05/2008 13:58
- Location: Land Down Under
#6765 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Da su pametni i malo lukavi naši političari oni bi ovog Šitlera odhebali a njegov izborni zakon na ignore stavili, Šitler već ignoriše krađu izbora i 400.000 nevažećih glasačkih listića pa što ne bi i mi ignorisalinjegov IZ. Ko što Dodiku nemože ništa tako i nama ništa nemože. Pa sam je izjavio da će reagovati u toku noći ako bude nepravilnosti i šta bi. Njegov izborni zakon je propao onog momenta kad je prihvatio ovakav rezultat. I promjeniti izborni zakon u toku izborne noći, to je takva podlost a i ludost. Ko god je prihvatio i potpisao ovakav IZ on je izdajica, proklet neka je, i ovi što šute poslije svih ovih dešavanja ispadoše kukavice, naše kukavice, kako ih nije sram radi onih momaka koji su dočekali tenkove sa lovačkim puškama i na ovakav način izdali njihovu borbu. Sramota.
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#6766 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Upravo tako. A ovaj njemacki nacista nam se u lice smije, ignorise pitanja koja postavljaju novinari i tako dajuci do znanja da nas smatra nizom rasom koja ne zasluzuje paznju, s kojom moze mlatiti kako hoce, mimo svake normalnosti i logike.k3ngur wrote: ↑08/10/2022 14:01 Da su pametni i malo lukavi naši političari oni bi ovog Šitlera odhebali a njegov izborni zakon na ignore stavili, Šitler već ignoriše krađu izbora i 400.000 nevažećih glasačkih listića pa što ne bi i mi ignorisalinjegov IZ. Ko što Dodiku nemože ništa tako i nama ništa nemože. Pa sam je izjavio da će reagovati u toku noći ako bude nepravilnosti i šta bi. Njegov izborni zakon je propao onog momenta kad je prihvatio ovakav rezultat. I promjeniti izborni zakon u toku izborne noći, to je takva podlost a i ludost. Ko god je prihvatio i potpisao ovakav IZ on je izdajica, proklet neka je, i ovi što šute poslije svih ovih dešavanja ispadoše kukavice, naše kukavice, kako ih nije sram radi onih momaka koji su dočekali tenkove sa lovačkim puškama i na ovakav način izdali njihovu borbu. Sramota.
Evo prevod jednog dijela biografija sa njemacke vikipedije:
"Od 1994. do 1998. bio je predsjedavajući njemačko-izraelske parlamentarne grupe, a od 1998. do 2005. predsjedavajući njemačko-britanske parlamentarne grupe. Član je i njemačko-baltičke, njemačko-hrvatske i njemačko-češke parlamentarne grupe."
"Christian Schmidt je predsjednik Njemačkog Atlantskog društva e. V. i član Društva za kršćansko-jevrejsku saradnju.
Sjedi u nadzornom odboru Centra za međunarodne mirovne operacije GmbH (ZIF), u upravnom odboru Savezne zaklade za proučavanje diktature SED-a, u upravnom odboru Njemačke fondacije za istraživanje mira, u upravnom odboru Društva za odbranu i sigurnosnu politiku. V. i u savjetodavnom odboru Američkog jevrejskog komiteta e. V. Schmidt počasni je član odbora organizacije za humanitarnu pomoć Help - Help for Self-Help e. V.
Održava odnose između CSU-a i Izraela, Hrvatske, Austrije, Sjedinjenih Država i Velike Britanije."
-
caros
- Posts: 1513
- Joined: 16/03/2012 19:05
#6767 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Loki2k9 wrote: ↑08/10/2022 13:54 Jedino on od bosnjackih politicara ima muda reci na ovakav nacin. Ne podrzavam ga kao branioca SDA politike ali da svaki probh. i bosnjacki politicar ovako reaguje, vecinski narod bi Smitleru vec vidio ledja. Plus ga je i opozicija iz RS-a dobrano pocastila rijecima.
https://www.facebook.com/watch/zahiragicharis/
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#6768 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sta je smijesno?caros wrote: ↑08/10/2022 14:37Loki2k9 wrote: ↑08/10/2022 13:54 Jedino on od bosnjackih politicara ima muda reci na ovakav nacin. Ne podrzavam ga kao branioca SDA politike ali da svaki probh. i bosnjacki politicar ovako reaguje, vecinski narod bi Smitleru vec vidio ledja. Plus ga je i opozicija iz RS-a dobrano pocastila rijecima.
https://www.facebook.com/watch/zahiragicharis/![]()
![]()
![]()
![]()
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#6769 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Vezite ga, opet je zaboravio tablete popiti
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#6771 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Svaka cast Harisu za ovo, ocekujem isto od drugi. Sada potreban zajednicki front vise nego ikada, ovo je tek pocetak napada.
Ovo smjeskanje Irfana mi govori da nesto vise lezi iza svega toga, mozda neki dogovori sa dobrim "prijateljima".
Ovo ponasanje SDPa oko izbora i poslje nametanja je veliko razocarenje, razumjem da "prijatelji" pritiscu ali sto prije odjebati te zohare.
Ovo smjeskanje Irfana mi govori da nesto vise lezi iza svega toga, mozda neki dogovori sa dobrim "prijateljima".
Spoiler
Show

-
galia95
- Posts: 1001
- Joined: 26/02/2022 17:59
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#6773 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa šta bi sa našom stvari? 
- tranquil
- Posts: 6638
- Joined: 11/08/2007 00:55
- Location: Mare Tranquillitatis
#6774 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Da budem iskren, ovo je seljačko natezanje Al Đerize i klixa, čovjek je dva puta jasno odgovorio na postavljeno pitanje, i treći put se iznervirao kada je dobio isto, samo preformulisano pitanje od nečega što bi trebao biti ozbiljan novinar.
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#6775 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Apsolutno si fulio. Novinar ga je počeo pritiskati a ovaj očigledno puca pod pritiskom. Nekoliko puta je bio na granici da pokaže to u punom sjaju. Samo ga treba jebavati pitanjima. A trilion posto je ovo oko izmjena uradjeno u režiji s vrhom Hrvatske.
