Nisam ti ja VP pa da tumačim naš Ustav....pročitaj preambulu i sve će ti biti jasno.
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#6726 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#6727 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
pinkman
- Posts: 3090
- Joined: 07/09/2013 18:57
#6728 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Zalazes li se da umjesto garantovanog mjesta italijanske manjine u Saboru bude mjesto jedno mjesto za bosnjacku manjinu obzirom da je Bosnjaka prema posljednjem popisu vise od Italijana?
Trenutno Bosnjaci dijele jednog zastupnika zajedno sa drugim narodima.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#6729 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Iako niko zvanicno nece rec ...
1995. srbi su potpisali su remi, nebitno sbbkb al u tom trenutnku x
1994. hrvati tj velikohrvatska politika je potpisala kapitulaciju iz vise razloga al da ne ulazimo u to, al orije svega jer je dozivjela poraz i vojno i politicki,ta kaputilaicja je izmedju ostalog se zasnivala da ce pruzit bezrezvrnu podrsku svom mrskom neprijateljj tj BIH
Da se vratimo na ovaj X iz 95, ameri su kao jednu od kompenzacija BiH dali i to da iz FBiH imaju 2 a iz RS jedan da uvijek za BiH bude 2:1 eto makar tu srbi nece imat politcku prednost
Znaci 2FBIH 1RS tek onda slijedi dio o tome ko je ko
Ono sto Ameri nisu racunali da je neko toliko licemjeran i bez obraza da ce se okrenut kontra drzave koju je trebao pomagati i ici u saveznistvo sa onima koji su i njima o glavi radili...poput vecine hrvata iz BiH i HDZ...
Al dobro ufati se ti pricr ALI TAKO PISE...a sta ako promijeni se sutra ustav u gradjansku drazvu? Hoces tad rec samo ustav posotvat? Neces naravno...ko smit za popise ti tako i hdz uzimate sta bam dje pashe
RSK=HZHB
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
#6730 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#6731 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Podnesi apelaciju u SAD zašto nitko rođen van SADa ne može biti predsjednik....vrhovni sud će te poslušati 101%....
Last edited by Kolinda on 08/10/2022 01:53, edited 1 time in total.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#6732 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Hrvatska ima najviše garantiranih mjesta za manjine u zakonodavnoj vlasti u Europi...možda i svijetu.
Last edited by Kolinda on 08/10/2022 01:53, edited 1 time in total.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#6733 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
De se vrati u 2006.i provjeri tko je prvi narušio taj odnos 2:1....onda se javi.Spit_fire wrote: ↑08/10/2022 01:19Iako niko zvanicno nece rec ...
1995. srbi su potpisali su remi, nebitno sbbkb al u tom trenutnku x
1994. hrvati tj velikohrvatska politika je potpisala kapitulaciju iz vise razloga al da ne ulazimo u to, al orije svega jer je dozivjela poraz i vojno i politicki,ta kaputilaicja je izmedju ostalog se zasnivala da ce pruzit bezrezvrnu podrsku svom mrskom neprijateljj tj BIH
Da se vratimo na ovaj X iz 95, ameri su kao jednu od kompenzacija BiH dali i to da iz FBiH imaju 2 a iz RS jedan da uvijek za BiH bude 2:1 eto makar tu srbi nece imat politcku prednost
Znaci 2FBIH 1RS tek onda slijedi dio o tome ko je ko
Ono sto Ameri nisu racunali da je neko toliko licemjeran i bez obraza da ce se okrenut kontra drzave koju je trebao pomagati i ici u saveznistvo sa onima koji su i njima o glavi radili...poput vecine hrvata iz BiH i HDZ...
Al dobro ufati se ti pricr ALI TAKO PISE...a sta ako promijeni se sutra ustav u gradjansku drazvu? Hoces tad rec samo ustav posotvat? Neces naravno...ko smit za popise ti tako i hdz uzimate sta bam dje pashe
RSK=HZHB
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#6734 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kad odrasteš budemo pričali....
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52680
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#6736 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Naravno da stoje.
Ovdje nisu strani lobisti koje možeš ubijediti da je tvoja laž istina. Frapira samo drskost kojom ovdje paradiraš valjda se vodeći time da su bosanci glupi.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52680
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#6737 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kolinda wrote: ↑08/10/2022 01:51De se vrati u 2006.i provjeri tko je prvi narušio taj odnos 2:1....onda se javi.Spit_fire wrote: ↑08/10/2022 01:19
Iako niko zvanicno nece rec ...
1995. srbi su potpisali su remi, nebitno sbbkb al u tom trenutnku x
1994. hrvati tj velikohrvatska politika je potpisala kapitulaciju iz vise razloga al da ne ulazimo u to, al orije svega jer je dozivjela poraz i vojno i politicki,ta kaputilaicja je izmedju ostalog se zasnivala da ce pruzit bezrezvrnu podrsku svom mrskom neprijateljj tj BIH
Da se vratimo na ovaj X iz 95, ameri su kao jednu od kompenzacija BiH dali i to da iz FBiH imaju 2 a iz RS jedan da uvijek za BiH bude 2:1 eto makar tu srbi nece imat politcku prednost
Znaci 2FBIH 1RS tek onda slijedi dio o tome ko je ko
Ono sto Ameri nisu racunali da je neko toliko licemjeran i bez obraza da ce se okrenut kontra drzave koju je trebao pomagati i ici u saveznistvo sa onima koji su i njima o glavi radili...poput vecine hrvata iz BiH i HDZ...
Al dobro ufati se ti pricr ALI TAKO PISE...a sta ako promijeni se sutra ustav u gradjansku drazvu? Hoces tad rec samo ustav posotvat? Neces naravno...ko smit za popise ti tako i hdz uzimate sta bam dje pashe
RSK=HZHB
A što ne u doba pokušaja samouprave?
Mislim, cilj oduvijek isti, samo su metode drugačije. Malo je sada duže trebalo da se počne otvoreno pričati opet o tome, ali će se ovaj put mudrije.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#6738 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
ajde da ne sakupljam sve sto si napisao, pa da te fino suocim protiv samog sebe osvrnut cu se samo na ovaj post. Zeljko nije postao tako sto se osjetilo da se (kako iz zoves) "male" moze prcati. Zeljko je postao kao ideja da bi neko takav te male mogao da objedini u borbi za Drzavu. ali, kako bi ti to znao uopste, jel... mada, mozes pogledati Lagumdziju sta kaze o o tome (ciji projekat "Zeljko" to i jeste).Kolinda wrote: ↑08/10/2022 00:55Ne, stvari tako ne stoje....Željko nije postojao u ovom smislu do trenutka kad se osjetilo da ove ovamo "male" se može prcati....Chmoljo wrote: ↑07/10/2022 23:42
Željko Komšić ne bi postojao da Hrvati istinski žele Bosnu i Hercegovinu, a ne županiju koju će pripojiti Hrvatskoj.
Brkaš uzrok i posljedicu.
Rat nije počeo zato što postoje Bošnjaci, nego što su Bošnjaci prepreka razvaljivanju Bosne i Hercegovine. Oduvijek je bilo samo pitanje teritorije. Ostalo je folklor.
Sve to znaš, samo se praviš nevješt.
ali i stavljajuci sve to na stranu. uzmimo u obzir da je dosao tako neki Zeljko i zeli da se kandidira za mjesto predsjednika. za srpskog clana predsjednistva ne moze, jel tako? za Bosnjackog opet ne moze, jer se covjek ne izjasnjava tako i nikada nije. ako bi i pokusao ismijavali bi ga kao sada onog iz Gorazda. i covjek se kandiduje za jedino moguce mjesto gdje uopste moze da aplicira... zato mi je komedija i ovo sto bi ga Hr trebala proglasiti personom non grata jer se kao Hrvat kandidovao na mjesto u Predsjednistvu rezervisano za Hrvata...
naravno, ovo sve nije islo bas tako, ali kako i gdje je drugacije Zeljko mogao napraviti svoju kandidaturu?
Last edited by belfy on 08/10/2022 03:20, edited 1 time in total.
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#6739 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Puno odgovarate ovom HDZ-ovom pionu. Lik spamuje glupostima a vi mu odgovarate s nadom da ćete ga prosvijetliti. Manite se budale, bolje da komentarišemo Kristijana Shita i njegovi aparthejdsku odluku u srcu Evrope.
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#6740 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ignore the troll
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
- JohnnyS
- Posts: 17467
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#6743 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
belfy wrote: ↑08/10/2022 03:17ajde da ne sakupljam sve sto si napisao, pa da te fino suocim protiv samog sebe osvrnut cu se samo na ovaj post. Zeljko nije postao tako sto se osjetilo da se (kako iz zoves) "male" moze prcati. Zeljko je postao kao ideja da bi neko takav te male mogao da objedini u borbi za Drzavu. ali, kako bi ti to znao uopste, jel... mada, mozes pogledati Lagumdziju sta kaze o o tome (ciji projekat "Zeljko" to i jeste).
ali i stavljajuci sve to na stranu. uzmimo u obzir da je dosao tako neki Zeljko i zeli da se kandidira za mjesto predsjednika. za srpskog clana predsjednistva ne moze, jel tako? za Bosnjackog opet ne moze, jer se covjek ne izjasnjava tako i nikada nije. ako bi i pokusao ismijavali bi ga kao sada onog iz Gorazda. i covjek se kandiduje za jedino moguce mjesto gdje uopste moze da aplicira... zato mi je komedija i ovo sto bi ga Hr trebala proglasiti personom non grata jer se kao Hrvat kandidovao na mjesto u Predsjednistvu rezervisano za Hrvata...
naravno, ovo sve nije islo bas tako, ali kako i gdje je drugacije Zeljko mogao napraviti svoju kandidaturu?
Ja mislim da je Željko Komšić mogao biti jako dobar projekt da nije toliko sujetan i zajedljiv, trebao je biti "malo veći čovjek" od filoustaša i par puta okrenuti drugi obraz. Onako kako se inatio, umjesto mogućeg simbola pomirenja, postao je simbol totalnog sukoba. Povukao bih paralelu s Mesićem i Račanom kojima ustaše po hrvatskim vukojebinama nema što nisu govorili pa to nikad nije spriječilo Račana i da dolazi na Alku i obilazi sve te crne krajeve i sluša salve zvižduka i uvreda, ali time daje do znanja da je to sve njegova država i da neki njegovi istomišljenici po tim prčvarnicama nisu ostavljeni sami. To je Komšić propustio, nije htio bit državnik nego Bakirov mali, eto ga tamo.
- Ateista
- Posts: 51673
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#6744 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Hoces da kazes da izbor komsica nije po zakonu i ustavu? Sve je legalno, takav je ustav, ne kontam sta se bunite, opet dvostruki arsini?
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#6745 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Prestanite hraniti trolove i raspravljati o Komšiću.
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#6746 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sve je to po zakonu
Zato po zakonu drzava nikad nece biti normalna
I na to se morate naviknuti
1999. sam mislio 2020. Da cemo biti svica
Al sada vidim uvijek na zacelju...frankenstajn tvorevina
Zato po zakonu drzava nikad nece biti normalna
I na to se morate naviknuti
1999. sam mislio 2020. Da cemo biti svica
Al sada vidim uvijek na zacelju...frankenstajn tvorevina
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#6747 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
da si ovu tvorevinu branio i dao se za nju, bilo bi napretka. Ovako, kako si utekao na prvi problem, tako si i zatekao jedno veliko nista kad si se vratio.
Sta god da imamo, to smo zasluzili, mi manje, ni vise. I to sva tri tabora.
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#6749 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Evo jedno logicno pitanje...po cemu je Covic bolji od Komsica i zasto tolika hajka? Ima li neki realan argument?
Sto nije volja hrvatskog naroda npr Falatar ili neki hrvat kojem nije glavni grad ZG nego Sarajevo?..ustvari zasto bi vas smatrao relevantnim kad po vama ta zemlja na kojoj se nalazite u vasim glavama pripada Hrvatskoj...al eto silom prilika u praksi nije
Evo recimo prosle izbore Dzaferovic nije bio volja Bosnjackog naroda pa je izabran i sta sad treba drzavni udar izves?
Za dzaferovica postoje logicni argumenti tipa da je iz mafijaske stranke..da ne idemo dalje.
Sta ima Covic tj sta nema Komsic? Zasto je covic zelja hrvatskog naroda?
More bit da je radi ekonomije i postenja
how yes no
Znaci govoris ovo je moja domovina i lafo se brines za nju, a Komsic ti smeta iskljucivo jer nije na tonu politika koje rade kontra ove drzave....dok je Covic sve suprotno...govoris da je tvoje ustavno pravo da mozes raditi na razyebavanju drzave...mislim evo da kazemo da zakonski i mozes to, al onda reci tako "Podrzavam HDZ jer se nadam da cemo dobit ono sto UZP nije uspio"...a ne prosipat price o nakoj demokratiji i drzavi...ko je god kontra drzave trebao bi nit diskreditovan iz bilo kakavog uticaja na nju...
Nemate nikakv argument samo idete na to nije nasa volja
i kao eto to treba da bude u kamen uklesano...sta sve ljudima nije po volji pa niko ne se.re ko vi
Sto nije volja hrvatskog naroda npr Falatar ili neki hrvat kojem nije glavni grad ZG nego Sarajevo?..ustvari zasto bi vas smatrao relevantnim kad po vama ta zemlja na kojoj se nalazite u vasim glavama pripada Hrvatskoj...al eto silom prilika u praksi nije
Evo recimo prosle izbore Dzaferovic nije bio volja Bosnjackog naroda pa je izabran i sta sad treba drzavni udar izves?
Za dzaferovica postoje logicni argumenti tipa da je iz mafijaske stranke..da ne idemo dalje.
Sta ima Covic tj sta nema Komsic? Zasto je covic zelja hrvatskog naroda?
More bit da je radi ekonomije i postenja
Znaci govoris ovo je moja domovina i lafo se brines za nju, a Komsic ti smeta iskljucivo jer nije na tonu politika koje rade kontra ove drzave....dok je Covic sve suprotno...govoris da je tvoje ustavno pravo da mozes raditi na razyebavanju drzave...mislim evo da kazemo da zakonski i mozes to, al onda reci tako "Podrzavam HDZ jer se nadam da cemo dobit ono sto UZP nije uspio"...a ne prosipat price o nakoj demokratiji i drzavi...ko je god kontra drzave trebao bi nit diskreditovan iz bilo kakavog uticaja na nju...
Nemate nikakv argument samo idete na to nije nasa volja
Last edited by Spit_fire on 08/10/2022 11:58, edited 3 times in total.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#6750 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Naravno da ti jako dobro znaš što je uzrok samouprave....ali evo vidim da baš nije po volji većine moje pisanje po temi VP pa ću se za sad suzdržati od daljnje rasprave....
